Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

11 minutes ago, eridion25 said:

WTF Vodafone 

Screenshot_20230730_164849_Speedtest.jpg

Περιοχή; 

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Πάρε 13830 και δήλωσε βλάβη, αφού κάνεις επανεκκίνηση και ξαναδοκιμάσεις γιατί θα σε ρωτήσουν αν το έκανες λογικά.

Είχα το ίδιο πρόβλημα πριν μερικές μέρες σε όλες τις γραμμές στην περιοχή και ήταν βλάβη στην κεραία. Αν θυμάστε είχα παραπονεθεί πριν μια δύο βδομάδες ότι έχει προβλήματα το ίντερνετ, σταδιακά γίνονταν χειρότερο μέχρι που μια ωραία μέρα έσκασε και δεν μπορούσαμε να κάνουμε τίποτα.

Παρόμοιο πρόβλημα σε άλλη περιοχή, 5g με απόδοση σε kbps λες και είχες edge, το 4g πολύ καλύτερο.

Edited by spiliot
Link to comment
Share on other sites

Μιλάμε για Παντελεήμονα Πιερίας, σωστά; 

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, p_k said:

Μιλάμε για Παντελεήμονα Πιερίας, σωστά; 

Σωστα

Μιλισα στο live chat τωρα δεν ξερω τι θα γεινει "00:00:01 Vodafone : Καλώς ήρθες στο Live Chat!
00:00:13 Σταυροπούλου Κέλλυ : Καλησπέρα σας! Ονομάζομαι Κέλλυ, καλώς ήρθατε στην ομάδα καρτοκινητής και σας ευχαριστώ για τον χρόνο που μας δώσατε :-) Πως θα μπορούσα να σας εξυπηρετήσω;
00:00:48     : Γεια σας θελω να δηλωσω βλαβη για την περιοχη Παραλία Παντελεήμονος
00:01:24 Σταυροπούλου Κέλλυ : Αφορά το 694XXXXXXX;
00:01:38     : Ναι
00:02:02     : Δεν εχουμε καλο internet
00:02:26 Σταυροπούλου Κέλλυ : Δώστε μου λίγο χρόνο να το ελέγξω!
00:04:20     : Ναι;;
00:04:58 Σταυροπούλου Κέλλυ : Ευχαριστώ για τον χρόνο σας.
00:05:05 Σταυροπούλου Κέλλυ : Από πότε το αντιμετωπίζετε;
00:05:17     : Σημερα
00:05:34     : *Απο σημερα
00:06:00 Σταυροπούλου Κέλλυ : Που βρίσκεται η περιοχή αυτή;
00:06:27     : Κοντα στην Πλαταμονα
00:06:42 Σταυροπούλου Κέλλυ : Θα χρειαστεί να σας συνδέσω με συνάδελφο από το τεχνικό μας τμήμα ώστε να ελεγχθεί η γραμμή σας! Δεν θα χρειαστεί να κάνετε κάτι, απλά μείνετε στο Live Chat και ο συνάδελφος θα διαβάσει τη συνομιλία μας.
00:07:16 Κυριάκος Φαραντάκης : Καλησπέρα σας, έχετε συνδεθεί στο τεχνικό κινητής. Θα δούμε μαζί ό,τι χρειάζεστε, έχω ήδη διαβάσει την συνομιλία σας.
00:07:21 Κυριάκος Φαραντάκης : Θα χρειαστώ λίγο από τον χρόνο σας για να ελέγξω ό,τι έχετε αναφέρει.
00:07:39     : Μαλιστα
00:09:30     : Ναι εισται εδω;
00:10:06 Κυριάκος Φαραντάκης : Μάλιστα, εξετάζω την κάλυψη στην περιοχή που μου αναφέρατε.
00:10:16 Κυριάκος Φαραντάκης : Το ζήτημα παρουσιάστηκε απο σήμερα;
00:11:08     : Ναι αφορα ολους τους συνδρομητες vodafone στην περιοχη που αναφερα
00:11:58 Κυριάκος Φαραντάκης : Αποτι φαίνεται όντως αντιμετωπίζουμε τεχνικό πρόβλημα με τον σταθμό που εξυπηρετεί την περιοχή σας. Θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι γίνονται όλες τις απαραίτητες ενέργειες για να επανέλθει το συντομότερο δυνατόν.
00:12:52     : Μαλιστα ευχαριστω
00:13:35 Κυριάκος Φαραντάκης : Καλή συνέχεια στην ημέρα σας. Ευχαριστούμε που χρησιμοποιήσατε το chat. Στην διάθεσή σας για ό,τι άλλο χρειαστείτε."

