Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αλλαγή Πακέτου

Μπορείς να μετατρέψεις το Vodafone καρτοκινητό σου σε CU καλώντας δωρεάν στο 1266.

http://www.vodafone.gr/portal/client/cms/viewCmsPage.action?pageId=1042

Μάλλον δεν κατάλαβες καλά.Ο φίλος θέλει το Cu του να το κάνει International.:)

Link to comment
Share on other sites

επεσε στα χερια μου χθες μια σιμ βονταφον cu σφραγισμενη που λεει 'ενεργοποιηση μεχρι 6-6-2009'. αν τη βαλω σημερα δε θα λειτουργει?
Όλη η ζωή είναι μπροστά μου αλλά εγώ εξακολουθώ να κοιτάω πίσω.
Link to comment
Share on other sites

επεσε στα χερια μου χθες μια σιμ βονταφον cu σφραγισμενη που λεει 'ενεργοποιηση μεχρι 6-6-2009'. αν τη βαλω σημερα δε θα λειτουργει?

 

Ε βάλε να δούμε :)

Link to comment
Share on other sites

Ε, για λίγες μέρες ακόμη μπορείς.

http://img403.imageshack.us/img403/8225/cae7gdirjo3.jpg

http://www.hdgr.eu http://photoxstation.googlepages.com

Ο Χρόνος είναι πολύ αργός για όσους περιμένουν, πολύ γρήγορος για όσους φοβούνται, πολύ μακρύς για όσους υποφέρουν, πολύ σύντομος για όσους χαίρονται και αιώνιος για όσους αγαπούν

Link to comment
Share on other sites

^ Έχω κι εγώ 2 cu που λήξανε πριν 1 εβδομάδα -τις είχα ξεχάσει ότι τις έχω χωρίς να τις έχω ενεργοποιήσει.

Δεν δοκίμασα καν να τις ενεργοποιήσω γιατί από το 13830 μου είπαν ότι "έχουν λήξει".

Πάω να τις δοκιμάσω τώρα!

 

edit:

Ε, λοιπόν, ενεργοποιήθηκαν και οι 2 μια χαρά!

Για άλλη μια φορά thnx guys του myphone.gr!

 

Αυτές οι καρτούλες ήταν από προμόσιον, με 12€, 1 ανά μήνα αν γίνει χρήση 1€ τον προηγούμενο μήνα.

Αυτό το 1€ θα το πάρω ακόμα κι αν αλλάξω πακέτο και τις κάνω A la carte ή International, σωστά;

Πριν μερικούς μήνες που το είχα κάνει σε ένα άλλο cu ίσχυε και το πήρα το 1€ ανά μήνα, πιστεύω να ισχύει ακόμα...

Και αυτός ο μήνας πώς μετράει;

Από σήμερα 15/6 που το ενεργοποίησα ως 16/7;

Ή μήπως είναι ημερολογιακός μήνας, δηλάδη πρέπει να "φάω" 1€ τον Ιούνιο και 1 τον Ιούλιο κοκ;

Link to comment
Share on other sites

Συγνωμη για τη χαζη ερωτηση, αλλα επειδη ψαχνω αρκετη ωρα στο site της vodafone και δεν το βρισκω, μου λετε αν ισχυει η αποστολη sms στο 1252, με κειμενο 'Υ', για την ενημερωση υπολοιπου a la carte?

 

Υπαρχει κατι εναλλακτικο για ενημερωση μεσω sms?

 

'Y' ελληνικο ή λατινικο?

Link to comment
Share on other sites

^ Υ λατινικό ή ελληνικό στο 1252 δουλεύει στο δικό μου a la carte.

[έχω "περιορισμένη γραμματοσειρά" στα sms, δεν ξέρω αν παίζει ρόλο αυτό]

Link to comment
Share on other sites

^ Έχω κι εγώ 2 cu που λήξανε πριν 1 εβδομάδα -τις είχα ξεχάσει ότι τις έχω χωρίς να τις έχω ενεργοποιήσει.

Δεν δοκίμασα καν να τις ενεργοποιήσω γιατί από το 13830 μου είπαν ότι "έχουν λήξει".

Πάω να τις δοκιμάσω τώρα!

 

edit:

Ε, λοιπόν, ενεργοποιήθηκαν και οι 2 μια χαρά!

Για άλλη μια φορά thnx guys του myphone.gr!

 

.......

 

Kai εγω 05-06-09 , 09-06-09 καi 12-06-09 ενεργοποιησα χθες μια χαρα !! (ειχα ξεχασει καμια 10αρια πακετα !

αλλα κατι αλλα απο 05-04-09 εως 23-05-09 χάθηκαν !

