Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

47 minutes ago, neofitosgr said:

Κάθε φιλο που συστήνεις τωρα σου δίνει απο 50gb για κάθε έναν για 6 μήνες

Πόσες φορές μπορεί κάποιος να επωφεληθεί απο τα gb του bring a friend ? δηλαδή υπάρχει όριο σε φίλους που μπορείς να καλέσεις ?

Ρώτησα επειδή το είχα απορία κι εγώ στο τσατ.

Δεν ξέρω αν γνώριζε η κοπέλα κι αν ισχύει αυτό που θα σου πω αλλά..

Αυτή είπε πως το 6μηνο παίρνεις μόνο άσχετα με το πόσους θα φέρεις. Ακόμα κι αν περάσει το 6μηνο και φέρεις κι άλλον, θα επωφεληθεί μόνο αυτός κι όχι εσύ.

Ρώτα κι εσύ όμως δεν χάνεις κάτι.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας σήμερα πήγα να παραγγείλω μία κάρτα cu online και δεν μπορούσα να πληρώσω με κάρτα. Στο τέλος όταν έχει το κουμπί για πληρωμή ήταν γκρίζο και δεν μπορούσα να το πατήσω. 

Μόνο εγώ ήμουν  τυχερός ή γενικά υπάρχει γενικό πρόβλημα

Αν πάρω μία κάρτα από μαγαζί θα έχω τις ίδιες προσφορες που έχουν online;

Edited by empeiros
Link to comment
Share on other sites

Just now, empeiros said:

Γεια σας σήμερα πήγα να παραγγείλω μία κάρτα cu online και δεν μπορούσα να πληρώσω με κάρτα. Στο τέλος όταν έχει το κουμπί για πληρωμή ήταν γκρίζο και δεν μπορούσα να το πατήσω. 

Μόνο εγώ ήμουν  τυχερός ή γενικά υπάρχει γενικό πρόβλημα

Αν πάρω μία κάρτα από μαγαζί θα έχω τις ειδικές προσφορες που έχουν online;

Σίγουρα δεν παρέλειψες να συμπληρώσεις κάτι; Προσπάθησες πολλές φορές;

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Vibraphone said:

Σίγουρα δεν παρέλειψες να συμπληρώσεις κάτι; Προσπάθησες πολλές φορές;

Προσπάθησα 3 με 4 φορές. Αν είχα ξεχάσει κάτι υποθέτω δε θα μπορούσα να πάω στο επόμενο βήμα

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, empeiros said:

Προσπάθησα 3 με 4 φορές. Αν είχα ξεχάσει κάτι υποθέτω δε θα μπορούσα να πάω στο επόμενο βήμα

Μίλα στο chat.. θα πρέπει να ακολουθήσουμε όλη τη διαδικασία για να σου πούμε αν λειτουργεί ή όχι..

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Vibraphone said:

Μίλα στο chat.. θα πρέπει να ακολουθήσουμε όλη τη διαδικασία για να σου πούμε αν λειτουργεί ή όχι..

Τελικά την παρήγγείλα από το κινητό και όλα εντάξει

Link to comment
Share on other sites

On 14/3/2024 at 3:55 ΜΜ, kmpatra said:

Μπορεί να έγινε τελευταία, μέχρι πριν από 1,5 μήνα πάντως δεν είχε. Και στη vodafone νούμερο που πήρα τον ιούλιο έχει κανονικά εισερχόμενες με τελευταία ανανέωση  (cashback) μέσα νοεμβρίου. Δεν ξέρω με ποια κριτήρια τα αφήνουν ανοιχτά, ίσως οι κάρτες που φαίνονται ότι λειτουργούν και έχουν κάποια κίνηση να "ευννοούνται" έναντι της φραγής.

Η φραγή μπαίνει πλέον στο τετράμηνο, όχι στο τρίμηνο. Δες το 5.

image.thumb.png.4c91e85b227fee854458d99d7cecbd0b.png

Με τελευταία ανανέωση μέσα Νοεμβρίου, στις 14 Μαρτίου ήσουν οριακά εντός του τετραμήνου. Λογικά από μέρα σε μέρα (αν δεν έχει γίνει ήδη), μπήκες σε φραγή και δεν δέχεσαι πλέον ούτε μηνύματα. Παρακαλώ επιβεβαίωσε.

