Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

4 ώρες πριν, Captain Juke said:

Καλησπέρα.. θεωρείς δλδ πως έχει την ίδια βαρύτητα η κατάργηση του liquid με τη φοιτητική προσφορά; Μακάρι..

θεωρω οτι ειναι η γενικη πολιτικη τους 

 

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

On 18/4/2024 at 11:19 ΠΜ, VIPdriver said:

Μα καλά, ποιος το σκέφτηκε να κάνει τέτοιο αυτογκολ; 

IMG_20240418_.thumb.jpg.084bc84c0bbad2fa0ca1e601a35ac3e8.jpg

@Mantzanesέγραψε: "Το ότι με 11,50 έχει 200GB και με 12,70 τα 50 με ξεπερνά"

Στη μία περίπτωση δίνεις κρυστάλλους, ενώ στην άλλη παίρνεις. Βασικά αν κάποιος μπει στον πειρασμό να λύσει το σύστημα 2 εξισώσεων με 2 αγνώστους

50gb + 10000💎 = 12,7€

200gb = 11,5€ + 30000💎

θα βγάλει αποτέλεσμα 0,142€/gb  και 0,56€/1000💎 (ή 560€ οι 1εκ💎!!!)

🤣🤣🤣🤓🤯 

Edited by johndouk
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πριν, aektzhs 1 said:

Μπορεί κάποιος να μου πει τα βήματα για την επιστροφή υπολοίπου(ενδιαφέρομαι για φορητότητα)

βημα πρωτο το εκανες οπως εγραψες, εστειλες στην φορμα επιστολη που ζητουσες ΓΡΑΠΤΑ τι κινησεις πρεπει να κανεις και ποιες ειναι η ημερομηνειες

θα λαβεις την παραλατω απαντηση 

 

2024-04-20_10-43-38 (2).png

και θα κανεις οτι γραφει

απλα να προσθεσω οτι μπορει να χρειαστουν ΠΟΛΛΕΣ ημερες μεχρι να δεις τα λεφτα σου

Edited by HEO

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, staurosmar said:

Χμμ ενδιαφέρον.

Link to comment
Share on other sites

Ξαναδοκίμασα το πρόβλημα που έχω με το hotspot 

Φυσική κάρτα sim: whats up

Esim: cu Vodafone 

Με τα δεδομένα vodafone δεν έχω ίντερνετ με το hotspot. Με το που γυρίζω τα δεδομένα στο whats up το internet έρχεται κατευθείαν στο hotspot. 

Φαίνεται ότι vodafone δεν επιτρεπει hotspot. Καινούργιο φρούτο είναι αυτό; 

( Εκτός κι αν έχει πρόβλημα η esim)

Link to comment
Share on other sites

https://techmaniacs.gr/kataggelies-gia-vodafone-cu-ypochreonei-nikites-diagonismoy-se-ananeosi-kartas/

Τι αναφέρει ο ίδιος:

"Σε περίπτωση που δεν έχει πέσει στην αντίληψη σας, σε διαγωνισμό της Vodafone (CU Kalokairistas) που πραγματοποιήθηκε τον Δεκέμβριο, ενώ υπήρχε γραμμένο ρητά πως οι νικητές θα πάρουν δώρο απεριόριστα λεπτά ομιλίας κ δεδομένα χωρίς καμία προϋπόθεση ανανέωσης της κάρτας, έρχεται κ υποχρεώνει τους νικητές σε υποχρεωτική ανανέωση αλλιώς εφαρμόζεται φραγή εισερχομένων κλήσεων. Μετά από επικοινωνία δική μου, αυτοί δεν μπήκαν στον κόπο να με ενημερώσουν ποτέ, μου ανέφεραν πως είναι υποχρεωμένοι πλέον να το κάνουν λόγω νομοθεσίας. Όλα γίνονται χωρίς καμία ενημέρωση των καταναλωτών"

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, empeiros said:

 

Φαίνεται ότι vodafone δεν επιτρεπει hotspot. Καινούργιο φρούτο είναι αυτό; 

δεν ισχυει αυτο, μολις δοκιμασα το hotspot του αμερικανου (umidigι  power 3 με 5ber καρτα και esim voda) 
και δουλευει ρολοι

Edited by HEO

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Καπου ειχε αναφερθεί μια τροποποίηση που χρειάζεται στο apn αν δεν κανω λάθος, αν την βρω θα την ποστάρω.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, kmpatra said:

Καπου ειχε αναφερθεί μια τροποποίηση που χρειάζεται στο apn αν δεν κανω λάθος, αν την βρω θα την ποστάρω.