Link to comment
Share on other sites

Πείτε μας αν θα μπορείτε να κάνετε και εξερχόμενες ή ανανέωση κάρτας... εκεί είναι το θέμα. Γιατί αν σας είπαν από 13830 πως λήξανε σημαίνει πως όντως από κάποια εφαρμογή έχουν λήξει. Περίεργο μου φαίνεται...
Link to comment
Share on other sites

Τελος το cu all day για νεους χρηστες.Απο 1 Ιουνιου ισχυει μονο για αυτους που εχουν κανει εστω μια ενεργοποιηση της υπηρεσιας εως 31 Μαιου 2009.
Link to comment
Share on other sites

Yep! Μου ήρθε κι εμένα το μαντάτο σε CU που δεν το είχα ενεργοποιήσει και προσπάθησα στις 7 Ιουνίου... :(

Το είχα αμελήσει και τό 'χασα τελικά...

Και τώρα έχω αυτά τα CU που έχουν 1€ το μήνα για 12 μήνες κι έλεγα να τα ξοδέψω σε CU all day.

Τώρα θα πρέπει να τα κάνω κάτι άλλο για να ξοδέυω το 1€ το μήνα, μάλλον international, αφού οι χωρίς προσφορές χρεώσεις cu δεν συμφέρουν ούτε για ...χάρισμα :lol::lol::lol:.

Σκέφτομαι, άραγε, το σερφ και μέιλ ισχύει και για το αλακάρτ και για το ιντερνάσιοναλ;

Link to comment
Share on other sites

Yep! Μου ήρθε κι εμένα το μαντάτο σε CU που δεν το είχα ενεργοποιήσει και προσπάθησα στις 7 Ιουνίου... :(

Το είχα αμελήσει και τό 'χασα τελικά...

Και τώρα έχω αυτά τα CU που έχουν 1€ το μήνα για 12 μήνες κι έλεγα να τα ξοδέψω σε CU all day.

Τώρα θα πρέπει να τα κάνω κάτι άλλο για να ξοδέυω το 1€ το μήνα, μάλλον international, αφού οι χωρίς προσφορές χρεώσεις cu δεν συμφέρουν ούτε για ...χάρισμα :lol::lol::lol:.

Σκέφτομαι, άραγε, το σερφ και μέιλ ισχύει και για το αλακάρτ και για το ιντερνάσιοναλ;

 

Κανονικοτατα! Εγω εδω και 3 μηνες ετσι την βγαzω 1ευρω το πακετακι και 30 mb surf & mail.

Link to comment
Share on other sites

ΑΣΧΕΤΟ ΑΛΛΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟ ΑΝΑΦΕΡΩ ΚΑΙ ΘΑ ΤΟ ΠΡΑΞΩ ΣΕ ΟΠΟΙΟΔΗΠΟΤΕ FORUM ΜΟΥ ΔΟΘΕΙ Η ΕΥΚΑΙΡΙΑ : ΕΔΩ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΜΗΝΕΣ ΕΧΩ ΤΟ SURF AND MAIL 30 ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΩ ΠΟΛΥ ΣΤΕΝΑ ΤΙΣ ΠΛΟΗΓΗΣΕΙΣ ΜΟΥ ΚΑΙ ΜΟΝΙΜΩΣ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΩΝ 30 ΗΜΕΡΩΝ ΚΑΙ ΕΝΩ ΕΧΩ ΠΑΝΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΟ ΓΥΡΩ ΣΤΑ 10ΜΒ ΑΠΟ ΤΑ 30 ΜΟΥ ΤΟ ΜΗΔΕΝΙΖΟΥΝ ΧΩΡΙΣ ΠΡΟΕΙΔΟΠΟΙΗΣΗ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΜΟΥ ΤΟΥ ΧΡΕΩΝΟΥΝ. ΕΠΑΝΕΙΛΕΙΜΜΕΝΩΣ ΤΟΥΣ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΑΙΤΗΣΗ ΑΜΦΙΣΒΗΤΗΣΗΣ ΓΙΑ ΤΙ ΤΟ ΠΑΙΡΝΩ ΧΑΜΠΑΡΙ ΕΓΚΑΙΡΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΜΟΥ ΕΠΙΣΤΡΕΦΟΥΝ ΤΑ ΧΡΗΜΑΤΑ

 

ΘΕΛΕΙ ΠΡΟΣΟΧΗ ΑΡΧΙΖΩ ΚΑΙ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΡΟΘΕΣΗ

 

Το surf and mail ισχύει για 30 μέρες και όταν περασουν οι μέρες αυτές ό,τι υπολοιπο εχεις μηδενιζεται και αυτόματα ενεργοποιείται εκ νεου για τον επομενο μηνα. Εσενα ποτε απενεργοποιειται?Πριν τη ληξη διαρκειας του ενος μηνα;

Link to comment
Share on other sites

Tο προγραμμα surf&mail 30 ειναι κατι αντιστοιχο του cu που δινει 30 mb δωρο καθε μηνα με την προσφορα του 2009?

Ή μηπως το surf&mail δινει παραπανω ταχυτητα πχ αν εχει 3G to κινητο?

