Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για τους ανέργους δεν συμφέρει σε καμία εταιρία να βάλουν γιατί είναι πολλαπλάσιοι των φοιτητών... ;)
Link to comment
Share on other sites

Υποτίθεται οτι ο φοιτητής σπουδάζει και αν δουλεύει βγάζει λιγα χρήματα, εμένα μου φαίνεται απόλυτα λογικό να έχει προνόμια

 

 

Και καλά για τους άνεργους να συμφώνησω, αλλά για τους τεμπέληδες;;;

 

 

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

 

Το σκεπτικό μου είναι να μην περιορίζουν οι εταιρίες τις κοινωνικές ομάδες μόνο σε “φοιτητές”.

Link to comment
Share on other sites

Οι άνεργοι (με κάρτα ανεργίας) είναι 1 εκατομμυριο και λίγες χιλιάδες, το διάβασα πριν λίγες ημέρες. Εάν μία εταιρία έδινε ένα συμφέρον πακετο, θα κέρδιζε +1 μυριο συνδρομητές. Ακόμη και τους μισούς ανέργους να κέρδιζε, θα έβαζε κάθε μήνα τουλάχιστον 2,5 μυρια στα ταμεια (με ελάχιστη ανανέωση 10€ το 2μηνο).
Link to comment
Share on other sites

Υποτίθεται οτι ο φοιτητής σπουδάζει και αν δουλεύει βγάζει λιγα χρήματα, εμένα μου φαίνεται απόλυτα λογικό να έχει προνόμια

 

 

Και καλά για τους άνεργους να συμφώνησω, αλλά για τους τεμπέληδες;;;

 

 

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

για τους χρόνια φοιτητές που δουλεύουν μαύρα η άσπρα τίποτα που ξέχασαν που είναι η σχολή τους?

πακέτα για όλους και τέλος τα προνόμια εκτός εξαιρετικών περιπτώσεων όπου πραγματικά χρειάζονται βοηθεια

αυτή η λογική των εταιρειών πρέπει να σταματησει επιτέλους

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Όλα αυτά που γράφετε είναι απλές οδοντόκρεμες.

Εδώ είναι η καλή προσφορά που δεν πρέπει να χάσω ……

 

11c5188e5fb656766345ba63e84dec66.jpg

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Edited by skiace
Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

Χαχαχα σε εσένα το τερμάτισαν εντελώς

για τους χρόνια φοιτητές που δουλεύουν μαύρα η άσπρα τίποτα που ξέχασαν που είναι η σχολή τους?

πακέτα για όλους και τέλος τα προνόμια εκτός εξαιρετικών περιπτώσεων όπου πραγματικά χρειάζονται βοηθεια

αυτή η λογική των εταιρειών πρέπει να σταματησει επιτέλους

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Συμφωνώ. Υπάρχουν οι άνθρωποι που όντως χρειάζονται καλύτερα πακέτα και καλως να δοθούν και οι επαγγελματίες "φοιτητές" κτλ που επωφελούνται προνομίων που δεν δικαιούνται.

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όλα αυτά που γράφετε είναι απλές οδοντόκρεμες.

Εδώ είναι η καλή προσφορά που δεν πρέπει να χάσω ……

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Φαίνεται ο αριθμός του τηλεφώνου.
Link to comment
Share on other sites

Οι άνεργοι (με κάρτα ανεργίας) είναι 1 εκατομμυριο και λίγες χιλιάδες, το διάβασα πριν λίγες ημέρες. Εάν μία εταιρία έδινε ένα συμφέρον πακετο, θα κέρδιζε +1 μυριο συνδρομητές. Ακόμη και τους μισούς ανέργους να κέρδιζε, θα έβαζε κάθε μήνα τουλάχιστον 2,5 μυρια στα ταμεια (με ελάχιστη ανανέωση 10€ το 2μηνο).
Είναι ήδη σε άλλη εταιρεία οι περισσότεροι, με ακόμη φτηνότερα πακέτα, ακόμα και με μηδενικό υπόλοιπο. Edited by pavlitakis1
Link to comment
Share on other sites

στο καλό και να μας γράφει,μα τα χρήματα δεν μπαίνουν στην τσέπη μας σε όποια εταιρεία και αν είμαστε,το αντίθετο συμβαίνει

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Φαίνεται ο αριθμός του τηλεφώνου.

 

 

Ευχαριστω πολυ, το διόρθωσα.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

για τους χρόνια φοιτητές που δουλεύουν μαύρα η άσπρα τίποτα που ξέχασαν που είναι η σχολή τους?

