Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Του combo τα λεπτά προς Vodafone εμένα συνεχίζει να ανανεώνει την ημερομηνία κάθε μήνα μέχρι να τα καταναλώσω[/img]

 

Για να δούμε μετά τις 6/6/21 που θα κάνεις ανανέωση θα συνεχίσουν; Εμένα προς Vodafone και προς CU δεν τα γράφει καθόλου.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ειχες 1300 από το Combo ή 1300 από το talk 2 vodafone;

 

Από το Combo είχα τόσα. Από το talk 2 vodafone είχα μόνο 2 και αυτά περίμενα να εξαφανιστούν. Εμένα εξαφανίστηκαν όλα!!

Του CU combo στην εφαρμογή My Vodafone τα λέει 0, ενώ στη My CU δεν το αναφέρει καθόλου και έχει μόνο προς όλους και προς Εξωτερικό παύλα.

Link to comment
Share on other sites

Στις 29/5/21 που έκανα ανανέωση τελικά είχαν μπει και τα προς Vodafone, αφού είναι 4001 λεπτά. (Δεν φαίνονται δυστυχώς αναλυτικά).
Link to comment
Share on other sites

Data για 6 ώρες.

Πρωτότυπη ιδέα.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Data για 6 ώρες.

 

Πρωτότυπη ιδέα.

Εδώ και πολύ καιρό μέσω bigbang. Αρχικά για όσες φορές είχες κρυστάλλους και πλέον 4 φορές/μήνα.

Τώρα απλά μέσω του reality κοιτάνε να βγάλουν και κανένα € ώστε να φτιάξουν καλύτερο δίκτυο για δικό μας όφελος...

 

----- προσθήκη μηνύματος 104 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ψιλοάκυρη προσφορά. Ας το έδινε δωρεάν τουλάχιστον.
Η τουλάχιστον για 2-3 ημέρες

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

έχουμε και το Σ/Κ μην είστε γκρινιάρηδες άλλωστε οι μπλε τι δίνουν μείνετε με τους κόκκινους λεεεεμε !!!χαχα

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Χαχαχα σωστός. Δεν βλέπω καν το σόου, δε ξέρω ποιοι είναι οι κόκκινοι και οι μπλε εκεί αλλά στους εδώ σαφώς νικάνε οι κόκκινοι αν και οι μπλε έχουν και την ενίσχυση των πορτοκαλί. Χαχαχα

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

δεν εννοώ αυτούς δεν ξέρω καν τι είναι το survivor,τους άλλους καλέ εδώ παρά δίπλα

χιχι!!! άλλωστε για data μιλάμε αλλά η voda το κάνε sideload ....με survivor....χαχα

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Οι πορτοκαλί δηλαδή ποιοι είναι;

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Οι πορτοκαλί δηλαδή ποιοι είναι;
η Q φυσικά σε roaming ....lol to cu είναι κόκκινο κόκκινο χαχα,χωρίς κρυφές χρεώσεις κτλ και τα κτλ και τα κλπ

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

κατα διαόλου.

Πάω να κάνω ανανέωση online με κάρτα και τρώει κόλλημα η σελίδα. ξαναμπαινω και κάνω τη διαδικασία και περνάει κανονικά. Έλα που μετά από 10 λεπτά μου ήρθε μήνυμα και για 2η συναλλαγή. Είχε περάσει και η πρώτη που κόλλησε η σελίδα. Και το σπαστικό είναι ότι άλλες φορές μου ερχόταν μήνυμα στο κινητό να εγκρίνω τη συναλλαγή ενώ τώρα δεν ήρθε ούτε 1 και έτσι έκανα χωρίς να θέλω καπάκι 2 ανανεώσεις. Τώρα που έγινε η στραβή, τώρα πέρασε η συναλλαγή χωρίς έγκριση από το κινητό. τα νευρα μου.

2ο πρόβλημα,

είχα ενεργοποιήσει το πακέτο combo με τα 10€ το οποίο λήγει 4/6/2021 (αύριο δηλαδή). Πριν λίγες μέρες μου έρχεται sms ... ΞANAΓEMIΣE TO ΠAKETO ΠOY ΣOY ΔINEI 600' ΠPOΣ OΛOYΣ + 300 SMS+MB MEXPI 04-06-2021, ME MONO 4E. ΣTEIΛE R66 ΣTO 1252.

Ωραία λέω, κουτί μας ήρθε πάνω που λήγει το πακέτο.

