Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

2 minutes ago, paanos said:

Στις 3/8 αλλαξα για 2/9 ενώ ανανεωνόταν στις 7/8, και όλα πήγαν καλά. 

Από την αρχή λέγαμε να μην το αφήνετε τελευταία μέρα γιατί είναι ρίσκο, ιδιαίτερα όταν από ότι φαίνεται το κάνει άνθρωπος 

Δεν ήταν τελευταία. Στις 10 το είχα προγραμματίσει και το άλλαξα για 5 στις 6 του μήνα. Πόσο πιο πριν να το έκανα;

Ίδια φάση με εσένα ήταν.

Edited by kalitexnis_g
Link to comment
Share on other sites

Ίσως επειδή μεσολαβησε και ΣΚ; Δεν έχω ιδέα. Πάντως είμαι 99% σίγουρος ότι τις μεταβολές τις καταχωρούν αυτοι γιατί άλλες φορές μου έρχεται επιβεβαίωση σε μια ώρα, άλλες το επόμενο πρωί κλπ  

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, paanos said:

Ίσως επειδή μεσολαβησε και ΣΚ; Δεν έχω ιδέα. Πάντως είμαι 99% σίγουρος ότι τις μεταβολές τις καταχωρούν αυτοι γιατί άλλες φορές μου έρχεται επιβεβαίωση σε μια ώρα, άλλες το επόμενο πρωί κλπ  

Το sms ήρθε λίγη ώρα μετά πάντως..

Τεσπα το παρακολουθούμε.

Και μέσα σε όλα αυτά.. με πήρε ένα παλικάρι από την εξυπηρέτηση και μου μιλούσε για πακέτα στο liquid.. και του τα εξήγησα εγώ τέλος πάντων να ξέρει τι να λέει από δω και πέρα..

Edited by kalitexnis_g
Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, p_k said:

Είχε αναπτυχθεί με λάθος τρόπο και ήταν μάλιστα παγκόσμια πρωτοτυπία να δίνει περισσότερες παροχές σε σχέση με τα συμβόλαια. 

Αυτό από που προκύπτει; Παλιά που βλέπαμε για Αγγλία με 10- 15 λίρες τα είχες όλα απεριόριστα στην καρτοκινητή. 

Link to comment
Share on other sites

Τα συμβόλαια με τις ίδιες παροχές πόσο είχαν; 

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Το sms ήρθε λίγη ώρα μετά πάντως..
Τεσπα το παρακολουθούμε.
Και μέσα σε όλα αυτά.. με πήρε ένα παλικάρι από την εξυπηρέτηση και μου μιλούσε για πακέτα στο liquid.. και του τα εξήγησα εγώ τέλος πάντων να ξέρει τι να λέει από δω και πέρα..
Φίλε μου έκανες μεγάλο λάθος που δεν έβαλες κλειδωμένη κάρτα στο ρευστό

Εύχομαι να βρεις σύντομα το δίκαιο σου.

Sent from my Redmi Note 11 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, HEO said:

Φίλε μου έκανες μεγάλο λάθος που δεν έβαλες κλειδωμένη κάρτα στο ρευστό

Εύχομαι να βρεις σύντομα το δίκαιο σου.

Sent from my Redmi Note 11 using Tapatalk
 

Η αλήθεια είναι πως είναι λιγάκι ρευστά τα πράγματα όπως φαίνεται.. 😉

Link to comment
Share on other sites

Κάρτα payzy μπορούμε να βάλουμε στο liquid; Πρόσθεσα μία αλλά μου γράφει ότι απορρίφθηκε

Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, p_k said:

Τα συμβόλαια με τις ίδιες παροχές πόσο είχαν; 

Δεν γνωρίζω καθόλου. Τώρα βέβαια που έριξα μια ματιά μόνο τα budget εικονικά δίκτυα δίνουν φθηνά απεριόριστα όλα σε κάρτα.