πακέτα για όλους και τέλος τα προνόμια εκτός εξαιρετικών περιπτώσεων όπου πραγματικά χρειάζονται βοηθεια

αυτή η λογική των εταιρειών πρέπει να σταματησει επιτέλους

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Λέγεται τμηματοποιηση της αγοράς και με απλα λογια είναι να πουλάς στν καθένα στην τιμή που μπορεί να πληρώσει και βέβαια όχι ίδια...

 

Τώρα αν υπάρχουν μερικά γατονια που έχουν τρια πτυχία και τρια φοιτιτικα η τους χάρισε ενα φοιτητικό το ανιψάκι τους ο γιος τους η ο εγγονός τους η ακόμα και το αγόρασαν.... Ε αυτά είναι μέσα στο πρόγραμμα....

 

 

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

καραγκιοζοποιηση και αυτόεξευτελισμος λέγεται αλλά είναι καρτέλ

οπότε δεν μπορείς να κάνεις και πολλά πράγματα,οι προσφορές είναι τυχαίες γιατί αν πράγματι αν ήθελαν να κάνουν προσφορά θα ρωταγαν πρώτα το πελάτη και τις ανάγκες του,δυστυχώς τα λαμόγια που όλοι ξερουμε δεν πληρώνουν τίποτα η τα πληρώνουν άλλοι έμμεσα,αντί να τους έχουν στην υψηλότερη κλίμακα €

τέλος πάντων ας μην αρχίσουμε αυτήν την συζήτηση ......

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Γιατι μεταβιβαζετε τις ευθυνες στους χρηστες φοιτητικων προνομίων και οχι στις εταιρείες που τους τα προμηθευουν;

Ας περασουν στο συστημα τους την ημερ.ληξης των φοιτητικων προνομίων να τελειωνει το θεμα.

Ας δίνουν εναν τηλ.αριθμο ανα φοιτητική ταυτότητα και όχι 5. Μην ζηταμε και τα ρέστα απο αυτούς που κάνουν χρήση των δικαιωμάτων τους .

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου έδωσε φοιτητικό που θα λήξει σε 6 χρόνια ενώ έκανα ένα σεμινάριο διάρκειας 9 μηνών. Μήπως να ζητήσω να μου το κόψουν επειδή δεν είναι δίκαιο;

Όλα είναι θέμα μάρκετινγκ και έχουμε να κάνουμε με ιδιωτική εταιρεία. Αντιμετωπίζει τον καθένα από εμάς όπως θέλει και φυσικά είναι στο χέρι μας αν δεν μας αρέσει να αποχωρίσουμε..

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου έδωσε φοιτητικό που θα λήξει σε 6 χρόνια ενώ έκανα ένα σεμινάριο διάρκειας 9 μηνών. Μήπως να ζητήσω να μου το κόψουν επειδή δεν είναι δίκαιο;

Το σωστό αυτό είναι.

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Το σωστό αυτό είναι.

Η συμφωνία μεταξύ εμού και της εταιρείας ήταν το φοιτητικό να διαρκέσει 6 χρόνια και όλοι οι υπόλοιποι γνωστοί όροι χρήσης. Αλλιώς δεν θα το έπαιρνα ούτε θα έδινα στη συγκεκριμένη εταιρεία 7€/μήνα.

Αν δεν ήθελε να αδικήσει όλους τους υπόλοιπους η εταιρεία, δεν θα το έκανε. Εγώ τύψεις δεν θα νιώσω.. :)

Link to comment
Share on other sites

Ούτε εσύ έχεις άδικο, εννοείται.

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Εγώ τύψεις δεν θα νιώσω.. :)

 

Γιατί να νιώθεις τύψεις;;;

 

Ο καθένας εκμεταλλεύεται τις δυνατότητες που του προσφέρουν προς όφελος του

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

κανένας δεν είπε για τα φοιτητικά ,σαν παραδείγμα αναφέρθηκε σε αντιδιαστολή με τους ανέργους που δουλεύουν μαύρα η άσπρα και είπαμε να δίνονται σε όλους

αλλά ο έχων την μύγα μυγιαζεται,οι παλιοί ήταν σοφοί οι νεοι την πάρτη τους κοιτάζουν μόνο (άσχετο)

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

κανένας δεν είπε για τα φοιτητικά ,σαν παραδείγμα αναφέρθηκε σε αντιδιαστολή με τους ανέργους που δουλεύουν μαύρα η άσπρα και είπαμε να δίνονται σε όλους

αλλά ο έχων την μύγα μυγιαζεται,οι παλιοί ήταν σοφοί οι νεοι την πάρτη τους κοιτάζουν μόνο (άσχετο)

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

 

Δυστυχώς, είπες όλη την αλήθεια... ;)

Link to comment
Share on other sites

Είχα έναν αριθμό στον οποίο είχα να ανανεώσω πάνω από 2 χρόνια, παρόλα αυτά λειτουργούσε κανονικά. Μάλιστα τον τελευταίο χρόνο μου έβαζαν κάθε πρώτη του μηνός 600mb και 600 λεπτά προς cu δωρεάν.