Link to comment
Share on other sites

Tο προγραμμα surf&mail 30 ειναι κατι αντιστοιχο του cu που δινει 30 mb δωρο καθε μηνα με την προσφορα του 2009?

Ή μηπως το surf&mail δινει παραπανω ταχυτητα πχ αν εχει 3G to κινητο?

 

Το surf&email30 σου δίνει Μονό τα 30mb για το mobile internet με 3.5 ευρό, και δεν έχει σχέσει με ταχύτητά surf&email30

Link to comment
Share on other sites

Εγω προς το παρον βολευομαι με τα 30MB δωρεαν απο την προσφορα.

Να ρωτησω κατι αλλο:Βιντεακια απο το youtube βλεπεται εσεις?

Εμενα οταν παταω επανω στο βιντεο για να παιξει λεει λανθασμενη μορφη URL.

Η συσκευη ειναι samsung E590. Πιο παλια ειχα δει θυμαμαι ενα βιντεακι,αλλα τωρα δεν γινεται.

Εχω δοκιμασει και αλλες συσκευες αλλα δεν παιζει τιποτα,ολο καποιο σφαλμα βγαζει....

Link to comment
Share on other sites

Εγω προς το παρον βολευομαι με τα 30MB δωρεαν απο την προσφορα.

Να ρωτησω κατι αλλο:Βιντεακια απο το youtube βλεπεται εσεις?

Εμενα οταν παταω επανω στο βιντεο για να παιξει λεει λανθασμενη μορφη URL.

Η συσκευη ειναι samsung E590. Πιο παλια ειχα δει θυμαμαι ενα βιντεακι,αλλα τωρα δεν γινεται.

Εχω δοκιμασει και αλλες συσκευες αλλα δεν παιζει τιποτα,ολο καποιο σφαλμα βγαζει....

 

Γιάννα βλέπεις video από youtube πρέπει να κατεβάσεις την εφαρμογή από youtube, και πρέπει να Βάλης ρύθμισις streaming στο Vf live / Vf live Prepay

Link to comment
Share on other sites

Γιάννα βλέπεις video από youtube πρέπει να κατεβάσεις την εφαρμογή από youtube, και πρέπει να Βάλης ρύθμισις streaming στο Vf live / Vf live Prepay

 

Exω βαλει το Vf live prepay.Τις ρυθμισεις streaming πως τις βαζω?

Επισης ποια ειναι αυτη η εφαρμογη του youtube που πρεπει να κατεβασω??

Link to comment
Share on other sites

Exω βαλει το Vf live prepay.Τις ρυθμισεις streaming πως τις βαζω?

Επισης ποια ειναι αυτη η εφαρμογη του youtube που πρεπει να κατεβασω??

 

Για Nokia είναι MENU ΠΟΛΥΜΈΣΑ REALPLAYER κανiς ΕΠΙΛΟΓΈΣ πατάς Ρύθμισις ΣYΝΕXHΣ Ροή πατάς ΔIΚΤΥΟ και επιλέγεις VF LIVE

Και για την εφαρμογή θα μπεις http://www.youtube.com από κινητό και θα κατεβάσεις

Link to comment
Share on other sites

Μπορει καποιος να μου πει, αν υπαρχει αλλο νουμερο ή αλλος τροπος με sms να μαθουμε υπολοιπο, περαν της αποστολης Υ στο 1252?
Link to comment
Share on other sites

Μπορει καποιος να μου πει, αν υπαρχει αλλο νουμερο ή αλλος τροπος με sms να μαθουμε υπολοιπο, περαν της αποστολης Υ στο 1252?

 

Δεν νομιζω....

 

Για Nokia είναι MENU ΠΟΛΥΜΈΣΑ REALPLAYER κανiς ΕΠΙΛΟΓΈΣ πατάς Ρύθμισις ΣYΝΕXHΣ Ροή πατάς ΔIΚΤΥΟ και επιλέγεις VF LIVE

Και για την εφαρμογή θα μπεις http://www.youtube.com από κινητό και θα κατεβάσεις

 

Δεν βρισκω αυτην την εφαρμογη που λες.

Link to comment
Share on other sites

Μπορει καποιος να μου πει, αν υπαρχει αλλο νουμερο ή αλλος τροπος με sms να μαθουμε υπολοιπο, περαν της αποστολης Υ στο 1252?

 

Αν Κάνεις εγγραφή στο myaccount στην σελίδα της Vodafone θα το βλέπεις από εκεί.

Link to comment
Share on other sites

Έχω έναν αριθμό a la carte τον οποίο επειδή έχω κάποια ανεπιθύμητα τηλεφωνήματα σκέφτομαι να πετάξω.Τον χρησιμοποιώ για το 1 λεπτό το λεπτό!Αν πάρω κανινούργια κάρτα με νέο αριθμό θα μπορώ να ενεργοποιήσω την υπηρεσία αυτη;Νομίζω πως δεν θα ισχύει όμως,ή κάνω λάθος;
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone
  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...