Για την esim ή γενικά έχει γίνει κάποια αλλαγή;

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, nick.76 said:

https://techmaniacs.gr/kataggelies-gia-vodafone-cu-ypochreonei-nikites-diagonismoy-se-ananeosi-kartas/

Τι αναφέρει ο ίδιος:

Μετά από επικοινωνία δική μου, αυτοί δεν μπήκαν στον κόπο να με ενημερώσουν ποτέ, μου ανέφεραν πως είναι υποχρεωμένοι πλέον να το κάνουν λόγω νομοθεσίας. Όλα γίνονται χωρίς καμία ενημέρωση των καταναλωτών"

Ποιά νομοθεσία μωρέ! Η κοροϊδία δεν έχει προηγουμενο! 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, konstantinos77 said:

Για την esim ή γενικά έχει γίνει κάποια αλλαγή;

Οχι για την esim,γενικά. Καποια τηλέφωνα δεν εχουν τις σωστες ρυθμίσεις. Δεν μπορώ να το βρω όμως...

Link to comment
Share on other sites

Just now, kmpatra said:

Οχι για την esim,γενικά. Καποια τηλέφωνα δεν εχουν τις σωστες ρυθμίσεις. Δεν μπορώ να το βρω όμως...

Εγώ πάντως έχω motorola edge 40 pro 

Link to comment
Share on other sites

Just now, empeiros said:

Εγώ πάντως έχω motorola edge 40 pro 

Για δες ειναι τα ιδια? (απο motorola g32)

 

Screenshot_20240420-131435.png

Στο πεδιο apn στην αρχη είναι internet.vodafone.gr

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, kmpatra said:

Για δες ειναι τα ιδια? (απο motorola g32)

 

Screenshot_20240420-131435.png

Ναι τα ίδια είναι. 

Link to comment
Share on other sites

Αν δουλεύει κανονικά η κοσμοτε,μαλλον το θέμα είναι καποια ασυμβατότητα της vodafone. Και αν ρωτήσεις στο chat (κάνε μία προσπάθεια από Δευτέρα καλύτερα) λογικά θα σου πουν ότι δεν είναι ακόμα συμβατές οι συσκευές μοτορολα, με την esim. Ζήτα τους πάντως να σου δώσουν ρυθμίσεις apn μήπως είναι εκεί το θέμα.

https://www.vodafone.gr/ypostirixi/faqs/rythmiseis-kinitis-syskevis/pos-elegxo-tis-rythmiseis-apn-analoga-me-ton-kataskeyasti-toy-kinitoy?t=3iOaiO2UOa60ygk0f3Ha6A

Στον τυπο apn δεν υπαρχει το fota,σε ολους τους κατασκευαστές. Δοκίμασε μπας και...

Το user & pass που λέει δεν ξέρω αν χρειαστεί...

Τσέκαρε σε κάθε περίπτωση πρώτα από όλα αν υπάρχει πρόσβαση στο internet εκτός από το hotspot.

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, kmpatra said:

Αν δουλεύει κανονικά η κοσμοτε,μαλλον το θέμα είναι καποια ασυμβατότητα της vodafone. Και αν ρωτήσεις στο chat (κάνε μία προσπάθεια από Δευτέρα καλύτερα) λογικά θα σου πουν ότι δεν είναι ακόμα συμβατές οι συσκευές μοτορολα, με την esim. Ζήτα τους πάντως να σου δώσουν ρυθμίσεις apn μήπως είναι εκεί το θέμα.

https://www.vodafone.gr/ypostirixi/faqs/rythmiseis-kinitis-syskevis/pos-elegxo-tis-rythmiseis-apn-analoga-me-ton-kataskeyasti-toy-kinitoy?t=3iOaiO2UOa60ygk0f3Ha6A

Στον τυπο apn δεν υπαρχει το fota,σε ολους τους κατασκευαστές. Δοκίμασε μπας και...

Το user & pass που λέει δεν ξέρω αν χρειαστεί...

Τσέκαρε σε κάθε περίπτωση πρώτα από όλα αν υπάρχει πρόσβαση στο internet εκτός από το hotspot.

Aυτη ηταν η λυση. Το ειχα δοκιμασει πριν δω το μηνυμα σου και πραγματι δουλευει.

Διεγραψα το fota sta apn vf internet kai vf tethering και τωρα δουλευει

Εφοσον εχεις το g32 μαλλον το fota χρειαζεται στις παλαιοτερες συσκευες χωρις να ειμαι σιγουρος

Screenshot 2024-04-20 134001.png

Screenshot_20240420-141345.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, HEO said:

και θα κανεις οτι γραφει

απλα να προσθεσω οτι μπορει να χρειαστουν ΠΟΛΛΕΣ ημερες μεχρι να δεις τα λεφτα σου

αρα, αν κανω αιτηση φορητοτητας σε αλλο παροχο πχ. 15 μερες πριν ληξουν τα ευρω στην Vodafone, το μονο που χρειαζεται να κανω για να τα παρω πισω ειναι να τους παρω τηλεφωνο στο 13830 οταν θα εχω μπει στον νεο παροχο; Μονο αυτο; Καμια αλλη αιτηση;

 

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, empeiros said:

Aυτη ηταν η λυση. Το ειχα δοκιμασει πριν δω το μηνυμα σου και πραγματι δουλευει.

