Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πριν λιγο έκανα update το myvodafone app και δεν δεχεται username+pin και δεν στελνει σμσ για απλη εισοδο. Πολύ άσχημη εικόνα...

Edited by VIPdriver
Link to comment
Share on other sites

Αργουν ή/και δεν έρχονται τα sms για την πιστοποίηση εισόδου στο bring a friend. Πιθανόν και άλλα "συστημικά". Τουλάχιστον τώρα η εφαρμογή δουλεύει.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, klx652 said:

Από το κακό στο χειρότερο πάνε αυτοί 👎

Ναι, μαζέψανε πολύ χρήμα και φαίνεται ότι έχουν χάσει τη μπάλα 😄 https://www.insider.gr/epiheiriseis/320267/vodafone-pano-apo-11-dis-kerdi-epistrefei-stin-kerdoforia

Όντως, η εικόνα το τελευταίο διάστημα είναι άσχημη, με κλήσεις να πιέζουν για αλλαγή καρτοκινητού σε συμβόλαιο, κατάργηση του liquid χωρίς ενημέρωση την τελευταία ημέρα, συστήματα που υπολειτουργούν ή βγαίνουν εντελώς εκτός λειτουργίας χωρίς ενημέρωση (π.χ. για συντήρηση συστημάτων).

On 8/7/2024 at 11:48 ΜΜ, aektzhs 1 said:

Μετά την κατάργηση του Vodafone CU Liquid έχουν βγει πολλά και οικονομικά συμβόλαια για όποιον ενδιαφέρεται

Το κακό με τα συμβόλαια, εκτός από τη δέσμευση για συγκεκριμένο διάστημα, είναι ότι χάνεις όλα τα δωράκια που έρχονται στο καρτοκινητό.

Όσα συμβόλαια έχω δει εγώ σαν προσφορά γύρω στα €13 το μήνα (όσο και η ελάχιστη ανανέωση στο καρτοκινητό), δίνουν τα ίδια ή και λιγότερα σε σχέση με τα αντίστοιχα πακέτα, χωρίς να βάλουμε τα Shake, Bring A Friend, προσωπικές προσφορές για κάθε ανανέωση χρόνου ομιλίας κλπ.

Αυτό γιατί στο συμβόλαιο σε "δένουν" με μηνιαίες πληρωμές (τις έχουν σίγουρες), ενώ στο καρτοκινητό σε δελεάζουν για μηνιαία (αντί για διμηνιαία) ανανέωση χρόνου ομιλίας.

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

Παίζουν δυνατά μπάλα όμως .Φίλος μου έκανε το red 5 με διπλασιασμό data λόγω σταθερού στα 9 ευρω και 1,6 έκπτωση στο σταθερό 

Link to comment
Share on other sites

τετριμμενο σορρυ αλλα δεν το βρισκω τωρα

πως απενεργοποιουμε την αυτοματη χρεωση 2 ευρω για το ιντερνερ;

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα πέφτει η μηνιαία ανανέωση σε κινητά συγγενών και δεν μπορώ να μπω στο app απο το πρωί. Καταρχήν για ποιο λόγο βάλανε επιβεβαίωση email και κινητού? Μια χαρά ηταν τόσο καιρό, μπου@@ τα έκαναν τώρα. 

Link to comment
Share on other sites

Μια φορα την κανεις κανονικα,αν και προχτες στα καλα καθουμενα εσβησαν ολα και ηθελε παλι επιβεβαίωση ενος απο τα δυο.

Την μηνιαία ανανεωση δεν την ειχες κλεισει μετα το liquid?

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, HEO said:

τετριμμενο σορρυ αλλα δεν το βρισκω τωρα

πως απενεργοποιουμε την αυτοματη χρεωση 2 ευρω για το ιντερνερ;

K στο 1252

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, HEO said:

τετριμμενο σορρυ αλλα δεν το βρισκω τωρα

πως απενεργοποιουμε την αυτοματη χρεωση 2 ευρω για το ιντερνερ;

K στο 1252

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, P_papadis said:

Σήμερα πέφτει η μηνιαία ανανέωση σε κινητά συγγενών και δεν μπορώ να μπω στο app απο το πρωί. Καταρχήν για ποιο λόγο βάλανε επιβεβαίωση email και κινητού? Μια χαρά ηταν τόσο καιρό, μπου@@ τα έκαναν τώρα. 

Εγώ μπήκα από το myvodafone. Λειτουργεί.

Link to comment
Share on other sites

Πείτε μου λίγο όποιος ξέρει.. Esim από voda, βγάζουμε μια φορά? Αν αλλάζουμε κινητό δεν χρειάζεται να πληρώνουμε κάθε φορά? 

Ευχαριστώ πολύ 

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, blade_ said:

Πείτε μου λίγο όποιος ξέρει.. Esim από voda, βγάζουμε μια φορά? Αν αλλάζουμε κινητό δεν χρειάζεται να πληρώνουμε κάθε φορά? 

