Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επειδή το νούμερο απλά το συντηρώ, ασχολήθηκα μόνο με το sms (με λογική, "αφού ισχύει αυτή η προσφορά, ας βάλω εδω να το έχω δεύτερη κάρτα στο κινητό"). Αλλά ακόμα κι ισχυρίζονται αυτό, πρέπει να δώσουν κ τις 2 προσφορές, εφόσον η ανανέωση γίνεται στα χρονικά περιθώρια που λένε αυτοί ότι ισχύουν. Λέμε τώρα.

 

Edit: Αυτή τη στιγμή στην εφαρμογή έχει μόνο την προσφορά που μου ήρθε με το sms. Αν είχε 2 προσφορές εχθές που έκανα την ανανέωση, δεν μπορώ να είμαι σίγουρος.

Screenshot_2024-04-27-08-52-40-410-edit_gr.mobile.vodafone.jpg

Screenshot_2024-04-26-20-30-08-977-edit_com.google.android.apps.messaging.jpg

Edited by jaranor
Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, HEO said:

ναι ετσι ειναι, και εγω προσπαθω στο 12,00,01 και τσιφος

μαλλον τελειωσαν γενικως

βεβαια καποια στιγμη καταφερα και πηρα 3 κωδικους απο 3 νουμερα αλλα αυτο ηταν πριν μερες

Στο τσατ μου είπαν ότι υπάρχει συγκεκριμένος αριθμός κωδικών ανά ημέρα και ανά μήνα. Διόλου απίθανο να έχουν τελειώσει για τον Απρίλιο. Φυσικά δεν μπαίνουν τη διαδικασία να σου πούνε "δοκίμασε τον άλλο μήνα".

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, jaranor said:

Επειδή το νούμερο απλά το συντηρώ, ασχολήθηκα μόνο με το sms (με λογική, "αφού ισχύει αυτή η προσφορά, ας βάλω εδω να το έχω δεύτερη κάρτα στο κινητό"). Αλλά ακόμα κι ισχυρίζονται αυτό, πρέπει να δώσουν κ τις 2 προσφορές, εφόσον η ανανέωση γίνεται στα χρονικά περιθώρια που λένε αυτοί ότι ισχύουν. Λέμε τώρα.

 

Edit: Αυτή τη στιγμή στην εφαρμογή έχει μόνο την προσφορά που μου ήρθε με το sms. Αν είχε 2 προσφορές εχθές που έκανα την ανανέωση, δεν μπορώ να είμαι σίγουρος.

Screenshot_2024-04-27-08-52-40-410-edit_gr.mobile.vodafone.jpg

Screenshot_2024-04-26-20-30-08-977-edit_com.google.android.apps.messaging.jpg

"Μεχρι τοτε..."

Οχι "Μεχρι ΚΑΙ τοτε..."

Μου εχει συμβει κι εμενα. Παλι καλα που πηρες 20ημερη.

 

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω ότι είναι εκεί το πρόβλημα. Εγώ την πέμπτη έκανα το cashback. Και εγώ πήρα μόνο το εικοσαήμερο,27 και 28 εληγαν οι προσφορές.

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, alteisei said:

"Μεχρι τοτε..."

Οχι "Μεχρι ΚΑΙ τοτε..."

Μου εχει συμβει κι εμενα. Παλι καλα που πηρες 20ημερη.

 

Εχθές έκανα την ανανέωση, 26 Απριλίου. Αλλά και σήμερα να την έκανα, θα έπρεπε να την πάρω, όπως κάνουν πάντα στην Vodafone (οι ημερομηνίες ισχύουν μέχρι βράδυ 23:59)

@kmpatra Πιστεύω αν δεν έτρεχε η "προσφορά" με τα 12,70€ θα μας την έδιναν. 

Edited by jaranor
Link to comment
Share on other sites

για το θεμα της επιστροφης χρηματων επειτα απο φορητοτητα σε αλλο παροχο , λογω της καταργησης του Liquid (και οχι μονο), να ενημερωσω οτι δεν ειναι δυο (2) οι μηνες που εχουμε δικαιωμα για να αποχωρησουμε αλλα ενας (1). 

