Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1 minute ago, eridion25 said:

Βγάλανε την δυνατότητα να βγάλεις eSIM μέσω MY Vodafone;

Screenshot_20231003_192454_My Vodafone.jpg

Έχει εδώ και ένα εξάμηνο δυστυχώς. 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, CaptainNickGR said:

Έχει εδώ και ένα εξάμηνο δυστυχώς. 

Είχε βγάλει ανακοίνωση;

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, eridion25 said:

Βγάλανε την δυνατότητα να βγάλεις eSIM μέσω MY Vodafone;

Screenshot_20231003_192454_My Vodafone.jpg

Ε ναι. Αφού 9 στις 10 φορές που δοκίμαζε κάποιος να κάνει esim από την εφαρμογή, η διαδικασία αποτυγχεναι. Εμένα μου είχε φάει και το 10ευρω και έπρεπε να τους το ζητήσω. Βέβαια όταν το ζήτησα μου το γύρισαν την ίδια μέρα. 

 

Link to comment
Share on other sites

Αύριο να πάω σε κατάστημα vodafone να βάλω 8€ η θα με "αναγκάσουν" να βάλω 12€ κάρτα;

Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, eridion25 said:

Αύριο να πάω σε κατάστημα vodafone να βάλω 8€ η θα με "αναγκάσουν" να βάλω 12€ κάρτα;

Κανονικά έχουν υποχρέωση να σου βάλουν 8ε. Κάνε απόψε ένα τσατ για να σου το επιβεβαιώσουν και αυριο εάν σου το παιξουν δυσκολοι δείξε τους screenshot. 

Link to comment
Share on other sites

Αύριο να πάω σε κατάστημα vodafone να βάλω 8€ η θα με "αναγκάσουν" να βάλω 12€ κάρτα;
Πήγαινε και αν σου πουν 12 στείλε διαμαρτυρία στην Vodafone



Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

On 2/10/2023 at 5:47 ΜΜ, GREGORYMO said:

 

Μπήκα μετά από μέρες στα μηνύματα της καρτουλας που έχω σε mifi και είδα χθες το βράδυ κάθε δέκα λεπτά να μου στείλουν τα εξής μηνύματα. Εχει κάνεις καμιά ιδέα τι είναι αυτά; 

Screenshot_20231005-134004.png

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

On 2/10/2023 at 9:11 ΜΜ, VIPdriver said:

Μόνο ντουντούκα δεν έβγαλαν στο techmaniacs για το bug, θεός σχωρέστο...

Edited by seranata

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, ParafronGR said:

Μπήκα μετά από μέρες στα μηνύματα της καρτουλας που έχω σε mifi και είδα χθες το βράδυ κάθε δέκα λεπτά να μου στείλουν τα εξής μηνύματα. Εχει κάνεις καμιά ιδέα τι είναι αυτά; 

Screenshot_20231005-134004.png

Είναι silent sms και έχει ξανά αναφερθεί από άλλους συνδρομητές vodafone. Έρχονται από τα νούμερα 1211 και 1212 που είναι του παρόχου. Λένε πως όταν σε παίρνουν αναπάντητη με απόκρυψη από αυτό το νούμερο έρχεται sms ειδοποίησης άρα της vodafone θα είναι. 

Edited by dasnowy

Nova Mobile Business Unlimited + Vodafone CU

Link to comment
Share on other sites

On 29/9/2023 at 3:10 ΠΜ, ny_city said:

ΕΣΥ γιατί δεν πληρώνεις  αυτά τα  " 7€ επιπλέον " +24 μήνες συμβόλαιο, για να τα έχεις και ΕΣΥ όλα unlimited?

Αφού καθώς φαίνεται από τα γραφόμενα σου για εσένα δεν είναι σημαντική αυτή η διαφορά των 7 ευρώ. :classic_rolleyes:

Αλλιώς, ΜΗΝ παραπονιέσαι φίλτατε, και να λες ευχαριστώ καθημερνά στην vodafone που δεν σας έχει βάλει όριο τα 100 giga/μήνα. (Τα θεωρώ υπερ. αρκετά για χρήση για συνδρομητές με κάρτα αλλιώς αν θέλετε "premium" υπηρεσία θα την πληρώνεται και ως "premium")

Τα λέμε,

ny_city σαν να λέμε Pppe.😂

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Έκανα σήμερα τις ανανεώσεις στα παιδιά μου και παρατήρησα (αν και είχε αναφερθεί) ότι πάλι άλλαξαν "όνομα" στο shake it, κάτι που σημαίνει πάει το roll over σε ότι είχες μαζέψει!
Είναι η 2η φορά που το κάνουν σε λίγους μήνες!
Δε μας τα λες καλά vodafone.... λίγο κοροϊδία μου κάνει!

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, Titarasaudi said:

Έκανα σήμερα τις ανανεώσεις στα παιδιά μου και παρατήρησα (αν και είχε αναφερθεί) ότι πάλι άλλαξαν "όνομα" στο shake it, κάτι που σημαίνει πάει το roll over σε ότι είχες μαζέψει!
Είναι η 2η φορά που το κάνουν σε λίγους μήνες!
Δε μας τα λες καλά vodafone.... λίγο κοροϊδία μου κάνει!

Το είχα γράψει πριν μέρες.

Προσωπικά, έχασα κάμποσα gb που είχαν κάνει roll over από την μηνιαία ανανέωση των 12€.

Σε τηλεφωνική επικοινωνία που είχα με την εξυπηρέτηση πελατών, μου είπαν πως τις επόμενες ημέρες θα μου προσέθεταν 10 gb στα gb του νέου shake της 13αρας κάρτας.

