Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Βρε δε διαφωνώ ότι είναι ενδιαφέρον το θέμα, απλά απασχολεί και όλες τις εταιρίες. Θα δω μήπως τα μεταφέρουμε όλα σε ένα άλλο θέμα, γιατί είναι καλή κουβέντα το να δούμε πώς μεταβλήθηκαν οι τιμές και στην τηλεφωνία αλλά και σε όλα τα υπόλοιπα είδη :)

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, akalos said:

συνεχίζεις την παραπληροφόρηση βλέπω,και κόψε τις προσβολές εδώ μέσα πάμε για μπλοκ χαλαρά 

Τοσα τρολλ και πληρωμένοι πανε να σας κοροιδέψουν για να πληρώνετε τα κερατά σας και τα βάζεις με εμενα που σου λέω το φτηνο  !!!

Η vodafone το έκανε τοσο φτηνό και αρκετά απλό για να μπορει να τα καταλαβει και 70χρονος , οπότε ευκαιρία σώσουμε κόσμο ... εχεις ΔΩΡΕΑΝ ομιλία ΤΖΑΜΠΑ , μηδεν 
Και πληρώνεις μόνο 1.2ευρω  για καθε GB . ΔΛΔ αν χαλάσεις 2gb θα χασεις 2.4 ευρω και θα μείνουν τα υπόλοιπα λεφτα στο κινητό σου 

Αν βάζεις 15 ευρω κάθε 33 μέρες,  σημαίνει 13.6 το μήνα για τζαμπα ομιλία , και αντι να τα χασεις ολα όπως στα κανονικά πακέτα τα περισσότερα λεφτα θα μένουν μέσα να τα κανεις οτι θες . Ακόμα και με 200gb θα σου μείνουν λεφτά .  Δεν ειναι παρα-πληροφόριση και ας μοιάζει απίστευτα καλο , είναι απλή ενημέρωση που υπάρχει παντου στην vodafone

Μάζεψε τα χρηματα τώρα που είναι έυκολο και απλο στο υπόλοιπό σου ... και αν δεν μπορεσεις με τιποτα να καταλαβεις παραπανω το liquid και δεν θελεις να χαλάσεις  τα λεφτά που μάζεψες επέστρεψε στο cu να αγοράζεις πανακριβα πακετα με αυτα

Edited by blizard
Link to comment
Share on other sites

22 ώρες πριν, FrV said:

Αν και με την τιμή ανά mb που δίνει το liquid το sake γίνεται λιγότερο χρήσιμο και μένει μόνο σαν ρεζέρβα εάν ξεμείνω.

Επειδή απαντώντας ο blizard (στην πρόθεσή του να μας ανοίξει τα μάτια) γράφει πάρα πολλά και πολλοί χάνονται, εν προκειμένω σημείωσε ότι όσα πακέτα έχεις καταναλώνονται κατά προτεραιότητα, που σημαίνει πριν από το χρηματικό υπόλοιπο.

Screenshot_20240131-095233_My CU.jpg

Επίσης, για να τα γράφουμε απλά, αν χρειάζεσαι το χρόνο ομιλίας που λες (800‐900'/μήνα), είναι λάθος να βάλεις συνδρομή 13€ αντί 15€, τουλάχιστον όσο ακόμα με τα 15€ προσφέρεται ως δώρο η απεριόριστη ομιλία για 33 μέρες. 😉

Edited by johndouk
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, paanos said:

Βρε δε διαφωνώ ότι είναι ενδιαφέρον το θέμα, απλά απασχολεί και όλες τις εταιρίες. Θα δω μήπως τα μεταφέρουμε όλα σε ένα άλλο θέμα, γιατί είναι καλή κουβέντα το να δούμε πώς μεταβλήθηκαν οι τιμές και στην τηλεφωνία αλλά και σε όλα τα υπόλοιπα είδη 🙂