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου είπαν πως η περιοχή από αρχές Μαΐου βρίσκεται σε φάση αναβάθμισης. Παρόλα αυτά το πρόβλημα δεν είναι επιπλοκή της αναβάθμισης,αλλά για κάποιον λόγο είναι αδύναμο το σήμα. Με ενημέρωσαν πως η λύση θα έρθει με προσθήκη σταθμού στην περιοχή και αναβάθμιση των γύρω σταθμών. Προς το παρόν αναμονή. Αυτά από το μέτωπο της Θήβας προς το παρόν

Link to comment
Share on other sites

Ενεργοποιούν αυτόματα όποιο πακέτο έχει προσφορά, σε αυτή τη περίπτωση τα απεριόριστα. Δεν χάνονται τα λεφτά της κάρτας απλά πάνε στο πακέτο της προσφοράς, δεν τα χρησιμοποιείς όπως θες. Αν θες τα πακέτο που δίνουν αυτόματα, όλα καλά. Αν δεν το θες, επικοινωνείς μαζί τους με chat και το ακυρώνουν επί τόπου επιστρέφοντας το ποσό.
Σε κάθε περίπτωση μένει το δώρο (όταν έρθει, αργότερα) και αν πληρώσεις online παίρνεις και άλλα 5 ευρώ δώρο, οπότε με την μικρή εξαίρεση του παραπάνω χρόνου σε σχέση με το κατάστημα (αν το κάνουν) έχεις περισσότερο κέρδος.
Αν έχεις άλλο cu, χρησιμοποίησε τον κωδικό του bring a friend για να παίρνεις 5GB όποτε βάζεις κάρτα 12 ευρώ εσύ και το νούμερο της μάνα σου. Αν δεν έχεις ζήτα από κάποιον εδώ.
Εγώ θέλω να την κάνω αμέσως liquid νά δηλώσω μία κάρτα και με τό κόλπο της μπάρας να βγάζει με 4€ τόν μήνα. Μόνο ομιλία θέλει άλλωστε

Στάλθηκε από το M2012K11G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, tolisfar said:

και με τό κόλπο της μπάρας να βγάζει με 4€ τόν μήνα

Στην φρογκ είναι 10€ το τρίμηνο με 180' προς όλους+προς φρογκ+ΜΒ/μήνα και ούτε κόλπα ούτε πιστωτικές και καλύτερο σήμα + ρολόβερ.

Edited by dimitroula10
Link to comment
Share on other sites

Στην φρογκ είναι 10€ το τρίμηνο με 180' προς όλους+προς φρογκ+ΜΒ/μήνα και ούτε κόλπα ούτε πιστωτικές και καλύτερο σήμα + ρολόβερ.
Μιλάει λίγο παραπάνω για αυτό....

Στάλθηκε από το M2012K11G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στην φρογκ είναι 10€ το τρίμηνο με 180' προς όλους+προς φρογκ+ΜΒ/μήνα και ούτε κόλπα ούτε πιστωτικές και καλύτερο σήμα + ρολόβερ.
Στο βάτραχο τα λεφτά αυτά ξοδεύονται και γίνονται λεπτά ομιλίας στο ρευστό μένουν σαν λεφτά μέσα και μπορείς να τα χρησιμοποιήσει κάπου αλλου

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

αν κατάλαβα καλά μεταφέρεις την ημερομηνία χρέωσης λίγες μέρες μετά

Στάλθηκε από το M2012K11G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πριν, dimitroula10 said:

Στην φρογκ είναι 10€ το τρίμηνο με 180' προς όλους+προς φρογκ+ΜΒ/μήνα και ούτε κόλπα ούτε πιστωτικές και καλύτερο σήμα + ρολόβερ.

Τα mb/ μήνα δυστυχώς είναι για τον πρώτο μήνα. Στους υπόλοιπους 2 μήνες δεν θα έχεις data. Για κάποιον που δεν χρειάζεται data είναι το καλύτερο.

Το liquid είναι το καλύτερο για όποιον θέλει εκτός από την ομιλία και data και sms. Ουσιαστικά με 4€/ μήνα μπορεί να έχει μέχρι 3gb, 559 λεπτά και 559 sms.

14 ώρες πριν, eridion25 said:

Τι ειναι το κολπο της μπαρας;

Εάν έχεις ορίσει αυτόματη ανανέωση στις 28 του μήνα παράδειγμα, όταν πάει πχ 27 το αλλάζεις σε 27 ή 26.

Edited by EllinikoNisi
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, EllinikoNisi said:

Εάν έχεις ορίσει αυτόματη ανανέωση στις 28 του μήνα παράδειγμα, όταν πάει πχ 27 το αλλάζεις σε 27 ή 26.