Διεγραψα το fota sta apn vf internet kai vf tethering και τωρα δουλευει

Εφοσον εχεις το g32 μαλλον το fota χρειαζεται στις παλαιοτερες συσκευες χωρις να ειμαι σιγουρος

Screenshot 2024-04-20 134001.png

Screenshot_20240420-141345.png

Τι ρυθμίσεις έχει το apn vf tethering; Περίεργο που έχει ξεχωριστό apn για το tethering. 

Nova Mobile Business Unlimited + Vodafone CU

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, empeiros said:

Aυτη ηταν η λυση. Το ειχα δοκιμασει πριν δω το μηνυμα σου και πραγματι δουλευει.

Διεγραψα το fota sta apn vf internet kai vf tethering και τωρα δουλευει

Εφοσον εχεις το g32 μαλλον το fota χρειαζεται στις παλαιοτερες συσκευες χωρις να ειμαι σιγουρος

Screenshot 2024-04-20 134001.png

Screenshot_20240420-141345.png

Εμένα δεν έχει προφίλ vf tethering. Μπορείς να μου στειλεις τις ρυθμίσεις που έχει μεσα? Εστω σε πμ για να μην βγαινουμε offtopic. Μηπως λυσω το θεμα με το hotspot σε καποιο usb wifi που κάνει νερά. Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, staurosmar said:

Εννοείται ότι τα Γκόλντεν μποις τρώνε τα μερίσματα και βγάζουν καλές προμήθειες υπερχρεώνοντας τις εργασίες, δήθεν επέκτασης.😁

Αν είναι δυνατόν σε μία οικονομία που παλεύουν όλοι να επιβιώσουν απλώς να δίνεις πράγματα, που αδιαφορούν οι καταναλωτές σε ποσοστό 99% και να λες ότι όλα θα πάνε καλά.

Καταρρέει η χώρα και εμείς πετάμε χαρταετό. Μέχρι και ο εκπρόσωπος του 5% κατάλαβε ότι ούτε 1% δεν υπάρχει πλέον.😀

 

Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, kmpatra said:

Εμένα δεν έχει προφίλ vf tethering. Μπορείς να μου στειλεις τις ρυθμίσεις που έχει μεσα? Εστω σε πμ για να μην βγαινουμε offtopic. Μηπως λυσω το θεμα με το hotspot σε καποιο usb wifi που κάνει νερά. Ευχαριστώ.

Ίσως να είναι κρυφό το apn. 

Nova Mobile Business Unlimited + Vodafone CU

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, petrost8 said:

αρα, αν κανω αιτηση φορητοτητας σε αλλο παροχο πχ. 15 μερες πριν ληξουν τα ευρω στην Vodafone, το μονο που χρειαζεται να κανω για να τα παρω πισω ειναι να τους παρω τηλεφωνο στο 13830 οταν θα εχω μπει στον νεο παροχο; Μονο αυτο; Καμια αλλη αιτηση;

 

αν σου στειλουν επιβεβαωση οτι μπορεις να παρεις τα λεφτα

ναι. μετα την αιτηση φορητοτητας κανεις ενα τηλεφωνο στο 13830, τους λες IBAN και μεσα σε 30 μερες θα εχεις τα λεφτα σου

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, HEO said:

αν σου στειλουν επιβεβαωση οτι μπορεις να παρεις τα λεφτα

η επιβεβαιωση κατοπιν ποιας ενεργειας μου θα ερθει; Δεν αρκει να ειμαι εντος του χρονιου οριου των 2 μηνων απο την ημερα που ανακοινωσαν το κοψιμο του Liquid; 

Επισης, ειδα οτι εχεις σβησμενη την ημερομηνια στην απαντηση που σου εδωσαν εκει που λενε "μεχρι και ........." . Τι προθεσμια εχουν δωσει εκει;

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, dasnowy said:

Τι ρυθμίσεις έχει το apn vf tethering; Περίεργο που έχει ξεχωριστό apn για το tethering. 

Οι ρυθμίσεις του νομίζω είναι ίδιες (δεν ξέρω γιατί υπάρχει). Αυτη είναι η καρτα δώρο που μου έδωσαν μαζί με μία άλλη sim που παρήγγειλα online. Εκείνη έχει περισσότερα apn  διαφορετικά  μεταξύ τους που δεν καταλαβαίνω τι ρόλο παίζουν 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...