Τώρα είδα ότι είσαι moderator... 😂😋
Δεν πάει άλλο αυτό με το Liquid...
Όλη την ώρα "τράβα την μπάρα από εδώ και τράβα την μπάρα από εκεί..." 😒😂
Απ' ότι έχω καταλάβει έχει να κάνει με χρόνο ομιλίας, που δεν με ενδιαφέρει καθόλου!! Και έχει το ανάλογο thread...
Και δεν είμαι ο μόνος... (Κορίτσια μιλήστε, μην ντρέπεστε, τώρα που μας διαβάζει ο moderator, δεν μπορώ να βγάζω συνέχεια εγώ το φίδι από την τρύπα... 😒😋😂)

Link to comment
Share on other sites

Το liquid καλώς ή κακώς δεν τους συμφέρει όλους. Προσωπικά, όπως είπα έχω 3 νούμερα στα οποία κάθε μήνα έρχεται προσφορά με απεριόριστα λεπτά και πολλά δεδομένα. Σε αυτά, βάζω 15€ liquid για την απεριόριστη ομιλία και όλο το υπόλοιπο σε € το τρώω μετά σε σουβλάκια ή δεν ανανεώνω τον δεύτερο μήνα. 
Ποιο είναι το πρόβλημα; Μπορεί αύριο να σταματήσουν να στέλνουν προσφορές. Σε αυτή την περιπτωση θα το δω ξανά. 
Δεν είναι κακό να το αναφέρουμε αλλά πράγματι, δεν είναι μονόδρομος το liquid. Ιδιαίτερα κάποιος που θέλει πολλά δεδομένα, χωρίς να μαζεύει κρυσταλλακια Διαμαντάκια και …, βολεύεται καλύτερα με τα πακέτα δεδομένων του απλού CU. 

Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, paanos said:

Το liquid καλώς ή κακώς δεν τους συμφέρει όλους. Προσωπικά, όπως είπα έχω 3 νούμερα στα οποία κάθε μήνα έρχεται προσφορά με απεριόριστα λεπτά και πολλά δεδομένα. Σε αυτά, βάζω 15€ liquid για την απεριόριστη ομιλία και όλο το υπόλοιπο σε € το τρώω μετά σε σουβλάκια ή δεν ανανεώνω τον δεύτερο μήνα. 
Ποιο είναι το πρόβλημα; Μπορεί αύριο να σταματήσουν να στέλνουν προσφορές. Σε αυτή την περιπτωση θα το δω ξανά. 
Δεν είναι κακό να το αναφέρουμε αλλά πράγματι, δεν είναι μονόδρομος το liquid. Ιδιαίτερα κάποιος που θέλει πολλά δεδομένα, χωρίς να μαζεύει κρυσταλλακια Διαμαντάκια και …, βολεύεται καλύτερα με τα πακέτα δεδομένων του απλού CU. 

έτσι ακριβώς !Ε μα φαγώθηκαν μερικοί μερικοί και μας επρηξαν ,εγώ βολεύομαι με το πακέτο των 2€ κάθε εβδομάδα,δεν μιλάω πολύ έτσι να έχω αλλά 12γκικα συν το shake και 400 λεπτά συνολικά είναι ταμάμ,αυτό μεθαύριο αν αλλάξει ...θα δουμε

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

για να αλλάξω λίγο θέμα, λόγω της σημερινής κλήρωσης του διαγωνισμού, τους έχουν καλέσει ήδη τους τυχερούς ή περιμενουμε αν ειμαστε τυχεροί να μας καλεσουν σήμερα στις 19.00???

