Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

2 minutes ago, blizard said:

Μαλλον οχι πλεον , ο pppe ετσι ειπε

βρέ λάθος έκαναν 🙂  11.7 ηθελαν μα γράψουν να το πανε ακριβώς όπως και αλλο πακέτο και κάπου δεν υπολόγισαν σωστα ... οχι οτι δεν ειναι λιγο αστειο βεβαια

Το ποπ κορν με 20 gb δώρο προσφορά είναι για μια εβδομαδα μονο .... και μαζί εβαλαν και αλλες 2 μικροαλλαγες για 2 μηνες μετα που δεν εχουν σχεση με τισ προηγούμενες, γιατι να περιμενουν ? 

Όχι φίλε σωστά έχουν γράψει τις τιμές. 13÷1.10 βγαίνει 11.81 ευρώ που σημαίνει ότι μετά την ενεργοποίηση του πακέτου θα σου περισσέψει και 0.01 ευρώ 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, eridion25 said:

Τι λες τότε είναι χαλασμένο η αριθμομηχανή μου 

Screenshot_20240124_211931_Calculator.jpgακυει

Άκυρο 

Edited by Inevar

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ετοιμάζομαι για φορητότητα στο CU και κάνω την διαδικασία ηλεκτρονικά. Στο τελευταίο βήμα πριν την πληρωμή βλέπω κουτάκι με την επεξήγηση:

"Συμφωνώ με την ενεργοποίηση της έξτρα δωρεάν κάρτας sim που θα παραλάβω στα στοιχεία μου."

Αν δεν το επιλέξω τί γίνεται; Αυτό που θέλω να αποφύγω είναι να ενεργοποιηθεί πακέτο χωρίς να το επιλέξω εγώ.

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, geoponer said:

Ετοιμάζομαι για φορητότητα στο CU και κάνω την διαδικασία ηλεκτρονικά. Στο τελευταίο βήμα πριν την πληρωμή βλέπω κουτάκι με την επεξήγηση:

"Συμφωνώ με την ενεργοποίηση της έξτρα δωρεάν κάρτας sim που θα παραλάβω στα στοιχεία μου."

Αν δεν το επιλέξω τί γίνεται; Αυτό που θέλω να αποφύγω είναι να ενεργοποιηθεί πακέτο χωρίς να το επιλέξω εγώ.

Στην παραγγελία σου για τη φορητότητα, θα σου έχουν βάλει μέσα κι ένα δεύτερο νούμερο CU για να το κάνεις ό,τι θες - συμφωνώντας με την ενεργοποίηση, το δεύτερο νούμερο - δώρο που θα λάβεις θα είναι προενεργοποιημένο χωρίς να χρειαστεί να κάνεις κάτι. 

Δυστυχώς, στην πρώτη ενεργοποίηση ΔΕΝ (!!!) γλιτώνεις την προ-ενεργοποίηση του πακέτου - προσφοράς που βλέπεις στη σελίδα του CU. Μόλις ενεργοποιηθεί ο αριθμός σου στη VF, θα έχεις όλες τις παροχές που βλέπεις στη σελίδα τους κι αν αποφασίσεις να πληρώσεις με κάρτα, θα έχεις μέσα 5€ υπόλοιπο γενικής χρήσης, αλλιώς, μόνο τις παροχές. Από τον δεύτερο μήνα θα είσαι ελέυθερος να βάζεις κάρτα και να ενεργοποιηθείς όποιο πακέτο θες εσύ 

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Και πάλι ότι τώρα το πακέτο το βάλανε 11.8 συμενει ότι πρέπει να βάλεις κάρτα 20 μήνες για να μπορείς να πάρεις εκπτωτική κωδικό άρε πονιρουλη vodafone 

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, eridion25 said:

Και πάλι ότι τώρα το πακέτο το βάλανε 11.8 συμενει ότι πρέπει να βάλεις κάρτα 20 μήνες για να μπορείς να πάρεις εκπτωτική κωδικό άρε πονιρουλη vodafone 

Το κλουβί με τις τρελές σοκοφρετες το  topik (είπα και εγω την εξυπνάδα μου πριν) λες και δεν μας έφταναν τα πληρωμένα τρολλ  ...20 μήνες !! εκπτωτικη κωδικό !!  🙂 .
Τα 13 ευρω δίνουν 11.81 , και τα 14 ευρω 12.71 . (και 15 δια 1.1 = 13.63)

21 ώρες πριν, ParafronGR said:

*για την ενεργοποίηση του Liquid εννοώ να με χρεώσει κανονικά τα 13€, αλλά ταυτόχρονα να γίνει και Liquid - έχω ήδη χρησιμοποιήσει τον δωρέαν μήνα 