Ευχαριστώ πολύ 

σωστα

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, Teiresias_ said:

Εγώ μπήκα από το myvodafone. Λειτουργεί.

Ούτε το my vodafone μου λειτουργεί. Βάζω το δικό μου κινητό που είναι cosmote και ο κωδικός έρχεται μετά απο 10 λεπτά η και ποτέ και φυσικά είναι ληγμένος γιατί διαρκεί 5λεπτα. Μια χαρά ανανεώνα 2 χρόνια τώρα. Τι τους έπιασε ξαφνικά να τα αλλάξουν όλα λες και είναι ebanking με ευαίσθητα απόρρητα δεδομένα... Έλεος δηλαδή.... 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, stathis123 said:

σωστα

Ευχαριστώ. Χρειάζεται οπωσδήποτε κατάστημα? Η γίνεται και ηλεκτρονικά? 

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, blade_ said:

Ευχαριστώ. Χρειάζεται οπωσδήποτε κατάστημα? Η γίνεται και ηλεκτρονικά? 

Αν δεν κάνω λάθος, ηλεκτρονικά μπορείς μόνο για φορητότητα ή νέο αριθμο. Για μετατροπή sim σε esim πρέπει να πας σε κατάστημα.

Μιλάω πάντα για CU, δεν ξέρω τι παίζει με τα συμβόλαια.

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει επιλογη στο vodafone app για μετατροπή σε esim, εφόσον εχεις συμβατή συσκευή. Τωρα αν θα δουλέψει σωστά είναι άλλο θέμα.

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, blade_ said:

Πείτε μου λίγο όποιος ξέρει.. Esim από voda, βγάζουμε μια φορά? Αν αλλάζουμε κινητό δεν χρειάζεται να πληρώνουμε κάθε φορά? 

Ευχαριστώ πολύ 

Αν είσαι ήδη VF, μπαίνεις με στοιχεία εισόδου (ακόμα κι αν είσαι CU) στο Vodafone app και βρίσκεις την επιλογή "eSIM", κλείνεις WiFi και ξεκινάς τη διαδικασία.

Λογικά μέσω της εφαρμογής, θα σου ζητήσει κάποιο email για να λάβεις τον QR κωδικό - γνώμη μου είναι να το κάνεις σε κατάστημα για να έχεις το καρτελάκι με το QR όποτε θες και να είσαι και πιο σίγουρος. 

Να ξέρεις ότι, 1) ΔΕΝ θα δέχεσαι SMS για 4 ώρες όπως σε κάθε αλλαγή κάρτας και 2) μεταφέρεις την eSIM δωρέαν από κινητό σε κινητό μέσω του QR με την προϋπόθεση πρώτα να κάνεις αφαίρεση της eSIM από το προηγουμενο κινητό. Κάποιες φορές ενδέχεται να υπάρξουν προβλήματα ή καθυστερήσεις σε σχέση με την τυπική SIM πχ όταν πήγα να κάνω μεταφορά την eSIM της vf από Pixel 6 σε 7, για ένα τέταρτο περίπου δεν μπορούσε με τίποτα το 7 να τη δεχτεί (μου πετούσε σφάλμα ότι φταίει η vf) ενώ στο 6άρι έκανε απευθείας εγγραφή ξανά με το QR - μόλις πέρασε το 15λεπτο, πέρασε κανονικά η eSIM.

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω για δικό μου άνθρωπο όσο πιο οικονομική λύση για συνδυασμό ελάχιστης ομιλίας και βασικό ίντερνετ. Εκτός από το πακετο φρογκ με 8,90€, υπάρχει κάτι παρομοιο (ή οικονομικότερο) σε cu ή olympiacos (ή οποιοδήποτε άλλο καρτοκινητό της Vodafone) ;

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, VIPdriver said:

Ψάχνω για δικό μου άνθρωπο όσο πιο οικονομική λύση για συνδυασμό ελάχιστης ομιλίας και βασικό ίντερνετ. Εκτός από το πακετο φρογκ με 8,90€, υπάρχει κάτι παρομοιο (ή οικονομικότερο) σε cu ή olympiacos (ή οποιοδήποτε άλλο καρτοκινητό της Vodafone) ;

Όταν λες βασικό ίντερνετ για πόσο ίντερνετ μιλάμε;

Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, VIPdriver said:

Διαβάζει ειδήσεις, στέλνει viber. 

Άρα πάμε στο πακετάκι με την απεριόριστη ομιλία και τα 3GB που δίνει η Vodafone στο Ολυμπιακός με οποία έκπτωση συνεπάγεται ανάλογα με τα γκολ κάθε μήνα. Αρχική τιμή 11,90

 

 

ΥΓ. @p_kαυτό που γελάς μόνος σου να το κοιτάξεις ε.. κι άλλοι νόμισαν πως ήταν καλά..

Edited by Teiresias_
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...