 

Link to comment
Share on other sites

Σόρρυ έκανα λάθος σε εκείνο το ποστ,η λήξη υπολοίπου ήταν 16/11,όχι η ανανέωση. Και παραμένει ανοιχτό και τώρα.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, kmpatra said:

Σόρρυ έκανα λάθος σε εκείνο το ποστ,η λήξη υπολοίπου ήταν 16/11,όχι η ανανέωση. Και παραμένει ανοιχτό και τώρα.

Ενδιαφερον... και δέχεται και μηνύματα ακόμα και σήμερα;

Link to comment
Share on other sites

Να σημειωσω οτι στα δυο νουμερα που ειχα ακυρωσει και πηρα το υπολοιπο το χρηματων μου, το ενα το ξαναενεργοποιησαν 🙂 αφου τους πηρα τηλεφνο στο αλλο δεν ηταν δυνατο. 

Δεν ξερω τι ειχε κανει σε αυτο ο υπαλληλος. Όχι οτι με ενδιεφεραν απλα απο περιεργεια τους πηρα τηλεφωνο.

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παρήγγείλα χθες μία cu και σήμερα μου έστειλαν μήνυμα ότι είναι έτοιμη όπως και επίσης μία κάρτα δώρο με νούμερο άλλο. Αυτή η κάρτα δώρο είναι extra sim δηλαδή χρησιμοποιεί τα ίδια data με την πρώτη;

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, empeiros said:

Γεια σας παρήγγείλα χθες μία cu και σήμερα μου έστειλαν μήνυμα ότι είναι έτοιμη όπως και επίσης μία κάρτα δώρο με νούμερο άλλο. Αυτή η κάρτα δώρο είναι extra sim δηλαδή χρησιμοποιεί τα ίδια data με την πρώτη;

Όχι άλλο νούμερο είναι,το οποίο είναι κανονικό δίχως δηλαδή τα ντάτα της προσφοράς

Link to comment
Share on other sites

εχει κανεις καμμια εμπειρια με e-sim σε καρτοκινητο voda;;

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

On 18/3/2024 at 6:09 ΜΜ, Vibraphone said:

Ρώτησα επειδή το είχα απορία κι εγώ στο τσατ.

Δεν ξέρω αν γνώριζε η κοπέλα κι αν ισχύει αυτό που θα σου πω αλλά..

Αυτή είπε πως το 6μηνο παίρνεις μόνο άσχετα με το πόσους θα φέρεις. Ακόμα κι αν περάσει το 6μηνο και φέρεις κι άλλον, θα επωφεληθεί μόνο αυτός κι όχι εσύ.

Ρώτα κι εσύ όμως δεν χάνεις κάτι.

Μίλησα με chat, αυτό που μου είπαν ήταν αν περάσει το 6μηνο και φέρεις κι άλλον μετά το εξάμηνο όμως , θα επωφεληθούν και οι δυο...

Τώρα τι απο τα δυο ισχύει άγνωστο...

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, neofitosgr said:

Μίλησα με chat, αυτό που μου είπαν ήταν αν περάσει το 6μηνο και φέρεις κι άλλον μετά το εξάμηνο όμως , θα επωφεληθούν και οι δυο...

Τώρα τι απο τα δυο ισχύει άγνωστο...

Γι' αυτό επιμένω ότι παίζει αυτή που μίλησα εγώ να μην ήξερε καν.. αργούσε να απαντήσει..

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, HEO said:

εχει κανεις καμμια εμπειρια με e-sim σε καρτοκινητο voda;;

Έχω e-sim vodafone cu σε Samsung Galaxy watch 4 όχι σε κινητό. Πες μου. Μπορεί να μπορώ να σε βοηθήσω.

Edited by staurosmar
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, staurosmar said:

Έχω e-sim vodafone cu σε Samsung Galaxy watch 4 όχι σε κινητό. Πες μου. Μπορεί να μπορώ να σε βοηθήσω.

ευχαριστω, μια ερωτηση η ενεργοποιηση ηταν ευκολή ή ειχες προβληματα ;;

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Για να δεις μια ταινια απο disney+ μεσω vodafone tv start με cu πρεπει να εχεις συνδρομη στο disney+ ή κανω κατι λαθος;

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, empeiros said:

Για να δεις μια ταινια απο disney+ μεσω vodafone tv start με cu πρεπει να εχεις συνδρομη στο disney+ ή κανω κατι λαθος;

Σωστά

Everything is a frequency 

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, HEO said:

ευχαριστω, μια ερωτηση η ενεργοποιηση ηταν ευκολή ή ειχες προβληματα ;;

Πρώτα έγινε η ενεργοποίηση του αριθμού με φυσική κάρτα. Και μετά πήρα την e-sim. Δεν μπορώ να θυμηθώ αν τις πήρα μαζί ή πήγα άλλη μέρα για να πάρω την e-sim. Νομίζω τις πήρα κατευθείαν τις κάρτες και έκανα την διαδικασία με το barcode.

