Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ερώτηση: Αν υπάρχει χρηματικό ποσό στον λογαριασμό στο CU, το οποίο για να μην χαθεί με το πέρας του διμήνου, χρησιμοποιηθεί για την αγορά πακέτου ομιλίας, το πακέτο ομιλίας συνεχίζει να ισχύει και μετά το τέλος του διμήνου; Δηλαδή μετά το πέρας των 60 ημερών από την τελευταία φορά που βάζει κάποιος κάρτα, μπορεί να έχει χρόνο ομιλίας από πακέτο ή χάνεται και αυτό όπως χάνονται τα υπολοιπομενα χρήματα;
Link to comment
Share on other sites

Συνεχίζει το πακέτο κανονικά. Αλλά το χρηματικό υπόλοιπο μηδενίζεται.
Link to comment
Share on other sites

Το αγορασμενο πακέτο θα ληξει την ημερομηνια ληξης του. Δεν επηρεάζεται από το πότε λήγει το χρηματικό υπόλοιπο. Ακόμα και να ληξει το χρηματικό υπόλοιπο, το πακέτο δεν θα εχει πρόβλημα.
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση: Αν υπάρχει χρηματικό ποσό στον λογαριασμό στο CU, το οποίο για να μην χαθεί με το πέρας του διμήνου, χρησιμοποιηθεί για την αγορά πακέτου ομιλίας, το πακέτο ομιλίας συνεχίζει να ισχύει και μετά το τέλος του διμήνου; Δηλαδή μετά το πέρας των 60 ημερών από την τελευταία φορά που βάζει κάποιος κάρτα, μπορεί να έχει χρόνο ομιλίας από πακέτο ή χάνεται και αυτό όπως χάνονται τα υπολοιπομενα χρήματα;
συνεχίζουν κανονικά τα αγορασμενα πακέτα οπότε φροντίζεις και αγοράζεις αν θέλεις πριν μηδενιστεί το χρηματικό υπόλοιπο,και στην ουσία το μηδενιζεις εσυ πριν το μηδενισουν κατά κάποιο τρόπο

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, όλο το ξεχνάω. Όταν λέει ότι το χρηματικό υπόλοιπο λήγει στις 16/1 εννοεί 16/1 στις 23:59; Δηλ θεωρητικά για να μην το χάσω βάζω μέχρι αύριο βράδυ;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, όλο το ξεχνάω. Όταν λέει ότι το χρηματικό υπόλοιπο λήγει στις 16/1 εννοεί 16/1 στις 23:59; Δηλ θεωρητικά για να μην το χάσω βάζω μέχρι αύριο βράδυ;

 

Ναι αυτό εννοεί.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την γρήγορη απάντηση :)

 

Είναι άμεση η εξυπηρέτηση εδώ στο myphone.gr! :D

Όχι σαν κάτι άλλες που σε έχουν στην αναμονή... :lol: :p

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την γρήγορη απάντηση :)

 

Mην το αφήνεις τελευταία στιγμή,πολλά μπορεί να πάνε λάθος.

πχ Το My CU δεν θα είναι διαθέσιμο την Κυριακή 17/1 μέχρι το απόγευμα της Κυριακής λόγω αναβάθμισης των συστημάτων μας. Αν θέλεις να ανανέωσεις τον χρόνο ομιλίας σου ή να ενεργοποιήσεις κάποιο πακέτο, κάλεσε δωρεάν στο 1252 ή στείλε δωρεάν μήνυμα με τον κωδικό του πακέτου στο 1252.

Link to comment
Share on other sites

Έχει δίκιο. Βασικά αν θες να το τραβήξεις, ανανέωσε με το που μπει 16... ;)

Η ώρα δεν έχει σημασία απ'όσο γνωρίζω, με την ημερομηνία πάει! ;)

Link to comment
Share on other sites


Mην το αφήνεις τελευταία στιγμή,πολλά μπορεί να πάνε λάθος.

πχ Το My CU δεν θα είναι διαθέσιμο την Κυριακή 17/1 μέχρι το απόγευμα της Κυριακής λόγω αναβάθμισης των συστημάτων μας. Αν θέλεις να ανανέωσεις τον χρόνο ομιλίας σου ή να ενεργοποιήσεις κάποιο πακέτο, κάλεσε δωρεάν στο 1252 ή στείλε δωρεάν μήνυμα με τον κωδικό του πακέτου στο 1252.

 

Έχει δίκιο. Βασικά αν θες να το τραβήξεις, ανανέωσε με το που μπει 16... ;)

Η ώρα δεν έχει σημασία απ'όσο γνωρίζω, με την ημερομηνία πάει! ;)

Σωστά, σας ευχαριστώ. Εντωμεταξύ τελευταία δοκιμάζω το cashback και δεν έχω σταυρώσει προϊόν με επιστροφή :lol:

Αλλά εντάξει, δεν κάθομαι να δω πρώτα το προϊόν και μετά να αγοράσω, παίρνω ό,τι χρειάζομαι και αν κάτσει επιστροφή θα κάνω ανανέωση από εκεί.