Tου ίδιου μήνα ή του άλλου μήνα;

Link to comment
Share on other sites

Έστω ότι τώρα το ορίζεις για 15/8, στις 13/9 πας και το βάζεις να κάνει ανανέωση στις 12/10 ξανά. Βγαίνει περίπου 57 ημέρες 

Edited by paanos
Link to comment
Share on other sites

ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΕ ΤΟ CU MeApOla 10.9 ΠΟΥ ΣΟΥ ΔΙΝΕΙ 1.5GΒ, ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΑ ΛΕΠΤΑ ΠΡΟΣ ΟΛΟΥΣ KAI 100 SMS ΠΡΟΣ ΟΛΟΥΣ ΓΙΑ 30 ΗMEΡΕΣ ME 9.00€ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΣΕΝΑ! Η ΠΡΟΣΦΟΡΑ ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΕΙΤΑΙ ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ ΣΤΕΛΝΟΝΤΑΣ 2119 ΣΤΟ 125700 ΜΕΧΡΙ 31/07  

Sent from my Redmi Note 11 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

ΒΑΛΕ ΚΑΡΤΑ ΑΠΟ 12€ ΜΕΧΡΙ 01/08 ΚΑΙ ΘΑ ΠΑΡΕΙΣ ΔΩΡΕΑΝ 20GB KAI 1500 ΛΕΠΤΑ ΠΡΟΣ ΟΛΟΥΣ ΓΙΑ 20 ΜΕΡΕΣ! https://www.vodafonecu.gr/cuapp/topup

Καλή προσφορά 

ΥΓ:Μετά από δύο χρόνια στο φόρουμ αισίως έφτασα και ξεπέρασα τις 500 αναρτήσεις,αυτή εδώ είναι η πεντακοσιοστή πρώτη 501η και έχω να πω πως το φόρουμ με έχει κάνει να δω την κινητή με άλλο μάτι. Καλές διακοπές σε όλους(και σε εμένα όπου κάνω ολιγοήμερες διακοπές στο μαγευτικό νησί της Αίγινας μας)

Link to comment
Share on other sites

Για κάποιο λόγο σε 3 συνδέσεις που διαχειρίζομαι έβγαλε αυτήν την προσφορά. Και οι 3 liquid 

3 ώρες πριν, HEO said:

ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΕ ΤΟ CU MeApOla 10.9 ΠΟΥ ΣΟΥ ΔΙΝΕΙ 1.5GΒ, ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΑ ΛΕΠΤΑ ΠΡΟΣ ΟΛΟΥΣ KAI 100 SMS ΠΡΟΣ ΟΛΟΥΣ ΓΙΑ 30 ΗMEΡΕΣ ME 9.00€ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΣΕΝΑ! Η ΠΡΟΣΦΟΡΑ ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΕΙΤΑΙ ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ ΣΤΕΛΝΟΝΤΑΣ 2119 ΣΤΟ 125700 ΜΕΧΡΙ 31/07  

Sent from my Redmi Note 11 using Tapatalk
 

 

Link to comment
Share on other sites

ΒΑΛΕ ΚΑΡΤΑ ΑΠΟ 12€ ΜΕΧΡΙ 01/08 ΚΑΙ ΘΑ ΠΑΡΕΙΣ ΔΩΡΕΑΝ 20GB KAI 1500 ΛΕΠΤΑ ΠΡΟΣ ΟΛΟΥΣ ΓΙΑ 20 ΜΕΡΕΣ! https://www.vodafonecu.gr/cuapp/topup
Καλή προσφορά 
ΥΓ:Μετά από δύο χρόνια στο φόρουμ αισίως έφτασα και ξεπέρασα τις 500 αναρτήσεις,αυτή εδώ είναι η πεντακοσιοστή πρώτη 501η και έχω να πω πως το φόρουμ με έχει κάνει να δω την κινητή με άλλο μάτι. Καλές διακοπές σε όλους(και σε εμένα όπου κάνω ολιγοήμερες διακοπές στο μαγευτικό νησί της Αίγινας μας)

Να τις χιλιάσεις και ακόμη παραπέρα.Ήδη είμαστε 2 γενιές παρέα.
Καλές διακοπές have fun


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Online φορητότητα δηλαδή θά την φάω την μια εβδομάδα έτσι; Αν πάρω την ταυτότητα της μητέρας μου την σκαναρω γίνεται δουλειά έτσι; Για ταυτοποίηση εννοώ

Στάλθηκε από το M2012K11G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Online φορητότητα δηλαδή θά την φάω την μια εβδομάδα έτσι; Αν πάρω την ταυτότητα της μητέρας μου την σκαναρω γίνεται δουλειά έτσι; Για ταυτοποίηση εννοώ

Στάλθηκε από το M2012K11G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Ναι την σκαναρεις την ανεβάζεις και είσαι έτοιμος. Έρχεται στο σπίτι χωρίς πολλά πολλά. 3-4 μέρες θες σίγουρα

Στάλθηκε από το SM-S911B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχω βάλει το cu me apola 10.9.Αν βάλω αυτό τον μήνα το cu me apola 13.5 extra θα διατηρηθούν τα λεπτά ομιλίας και τα ΜΒ που έχω μαζέψει;

Link to comment
Share on other sites

  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...