Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1) επειδή είναι στο σύστημα των προσωπικών προσφορών, πρέπει να έχεις συναινέσει σε επικοινωνία μέσω SMS

2) αυτό θα προωθηθεί και σε μέσα δικτύωσης. Προφανώς το δίνουν ως ένα τυράκι ώστε περισσότεροι να ενεργοποιήσουν την επικοινωνία με SMS = δυνατότητα να λαμβάνουν προσωπικές προσφορές = αύξηση του μέσου εσόδου ανά κεφαλή (όσο παράδοξο και αν ακούγεται: υπάρχουν και έρευνες που δείχνουν ότι αν ο πελάτης νιώσει σημαντικός (πχ προσωπική προσφορά) θα δώσει χρήματα) 

Link to comment
Share on other sites

Η κλήρωση θα γίνει αύριο , όποτε θα αναφέρω και γώ άμεσα αν είμαι νικητής .

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Άσχημη εξέλιξη: μην το γυρίσετε σε Vodafone Ολυμπιακός για κανέναν λόγο! Σταμάτησαν το μοναδικό μηνιαίο combo που είχαν, κάνοντας το απολύτως άχρηστο! Επίσης, όσοι ξαναγυρίσετε σε cu, χάνεται ΟΛΟ το χρηματικό υπόλοιπο! 

κοσμοτεονλι

Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πριν, Inevar said:

Κοιτάξτε τι έλαβον 

 

ΚΕΡΔΙΣΕ ΔΩΡΕΑΝ ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΑ DATA ΓΙΑ 2 ΜΗΝΕΣ! ΣΤΕΙΛΕ 600 ΣΤΟ 125700 ΠΑΡΕ ΔΩΡΟ 250ΜΒ ΓΙΑ ΜΙΑ ΜΕΡΑ ΚΑΙ ΑΥΤΟΜΑΤΑ ΜΠΑΙΝΕΙΣ ΣΕ ΚΛΗΡΩΣΗ ΟΠΟΥ 100 ΤΥΧΕΡΟΙ ΘΑ ΚΕΡΔΙΣΟΥΝ ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΑ DATA ΓΙΑ 2 ΜΗΝΕΣ! ΙΣΧΥΕΙ ΓΙΑ ΣΥΜΜΕΤΟΧΕΣ ΜΕΧΡΙ 02/09. ΟΡΟΙ ΚΑΙ ΠΡΟΥΠΟΘΕΣΕΙΣ ΤΟΥ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΥ https://www.vodafonecu.gr/eksipiretisi-pelatwn/diagonismoi/oroi-proupotheseis-diagonismos-vodafone-cu-x-dorean-data-gia-100-tuherous-2024/

Δε μοιυ ήρθε το μήνυμα αλλά μια χαρά ενεργοποιήθηκε η προσφορά και η συμμετοχή στην κλήρωση, σε ευχαριστώ πολύ!

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

Κάποια στιγμή έρχεται το μήνυμα μάλλον, εμένα μου ήρθε κανά δίωρο αφού είχα προλάβει να στείλω τη συμμετοχή

Link to comment
Share on other sites

Τις αποδείξεις του Cashback υπάρχει τρόπος να τις περνάμε και από τη εφαρμογή του CU ή μόνο από την βασική εφαρμογή Vodafone γίνεται αυτό;

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, opmgls said:

Τις αποδείξεις του Cashback υπάρχει τρόπος να τις περνάμε και από τη εφαρμογή του CU ή μόνο από την βασική εφαρμογή Vodafone γίνεται αυτό;

Ποιός ο λόγος?

Link to comment
Share on other sites

Just now, GREGORYMO said:

Ποιός ο λόγος?

Έχω δύο νούμερα Cu. 

Σε κάθε εφαρμογή είμαι login με διαφορετικό αριθμό. 

Για να μην μπαίνω και βγαίνω.

Τεσπά μικρός κόπος.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, opmgls said:

Έχω δύο νούμερα Cu. 

Σε κάθε εφαρμογή είμαι login με διαφορετικό αριθμό. 