Μπορει η ανακοινωση εδω να λεει για δυο (2) μηνες:

https://www.vodafone.gr/digital-press-office/anakoinoseis/paratasis-megaloy-diagonismoy-cu-neon-prosforon-kai-metavolon-se-ypiresies-kai-paketa

αλλα το αρθρο 8.2 των γενικών όρων παροχής προπληρωμένων κινητών ηλεκτρονικών υπηρεσιών , λεει για εναν (1) μηνα:

https://www.vodafone.gr/articles/enikoi-roi-paroxis-ilektronikn-kinitn-ypiresin/

μου το επισημανε το live chat οταν ζητησα πληροφοριες για την διαδικασια, αφου σε καταστημα που πηγα, πρωτη φορα ακουγαν οτι γινεται να παρεις πισω το υπολοιπο των χρηματων φευγοντας απο καρτοκινητη... 

Link to comment
Share on other sites

Την μεθεπομενη Παρασκευη μετα το Πασχα θα γινει η κληρωση για τα δωρα απο τους κρυσταλους Big Bang.

 

Screenshot_20240427_195845_Viber.jpg

Οποτε μολις τελειωσουν οι επομενες 2 βδομαδες θα ξερουμε εαν αξιζε τον κοπο να τρεχουμε για κρυσταλους εδω και 2 μηνες. Το δωρο unlimited data για 1 ετος θα το παρουν 1000 συνδρομητες CU.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, petrost8 said:

για το θεμα της επιστροφης χρηματων επειτα απο φορητοτητα σε αλλο παροχο , λογω της καταργησης του Liquid (και οχι μονο), να ενημερωσω οτι δεν ειναι δυο (2) οι μηνες που εχουμε δικαιωμα για να αποχωρησουμε αλλα ενας (1). 

Μπορει η ανακοινωση εδω να λεει για δυο (2) μηνες:

https://www.vodafone.gr/digital-press-office/anakoinoseis/paratasis-megaloy-diagonismoy-cu-neon-prosforon-kai-metavolon-se-ypiresies-kai-paketa

αλλα το αρθρο 8.2 των γενικών όρων παροχής προπληρωμένων κινητών ηλεκτρονικών υπηρεσιών , λεει για εναν (1) μηνα:

https://www.vodafone.gr/articles/enikoi-roi-paroxis-ilektronikn-kinitn-ypiresin/

μου το επισημανε το live chat οταν ζητησα πληροφοριες για την διαδικασια, αφου σε καταστημα που πηγα, πρωτη φορα ακουγαν οτι γινεται να παρεις πισω το υπολοιπο των χρηματων φευγοντας απο καρτοκινητη... 

φιλικη συμβουλη: Να ζητατε εγγραφως οτι εχετε την δυνατοτητα να παρετε υα λεφτα σας πισω ΚΑΙ ΠΟΙΕΣ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΕΣ.

Για να εισαστε καλυμενοι. 
Yπαρχουν ανθρωποι που ταλαιπωρηθηκαν επειδη βασιστηκαν στΙς παρολες καποιου.....

οπως ελεγαν παλια Verba volant, scripta manent
τα λογια πετανε, τα γραπτα μενουν

 

 

2024-04-27_20-51-20.png

και να προσθεω ακομα κατι, συνηθως οι αλλαγες ανοκοινωνονται μερικες μερες νωριτερα

η ημερομηνια μετραει απο ΤΟΤΕ ΠΟΥ ΔΗΜΟΣΙΕΎΤΗΚΑΝ

για αυτα ΠΑΝΤΑ ΓΡΑΠΤΑ να μην υπαρχει καμμια πιθανοτητα παρεξηγησης

Edited by HEO

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, alteisei said:

Την μεθεπομενη Παρασκευη μετα το Πασχα θα γινει η κληρωση για τα δωρα απο τους κρυσταλους Big Bang.

 

Screenshot_20240427_195845_Viber.jpg

Οποτε μολις τελειωσουν οι επομενες 2 βδομαδες θα ξερουμε εαν αξιζε τον κοπο να τρεχουμε για κρυσταλους εδω και 2 μηνες. Το δωρο unlimited data για 1 ετος θα το παρουν 1000 συνδρομητες CU.