Link to comment
Share on other sites

Καρτα με μηδενικο υπολοιπο μπαινει στο liquid για να παρει εστω το δώρο? Ή οπωσδήποτε θέλει έστω 0,01 για να την τσεκαρει?

Link to comment
Share on other sites

Η Vodafone να φτιάξει δίκτυο και μετά να προχωρήσει στις αυξήσεις. Ελπίζω μόνο στην μαύρη πλέον να μην ακολουθήσει για να μην προχωρήσουν οι τιμολογιακές αλλαγές

Link to comment
Share on other sites

Εκανα αιτιση να μου επιστρεψουν το υπολιπου του καρτοκινιτο cu που εχω σε τραπεζικο λογαριασμο μεσω αυτης φορμας https://www.vodafone.gr/aitima-grapto/ επιδη κατεργησαν την οχταευρη καρτα και τωρα ελαβα αυτο το μηνυμα 

Screenshot_20230810_123810_Gmail.jpg

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, HEO said:

Φίλε μου έκανες μεγάλο λάθος που δεν έβαλες κλειδωμένη κάρτα στο ρευστό

Εύχομαι να βρεις σύντομα το δίκαιο σου.

Sent from my Redmi Note 11 using Tapatalk
 

Το σενάριο της κλειδωμένης κάρτας μία φορά το δίμηνο ισχύει; 

Δλδ δηλώνω payzy και την κλειδώνω την ημέρα συνδρομής.

1 hour ago, pektis7 said:

Κάρτα payzy μπορούμε να βάλουμε στο liquid; Πρόσθεσα μία αλλά μου γράφει ότι απορρίφθηκε

Ναι εγώ payzy έχω δηλώσει.

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, p_k said:

Εγώ δεν είμαι εναντίον της καρτοκινητης. 

Οι εταιρείες τις έφτιαξαν πρώτα αλλιώς και στη συνέχεια τις χάλασαν. 

Όπως είναι τώρα, συμφέρει το συμβόλαιο, αυτό είπα. 

Στην Ελλαδα δεν εχουμε συμβολαια αφτο που εχουμε στην Ελλαδα ειναι απλος δεσμευση γιατι τροποπιουν τους ορος του "συμβολαιου" που υπεψραξες και το τρως χωρις να το ξερεις της περισοτερες φορες

Edited by eridion25
Ορογαφικο διορθομα
Link to comment
Share on other sites



Η λύση της κλειδωμένης κάρτας είναι η ακόλουθη

Παίρνεις μια τρπαεζικη κάρτα π.χ. άλφα μπανκ την βάζεις κάνει την χρέωση και επιστροφή του 0..01 λεπτού και μετά την κλειδώνεις από την εφαρμογή

Από την στιγμή που την κλειδωσες δεν μπορούν να χρεώσουν κάτι

Σαν πρόσθετο μέτρο ασφαλείας μπορείς να αδειάσεις τον λογαριασμό που αναφέρεται η κάρτα και να μεταφέρεις τα λεφτά σε άλλον της ίδιας τράπεζας

Εναλλακτικά μπορείς να χρησιμοποιήσεις μια virtual της revolut που μετά την κλειδώνεις και μετά το δώρο την καταργείς κιόλας :)

Αν θέλεις να ανανέωσεις βέβαια την ξεκλειδώνεις αλλά εγώ βάζω Cashback

Sent from my Redmi Note 11 using Tapatalk






Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, HEO said:



Η λύση της κλειδωμένης κάρτας είναι η ακόλουθη

Παίρνεις μια τρπαεζικη κάρτα π.χ. άλφα μπανκ την βάζεις κάνει την χρέωση και επιστροφή του 0..01 λεπτού και μετά την κλειδώνεις από την εφαρμογή

Από την στιγμή που την κλειδωσες δεν μπορούν να χρεώσουν κάτι

Σαν πρόσθετο μέτρο ασφαλείας μπορείς να αδειάσεις τον λογαριασμό που αναφέρεται η κάρτα και να μεταφέρεις τα λεφτά σε άλλον της ίδιας τράπεζας