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

εντός 10 ημερών γράφει θα επικοινωνήσουν μαζί τους για ενημέρωση των δώρων τηλεφωνικά 

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, akalos said:

εντός 10 ημερών γράφει θα επικοινωνήσουν μαζί τους για ενημέρωση των δώρων τηλεφωνικά 

Εντός 10 ημερών από σήμερα ή από τις 19 που έχει γίνει η κλήρωση;

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Το liquid δεν έχει ανταγωνισμό γιατί σου προσφέρει με 15€ απεριόριστη ομιλία και 200gb και σου μένουν και 3.5€ στην κάρτα. 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,
Θέλω να φύγω από Q γιατί δε συμφέρει πλέον για φτηνή εταιρεία, και ήμουν για frog (national pack + bonus data)
Τώρα βλέπω το liquid μετά από παρότρυνση μέλους και φαίνεται αρκετά συμφέρον, για αυτούς που δεν καταναλώνουν πολύ.
Ήθελα να ρωτήσω.

1. Πως γίνεται η ανανέωση υπολοίπου? Μόνο ηλεκτρονικά? Δηλώνεις κάρτα τράπεζας και αυτόματα ανανεώνεται κάθε μήνα η συνδρομή? Γίνεται μέσω του app. ή και σε κατάστημα και browser pc?

2.Ποιο είναι το ελάχιστο ποσό ανανέωσης που μπορώ να ανανεώσω και πόσο διαρκεί?

3. Πόσο χειρότερο είναι το σήμα της vodaphone σε σχέση με τη nova/cosmote από την εμπειρία σας?

4. Πόσο κοστίζει η μεταφορά από άλλη εταιρεία σε vodaphone liquid?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

EDIT:
Αγνοήστε το. Έκανα το ίδιο ποστ στο thread που είναι ειδικά για το liquid.

Edited by musictracer
προσθηκη ερώτησης
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, EllinikoNisi said:

Το liquid δεν έχει ανταγωνισμό γιατί σου προσφέρει με 15€ απεριόριστη ομιλία και 200gb και σου μένουν και 3.5€ στην κάρτα. 

για πες μας τον τρόπο που δουλεύει με λεπτομέρειες;

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, kmpatra said:

Η κλήρωση έγινε σήμερα τελικά ή στις 19?

Η κλήρωση γράφουνε στο Instagram έγινε στις 17/1 ενώπιον συμβολαιογράφου, το θέμα είναι αν έχουν ξεκινήσει από τότε να καλούν τους νικητές ή από σήμερα .

Screenshot_20240131-134758.png

Edited by ParafronGR

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, potapios said:

για πες μας τον τρόπο που δουλεύει με λεπτομέρειες;

Ανανεώνεις με 15€ το liquid και αυτόματα έχεις απεριόριστα λεπτά ομιλίας. Με 10€ αγοράζεις από cu big bang τα 200gb.

Screenshot_2024-01-31-13-45-52-31_7462019c272f3de740ea578e32e39391.thumb.jpg.0cc8d495cceadcadcd1dfc03011a5872.jpg

Link to comment
Share on other sites

Σε ένα νούμερο πήραν από το 1237 αλλά δεν το είχα κοντά να το σηκώσω. Παίζει να είναι για το διαγωνισμό ή τίποτε άλλο;

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, EllinikoNisi said:

Ανανεώνεις με 15€ το liquid και αυτόματα έχεις απεριόριστα λεπτά ομιλίας. Με 10€ αγοράζεις από cu big bang τα 200gb.

Screenshot_2024-01-31-13-45-52-31_7462019c272f3de740ea578e32e39391.thumb.jpg.0cc8d495cceadcadcd1dfc03011a5872.jpg

ευχαριστω μπρο πες μου στα 15 ευρώ τι υπόλοιπο μένει;

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, spiliot said:

Σε ένα νούμερο πήραν από το 1237 αλλά δεν το είχα κοντά να το σηκώσω. Παίζει να είναι για το διαγωνισμό ή τίποτε άλλο;

Το 1237 ειναι αυτοματοποιημένη κληση αξιολογησης βονταφον 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, potapios said:

ευχαριστω μπρο πες μου στα 15 ευρώ τι υπόλοιπο μένει;

Δεν ρίχνεις μια ματιά στο θέμα του liquid; Είναι κρίμα να τα ξανά γράφει ο κόσμος, τόσες φορές

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, paanos said:

Δεν είναι κακό να το αναφέρουμε αλλά πράγματι, δεν είναι μονόδρομος το liquid. Ιδιαίτερα κάποιος που θέλει πολλά δεδομένα, χωρίς να μαζεύει κρυσταλλακια Διαμαντάκια και …, βολεύεται καλύτερα με τα πακέτα δεδομένων του απλού CU. 

