Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για την Cosmote που είδα πιο πάνω, δε πρόκειται ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ να απαντήσει. Είναι αφιερωμένη στους πιτσιρικάδες με τα 1500 που τα τρώνε σα ρουφήχτρες και για αυτό θα μένει μια ζωή πίσω, έστω και αν λένε ότι είναι καλή εταιρεία.

Τώρα, το ότι η Vodafone δε δίνει ΜΒ, καλά να πάθει. Ο κόσμος αυτό θέλει, όχι τα 30 ψωροΜΒ, που δε φτάνουν ούτε για ένα tweet στο twitter. Καλά, για surfing δε το συζητώ, σε μισή ώρα έχουν τελειώσει για πλάκα. Ειδικά για χάρτες.

Link to comment
Share on other sites

Ως προσφορά,όχι ως μόνιμο πακέτο. Σίγουρα βολεύει πολλούς και καλά κάνει(μιλώντας απ'την πλευρά των συνδρομητών). Δεν παύει παρ'όλα αυτά να αποτελεί προσφορά.

 

Υ.Γ.: Αν και κατά την άποψή μου, για διάφορους λόγους, θα έπρεπε να χρεώνει έστω ένα μικρό ποσό γι'αυτά τα GB που δίνει.

με ποιο σκεπτικό θα έπρεπε να χρεώνει ένα ελάχιστο ποσό? Αφού μας το προσφέρει δωρεάν?

Link to comment
Share on other sites

Σωστά, σε άλλες χώρες προσφέρουν δωρεάν περισσότερα GB.
Link to comment
Share on other sites

Ας μην υπερβάλλουμε :) Δεν είναι τόσο..."κέρβεροι" τα ελληνικά δίκτυα στις ταρίφες των πακέτων mobile internet.

 

Αλλά, ας παραμείνουμε στο θέμα μας :)

Link to comment
Share on other sites

Απλά είναι τα πράγματα.Όποιος δεν ικανοποιείται φεύγει.Έτσι είναι η αγορά.Εμένα προσωπικά τέλιωσε σήμερα η διορία μου στην vodafone.Δεν έδωσε ίντερνετ βάζω wind.Δεν είναι και λίγο αυτό που δίνει...
Link to comment
Share on other sites

Απλά είναι τα πράγματα.Όποιος δεν ικανοποιείται φεύγει.Έτσι είναι η αγορά.Εμένα προσωπικά τέλιωσε σήμερα η διορία μου στην vodafone.Δεν έδωσε ίντερνετ βάζω wind.Δεν είναι και λίγο αυτό που δίνει...

 

Σε τρεις μέρες βλέπω να βάζεις ξανά vodafone.

Link to comment
Share on other sites

Ξερει καποιος να μου απαντησει εαν σε Νεο καρτοκινητο Vodafone μπορεις ταυτοχρονα να ενεργοποιησεις:

και τη Δωρεάν Unlimited Ομιλία και SMS προς όλη τη Vodafone

και καποιο απο τα Super πακέτα ομιλίας και sms προς ολους

 

Και αν ναι, σε περιπτωση που μιλας με Vodafone κινητο απο ποιο πακετο καταναλώνει πρωτα τον χρονο ομιλιας?? Απο το Unlimited ή απο τα super??

Link to comment
Share on other sites

Από Νέο Καρτοκινητό πόσο κοστίζει η είσοδος στο Vodafone live?Και για πόση ώρα;

 

 

Ξερει καποιος να μου απαντησει εαν σε Νεο καρτοκινητο Vodafone μπορεις ταυτοχρονα να ενεργοποιησεις:

και τη Δωρεάν Unlimited Ομιλία και SMS προς όλη τη Vodafone

και καποιο απο τα Super πακέτα ομιλίας και sms προς ολους

 

Όχι,δεν μπορείς.Μπορείς όμως να ενεργοποιήσεις τα Πακέτα χρόνου ομιλίας και μηνυμάτων 30 λεπτά + 30 SMS προς όλα τα κινητά και σταθερά με 5 ευρώ και τα 30 λεπτά προς κινητά Vodafone και σταθερά με 5 ευρώ.

 

http://www.vodafone.gr/portal/client/cms/viewCmsPage.action?pageId=1241

Edited by maria02
Link to comment
Share on other sites

Πρίν 2-3 βδομάδες πήγα με φορητότητα από συμβόλαιο cosmote σε vodafone cu και μόλις βγήκε η προσφορά της wind έκανα ξανά φορητότητα. Χθες με κάλεσαν να μου κάνουν προσφορά για να μη φύγω από vodafone. Μου έδιναν λέει 5 ευρώ κάθε μήνα (για ένα χρόνο αν θυμάμαι καλά) πίστωση στο υπόλοιπο χωρίς άλλη προυπόθεση/υποχρέωση.