Για σιγουριά οτι έχεις καταλάβει. στο liquid μπαινεις χωρις να βάλεις λεφτά ... με ότι υπολοιπο έχεις στο cu , όπως και να το έχεις, μπαινεις στο liquid έχεις τις φτηνες χρώσεις όσο εισαι εκει -  αφαιρουνται απο το υπόλοιπο σου και  βγαίνεις όποτε θες . 
Βέβαια αν έχεις πάρει 3gb shake (η ότι αλλο) με τα λεφτά που έβαλες στο cu , όταν μπεις  liquid θα χαλασει αυτα τα gb και όχι την χρέωση liquid ... θα μιλάς όμως με  0.0065 από το χρηματικό υπόλοιπο που ειχες και στο cu εφόσον δεν εχεις πακετο με ομιλια φυσικα

Edited by blizard
Link to comment
Share on other sites

Το shake είναι διαθέσιμο για εξαργύρωση για 7 μέρες από τη στιγμή της τελευταίας ανανέωσης και πριν την επόμενη.

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, ParafronGR said:

Στην παραγγελία σου για τη φορητότητα, θα σου έχουν βάλει μέσα κι ένα δεύτερο νούμερο CU για να το κάνεις ό,τι θες - συμφωνώντας με την ενεργοποίηση, το δεύτερο νούμερο - δώρο που θα λάβεις θα είναι προενεργοποιημένο χωρίς να χρειαστεί να κάνεις κάτι. 

Δυστυχώς, στην πρώτη ενεργοποίηση ΔΕΝ (!!!) γλιτώνεις την προ-ενεργοποίηση του πακέτου - προσφοράς που βλέπεις στη σελίδα του CU. Μόλις ενεργοποιηθεί ο αριθμός σου στη VF, θα έχεις όλες τις παροχές που βλέπεις στη σελίδα τους κι αν αποφασίσεις να πληρώσεις με κάρτα, θα έχεις μέσα 5€ υπόλοιπο γενικής χρήσης, αλλιώς, μόνο τις παροχές. Από τον δεύτερο μήνα θα είσαι ελέυθερος να βάζεις κάρτα και να ενεργοποιηθείς όποιο πακέτο θες εσύ 

Σε ευχαριστώ πολύ για την αναλυτική απάντηση. Οπότε αν δεν το επιλέξω θα λάβω τη δεύτερη κάρτα sim χωρίς να είναι ενεργοποιημένη ή δεν θα λάβω καν την δεύτερη κάρτα;

Σκέφτομαι ότι δεν χρειάζομαι 2η, εκτός αν ήταν esim, οπότε θα την περνούσα στο ρολόι μου για δοκιμή (υποστηρίζει esim αλλά σε άλλες χώρες).

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, geoponer said:

Σε ευχαριστώ πολύ για την αναλυτική απάντηση. Οπότε αν δεν το επιλέξω θα λάβω τη δεύτερη κάρτα sim χωρίς να είναι ενεργοποιημένη ή δεν θα λάβω καν την δεύτερη κάρτα;

Σκέφτομαι ότι δεν χρειάζομαι 2η, εκτός αν ήταν esim, οπότε θα την περνούσα στο ρολόι μου για δοκιμή (υποστηρίζει esim αλλά σε άλλες χώρες).

Αν επιλέξεις το κουτακι (βασικα επιλεγμενο ειναι στην αρχη) θα παραλαβεις και μια δέυτερη σιμ αδεια (έχει καποια μικρα δώρα , και θα σου κανουν κατι προσφορές πχ βαλε λεφτα και παρε 3 μηνες απεριοριστα data κλπ) δεν είναι cu αλλα vodafone καρτοκινητο (αλλάζεις αναμεσα σε αυτο και το cu ευκολα απλά χανεις οτι gb.λεπτα είχες) 

Αν το βγαλεις θα παρεις μονο την μια cu ... δεν μπορεις νομιζω να κανεις οτι ειπε ο JD πιο πανω για να μην στο ενεργοποιήσουν

Μην ξεχασεις να βαλεις τον κωδικο bring a friend κατα την αιτηση , αν δεν εχεις αλλη cu ζήτα εδώ απο καποιον

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, geoponer said:

Σε ευχαριστώ πολύ για την αναλυτική απάντηση. Οπότε αν δεν το επιλέξω θα λάβω τη δεύτερη κάρτα sim χωρίς να είναι ενεργοποιημένη ή δεν θα λάβω καν την δεύτερη κάρτα;

Σκέφτομαι ότι δεν χρειάζομαι 2η, εκτός αν ήταν esim, οπότε θα την περνούσα στο ρολόι μου για δοκιμή (υποστηρίζει esim αλλά σε άλλες χώρες).