Εναλλακτικά μπορείς να χρησιμοποιήσεις μια virtual της revolut που μετά την κλειδώνεις και μετά το δώρο την καταργείς κιόλας :)

Αν θέλεις να ανανέωσεις βέβαια την ξεκλειδώνεις αλλά εγώ βάζω Cashback

Sent from my Redmi Note 11 using Tapatalk





 

Εγώ που έβαλα την payzy.. αν την κλειδώνω μόνο την ημέρα ανανέωσης δεν θα γίνεται η δουλειά μου;

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, kalitexnis_g said:

Εγώ που έβαλα την payzy.. αν την κλειδώνω μόνο την ημέρα ανανέωσης δεν θα γίνεται η δουλειά μου;

ναι θα γιενται αλλα αν ανενεωσουν αλλη ημερομηνια;;;

51 minutes ago, paanos said:

Από την ημερομηνία κατάργησης θα μπορείς, όχι από τώρα 

μεσα στην ανακοινωση λεει "Δυνάμει των ανωτέρω αλλαγών οι συνδρομητές έχουν το δικαίωμα καταγγελίας της σύμβασής τους αζημίως από την δημοσίευση της παρούσας ανακοίνωσης και για δύο (2) μήνες. "

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι και αυτό είναι λάθος. Η καταγγελία σύμφωνα με την ΕΕΤΤ γίνεται από την ημερομηνία εφαρμογής. Ίσως ξέχασαν να τα διαχωρίσουν γιατί κάποιες αλλαγές εφαρμόστηκαν από χθες

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, paanos said:

Μέχρι και αυτό είναι λάθος. Η καταγγελία σύμφωνα με την ΕΕΤΤ γίνεται από την ημερομηνία εφαρμογής. Ίσως ξέχασαν να τα διαχωρίσουν γιατί κάποιες αλλαγές εφαρμόστηκαν από χθες

να δουμε τι θα πουν στον eridion25, φιλε μην ξεχασεις να ενημερωσεις το νημα 🙂

Edited by HEO

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, HEO said:

ναι θα γιενται αλλα αν ανενεωσουν αλλη ημερομηνια;;;

Υποτίθεται ότι η ημερομηνία είναι σταθερή και αν δεν μπορέσει το σύστημα να σου πάρει λεφτά 2 φορές, σε πετάει. Οι 2 φορές δεν είναι σήμερα και αύριο.

Link to comment
Share on other sites

Υποτίθεται ότι η ημερομηνία είναι σταθερή και αν δεν μπορέσει το σύστημα να σου πάρει λεφτά 2 φορές, σε πετάει. Οι 2 φορές δεν είναι σήμερα και αύριο.
Αν δεν μπορεί να πάρει λεφτά στις 09.00 πάει στις 16.00 και μετά στις 20.00. Άλλη προσπάθεια άλλη μέρα δεν κάνει.

Το έχω δοκιμάσει. Αλλά τέλος πάντων δεν τους έχω πολύ εμπιστοσύνη.

Sent from my Redmi Note 11 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Just now, HEO said:

Αν δεν μπορεί να πάρει λεφτά στις 09.00 πάει στις 16.00 και μετά στις 20.00.
 

Δεν τραβάει και στις 11 το πρωί; 

Link to comment
Share on other sites

Δεύτερο παράξενο σήμερα.. την payzy δεν μου τη δέχεται σε πάνω από 2 νούμερα. Βασικά λέει θα ενεργοποιηθεί μέσα σε 24 ώρες και απλώς εξαφανίζεται το αίτημα κάποια στιγμή. Ενώ είναι αποθηκευμένη η κάρτα.

Edit: Ρώτησα και μου είπαν από εξυπηρέτηση πως κάθε πιστωτική πάει σε μέχρι 2 νούμερα.

Edited by kalitexnis_g
Link to comment
Share on other sites

  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...