I can't tell you what the Cuore Sportivo is...

You have to see it for yourself.

Link to comment
Share on other sites

Πρίν 2-3 βδομάδες πήγα με φορητότητα από συμβόλαιο cosmote σε vodafone cu και μόλις βγήκε η προσφορά της wind έκανα ξανά φορητότητα. Χθες με κάλεσαν να μου κάνουν προσφορά για να μη φύγω από vodafone. Μου έδιναν λέει 5 ευρώ κάθε μήνα (για ένα χρόνο αν θυμάμαι καλά) πίστωση στο υπόλοιπο χωρίς άλλη προυπόθεση/υποχρέωση.

 

Ειναι θετικο το οτι σε πηραν αλλα αλλο 15 λεπτα ομιλιας (5 ευρω/0.35) και αλλο 1.5 GB internet!

Δεν φτανει, voda δωσε ιντερνετ στον λαο:)

Link to comment
Share on other sites

Όχι,δεν μπορείς.Μπορείς όμως να ενεργοποιήσεις τα Πακέτα χρόνου ομιλίας και μηνυμάτων 30 λεπτά + 30 SMS προς όλα τα κινητά και σταθερά με 5 ευρώ και τα 30 λεπτά προς κινητά Vodafone και σταθερά με 5 ευρώ.

 

http://www.vodafone.gr/portal/client/cms/viewCmsPage.action?pageId=1241

Σε ευχαριστω για την απαντηση αλλα μου κανει εντυπωση γιατι μπορεις να ενεργοποιησεις μαζι με το unlimited, τα απλα πακετα και οχι τα super πακετα...:blink:

Η χρεωση που λες ειναι 5 ευρω ΤΗΝ ΕΒΔΟΜΑΔΑ (Δηλ πανω απο 20 ευρω το μηνα)

Τεσπα.. τελικα καλυτερα wind f2g που δεν σε υποχρεωνει να κανεις ανανεωση πανω απο 10 ευρω καθε μηνα και δεινει και το ιντερνετ!:)

Link to comment
Share on other sites

Έχει προσέξει κανείς στο Unlimited με CU (και με 5 € κάρτα αλλά και με 10 €) ότι μετά από 4-5 λεπτά εξασθενεί το σήμα με αποτέλεσμα να αναγκαστείς να κλείσεις και να ξαναπάρεις; Συστηματικά όμως! Το έχουν κάνει έτσι επίτηδες για να αποφορτίζονται οι γραμμές ή είναι ιδέα μου; Πολύ σπάνια έχω καταφέρει να μιλήσω μισή και μια ώρα χωρίς "διαλείμματα" ανά 5'! :rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Σε τρεις μέρες βλέπω να βάζεις ξανά vodafone.

 

alany θες να πείς κάτι;Έχεις καμμία πληροφόρηση για καινούργια προσφορά ή ετσι το λές;Γιατί έχω παρατηρήσει ότι που και πού δίνεις "ζεστά" νέα.Λές να απαντήσει η voda ή απλα πιστεύεις οτι δεν θα είμαι ευχαριστημένος απο τη wind;

Link to comment
Share on other sites

alany θες να πείς κάτι;Έχεις καμμία πληροφόρηση για καινούργια προσφορά ή ετσι το λές;Γιατί έχω παρατηρήσει ότι που και πού δίνεις "ζεστά" νέα.Λές να απαντήσει η voda ή απλα πιστεύεις οτι δεν θα είμαι ευχαριστημένος απο τη wind;

 

Δεν γνωρίζω κάτι. Πιστεύω ότι θα απαντήσει.

Link to comment
Share on other sites

Έχει προσέξει κανείς στο Unlimited με CU (και με 5 € κάρτα αλλά και με 10 €) ότι μετά από 4-5 λεπτά εξασθενεί το σήμα με αποτέλεσμα να αναγκαστείς να κλείσεις και να ξαναπάρεις; Συστηματικά όμως! Το έχουν κάνει έτσι επίτηδες για να αποφορτίζονται οι γραμμές ή είναι ιδέα μου; Πολύ σπάνια έχω καταφέρει να μιλήσω μισή και μια ώρα χωρίς "διαλείμματα" ανά 5'! :rolleyes:

 

μηπως ειναι το κινητο;;;...δεν το εχω προσεξει...βεβαια δεν μιλαω μιση η μια ωρα :p...αλλα το πολυ 10 λεπτα....

 

Δεν γνωρίζω κάτι. Πιστεύω ότι θα απαντήσει.