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι ότι δυστυχώς πρέπει να δεις ακριβώς το προϊόν και να ταιριάζει και η τιμή, δηλαδή να μην έχει προσφορά ή πάρεις μείωση πχ με κάρτα του σούπερ, γιατί έτσι είτε θα πάρεις μικρότερη επιστροφή ή και καθόλου..
Link to comment
Share on other sites


  •  

 

 

 

 

 

Σωστά, σας ευχαριστώ. Εντωμεταξύ τελευταία δοκιμάζω το cashback και δεν έχω σταυρώσει προϊόν με επιστροφή :lol:

 

Αλλά εντάξει, δεν κάθομαι να δω πρώτα το προϊόν και μετά να αγοράσω, παίρνω ό,τι χρειάζομαι και αν κάτσει επιστροφή θα κάνω ανανέωση από εκεί.

ακριβώς πρέπει να σκαναρεις το προϊόν μέσα στο σούπερ και πάλι δεν είσαι σίγουρος,γενικά χρυσή ζύμη,Στάθη,Νουνού,κάτι τέτοια δίνουν

βάσανο λέμε και με έκπτωση και cash back

κάτι σεντς,αμα το μάθεις είναι πιο εύκολο για ανανέωση υπολοίπου όχι πολλά πραγματα

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεται απαραίτητα να σκανάρεις το προϊόν, απλά προσέχεις τις λεπτομέρειες του πριν το αγοράσεις (αν πχ έχει 1+1 αυτοκόλλητο, αν είναι ίδιο μέγεθος κλπ).
Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεται απαραίτητα να σκανάρεις το προϊόν, απλά προσέχεις τις λεπτομέρειες του πριν το αγοράσεις (αν πχ έχει 1+1 αυτοκόλλητο, αν είναι ίδιο μέγεθος κλπ).
ήταν πρωί και νυχτωσε,το ίδιο λέμε

ποια η διαφορά?πιο γρήγορα θα φύγεις με το σκαναρισμα και θα είσαι και σίγουρος όσο σίγουρος μπορεί να είναι κανείς

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πιο εύκολο είναι να σημειώσεις απλά στη λίστα σου πχ το τάδε απορρυπαντικό τάδε μέγεθος, παρά να προσπαθείς να μπεις στην αργή εφαρμογή, αν πιάνει μέσα στο σούπερ μάρκετ και αν λειτουργεί και δεν έχει φάει σκάλωμα όπως τρώει το Cashback τώρα τελευταία.
Link to comment
Share on other sites

να συμφωνήσουμε ότι το σύστημα δεν δουλεύει όπως θα έπρεπε?εμένα με βολεύει τα σκαναρισμα αν έχει κουπόνι καλώς δεν έχει πάλι καλώς,ανοίγω το pockee μέσα στο μάρκετ σκαναρω τιμή της χρυσής ζύμης αλλά βγαίνει η ΑΛΦΑ φθηνότερη με κουπόνι η χωρίς κουπόνι.... πάω ΑΛΦΑ

ο καθένας με τον τρόπο του

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ συνήθως όταν θέλω να πάρω κάποιο προϊόν για το Cashback, τσεκάρω τις διαθέσιμες προσφορές από το σπίτι για να δω αν έχει κάτι που χρειάζομαι αλλιώς παίρνω κάτι φθηνό ίσα-ισα για να πάρω έστω και 0,10€ επιστροφή. Το καλό είναι ότι ακόμα και με 0,10€ κάνεις ανανέωση της κάρτας για 2 μήνες και χωρίς να χάσεις το προηγούμενο υπόλοιπο σου. Είναι ο πιο οικονομικός τρόπος για να συντηρείς έναν αριθμό CU και αν έχεις και την εφαρμογή big bang μπορείς να μαζεύεις πόντους και να ενεργοποιήσεις και πακετάκια ίντερνετ για ώρες ανάγκης.

Συσκευή: Realme 8 5G 4/64 GB

Carriers: 🟢 Cosmote - 🔴 Nova

Link to comment
Share on other sites

τσεκαρεις από σπίτι πας μάρκετ και δεν το έχει χαμένος χρόνος την έχω πατήσει άπειρες φορές,είναι μπέρδεμα όπως και να το κάνουμε,ότι αξίζει αξίζει για συντήρηση και όχι μόνο αλλά πολύ κουραστικό

τέλος πάντων όπως βολεύεται ο καθένας

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

μόνο εμένα αναβαθμίζουν,δεν βλέπω παράπονα? δεν ανοίγει από χθες το cu app

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα το ίδιο, εργασίες συντήρησης.

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο και εδώ, μου βγάζει εργασίες συντήρησης. Χθές αργά το βράδυ δεν έμπαινε στο My Vodafone. Μάλλον κι εκεί κάτι θα έκαναν. Πάντως αυτή την στιγμή στην εφαρμογή My Vodafone μπαίνει κανονικά...

Συσκευή: Realme 8 5G 4/64 GB

Carriers: 🟢 Cosmote - 🔴 Nova

Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα το My CU app δεν έμπαινε το πρωί, τώρα μπαίνει. Μας είχαν ενημερώσει κιόλας για τις εργασίες αναβάθμισης άρα γιατί να κάνουμε παράπονα;
Link to comment
Share on other sites

Τώρα μπαίνει παντού. Τελείωσαν οτι και να έκαναν. Εαν μπορεί να βρει κάποιος τι μπορεί να έκαναν να μας πει.
.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone
  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...