Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

20 minutes ago, Mobileras said:

Διάβασα για άτομο που έδωσε περιπου 250.000 για τον διαγωνισμό Χριστουγέννων και μην σας πω τι πηρε... Εγώ πήρα έναν λαχνο για τώρα και εάν μου κάτσει καλοδεχούμενο. Γενικά δεν πιστευω σε αυτά, ειδικά από την συγκεκριμένη εταιρεία. 

Παλιότερα είχα κερδίσει σε διαγωνισμό της Vodafone ένα τάμπλετ και εντός ενός μήνα μου είχε έρθει. 

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, CaptainNickGR said:

Παλιότερα είχα κερδίσει σε διαγωνισμό της Vodafone ένα τάμπλετ και εντός ενός μήνα μου είχε έρθει. 

Διαγωνισμός με κρυσταλλους του big bang;

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, Mobileras said:

Διάβασα για άτομο που έδωσε περιπου 250.000 για τον διαγωνισμό Χριστουγέννων και μην σας πω τι πηρε... Εγώ πήρα έναν λαχνο για τώρα και εάν μου κάτσει καλοδεχούμενο. Γενικά δεν πιστευω σε αυτά, ειδικά από την συγκεκριμένη εταιρεία. 

Για ξεκάρφωμα από τα προηγούμενα εικονικά με λαχνούς, αυτή τη φορά ΜΠΟΡΕΙ να δώσει σε κανα-2 (1 συσκευή και 1 unlimited) όντως.

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Mobileras said:

Διαγωνισμός με κρυσταλλους του big bang;

Όχι καμία σχέση. 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, George6633 said:

Εγώ από τη στιγμή που το βασικό μου πρόγραμμα είναι unlimited στην πράσινη και είχα 30.000 κρυστάλλους που δεν τους χρειάζομαι αγόρασα 15 λαχνους,αυτό που παρατηρώ όμως είναι ότι τα sms με τους κωδικούς που μου ήρθαν είναι 13 αντί για 15.Υπαρχουν κάπου αλλού οι κωδικοί συγκεντρωτικα πέρα από τα sms; 

Ναι τους βλέπεις και μέσα στην εφαρμογή του μπιγκ μπανγκ. Εκεί που μπαίνεις να πάρεις μέρος στη λοταρία εμφανίζονται συγκεντρωμένοι όλοι οι κωδικοί σου. Εγώ έκαψα όλους τους κρυστάλλους που είχα και πήρα 5 λαχνούς. Ούτως ή άλλως δεν ενεργοποιώ πακέτα από Μπιγκ Μπανγκ.

3 ώρες πριν, balkos said:

Το πακέτο με τα 4 συνεχόμενα ΣΚ αρχίζει 00:00:01 του Σαββάτου.
Αν μπορέσω θα δω αν θα λήξει στις 12:00 μμ την Κυριακή ή θα συνεχίσει και λίγο αργότερα.. 

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Σίγουρα θα λήξει στις 23:59 την Κυριακή και όχι στις 12 μμ. Κρίμα όμως που δεν αρχίζει από τις 18:00 το απόγευμα της Παρασκευής όπως συμβαίνει στο πακέτο Γκίγκα ΣουΚού της πράσινης.

Link to comment
Share on other sites

Όντως έληξε  23:59 την Κυριακή. Συμπερασματικά: το πακέτο με τα 4 συνεχόμενα ΣΚ ξεκινάει με το που μπει το Σάββατο και λήγει με το που βγει η Κυριακή.

Link to comment
Share on other sites

Θυμάμαι ότι στο παρελθόν τα μηνιαία πακέτα της Βόνταφον δεν έληγαν στις 23:59 της αναγραφόμενης ημέρας λήξης αλλά λίγο αργότερα. Έτσι αν για παράδειγμα το πακέτο σου έληγε στις 15 Μαΐου είχες τη δυνατότητα να το ενεργοποιήσεις εκ νέου στις 00:01 ή και λίγο αργότερα της 16ης Μαΐου και έπαιρνες κανονικά παράταση κερδίζοντας μία μέρα ακόμα. Γνωρίζετε αν ισχύει ακόμα αυτό ή όχι?