Και για όσους θέλουν να το δούνε λάιβ:

Screenshot_20240427_Instagram.thumb.jpg.d92e050aa300a8c87735cabcf6b4cf85.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς πως φτιάχνεται? Πρώτη φορά πάω να κάνω Cashback στο συγκεκριμένο καρτοκινητο και βλέπω αυτό 

Screenshot_20240427-231645.png

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, ParafronGR said:

Ξέρει κανείς πως φτιάχνεται? Πρώτη φορά πάω να κάνω Cashback στο συγκεκριμένο καρτοκινητο και βλέπω αυτό 

Screenshot_20240427-231645.png

Έχει αναφερθεί και από άλλους αν δεν κάνω λάθος. Τι παίζει;;;;

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, aektzhs 1 said:

Έχει αναφερθεί και από άλλους αν δεν κάνω λάθος. Τι παίζει;;;;

τους έστειλα μήνυμα χθες το βράδυ στο τσατ και μου έστειλαν έναν αριθμό της Vodafone (από 210) που λένε ότι υπεύθυνοι για το cashback για να καλέσω από Δευτέρα. Τους ξαναέστειλα σήμερα το πρωί και η απαντηση του υπαλληλου ήταν ότι γίνεται αναβαθμιση στα συστημα τους κι ότι μέχρι τις 12 το μεσημερι θα είχε φτιαχτεί.

Απ'ότι φαίνεται, πάει κι αυτό για κατάργηση. 

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, ParafronGR said:

τους έστειλα μήνυμα χθες το βράδυ στο τσατ και μου έστειλαν έναν αριθμό της Vodafone (από 210) που λένε ότι υπεύθυνοι για το cashback για να καλέσω από Δευτέρα. Τους ξαναέστειλα σήμερα το πρωί και η απαντηση του υπαλληλου ήταν ότι γίνεται αναβαθμιση στα συστημα τους κι ότι μέχρι τις 12 το μεσημερι θα είχε φτιαχτεί.

Απ'ότι φαίνεται, πάει κι αυτό για κατάργηση. 

Στα πλαίσια της αναδιάρθρωσης του ομίλου Vodafone.

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, ParafronGR said:

Απ'ότι φαίνεται, πάει κι αυτό για κατάργηση. 

ΔΝΤ (ΔενΝομιζωΤακη), :) 
σε μενα εδω δουλευουν ολα μια χαρα

ισως ειναι προβλημα ανοιγματος νεου λογαριασμου
αν και πριν λιγες μερες ανοιξα νεο λογαριασμο cashback για την esim μου και ολα πηγαν μια χαρα

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, HEO said:

ΔΝΤ (ΔενΝομιζωΤακη), :) 
σε μενα εδω δουλευουν ολα μια χαρα

ισως ειναι προβλημα ανοιγματος νεου λογαριασμου
αν και πριν λιγες μερες ανοιξα νεο λογαριασμο cashback για την esim μου και ολα πηγαν μια χαρα

Μακάρι. Δεν το έχω χρησιμοποιήσει ποτέ και είπα να δοκιμασω τώρα που μου ήρθε προσφορά για απεριοριστα gb με κάθε ανανεωση μήπως περάσει με αγορά από Σκλαβενίτη, αλλά παίρνω πόρτα.

Το ίδιο εμφανίζει και στο CU της μάνας μου που ήρθε με φορητοτητα το Γενάρη ενώ στο συμβολαιο μου με βάζει κανονικά.

 

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ParafronGR said:

Ξέρει κανείς πως φτιάχνεται? Πρώτη φορά πάω να κάνω Cashback στο συγκεκριμένο καρτοκινητο και βλέπω αυτό 

Screenshot_20240427-231645.png

Αν ο αριθμός σου είναι καινούριος, θα σου βγάζει αυτό το σφάλμα για μια δυο μέρες. Εμένα από φορητότητα έκανε δύο μέρες να φτιάξει το cash back και να μη μου πετάει μήνυμα. 

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, _NikitaS_ said:

Αν ο αριθμός σου είναι καινούριος, θα σου βγάζει αυτό το σφάλμα για μια δυο μέρες. Εμένα από φορητότητα έκανε δύο μέρες να φτιάξει το cash back και να μη μου πετάει μήνυμα. 

Από το 22 είναι στη Vodafone και από περσι το καλοκαίρι είναι φοιτητικός. Μήπως δεν δίνεται το cashback σε φοιτητικούς? 