Αλλά δε καταλαβαίνω τι εννοεί. Να το ενεργοποιήσω μέχρι 4/06/2021 ή αν το ενεργοποιήσω, το πακέτο θα ισχύει μέχρι 4/06;

Στέλνω το μήνυμα για την ενεργοποίηση και βλέπω ότι η ημερομηνία λήξης του χρόνου αντί να είναι 4/07 είναι 4/06. έχε γούστο να εννοούσαν αυτό. δηλαδή να ενεργοποίησα πακέτο με διάρκεια 1 μέρα. άσε που είχα και 90λεπτά ακόμα και αντί να παει στα 690 πήγε στα 600. Τι έγινε πλέον; δε μεταφέρονται τα λεπτα;

Link to comment
Share on other sites

Το ξαναγέμισε το πακέτο σου, σου δίνει όσα λεπτά και ΜΒ κατανάλωσες από το πακέτο, χωρίς να αλλάξει η ημερομηνία λήξης του.
Link to comment
Share on other sites

Το ξαναγέμισε το πακέτο σου, σου δίνει όσα λεπτά και ΜΒ κατανάλωσες από το πακέτο, χωρίς να αλλάξει η ημερομηνία λήξης του.

μα πάλι θα το ανανεώσω.η ανανέωση που έκανα με το R66 δε μετράει;

δεν έχω καταλάβει πως δουλεύει και γιατί η ημερομηνία λήξης δε πήγε 04/07/2021. επειδή ήτνα προσφορά λειτουργεί διαφορετικά;

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που σου έστειλε και έκανες, έχει νόημα όταν κάνεις πολύ μεγάλη χρήση και έχεις φάει σχετικά σύντομα τις παροχές, απλά στις ξαναγεμίζει διατηρώντας την ίδια ημερομηνία λήξης. Αν είσαι κοντά στη λήξη δε συμφέρει. Καλύτερα νέο πακέτο που θα σου αθροίσει στις παροχές σου ότι έχει μείνει από το προηγούμενο και θα πάρουν όλα μαζί ημερομηνία λήξης ένα μήνα μετά.

 

 

Sent from my Galaxy S10e

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που σου έστειλε και έκανες, έχει νόημα όταν κάνεις πολύ μεγάλη χρήση και έχεις φάει σχετικά σύντομα τις παροχές, απλά στις ξαναγεμίζει διατηρώντας την ίδια ημερομηνία λήξης. Αν είσαι κοντά στη λήξη δε συμφέρει. Καλύτερα νέο πακέτο που θα σου αθροίσει στις παροχές σου ότι έχει μείνει από το προηγούμενο και θα πάρουν όλα μαζί ημερομηνία λήξης ένα μήνα μετά.

 

 

Sent from my Galaxy S10e

 

κατάλαβα. πήγα για μαλλί δηλαδή και βγήκα κουρεμένος. τζάμπα τα 4€ που έδωσα για την αγορά του πακέτου. Πρέπει να το αγοράσω πάλι διότι θα λήξει σήμερα.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που σου έστειλε και έκανες, έχει νόημα όταν κάνεις πολύ μεγάλη χρήση και έχεις φάει σχετικά σύντομα τις παροχές, απλά στις ξαναγεμίζει διατηρώντας την ίδια ημερομηνία λήξης.

 

Αυτό ίσχυε όταν βγήκε, πλέον refill μπορείς να κανεις μόνο τις τελευταίες 7 ημέρες από τη λήξη και έτσι έχασε το νόημά του.

Link to comment
Share on other sites

κατάλαβα. πήγα για μαλλί δηλαδή και βγήκα κουρεμένος. τζάμπα τα 4€ που έδωσα για την αγορά του πακέτου. Πρέπει να το αγοράσω πάλι διότι θα λήξει σήμερα.
ζητάς τους να στο ακυρώσουν και να σου επιστρέψουν τα 4€ .....

δεν χάνεις τίποτα στο live chat

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

εντάξει παιδιά ευχαριστώ πολύ.

τελικά ξανα πήρα το πακέτο και μου το τριπλασίασε (1800 λεπτά + sms +MB) και τελικά όλος ο χρόνος επεκτάθηκε μέχρι τον ιούλιο. δε με χαλάει. Ειδικά για τα ΜΒ, θα τα χρειαστώ, οπότε καλά μου έκατσε τελικά.

και τώρα που είδα, μου είχαν στείλει και sms να αγοράσω το πακέτο και θα πολλαπλασιαστούν οι παροχές αλλά το προσπέρασα.

Link to comment
Share on other sites

εντάξει παιδιά ευχαριστώ πολύ.