Link to comment
Share on other sites

Για καποια λεπτά της ώρας σίγουρα ισχύει. Το εχω κάνει μερικές φορές. Τώρα αν ειναι 10 λεπτά, μια ώρα ή 8ωρο δεν το γνωρίζω.😆

http://briefcase.pathfinder.gr/download/534985
Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, stilskin said:

Για καποια λεπτά της ώρας σίγουρα ισχύει. Το εχω κάνει μερικές φορές. Τώρα αν ειναι 10 λεπτά, μια ώρα ή 8ωρο δεν το γνωρίζω.😆

Και εγώ το έκανα συνεχώς τότε που είχα φοιτητικό CU. Απλά έχουν περάσει 2,5 χρόνια από τότε και είπα μήπως έχει αλλάξει κάτι προς το χειρότερο. Νομίζω δίωρο είναι η παράταση χωρίς φυσικά να θέλω να πάρω κανέναν στο λαιμό μου. Είναι σωστό πάντως που δίνεται αυτή η έστω και άτυπη παράταση ώστε να αντισταθμίζεται κάπως το πλεονέκτημα της πράσινης της οποίας όλα τα πακέτα ισχύουν για 31 ημέρες. Σίγουρα πάντως η παράταση δεν ισχύει για τα πακέτα απεριόριστου ίντερνετ ημερήσιου και για 4 Σαββατοκύριακα. Αυτά κόβονται με το μπαλντά στην ώρα τους.

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι πρόσφατα αυτό έκανα κάθε μήνα (το πολύ έως και 00:05), μέχρι που κάποια φορά, ακριβώς τα μεσάνυχτα, ξεκίνησαν συντήρηση του site του CU app κι έμεινα με το ...κουμπί ανανέωσης στο χέρι! (και βέβαια έχασα κι όλα τα συσσωρευμένα λεπτά, sms & data...) Μέχρι να αντιδράσω και να πάω από άλλη οδό  (με sms ή από bigbang, σε λιγότερο από 10 λεπτά) είχαν ήδη μηδενίσει...🤪

Edited by johndouk
Link to comment
Share on other sites

Αν "γίνει κίνηση" (πχ sms ή κλήση) από τη sim , αυτόματα ανανεώνει στο τι θα έπρεπε να ισχύει. 

Πχ αν έπρεπε να μηδενίσει πακέτο στις 00:00:01 και το app δείχνει ακόμα υπόλοιπα πακέτου, μόλις "γίνει κίνηση" μηδενίζει το πακέτο. Αν δε "γίνει κίνηση" από τη συγκεκριμένη sim, τα "κρατά" για κάποια λεπτά (ίσως και ώρες) μετά την 00:00:01 και "προλαβαίνεις"...

 

Link to comment
Share on other sites

Η χρήση mobile data (για σύνδεση του CU app για ανανέωση) δεν λογίζεται ως κίνηση; 

Link to comment
Share on other sites

Τεσπα, δεν είναι λίγες οι φορές που έχω επιτυχώς κάνει ανανέωση με rollover μετά τα μεσάνυχτα από την ίδια sim στο ίδιο τηλ (ούτε από wifi, ούτε από mobile data άλλου, ούτε καν με mobile data από άλλο δικό μου πακέτο πχ πάρε να'χεις ή bonus ή άλλο), με mobile data μάλιστα από το πακέτο που ανανεώνω, αφού κατά κανόνα είναι κι αυτό που λήγει πρώτο. 