Για να μην μπαίνω και βγαίνω.

Τεσπά μικρός κόπος.

Αρα, σε βολεύει το vodafone app

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, GREGORYMO said:

Αρα, σε βολεύει το vodafone app

Μπορεί να βάλει και τα 2 νουμερα στο app, αλλά όταν αλλάζει τον επιλεγμένο νουμερο να μπαινοβγαίνει από την εφαρμογή διότι το κασμπακ κολλάει στον προηγουμενο νουμερο. Από πάθημα το γράφω... 

κοσμοτεονλι

Link to comment
Share on other sites

Μονο εμενα απο οτι φαινεται για λογο εντελως αγνωστο δεν λειτουργει το Cashback. 

Τεσπα, εδωσα 13 ευρω απο καταστημα, πηρα την προσωπικη προσφορα και καθαρισα. 

Edited by CamuCamu
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, VIPdriver said:

Μπορεί να βάλει και τα 2 νουμερα στο app, αλλά όταν αλλάζει τον επιλεγμένο νουμερο να μπαινοβγαίνει από την εφαρμογή διότι το κασμπακ κολλάει στον προηγουμενο νουμερο. Από πάθημα το γράφω... 

Έχω σταθερό vodafone και 2 νούμερα cu στο vodafone app.

Έχω και cu app που αναγκαστικά έχω βάλει το 1 νούμερο cu.

Όταν αγοράζω κάτι με cashback μπαίνω στο vodafone app και αποφασίζω σε ποιο νούμερο θα το καταχώρησω.

 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, GREGORYMO said:

Αρα, σε βολεύει το vodafone app

Ναι για το Cashback.

Έχω και τα δύο app. To CU το θεωρώ πιο "τακτοποιημένο".

Δεν έχω ανοίξει κανονικό λογαριασμό στο  Vodafone app (username password etc.)και δεν παίρνει και τα δύο νούμερα ταυτόχρονα. Ίσως να χρειάζεται και να πάω κατάστημα γιατί δεν έχω δηλώσει ΑΦΜ σε κανένα νούμερο. Μόνο ταυτότητα. Μπαίνω με ΟΤΡ από sms στον λογαριασμό του νούμερου που θέλω να σκαναρω την απόδειξη.

ΥΓ. Είχα σταθερό στην Vodafone καί είχα ανοίξει λογαριασμό και επειδή έφυγα πριν 3 μήνες τώρα δεν με αφήνει να μπω. Επιπλέον δεν με αφήνει να ανοίξω καινούργιο λογαριασμό με το ίδιο username που είχα παλιά κα και έχω σπαστει.

Edited by opmgls
Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να δηλωσεις αφμ. Στο account που ειχες το σταθερό είχες βάλει και κινητό μεσα?

Πρόσεξε στο κατάστημα να τους πεις ότι θέλεις να περασεις το αφμ για να βλέπεις τα νούμερα στο my vodafone app. Γιατί υπάρχει κι άλλο συστήμα και γίνεται μπέρδεμα πολλές φορές.

Edit

Κάθε νούμερο που διακόπτεται παραμένει στο όνομα του κατόχου για 6 μήνες. Αυτός είναι και ο λόγος που πιθανότατα δεν σε αφήνει να μπεις. Μαλλον το account συνδέεται με το αφμ. Εφόσον δεν υπάρχει άλλο κινητό στο αφμ σου, βλέπει μία ανενεργή σύνδεση μόνο.

Είναι πιθανό, όταν μπει το αφμ στα κινητά, να σε αφήσει να μπεις με τα username password που είχες για το σταθερό, αφού πλέον θα βλεπει και τα κινητα.

Αλλιώς ή κάνεις νέο λογαριασμό, ή περιμένεις άλλους τρεις μήνες για να μπορέσεις να εγγραφείς με το ίδιο username.

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

Εγώ μέχρι στιγμής ΔΕΝ έχω κερδίσει δυο μήνες δωρεάν απεριόριστα δεδομένα .