 

τελικά ξανα πήρα το πακέτο και μου το τριπλασίασε (1800 λεπτά + sms +MB) και τελικά όλος ο χρόνος επεκτάθηκε μέχρι τον ιούλιο. δε με χαλάει. Ειδικά για τα ΜΒ, θα τα χρειαστώ, οπότε καλά μου έκατσε τελικά.

 

και τώρα που είδα, μου είχαν στείλει και sms να αγοράσω το πακέτο και θα πολλαπλασιαστούν οι παροχές αλλά το προσπέρασα.

ναι βρε είναι καλή η voda σε αυτά ,δεν θέλει δυσαρεστημένους πελάτες,όχι πάντα αλλά σχεδόν στο 99%

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ναι βρε είναι καλή η voda σε αυτά ,δεν θέλει δυσαρεστημένους πελάτες,όχι πάντα αλλά σχεδόν στο 99%

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

 

Συμφωνώ. Γενικά η εξυπηρέτηση τους είναι πολύ δυνατή.

 

Πάντως αυτό με τον τριπλασιασμό των παροχών καλή φάση.

Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα και εγώ μιά απάντηση στο παρακάτω από όποιον γνωρίζει. Η βασική μου ερώτηση δηλαδή είναι, με την αυτόματη ανανέωση σου κρατάει τα παλιά ή πάει πάλι 600' προς όλους κλπ

 

Ευχαριστώ

 

Παιδιά να ρωτήσω,

 

Σήμερα ενεργοποίησα το CU Combo μέσω αυτόματης ενεργοποίησης. Θα ήθελα αν ρωτήσω δύο πράγματα.

 

1.) Στην επόμενη αυτόματη ενεργοποίηση, τα υπολειπόμενα λεπτά και mb θα μεταφερθούν;

 

2.) Αν βάλω κάρτα σε 15 μέρες (πριν κλείσει μήνας), θα ενεργοποιηθεί ξανά; Τέλος πάντων, πότε ενεργοποιείτε; Μια δυο μέρες πριν τη λήξη του τρέχοντος, αρκεί να υπάρχει επαρκές υπόλοιπο;

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά μάγκες.

 

 

 

Υ.Γ Παρατήρησα ότι η αυτόματη ενεργοποίηση, δίνει επιπλέον 60' προς όλους, καθόλου άσχημα. Δεν το γνώριζα καν.

Link to comment
Share on other sites

Μεταφέρονται κανονικά και με την αυτόματη ανανεωση, αρκεί αυτή να γίνει πριν λήξει το πακέτο.
Link to comment
Share on other sites

οκ, εχω διαβάσει και αλλου αυτή την απάντηση, μάλλον εγώ δεν καταλαβαίνω κάτι :lol:

Τι σημαίνει "αρκεί να γίνει πριν τη λήξη" ;

Εφόσον είναι αυτόματη γίνεται μόνη της, δεν το καθορίζω αυτό εγώ...

Μήπως εννοείς να έχει λεφτά πριν τη λήξη ώστε να μπορέσει να γίνει;

Αν είναι έτσι το καταλαβαίνω, φυσικά εννοείται ότι προυπόθεση είναι να υπάρχουν λεφτά μεσα...

 

Ευχαριστώ!

 

Μεταφέρονται κανονικά και με την αυτόματη ανανεωση, αρκεί αυτή να γίνει πριν λήξει το πακέτο.
Link to comment
Share on other sites

Έκανα σήμερα ανανέωση στο CU combo και βλέπω ότι τα λεπτά ομιλίας προς Vodafone συνεχίζουν για άλλον έναν μήνα!

Γιατί άραγε σε κάποιους καταργήθηκαν και σε κάποιους συνεχίζουν;

5de0fa9d0438eb953a923ae206ced6f0.jpg

Link to comment
Share on other sites

οκ, εχω διαβάσει και αλλου αυτή την απάντηση, μάλλον εγώ δεν καταλαβαίνω κάτι :lol:

Τι σημαίνει "αρκεί να γίνει πριν τη λήξη" ;

Εφόσον είναι αυτόματη γίνεται μόνη της, δεν το καθορίζω αυτό εγώ...

Μήπως εννοείς να έχει λεφτά πριν τη λήξη ώστε να μπορέσει να γίνει;

Αν είναι έτσι το καταλαβαίνω, φυσικά εννοείται ότι προυπόθεση είναι να υπάρχουν λεφτά μεσα...

 

Ευχαριστώ!

 

Φίλε μου αυτόματη ανανέωση γίνεται με το που βάλεις 12€. (Για το CU Combo). Πάντα σύμφωνα με όσα αναφέρει στις λεπτομέρειες και όσα μου ανάφεραν στο chat

Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone
  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...