Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1 hour ago, kalitexnis_g said:

Στο μεταξύ μας διάβασαν και πλέον την ξυσμένη κάρτα ανανέωσης στο φάκελο της φορητότητας τη βάφουν με ανεξίτηλο στον κωδικό για να μην προλαβαίνουμε και τη βάζουμε σε άλλο CU! 

Καλημέρα σας παιδιά εκεί στη Vodafone!!

Δεν είναι "ό,τι να'ναι" εδώ αυτή η εταιρία. Αργά ή γρήγορα τα διορθώνουν όλα: Προσέχετε τι γράφετε στο forum. "Εδώ" μας διαβάζουν. Οργανωμένοι. Όχι "ό,τι να'ναι".

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Pppe said:

Δεν είναι "ό,τι να'ναι" εδώ αυτή η εταιρία. Αργά ή γρήγορα τα διορθώνουν όλα: Προσέχετε τι γράφετε στο forum. "Εδώ" μας διαβάζουν. Οργανωμένοι. Όχι "ό,τι να'ναι".

"Υπάρχει ένας προδοτης ανάμεσα μας"..... 

Πάντως το κολπάκι του liquid με την μπάρα δεν έχει αλλάξει (ακόμη)..... 

Link to comment
Share on other sites

Το "δωρο" των 9 γιγα στα νέα νούμερα εκ των οποιων μόνο 100mb είναι για γενική χρήση και τα υπόλοιπα είναι για social/video pass είναι δώρο login της εφαρμογής?

5 minutes ago, VIPdriver said:

"Υπάρχει ένας προδοτης ανάμεσα μας"..... 

Πάντως το κολπάκι του liquid με την μπάρα δεν έχει αλλάξει (ακόμη)..... 

Αναφέρεται στους όρους χρήσης ότι μπορείς να αλλάζεις την ημέρα της συνδρομής. Βέβαια δεν διευκρινίζει πόσες φορές...

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

Στο μεταξύ μας διάβασαν και πλέον την ξυσμένη κάρτα ανανέωσης στο φάκελο της φορητότητας τη βάφουν με ανεξίτηλο στον κωδικό για να μην προλαβαίνουμε και τη βάζουμε σε άλλο CU! 
Καλημέρα σας παιδιά εκεί στη Vodafone!!
Με οινόπνευμα βγαίνει

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Παλιότερα βάζανε και χαρτάκι που έλεγε να μην κάνεις καμία κίνηση να περάσεις την κάρτα μόνος σου και ότι θα γίνει αυτόματα. Το έκοψαν να το κάνουν τώρα, αλλά όπως και τότε έτσι και τώρα με το οινόπνευμα μπορείς να τους γράψεις κανονικά.

Αυτό με την κάρτα ισχύει μόνο για φορητότητα, σε νέα νούμερα τα 12 ευρώ τα περνάνε μέσα με την αποστολή.

Link to comment
Share on other sites

Το χαρτάκι υπάρχει ακόμα και μάλιστα είναι πολύ πρόχειρα κομμένο. Προσωπικά περίμενα μισή μέρα μετά την ενεργοποίηση στο δίκτυο να την περάσουν οι ίδιοι όπως έγραφε το χαρτάκι, αλλά δυστυχώς δεν περάστηκε ποτέ. Πήρα στο 1252 και ανανέωσα από εκεί. Βρέχεις λίγο το χέρι σου και φεύγει ο μαρκαδόρος.

Link to comment
Share on other sites

Εμενα κοντά έχει τέτοιο χαρτάκι που λέει να μην την βάλω την κάρτα. Αλλά και πάλι είναι μουτζουρωμένος ο αριθμός. Πόση ώρα θέλει για να μπουν αυτόματα αυτά αν δεν τα βάλω εγώ?

Edit μαλλον το γραψα την ιδια στιγμή με το φιλο. Απαντήθηκε.

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

Τι προϊστορικα συστήματα είναι αυτά! 

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ειναί κάποιος άλλος που περιμένει τα ακουστικά; Έγραφε μέχρι 17/7 θα έχω παραλάβει. Να περιμένω την τελευταία μέρα;

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, EllinikoNisi said:

Το χαρτάκι υπάρχει ακόμα και μάλιστα είναι πολύ πρόχειρα κομμένο. Προσωπικά περίμενα μισή μέρα μετά την ενεργοποίηση στο δίκτυο να την περάσουν οι ίδιοι όπως έγραφε το χαρτάκι, αλλά δυστυχώς δεν περάστηκε ποτέ. Πήρα στο 1252 και ανανέωσα από εκεί. Βρέχεις λίγο το χέρι σου και φεύγει ο μαρκαδόρος

Είχες κάνει ηλεκτρονική πληρωμή? Τα 5 ευρώ τα υπόλοιπα πότε μπήκαν. Λένε και καλά για την απόδοση της ανανέωσης ότι γίνεται σε μία εργάσιμη

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, belial said:

Ειναί κάποιος άλλος που περιμένει τα ακουστικά; Έγραφε μέχρι 17/7 θα έχω παραλάβει. Να περιμένω την τελευταία μέρα;

Ναι, περιμένω και εγώ.