Η λογική λέει πώς θα πρέπει να κάνεις κάποια κίνηση εσύ για να ενεργοποιηθεί αν δεν το επιλέξεις - 2η SIM στέλνουν θες δε θες, απλά πιο παλιά, μαζί με την Υπεύθυνη Δήλωση που είχε τα στοιχεία ταυτοποίησης, είχε και τους δύο αριθμούς μαζί. Ίσως χρειαστεί ταυτοποίηση ο 2ος για ενεργοποιηθεί αν δε το επιλέξεις. 

Η 2η SIM είναι μόνο φυσική και γίνεται eSIM με 9,90€ σε κατάστημα - σε συμφέρει να τη δοκιμάσεις γιατί σίγουρα θα έχει δώρο μέσα (στη δική μου περίπτωση είχε 15gb δώρο για 3 μήνες μόλις την ενεργοποίησα)

14 minutes ago, blizard said:

Αν επιλέξεις το κουτακι (βασικα επιλεγμενο ειναι στην αρχη) θα παραλαβεις και μια δέυτερη σιμ αδεια (έχει καποια μικρα δώρα , και θα σου κανουν κατι προσφορές πχ βαλε λεφτα και παρε 3 μηνες απεριοριστα data κλπ) δεν είναι cu αλλα vodafone καρτοκινητο (αλλάζεις αναμεσα σε αυτο και το cu ευκολα απλά χανεις οτι gb.λεπτα είχες)

Και η 2η SIM - δώρο είναι CU. 

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, blizard said:

δεν είναι cu αλλα vodafone καρτοκινητο

Σε εμένα cu έστειλαν και τις δεύτερες

42 minutes ago, ParafronGR said:

2η SIM στέλνουν θες δε θες

Την τελευταία φορά που δεν έκανα τικ στο κουτάκι, έστειλαν μόνο μία

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, blizard said:

 

Μην ξεχασεις να βαλεις τον κωδικο bring a friend κατα την αιτηση , αν δεν εχεις αλλη cu ζήτα εδώ απο καποιον

Θα μπορούσα να πάρω κωδικό από το cu του γιου μου που είναι ταυτοποιημένο στα δικά μου στοιχεία επειδή είναι ανήλικος;

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

Δεν αναφέρεται στους όρους αλλά υποθέτω ότι πρέπει να είναι διαφορετικό αφμ γιατί αλλιώς θα παίρνουν όλοι τζάμπα γίγα για όλα τα νούμερα που έχουν στο όνομά τους.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, geoponer said:

Θα μπορούσα να πάρω κωδικό από το cu του γιου μου που είναι ταυτοποιημένο στα δικά μου στοιχεία επειδή είναι ανήλικος;

Νομίζω γίνεται γιατί πάει με τον αριθμό. Προχώρα το

Link to comment
Share on other sites

Just now, aektzhs 1 said:

Νομίζω γίνεται γιατί πάει με τον αριθμό. Προχώρα το

Και εγω θα το εβαζα   ... όταν συμπληρωσεις  τον κωδικό bring a friend τον αναγνωρίζει αυτοματα (αν είναι λάθος σου λεει δεν υπάρχει)  . και εξαλου gb παίρνεις μόνο οταν βαζεις λεφτά και μονο σε όποια σιμ απο τις 2 έβαλες οπότε δεν εχει μεγαλη διαφορά πιστέυω για να ασχοληθούν να το κόψουν .

Ας ρωτησει το  chat όποιος ενδιαφερεται ... αν και κανουν λάθη πολλές φορές απαντάνε αμεσως και βοηθάνε  

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ισχυει οτι εαν δεν εχει ξαναγινει ανανεωση σε νεο νουμερο η ελαχιστη απο καταστημα ειναι 10 ευρω;

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, VIPdriver said:

Παιδια ισχυει οτι εαν δεν εχει ξαναγινει ανανεωση σε νεο νουμερο η ελαχιστη απο καταστημα ειναι 10 ευρω;

Δεν υπάρχει εξαίρεση για το νέο νούμερο. Απλώς θα σκαρφίστηκαν αυτό για να μην δώσουν 8άρα. 😃

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, kalitexnis_g said:

Δεν υπάρχει εξαίρεση για το νέο νούμερο. Απλώς θα σκαρφίστηκαν αυτό για να μην δώσουν 8άρα. 😃

Ήμουν σχεδόν σίγουρος, αλλά ήθελα να το επιβεβαιωσω και εδω. Δεν με νοιαζει το +2 αλλά η κοροϊδία.

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, VIPdriver said:

Ήμουν σχεδόν σίγουρος, αλλά ήθελα να το επιβεβαιωσω και εδω. Δεν με νοιαζει το +2 αλλά η κοροϊδία.

Αμα σε ενοιαζε εστω ελάχιστο η κοροιδία θα έβριζες όλη μερα τον Οτε και θα αποθέωνες την vodafone ... 