Edited by johndouk
Link to comment
Share on other sites

Έχω έναν αριθμό ξεκινάει από 6948.... και σήμερα για πρώτη φορά στην δίχρονη κατοχή μου(03/2020 και τον μετέτρεψα σε φοιτητικό τον 10/2021)μου ήρθε ένα άκυρο μήνυμα από κάποιο πολιτικό κόμμα. Ξέρει κάνεις αν υπάρχει περίπτωση να είναι από τον παλιό κάτοχο; Ξέρει κάνεις πωε μπορώ να απεγγραφώ μέσω παρόχου και αν γίνεται να μάθω αν υπήρχε κάποιος παλιός πάροχος; Μια φορά μου έτυχε στο παρελθόν με την μπλε αλλά στις δύο μέρες και πήγα και τον αποσύνδεσα από το όνομα μου και πήρα άλλο(6932....πήρα). Στην COSMOTE τόσα χρόνια πάνω από επταετία(6983....)κανένα πρόβλημα 

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, aektzhs 1 said:

Έχω έναν αριθμό ξεκινάει από 6948.... και σήμερα για πρώτη φορά στην δίχρονη κατοχή μου(03/2020 και τον μετέτρεψα σε φοιτητικό τον 10/2021)μου ήρθε ένα άκυρο μήνυμα από κάποιο πολιτικό κόμμα. Ξέρει κάνεις αν υπάρχει περίπτωση να είναι από τον παλιό κάτοχο; Ξέρει κάνεις πωε μπορώ να απεγγραφώ μέσω παρόχου και αν γίνεται να μάθω αν υπήρχε κάποιος παλιός πάροχος; Μια φορά μου έτυχε στο παρελθόν με την μπλε αλλά στις δύο μέρες και πήγα και τον αποσύνδεσα από το όνομα μου και πήρα άλλο(6932....πήρα). Στην COSMOTE τόσα χρόνια πάνω από επταετία(6983....)κανένα πρόβλημα 

Είσαι στο μητρώο 11; Η εγγραφή γίνεται μέσω του My cu. 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, CaptainNickGR said:

Είσαι στο μητρώο 11; Η εγγραφή γίνεται μέσω του My cu. 

Δε νομίζω να είναι θέμα μητρώου 11. Τα πολιτικά κόμματα δεν είναι εταιρείες προώθησης προϊόντων ώστε να ενοχλούν όποιον να 'ναι. Ενοχλούν μόνο τα μέλη τους. Είμαι μέλος και συντονιστής τοπικής οργάνωσης πολιτικού κόμματος και γνωρίζω πολύ καλά πώς γίνονται αυτές οι διαδικασίες. Στοιχηματίζω ότι είναι από τον προηγούμενο κάτοχο της γραμμής.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Chrischal1908 said:

Ισχυρό ΚΚΕ, αντεπίθεση λαέ!!

Αφού δεν έγραφε ΠΑΟΚ πάλι καλά... 😂😋

(Πλάκα κάνω, δεν ασχολούμαι με "ποδοσφαιρικά" μην αρχίσουμε πάλι... 😉😋)

Link to comment
Share on other sites

Προς ενημέρωση: Όσοι πήγαμε πρόσφατα στο cu (είτε μέσω efood είτε με φορητότητα όπως εγώ) , έχουμε απεριόριστα δεδομένα +διπλασιασμό των χρημάτων της κάρτας που βάζουμε για 3 μήνες και "προϋπόθεση" την ενεργοποίηση του πακέτου unlimited XL το οποίο έχει οριστεί να κάνει αυτόματη ανανέωση και έχει χρέωση 15€.
Τα χρήματα που βάζουμε έχουν διάρκεια 2 μήνες, ενώ τα χρήματα του διπλασιασμού 1 μήνα. Τα χρήματα της ανανέωσης εμφανίζονται αμέσως ενώ τα χρήματα του διπλασιασμού εμφανίζονται 3 λεπτά αργότερα και όχι ταυτόχρονα και αυτό μου δημιούργησε πρόβλημα.