15 minutes ago, kmpatra said:

Είχες κάνει ηλεκτρονική πληρωμή? Τα 5 ευρώ τα υπόλοιπα πότε μπήκαν. Λένε και καλά για την απόδοση της ανανέωσης ότι γίνεται σε μία εργάσιμη

Ναι, ηλεκτρονική πληρωμή. Το πρόβλημα ήταν όταν συνδέθηκα στο δίκτυο δεν γίνονταν καμία εισερχόμενη εξερχόμενη κίνηση. Είχα δηλαδή ένα ανενεργό τηλέφωνο. Όσοι με καλούσαν άκουγαν ότι έχω φραγή εισερχομένων κλήσεων.

Το ανοιγόκλεισα μερικά φορές αλλά τίποτα. Περίμενα λίγο, κοντά στην μισή μέρα και τότε ταυτόχρονα έστειλα στο chat και ανανέωσα μόνος μου τηλεφωνικά. 

Τα υπόλοιπα 5 ευρώ μπήκαν όταν αποδόθηκε η προσφορά απεριόριστα data κα ομιλία, +100 sms. Μερικά λεπτά μετά την ενεργοποίηση της γραμμής. Τώρα, τι έπαιξε ρόλο για την ενεργοποίηση δεν ξέρω, η ανανέωση ή το chat.

Link to comment
Share on other sites

Just now, kmpatra said:

Δεν είχες καλέσει 1252 για να ενεργοποιηθεί η γραμμή?

Το 1252 είναι το αντίστοιχο 1314 της cosmote. Σου λένε το υπόλοιπο της κάρτας και κάνεις ανανέωση πατώντας τα 12 νούμερα της κάρτας. 

Δεν γνωρίζω εάν η γραμμή ενεργοποιείται απλά καλώντας στο 1252. Προσπαθούσα να κάνω ανανέωση και επειδή δεν γίνονταν ούτε αυτόματα, ούτε και από την εφαρμογή my Vodafone σκέφτηκα να πάρω στο 1252 για ανανέωση.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα το έγραφε το μήνυμα που στείλανε όταν έγινε αποδεκτή η φορητότητα. Θέλει κλήση στο 1252 μόλις βάλεις την sim της vodafone για να ενεργοποιηθεί η σύνδεση.

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

Ισχύει, την πρώτη φορά που καλείς το 1252 σου λέει φωνή άλλης κυρίας "καλωσορίσατε στο vodafone cu" ή κάτι τέτοιο και μετά παίζει το κανονικό μενού του 1252. Μετά από αυτό σε περίπου 5 λεπτά βγαίνει η φραγή εισερχομένων και χωρίς να βάλεις κάρτα.

Σε νούμερο που μετέφερα την προηγούμενη βδομάδα δεν ήρθε το χαρτάκι που έλεγε να μην βάλεις την κάρτα, θα κόπηκε ο υπάλληλος με το ψαλίδι και ξέχασε να το βάλει μετά.

Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιώνω, ενεργοποίηση γίνεται και χωρίς να βάλεις κάρτα με μηδέν υπόλοιπο και δέχεσαι κανονικά τηλέφωνα

Sent from my Redmi Note 11 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, kalitexnis_g said:

Για προϊστορικά μιλάς εσύ που η nova δεν δίνει esim.. τα λέγαμε.

Καλά και οι άλλες δυο που δίνουν ουσιαστικά σαν να μην δίνουν είναι όταν χρεώνουν 9€ αέρα.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, panos43 said:

Καλά και οι άλλες δυο που δίνουν ουσιαστικά σαν να μην δίνουν είναι όταν χρεώνουν 9€ αέρα.

Και μάλιστα η μία εξ αυτών, κάθε φορά που κάνεις επαναφορά εργοστασιακών στη συσκευή, σου χρεώνει την esim εκ νέου. 

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, p_k said:

Και μάλιστα η μία εξ αυτών, κάθε φορά που κάνεις επαναφορά εργοστασιακών στη συσκευή, σου χρεώνει την esim εκ νέου. 

Όσα δεν φτάνει η αλεπού..

36 minutes ago, panos43 said:

Καλά και οι άλλες δυο που δίνουν ουσιαστικά σαν να μην δίνουν είναι όταν χρεώνουν 9€ αέρα.

 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, VIPdriver said:

Όποιος σκέφτεται για συμβόλαιο 

https://www.vodafone.gr/prosfora-mono-gia-sena-preview/

Να μας πει και την τιμή...

Με είχαν καλέσει σε cu νέο αριθμό την προσφορά 9μηνών με απεριόριστη ομιλία και δεδομένα 100μηνύματα ,12€ ανανέωση,  που δεν έβαλα κάρτα και μου είπαν 11,90€. Τους είπα να τα πούμε σε 9 μήνες. 😁

Edited by belial
Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, belial said:

Ειναί κάποιος άλλος που περιμένει τα ακουστικά; Έγραφε μέχρι 17/7 θα έχω παραλάβει. Να περιμένω την τελευταία μέρα;

Εγώ περιμένω 3.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, kalitexnis_g said:

Όσα δεν φτάνει η αλεπού..

 

Κάποιοι λένε ότι το είδος μας δεν έπρεπε να ονομαστεί Homo Sapiens, αλλά Homo Foxy. Επόμενο θα είναι ο Sapiens.

Link to comment
Share on other sites

  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...