Είχα κάποια θεματάκια. Στην αρχή έπιανε μόνο 3G και μετά από λίγες μέρες 4G. Στο ρολόι δεν με ενόχλησε γιατί χρειάζεται λίγα δεδομένα, μόνο για notifications. Το μεγάλο πρόβλημα ήταν όταν κατήργησε το 3g δίκτυο η vodafone. Σταμάτησαν να λειτουργούν οι κλήσεις για κάποιο λόγο. Μου έδωσαν δωρεάν μια καινούργια e-sim αλλά τίποτα. Μίλησε ένας τεχνικός με τα κεντρικά και του είπαν ότι δεν υποστηρίζεται το συγκεκριμένο ρολόι ενώ στο site της vodafone το έγραφε στις υποστηριζόμενες συσκευές.

Τέλος πάντων άκρη δεν βρήκα. Πέρασαν αρκετοί μήνες και κάποια μέρα τυχαία είπα να ξαναδοκιμάσω αν λειτουργούν οι κλήσεις και όντως λειτουργούσαν.

Τόση ώρα απλά σου λέω τον πόνο μου βέβαια. Ήταν πρόβλημα στην μετάβαση του δικτύου και συγκεκριμένα γι'αυτό το ρολόι. Πλέον και ειδικά σε κινητό δεν νομίζω να έχεις πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, sou_d said:

Αν ενδιαφέρεται κανείς

Screenshot_2024-03-22-11-33-08-35_c7f551408b6e058abcdfe7a9ae8496d3.jpg

Αν όμως έχεις φτάσει στο τελευταίο επίπεδο του διαγωνισμού δεν λέει Θα έχεις 15 ημέρες απεριόριστα και δωρεάν

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, staurosmar said:

Πρώτα έγινε η ενεργοποίηση του αριθμού με φυσική κάρτα. Και μετά πήρα την e-sim. Δεν μπορώ να θυμηθώ αν τις πήρα μαζί ή πήγα άλλη μέρα για να πάρω την e-sim. Νομίζω τις πήρα κατευθείαν τις κάρτες και έκανα την διαδικασία με το barcode.

Είχα κάποια θεματάκια. Στην αρχή έπιανε μόνο 3G και μετά από λίγες μέρες 4G. Στο ρολόι δεν με ενόχλησε γιατί χρειάζεται λίγα δεδομένα, μόνο για notifications. Το μεγάλο πρόβλημα ήταν όταν κατήργησε το 3g δίκτυο η vodafone. Σταμάτησαν να λειτουργούν οι κλήσεις για κάποιο λόγο. Μου έδωσαν δωρεάν μια καινούργια e-sim αλλά τίποτα. Μίλησε ένας τεχνικός με τα κεντρικά και του είπαν ότι δεν υποστηρίζεται το συγκεκριμένο ρολόι ενώ στο site της vodafone το έγραφε στις υποστηριζόμενες συσκευές.

Τέλος πάντων άκρη δεν βρήκα. Πέρασαν αρκετοί μήνες και κάποια μέρα τυχαία είπα να ξαναδοκιμάσω αν λειτουργούν οι κλήσεις και όντως λειτουργούσαν.

Τόση ώρα απλά σου λέω τον πόνο μου βέβαια. Ήταν πρόβλημα στην μετάβαση του δικτύου και συγκεκριμένα γι'αυτό το ρολόι. Πλέον και ειδικά σε κινητό δεν νομίζω να έχεις πρόβλημα.

καλα κανεις και μου τα γραφεις για να προετοιμαστω 🙂

εχω μονο φθηνα τηλεφωνα χωρις e-sim αλλα παραγγειλα μια καρτα 5ber 
περισσοτερα για να βαζω e-sim με φθηνα δεδομενα οταν επισκεφτομαι χωρες εκτος ΕΕ

και σκεφτηκα μπας και στριμωξω μεσα και κανενα CU και κανενα βατραχι 😁 σε e-sim

 

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...