 

Σήμερα πάω να κάνω log in μέσω της εφαρμογής και ενώ έβαζα σωστά τους κωδικούς μου έβγαζε λάθος κωδικοί. Άνοιξα την συσκευή που είχα την κάρτα SIM και μου βγάζει δεν βρέθηκε δίκτυο.

 

Καταργήθηκε ο αριθμός? Τον έχασα?

Αν ανανεώσω με 10 ευρώ θα επανέλθει η άδικος κόπος?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Είχα έναν αριθμό στον οποίο είχα να ανανεώσω πάνω από 2 χρόνια, παρόλα αυτά λειτουργούσε κανονικά. Μάλιστα τον τελευταίο χρόνο μου έβαζαν κάθε πρώτη του μηνός 600mb και 600 λεπτά προς cu δωρεάν.

 

Σήμερα πάω να κάνω log in μέσω της εφαρμογής και ενώ έβαζα σωστά τους κωδικούς μου έβγαζε λάθος κωδικοί. Άνοιξα την συσκευή που είχα την κάρτα SIM και μου βγάζει δεν βρέθηκε δίκτυο.

 

Καταργήθηκε ο αριθμός? Τον έχασα?

Αν ανανεώσω με 10 ευρώ θα επανέλθει η άδικος κόπος?

 

Οταν χάνουμε κάτι το εκτιμάμε!!!:rolleyes:

 

Μπες στο τσατ και ρωτα.

Link to comment
Share on other sites

Οταν χάνουμε κάτι το εκτιμάμε!!!:rolleyes:

 

Μπες στο τσατ και ρωτα.

 

Δεν έχεις και άδικο, απλά παραξενευτηκα

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Είχα έναν αριθμό στον οποίο είχα να ανανεώσω πάνω από 2 χρόνια, παρόλα αυτά λειτουργούσε κανονικά. Μάλιστα τον τελευταίο χρόνο μου έβαζαν κάθε πρώτη του μηνός 600mb και 600 λεπτά προς cu δωρεάν.

 

Σήμερα πάω να κάνω log in μέσω της εφαρμογής και ενώ έβαζα σωστά τους κωδικούς μου έβγαζε λάθος κωδικοί. Άνοιξα την συσκευή που είχα την κάρτα SIM και μου βγάζει δεν βρέθηκε δίκτυο.

 

Καταργήθηκε ο αριθμός? Τον έχασα?

Αν ανανεώσω με 10 ευρώ θα επανέλθει η άδικος κόπος?

Μάλλον ήταν φοιτητικό για να παίρνει αυτά τα δώρα κάθε μήνα. Παλιά δεν εληγαν. Τώρα θέλουν ανανέωση όπως όλα τα CU. Νομίζω όμως κάθε 6μηνο όχι 2 μηνο. Για σίγουρα μπες στο νήμα για τα φοιτητικά CU και ρώτα εκεί. Πάντως σίγουρα αν του βάλεις 10 ευρώ θα επανέλθει

 

Στάλθηκε από το SM-T860 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Οι εταιρείες στοχεύουν στους φοιτητές καθώς τους βλέπουν σαν τους αυριανούς γιατρούς, μηχανικούς δικηγόρους, εργαζόμενους που θα έχουν δουλειά, λεφτά κλπ και θα κάνουν τζίρο.

Μη βιαστείτε να πείτε ότι πολλοί από αυτούς θα είναι άνεργοι. Οι εταιρείες δουλεύουν με μέσους όρους.

Τους άνεργους τους βλέπουν σαν ... άνεργους. Είναι μια ομάδα που ταλαιπωρείτε, που δεν έχει έσοδα, που δύσκολα πλέον θα βρει δουλειά, που είναι μεγαλύτεροι ηλικιακά κλπ. Άρα δεν προσδοκούν πολλά κέρδη από αυτούς στο μέλλον. Οι εταιρείες δεν είναι φιλανθρωπικά ιδρύματα.

Είτε μας αρέσει είτε όχι, από πλευράς κερδοφορίας είναι προτιμότερο να προσπαθήσουν να κάνουν πελάτες τους φοιτητές.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone
  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...