Οσα και να σου ζητήσουν από το κατάστημα , ξέρεις οτι θα στα αφήσουν μεσα και αν γουστάρεις τα κάνεις σουβλάκια ... οι αλλοι 2 απατεώνες στα ΤΡΩΝΕ , τα έβαλες - τα έχασες , ΤΙΠΟΤΑ  και απο πάνω έχουν παραπλανητικές διαφημήσεις αν θυμάσαι όταν μου είπες οτι τα 30 ευρω που γράφουν ειναι δώρο ενω τελικά τα πληρώνεις)  

Τωρα αν αποφασίσεις να μην βγάλεις τα λεφτά (και  κρατήσεις τα πολλά δώρα της vodafone - πιο πολλά από των άλλων ετσι και αλλιως) αλλά τα εκμεταλευτείς παιρνεις τα κερατά σου για 4 ώς 5 μηνες .

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, blizard said:

Αμα σε ενοιαζε εστω ελάχιστο η κοροιδία θα έβριζες όλη μερα τον Οτε και θα αποθέωνες την vodafone ... 

Οσα και να σου ζητήσουν από το κατάστημα , ξέρεις οτι θα στα αφήσουν μεσα και αν γουστάρεις τα κάνεις σουβλάκια ... οι αλλοι 2 απατεώνες στα ΤΡΩΝΕ , τα έβαλες - τα έχασες , ΤΙΠΟΤΑ  και απο πάνω έχουν παραπλανητικές διαφημήσεις αν θυμάσαι όταν μου είπες οτι τα 30 ευρω που γράφουν ειναι δώρο ενω τελικά τα πληρώνεις)  

Τωρα αν αποφασίσεις να μην βγάλεις τα λεφτά (και  κρατήσεις τα πολλά δώρα της vodafone - πιο πολλά από των άλλων ετσι και αλλιως) αλλά τα εκμεταλευτείς παιρνεις τα κερατά σου για 4 ώς 5 μηνες .

Το ότι το λικουιντ σου δίνει και άλλον τρόπο να ξοδέψεις τα λεφτά σου δεν κάνει όλους τους άλλους απατεώνες.

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, VIPdriver said:

Το ότι το λικουιντ σου δίνει και άλλον τρόπο να ξοδέψεις τα λεφτά σου δεν κάνει όλους τους άλλους απατεώνες.

Δεν λέω για το liquid .

1) Απατεώνες γιατι δεν εχουν  σμπαρτ ποκετ η κάποια αλλα δωρα όταν πας εκει  ... δλδ τους δίνεις τα λεφτάκια σου και σου δίνουν πίσω μια ΜΟΥΤΖΑ ... γελάνε με το ποσο κορόιδο είσαι που τα εσκασες και τωρα δεν μπορεις να τα παρεις πισω αλλα είναι δικα τους, πΟτε δεν έδωσαν ενα power bank , τίποτα box , οτιδήποτε

2) Και γιατι κανουν διαφημήσεις να νομίζεις ότι δίνουν δωρα που ΔΕΝ δίνουν .. την πάτησες και εσυ . Μολις πληρώσεις γελάνε και που πλήρωσες και που δεν μπορείς να τα παρεις πισω (δες 1)

3) Τελικα πρεπει σε 1 αντε 2 μηνες μην τα χασεις και αυτά ... να παρείς τρίχες... το cu δίνει πολυ περισσότερα και παντα.

4)Υπάρχει και Liquid που  κάνει  επιπλεον τρελή διαφορα αν βέβαια το ξέρεις.

ΥΓ
Ειναι καθαρά θέμα νοοτροπίας λαού  ... εσυ από όλα αυτά βρήκες να ενοχληθείς που σου ζήτησαν 10 αντι 8 την 1η φορα !! αλλοι ενοχλούνται γιατι δεν πήραν 25 ευρω σε σουβλάκια , γιατι δεν δουλέυει καλα το μπες βγες να κερδίζεις ακόμα περισσότερα (βαριέσαι να κανεις και το αλλο κόλπο) κλπ κλπ ..  δεν υπάρχει λέξη για αυτό , το λένε "ο σίγουρος εχθρός σου ειναι αυτός που βοήθησες" και πολλά αλλα πιο λαικά .

Edited by blizard
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, VIPdriver said:

Ήμουν σχεδόν σίγουρος, αλλά ήθελα να το επιβεβαιωσω και εδω. Δεν με νοιαζει το +2 αλλά η κοροϊδία.

να πας στο αυτοματο μηχανημα να κανεις την ανανεωση των 8 ευρω

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, kokalo said:

Τελικά εδώ μέσα δεν είναι να γράψει κάποιος παράπονο για την Vodafone....

Μην δίνεις σημασία στον φανατισμενο του φόρουμ. Μερικές φορές δίνει βολικές λύσεις. 

Link to comment
Share on other sites

  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...