Στην πρώτη ανανέωση 12€ δεν είχα υπόλοιπο μέσα, οπότε δεν μπορούσε να γίνει η ενεργοποίηση του πακέτου unlimited XL με τα 12€ που εμφανίστηκαν. Σε 3 λεπτά μπήκαν και τα άλλα 12 του διπλασιασμού οπότε συγκεντρώθηκαν περίπου 22€ (με τους φόρους) και έγινε μετά η αγορά του πακέτου ΑΠΟ ΤΑ ΧΡΗΜΑΤA του διπλασιασμού που λήγαν πρώτα. 
Τώρα, στο 2ο μήνα όμως είχα  υπόλοιπο, έβαλα και  κάρτα οπότε είχα πάνω από 15€ και αμέσως αγοράστηκε αυτόματα το πακέτο unlimited XL από τα χρήματα που έβαλα πριν μπει ο διπλασιασμός. Σε 3 λεπτά προστέθηκαν και τα € του διπλασιασμού τα οποία όμως θα μείνουν αχρησιμοποίητα αφού έχω απεριόριστα σε όλα.
Πήρα το 13830. Τέλεια-άψογη εξυπηρέτηση με ευγένεια και προθυμία, μου έδωσαν δίκιο, μου είπαν ότι το θέμα είναι συστημικό και έκανα μια αίτηση ακύρωσης. Σαν την εξυπηρέτηση στης Vodafone δεν έχει.

Προτείνω 2 λύσεις:
Α) Πριν βάλετε κάρτα υπολογίστε να μην ξεπεράσει το σύνολο τα 15€ είτε
Β)Απενεργοποιήστε την αυτόματη ανανέωση, βάλτε ότι ποσό θέλετε και αφού πάρετε όλα τα χρήματα κάντε την ανανέωση μόνοι σας. Αυτό έχει ένα κίνδυνο. Λόγω της "προϋπόθεσης" που ανέφερα στην αρχή να μη γίνει ο διπλασιασμός. Όμως το θεωρώ απίθανο καθώς όπως ανέφερα, στην πρώτη μου ανανέωση προηγήθηκε  ο διπλασιασμός της αγοράς του πακέτου. Δεν πιστεύω ότι υπάρχει προϋπόθεση και γι'αυτό βάζω τα εισαγωγικά.
ΥΓ1. Sorry για το σεντόνι αλλά δεν περιγράφεται πιο απλά.
ΥΓ2.Τα χρήματα του διπλασιασμού μπαίνουν χωρίς φόρους.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις μου ήρθε sms από πολιτικό κόμμα χωρίς να ασχολούμαι με αυτά αλλά ουτε και έχω δώσει πουθενά το τηλέφωνο μου. Τελικά όπου τους βολεύει εφαρμόζεται το μητρώο 11. 🤡

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, CaptainNickGR said:

Μόλις μου ήρθε sms από πολιτικό κόμμα χωρίς να ασχολούμαι με αυτά αλλά ουτε και έχω δώσει πουθενά το τηλέφωνο μου. Τελικά όπου τους βολεύει εφαρμόζεται το μητρώο 11. 🤡

Φίλε άμα δεις παραπάνω και εμένα μου ήρθε. Πήρα τηλέφωνο στα κεντρικά της βοντα και μου είπαν πως με βρήκαν από τηλεφωνικό κατάλογο χωρίς να μου αποκλείουν και εγγραφή από προηγούμενο κάτοχο. Τελικά και σε  φίλους μου που είναι Στην πράσινη ήρθε το sms(στο 90% των φίλων μου με πράσινη). Ήρθε επίσης και στο 20% των φίλων με μπλε. Και από την κόκκινη μόνο εγώ. Το παράξενο είναι πως ούτε αυτοί έχουν γραφτεί στο εν λόγω κόμμα και σε εμένα στην μπλε και στην πράσινη δεν ήρθε παρά μόνο στην κόκκινη. Άρα από τηλεφωνικό κατάλογο τα πήραν τα νούμερα 

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...