Ειναι μονόδρομομος το liquid εδώ και ενα χρόνο  με την έννοια οτι γλυτώνεις τρελα λεφτά σε σχέση με ΚΑΘΕ περίπτωση cu  ΔΕΝ υπάρχει το "βόλεμα" που περιγράφεις  αντίθετα χανεις και εσυ και αλλοι ΤΖΑΜΠΑ ΛΕΦΤΑ ... πές συγκεκριμένα   τι κατανάλωση και πακετο έχεις για να συγκρίνουμε και να δουμε ακριβώς πόσα κερδιζεις αν πας liquid

Πχ Στο καλυτερο πακέτο του cu το απόλα 11.5 με την καλύτερη αριστη χρήση του στα ορια με 5gb το μηνα και φυσικα να μιλάς και παρα πολυ θα πρέπει να πληρώσεις 13 ευρω το μήνα και δεν θα σου μείνει τίποτα

Στην χειρότερη περίπτωση liquid, χωρίς κρύσταλους, γνώσεις και χωρις πολλές κινήσεις για επιπλέον εκπωση θα δίνεις απο 13.6 το μηνα και θα πληρώνεις ώς 6 ευρω (μονο αν φας και τα 5 GB - αλλιως λιγότερα)  με αποτέλεσμα να σου μένουν τα υπόλοιπα .

Σε ένα χρόνο δλδ  θα έχεις μαζέψει ενα τεράστιο ποσο στο liquid ακόμα και να μην ξερεις να το εκμεταλευτείς σωστα (σουβλακια - κρυσταλους - shake κλπ)  ... θα δεις τι θα τα κάνεις τότε ακόμα και στο απλό cu θα μπορείς να πάρεις πολλούς μήνες τζαμπα

4 ώρες πριν, akalos said:

έτσι ακριβώς !Ε μα φαγώθηκαν μερικοί μερικοί και μας επρηξαν ,εγώ βολεύομαι με το πακέτο των 2€ κάθε εβδομάδα,δεν μιλάω πολύ έτσι να έχω αλλά 12γκικα συν το shake και 400 λεπτά συνολικά είναι ταμάμ,αυτό μεθαύριο αν αλλάξει ...θα δουμε

Το συγκεκριμένο πακετο μπορείς να το πάρεις και στο liquid το ίδιο χωρις επιπλέον λεφτα αφου ειναι πακετο big bang ...
Το δικό σου πακέτο θέλει κρυστάλλους και δεν είναι για όλους όπως ειπε ο  μοδ πιο πανω και συμφώνησες μαλιστα  !!! λεγοντας του και μπραβο ... το liquid και χωρίς κρυστάλους είναι καλυτερο από το cu , και με αυτούς φυσικά   

Θα έχεις μάλιστα επιπλέον δυνατότητα για sms που δεν έχεις τώρα αν μπεις liquid,   αν ξεχαστείς μια εβδομάδα και πάρεις τηλέφωνο ενω έχει λήξει το πακετο δεν θα σε ριμάξει , μπορείς να έχεις ακόμα και απεριοριστη ομιλία 45 απο τις 60 μέρες και 4 πλάσια ομιλία για τις αλλες 15 αν σε βολέυει ,και πάρα πολλές ακόμα επιλογές  οπότε ΜΠΕΣ liquid και κάνε ότι κάνεις  τώρα για αρχη , μετά βλέπεις και τα αλλα