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Inevar said:

Εγώ μέχρι στιγμής ΔΕΝ έχω κερδίσει δυο μήνες δωρεάν απεριόριστα δεδομένα .

09 Σεπτεμβρίου η κλήρωση 

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, kmpatra said:

Πρέπει να δηλωσεις αφμ. Στο account που ειχες το σταθερό είχες βάλει και κινητό μεσα?

Πρόσεξε στο κατάστημα να τους πεις ότι θέλεις να περασεις το αφμ για να βλέπεις τα νούμερα στο my vodafone app. Γιατί υπάρχει κι άλλο συστήμα και γίνεται μπέρδεμα πολλές φορές.

Edit

Κάθε νούμερο που διακόπτεται παραμένει στο όνομα του κατόχου για 6 μήνες. Αυτός είναι και ο λόγος που πιθανότατα δεν σε αφήνει να μπεις. Μαλλον το account συνδέεται με το αφμ. Εφόσον δεν υπάρχει άλλο κινητό στο αφμ σου, βλέπει μία ανενεργή σύνδεση μόνο.

Είναι πιθανό, όταν μπει το αφμ στα κινητά, να σε αφήσει να μπεις με τα username password που είχες για το σταθερό, αφού πλέον θα βλεπει και τα κινητα.

Αλλιώς ή κάνεις νέο λογαριασμό, ή περιμένεις άλλους τρεις μήνες για να μπορέσεις να εγγραφείς με το ίδιο username.

OK, ευχαριστώ! Θα το κοιτάξω.

Link to comment
Share on other sites

Έκανα αίτηση φορητότητας σε cu και με κάλεσαν από τη βοντα ότι η κοσμοτε δηλώνει τον αριθμό μου ως ανενεργό και δεν επιτρέπει να φορητότητα. Λείπουν κάποια στοιχεία. Εγώ συγκεκριμένα πριν κάνα τετράμηνο έφερα τον αριθμό μου στην κοσμοτε με ονλαιν φορητότητα, άρα θα έπρεπε να έχουν καταχωρηθεί τα στοιχεία μου, ΑΦΜ και ΑΔΤ. Τσάμπα ταλαιπωρία τώρα με καταστήματα cosmote.

Link to comment
Share on other sites

Αν μου στείλουν χρήματα με το Vodafone Sharing παίρνει παράταση η λήξη του υπολοίπου για 2 μήνες ή δε θεωρείται ανανέωση? 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, kmpatra said:

Ανενεργος δηλαδή τι? Ειχε μπει φραγή?

Όχι τον χρησιμοποιώ, ο βασικός μου αριθμός είναι. Με πήραν από την βονταφον και τους απάντησαν ότι είναι ανενεργός ο αριθμός. Πήρα την κοσμοτε και μου είπαν μπλοκάρεται γιατί δεν έχουμε καταχωρήσει το ΑΦΜ.

Link to comment
Share on other sites

59 minutes ago, Lyricmyth19 said:

Όχι τον χρησιμοποιώ, ο βασικός μου αριθμός είναι. Με πήραν από την βονταφον και τους απάντησαν ότι είναι ανενεργός ο αριθμός. Πήρα την κοσμοτε και μου είπαν μπλοκάρεται γιατί δεν έχουμε καταχωρήσει το ΑΦΜ.

εν το μεταξύ είναι ηλίθιοι στην κοσμοτε γιατί δεν καταχωρούν ΑΦΜ στα καρτοκινητά και μετά αντιμετωπίζουμε τέτοια θέματα στις φορητότητας και άδικα καθυστερεί η διαδικασία. 

Link to comment
Share on other sites

Όντως υπάρχει πρόβλημα. Από τα 4 νούμερο που έχουμε στην οικογένεια στην εφαρμογή της cosmote μόνο ένα φαίνεται προσωποποιημένο με αφμ. Τα άλλα είναι σκέτα....

Μάλιστα και ένα καινούργιο που έφερε ο αδερφός μου με φορητότητα, και αυτό δεν φαίνεται στην ομάδα με το αφμ. Άρα δεν το βάζουν.

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...