Θα πάρω αυριο τηλ στο 210 που μου έδωσαν να δω τί θα μου πουν και θα ενημερωσω. 

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, ParafronGR said:

Μήπως δεν δίνεται το cashback σε φοιτητικούς? 

μια χαρα δινει cashback σε φοιτιτικους,

δοκιμασμενο απο την πρωτη μερα του cashback :)

ειμαι φοιτητής απο το 2013

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, kmpatra said:

Να αναφέρω επίσης ότι τελικα μπήκε φραγή σε ένα νούμερο το οποίο είχα πάρει το καλοκαίρι και το οποίο είχε μηδενίσει τον Νοέμβριο. Εξακολουθούσε να λαμβάνει κλήσεις και sms σίγουρα ως τις αρχές του μήνα.

Και εμένα σε ένα από 25 Σεπτεμβρίου. 

Φαίνεται  το κάνουν κάποια στιγμή για όλα τα νούμερα και όχι ακριβώς στο τρίμηνο. 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θα ήθελα τη βοήθειά σας για το εάν σκέφτομαι σωστά..

Θέλω να πάρω την προσφορά του CU με τα extra 50 GB αλλά χωρίς να ενεργοποιώ πακέτο ώστε να στέλνω το υπόλοιπο σε άλλο CU.

Δλδ κάνω ανανέωση 15€ μπαίνουν τα 50 GB και στέλνω τα 13€ σε άλλο CU στο οποίο βάζω την καλοκαιρινή προσφορά. Οπότε με 15€, δύο καλοκαιρινές προσφορές!!

Πώς το βλέπετε θα λειτουργήσει; Ή μου διαφεύγει κάτι;

Edited by user_
Link to comment
Share on other sites

όταν γράφεις "προσφορά των extra 50gb" αναφερεσαι σ'αυτή του myPhone?

Τότε, όχι, δεν θα λειτουργήσει και ο λόγος είναι ότι τα 50gb μπαίνουν ώς εξτρά σ'αυτά που σου παρέχει το πακέτο των 13€. αν παραγγείλεις δλδ νούμερο με την προσφορά, μέσα δεν θα έχεις υπολοιπο προς αποστολή/καταναλωση, αλλα το πακετο προενεργοποιημενο με τα 70gb. 

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, ParafronGR said:

όταν γράφεις "προσφορά των extra 50gb" αναφερεσαι σ'αυτή του myPhone?

Τότε, όχι, δεν θα λειτουργήσει και ο λόγος είναι ότι τα 50gb μπαίνουν ώς εξτρά σ'αυτά που σου παρέχει το πακέτο των 13€. αν παραγγείλεις δλδ νούμερο με την προσφορά, μέσα δεν θα έχεις υπολοιπο προς αποστολή/καταναλωση, αλλα το πακετο προενεργοποιημενο με τα 70gb. 

Σίγουρα δεν μπαίνουν ως έξτρα στα της ανανέωσης;

Για τα 50 γράφει στην πρώτη ανανέωση του μήνα. Όχι στην πρώτη ενεργοποίηση πακέτου.

Υ.Γ. ρώτησα στο chat και μάλλον πρέπει να γίνει η ενεργοποίηση του πακέτου πρώτα. Τζίφος το σκεπτικό 😜

Edited by user_
Link to comment
Share on other sites

προσφατα αγορασα μια e-sim της voda για δοκιμες

εδωσα 13 € για την καρτα και τωρα εχω καπου 75 GB δεδομενα δωρο και το υπολοιπο μου ειναι καθαρο 11,82.

Δηλαδη δεν πειραχτηκε καθολου μειον φορους 13/1,10= 11,82

και πηρα μπονους 5 ευρω επειδη πληρωσα με καρτα

τωρα για να στειλω καπου τα 11,82 υπαρχουν οροι που πρεπει να καλυπτονται, δεν ειναι τοσο απλο

 

σορρυ
να προσθεσω οτι η δικη μου περιπτωση δεν εχει καμμια σχεση με την προσφορα του myphone

Edited by HEO

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Ούτε σε εμένα ενεργοποιεί τα απεριόριστα δεδομένα για την Μεγάλη Εβδομάδα και Λαμπρή. Μάλλον κόλλησαν τα συστήματα.

 

Screenshot_20240428-121741_My CU.png

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...