Αναμένω 

Link to comment
Share on other sites

δε παρακολουθώ συχνα τις εξελίξεις αλλά βλέπω 13€ η μικρότερη κάρτα (και όχι 12€) και το πακέρο των 10,9€ έγινε 11,5€.

Καλά πάμε.

Τι καρτοκινήτη και σαχλαμάρες; Δεν υφίσταται πλέον καρτοκινητή με την έννοια που την ξέραμε. Συμβόλαιο έχουμε με μηνιαίο λογαριασμό.

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, nif said:

δε παρακολουθώ συχνα τις εξελίξεις αλλά βλέπω 13€ η μικρότερη κάρτα (και όχι 12€) και το πακέρο των 10,9€ έγινε 11,5€.

Καλά πάμε.

Τι καρτοκινήτη και σαχλαμάρες; Δεν υφίσταται πλέον καρτοκινητή με την έννοια που την ξέραμε. Συμβόλαιο έχουμε με μηνιαίο λογαριασμό.

Πλέον μόνο κάνα δυο πακετακια του big bang έρχονται πιο φθηνά το μήνα.        (Από 11.5€)

Just now, Alexandros201285 said:

Πλέον μόνο κάνα δυο πακετακια του big bang βγαίνουν φθηνότερα το μήνα.

 

Link to comment
Share on other sites

δε παρακολουθώ συχνα τις εξελίξεις αλλά βλέπω 13€ η μικρότερη κάρτα (και όχι 12€) και το πακέρο των 10,9€ έγινε 11,5€.
Καλά πάμε.
Τι καρτοκινήτη και σαχλαμάρες; Δεν υφίσταται πλέον καρτοκινητή με την έννοια που την ξέραμε. Συμβόλαιο έχουμε με μηνιαίο λογαριασμό.

Πραγματικά, εγώ θα αλλάξω σε COSMOTE student καρτοσυμβολαιο με 14 ευρώ το μήνα και θα ησυχάσω


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, kmpatra said:

Τα οποία για να τα βάλεις παλι έχει προϋποθέσεις...

Εγώ βάζω το big bang combo που θέλει 9€ τον μήνα άλλα κάθε εβδομάδα να ασχολησε 

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, GREGORYMO said:

Εγώ βάζω το big bang combo που θέλει 9€ τον μήνα άλλα κάθε εβδομάδα να ασχολησε 

Όμως γιατί 9? 8 δεν βγαίνει για 28 μέρες?

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Alexandros201285 said:

Όμως γιατί 9? 8 δεν βγαίνει για 28 μέρες?

9 μειων το φόρο 10%, πάει 8,18 και δεν είναι ολόκληρος μήνας 

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, GREGORYMO said:

Εγώ βάζω το big bang combo που θέλει 9€ τον μήνα άλλα κάθε εβδομάδα να ασχολησε 

Εγώ εννοούσα ότι θέλει το συγκεκριμένο για παράδειγμα μέσα στο δίμηνο να έχεις κάνει ανανέωση. Άλλο free πακέτο ζητάει 22 ευρώ ανανέωση τους τελευταίους τρεις μήνες.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, kmpatra said:

Εγώ εννοούσα ότι θέλει το συγκεκριμένο για παράδειγμα μέσα στο δίμηνο να έχεις κάνει ανανέωση. Άλλο free πακέτο ζητάει 22 ευρώ ανανέωση τους τελευταίους τρεις μήνες.

Συμφωνώ αλλά αν το χρησιμοποιείς συνέχεια θα τα δώσεις τα 22 έτσι και αλλιώς.

Σκέφτομαι να πάω co με το 7.2 αλλά μπορεί ανά πάσα στιγμή να το αλλάξει 

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι 15/11 μέσω του CU App μαζεύουμε κρυστάλλους (μαλλον ίδιους με αυτούς του big bang). Όσοι έχουν liquid παίρνουν 6000 από αυτούς και 500ΜΒ για 30 ημέρες και κάθε μέρα με κάθε login αν ενεργοποιήσετε το πακέτο σας δίνει 50ΜΒ (για 24 ώρες) και 400 κρυστάλλους. 
Επίσης 2500 κρυστάλλους δίνει αν πας σε ένα κατάστημα Vodafone (ακόμα και κάθε μέρα) ή με ανανέωση, πακέτα κλπ. 
Στο τέλος έχει κλήρωση για αυτοκίνητα, κινητά και τέτοια… Εκεί πήγαν τα € των αυξήσεων προφανώς. 
 

Edited by paanos
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, GREGORYMO said:

Συμφωνώ αλλά αν το χρησιμοποιείς συνέχεια θα τα δώσεις τα 22 έτσι και αλλιώς.

Σκέφτομαι να πάω co με το 7.2 αλλά μπορεί ανά πάσα στιγμή να το αλλάξει 

Προφήτης.

Έγινε κιόλας!

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, paanos said:

Μέχρι 15/11 μέσω του CU App μαζεύουμε κρυστάλλους (μαλλον ίδιους με αυτούς του big bang). Όσοι έχουν liquid παίρνουν 6000 από αυτούς και 500ΜΒ για 30 ημέρες και κάθε μέρα με κάθε login αν ενεργοποιήσετε το πακέτο σας δίνει 50ΜΒ (για 24 ώρες) και 400 κρυστάλλους. 
Επίσης 2500 κρυστάλλους δίνει αν πας σε ένα κατάστημα Vodafone (ακόμα και κάθε μέρα) ή με ανανέωση, πακέτα κλπ. 
Στο τέλος έχει κλήρωση για αυτοκίνητα, κινητά και τέτοια… Εκεί πήγαν τα € των αυξήσεων προφανώς. 
 

Τι είναι ο διαγωνισμός CU Καλοκαιριστές 2.0;

Link to comment
Share on other sites

  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...