 

η ελπιδα πεθαινει τελευταια :p

 

....μακαρι να ακολουθησει

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Έχει προσέξει κανείς στο Unlimited με CU (και με 5 € κάρτα αλλά και με 10 €) ότι μετά από 4-5 λεπτά εξασθενεί το σήμα με αποτέλεσμα να αναγκαστείς να κλείσεις και να ξαναπάρεις; Συστηματικά όμως! Το έχουν κάνει έτσι επίτηδες για να αποφορτίζονται οι γραμμές ή είναι ιδέα μου; Πολύ σπάνια έχω καταφέρει να μιλήσω μισή και μια ώρα χωρίς "διαλείμματα" ανά 5'! :rolleyes:

 

Δεν μου έχει τύχει ποτέ αν και κάνω συχνά μεγάλες κλήσεις (20 με 30 λεπτά η κάθε μία)! Ίσως παίζει ρόλο και η περιοχή που βρίσκεται ο καθένας όμως.

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

μηπως ειναι το κινητο;;;...δεν το εχω προσεξει...βεβαια δεν μιλαω μιση η μια ωρα :p...αλλα το πολυ 10 λεπτα....

 

Τι να σου πω... Οι συσκευές και οι 2 καινούριες είναι...

 

 

Δεν μου έχει τύχει ποτέ αν και κάνω συχνά μεγάλες κλήσεις (20 με 30 λεπτά η κάθε μία)! Ίσως παίζει ρόλο και η περιοχή που βρίσκεται ο καθένας όμως.

 

Ίσως.. Βέβαια αν έχεις υπομονή καμιά 10-15'', επανέρχεται αλλά προτιμώ να το κλείνω και να ξαναπαίρνω και όλα είναι ΟΚ. Σαφώς και δε γίνεται πάντα. Σίγουρα όμως 2 στις 5 φορές και συστηματικά... Ίσως να είναι ένας τρόπος για να μη παθαίνουν αυτά που παθαίνει το What's Up τις ώρες αιχμής (πιάνεις γραμμή με την 5η-6η προσπάθεια)...

Link to comment
Share on other sites

Έχει προσέξει κανείς στο Unlimited με CU (και με 5 κάρτα αλλά και με 10 ) ότι μετά από 4-5 λεπτά εξασθενεί το σήμα με αποτέλεσμα να αναγκαστείς να κλείσεις και να ξαναπάρεις; Συστηματικά όμως! Το έχουν κάνει έτσι επίτηδες για να αποφορτίζονται οι γραμμές ή είναι ιδέα μου; Πολύ σπάνια έχω καταφέρει να μιλήσω μισή και μια ώρα χωρίς "διαλείμματα" ανά 5'! :rolleyes:
φίλε μου εγώ το εχω λιώσει και δεν εχω πρόβλημα,άλλωστε το να ρίχνει το σήμα επιλεκτικά πρώτη φορά το ακούω,μήπως έχει πρόβλημα ο πομποδέκτης της συσκευής σου? Για ψαξτο λίγο
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιο εβδομαδιαίο πακέτο mms που να ενεργοποιείται ενώ έχω το Unlimited?

 

Υπάρχει μηνιαίο πακέτο των 10 mms προς ολους με 2,32 ευρώ για cu και νεο καρτοκινητο ενω μονο στο νεο καρτοκινητο υπαρχει και το εβδομαδιαιο πακετο των 3 mms με 0,70 ευρώ

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει μηνιαίο πακέτο των 10 mms προς ολους με 2,32 ευρώ για cu και νεο καρτοκινητο ενω μονο στο νεο καρτοκινητο υπαρχει και το εβδομαδιαιο πακετο των 3 mms με 0,70 ευρώ

 

Ευχαριστώ!!Ήξερα το πακέτο των 3 mms αλλά δεν ήξερα αν μπορώ να το ενεργοποιήσω μαζί με το Unlimited.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει μηνιαίο πακέτο των 10 mms προς ολους με 2,32 ευρώ για cu και νεο καρτοκινητο ενω μονο στο νεο καρτοκινητο υπαρχει και το εβδομαδιαιο πακετο των 3 mms με 0,70 ευρώ

 

το πακέτο των 3 μμς στην τιμή των 0,70€ ισχύει και το για το καρτοκινητο cu και για το νέο καρτοκινητο.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

το πακέτο των 3 μμς στην τιμή των 0,70€ ισχύει και το για το καρτοκινητο cu και για το νέο καρτοκινητο.

 

Ισχυει μονο για το νεο καρτοκινητο και οχι και για το cu

Link to comment
Share on other sites

Ισχυει μονο για το νεο καρτοκινητο και οχι και για το cu

 

ισχύει και στα δύο καρτοκινητα εγώ εχω cu τόσα χρόνια και το χρησιμοποιώ κανονικά. Προφανώς έχει μπερδευτεί από το σίτε που το αναφέρει μόνο στο νέο καρτοκινητο ενώ κανονικά ισχύει και για τα δύο καρτοκινητα .

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone
  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...