2 ώρες πριν, potapios said:

ευχαριστω μπρο πες μου στα 15 ευρώ τι υπόλοιπο μένει;

Αν δεν εισαι κάτω των 30 θα μείνει 13,6 ... αρα 3,6 αφου πάρεις τα 200gb  
Αν βάζεις 15 ευρω αυτόματα καθε 33 μέρες όμως που κραταει η απεριοριστη ομιλία θα πληρώνεις 13.6 το μηνα μο αντι 15 , και θα μενουν 2,2 το μηνα μέσο όρο παντα.
Μπορείς να κάνεις ανανέωση και πιο αργά αν δεν θες το υπόλοιπο για σουβλάκια , θα μιλάς μέχρι 500 λεπτά με τα 3.6 ευρω για να τα φάς και να αργήσεις λίγο να ξαναβαλεις  

Οι λεπτομεριες σε αυτά στο liquid τοπικ όντος παιδια, εδω ειναι για σύγκριση με  cu να καταλαβει ο κόσμος να μην πληρώνει τζαμπα λεφτα και με περιορισμούς απο πανω

EDIT ¨ΠΡΟΣΟΧΗ , ΠΗΡΑ 50 dislike μαζεμενα απο τα αργανωμενα troll μολις και συνεχίζουν ασταματητα , μην επιρεαστεί κανενας το κανουν χρόνια ....
Μπορείς στο liquid να δίνεις 13.6 ευρω το μήνα μέσο όρο , να έχεις τα ίδια ΚΑΘΕ πακέτου cu και να σου μείνουν στο τελος του χρόνου από 70 ευρω το ελαχιστο ώς 140 ευρω  χωρις δυσκολία  η αγορές πακέτων η αλλα κόλπα

(τζαμπα απεριοριστα λεπτα για 33 μερες με 15 ευρω ανανεωση και με χρέωση 1.2 ευρω το GB - όποιος δεν καταλαβαινει ρωταει και δεν τον πιάνουν κοροιδο)

Edited by blizard
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, konstantinos77 said:

Τώρα είδα ότι είσαι moderator... 😂😋
Δεν πάει άλλο αυτό με το Liquid...
Όλη την ώρα "τράβα την μπάρα από εδώ και τράβα την μπάρα από εκεί..." 😒😂
Απ' ότι έχω καταλάβει έχει να κάνει με χρόνο ομιλίας, που δεν με ενδιαφέρει καθόλου!! Και έχει το ανάλογο thread...
Και δεν είμαι ο μόνος... (Κορίτσια μιλήστε, μην ντρέπεστε, τώρα που μας διαβάζει ο moderator, δεν μπορώ να βγάζω συνέχεια εγώ το φίδι από την τρύπα... 😒😋😂)

Σε ό,τι θέμα έχει να κάνει με vodafone, διαβάζουμε για το liquid. Σιγά σιγά βλέπω να επεκτείνεται και στα θέματα των άλλων δύο παρόχων... Γελοιότητες...

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Δεν πειράζει, ρωτάτε ότι θέλετε και μην σας τρομοκρατούν ... είναι τρομερή τιμή και χάνονται χιλιάδες ευρω εξαιτίας του buling των τρολλ και της αγνοιας που θέλουν να επιβάλουν.

Απεριοριστα λεπτα τζαμπα και χρέωση μονο ιντερνετ απο 1.2 ευρω το gb χωρις πακέτο αυτόματα και ώς πακέτο 200gb με 10 ευρω και τα λεφτά μένουν στην καρτα σας . 

Απο 13 ευρω το δίμηνο επίσης με χρέωση 0.0065 στην ομιλία (στα data τα ίδια)  , αν μάθεις να το συνδιαζεις με απλο cu ακόμα καλυτερα 

Edited by blizard
Link to comment
Share on other sites

  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...