Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μετά από 4 φορές ακόμα δεν έχεις καταλάβει.

Λοιπόν όταν καλούυε κάποιον στο εξωτερικό (Ε.Ε.) χρεωνόμαστε 0,24 αν έχεις Ευρωπαϊκό αριθμό και 0,80 ή από το πακέτο μας αν έχει υπόλοιπο και εμείς βρισκόμαστε στην Ελλάδα ( Είμαστε ντόπιοι)

Όταν στέλνουμε SMS σε Ελληνικό αριθμό χωρίς πακέτο χρεωνόμαστε 0,25 ευρώ είτε είναι στην Ε.Ε. είτε είναι στην Ελλάδα , είτε είναι στην Αυστραλία.

Όταν στέλνουμε SMS σε Ευρωπαϊκό αριθμό ή και αυστραλέζικπο ή Μαλαισιανό , χρεωνόμαστε 0,07 είτε βρίσκεται στην Ελλάδα είτε βρίσκεται στο εξωτερικό.

Η πρόσφατη αλλαγή λοιπόν αφορά Ευρωπαικούς αριθμούς ( αλλά όχι Ελληνικούς ) Δεν έγινε για Ελληνες τουρίστες ούτε αν βρίσκονται στην Μάλτα. Έγινε για Ντόπιους που καλούν Ε.Ε. για οποιοδήποτε λόγο.

Όταν είσαι στην Βουλγαρία ή στην Μάλτα με Ελλληνικό αριθμό (όταν είσαι τουρίστας ) ισχύει η απόφαση του Ιουνίου 2017 η οποία ονομάζεται roam like home .Δεν άλλαξε τίποτα σε αυτό . Καλείς όλη την Ε.Ε. και την πατρίδα σου με χρέωση στο πακέτο ομιλίας προς όλους.

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

Ναι σε όλα εκτός το Internet.

Σύμφωνα με την απόφαση της Ε.Ε μπορει να μπει περιορισμός στο internet περιαγωγής στα 7 ευρώ το GB

Γιαυτό όλα τα Ελληνικά πακέτα λένε π.χ. Εβδομαδιαίο 3GB για Ελλάδα 1.2 για περιαγωγή.

Η Μάλτα αν και είναι μικρή χώρα έχει πιο ακριβές τιμές από Εμάς.

Link to comment
Share on other sites

Ετοιμαζόμουν να κάνω ενα refil στο cu-combo της μητέρας μου και είδα ότι είχε μέσα 200 λεπτα προς όλους για ένα μήνα ειδική προσφορά , την πήραν τηλέφωνο γιατί της τελείωνε ο χρόνος και της τα έδωσαν λέει.

Μπράβο τους καταρχήν , αλλά επειδή έχει παρελθόν με τηλεφωνικές αλλαγές σε ότι της πουν ότι την συμφέρει ή εχει κάτι δωρεάν μέσα , μπορεί να είναι κάτι άλλο ?

 

Επίσης είδα στα σμσ , συνδεθείτε στο app και ανανεώστε το πακέτο σας με 8E , ενω το κόστος του είναι 8.5 ... κάποιο λάθος ή μήπως είναι λίγο πιο φτηνά απο την εφαρμογή και μου έχει ξεφύγει?

 

Ευχαριστώ

 

μηνπως ειναι προσωπικη προσφορα ; .

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Δωρεάν το Chat Pass απο από 8/6 έως 23/6 λόγο του Pride.

 

https://www.vodafone.gr/connectingwithpride/?m_source=homepage-banner&m_medium=banners&m_name=20190607-connecting-with-pride

 

Λειτουργεί και σε καρτοκινητή CU.

Link to comment
Share on other sites

Αφού είναι και χορηγός της εθνικής ποδοσφαίρου, δεν μας δίνει free pass για να πούμε και εμείς τον πόνο μας . Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, η μεταφορά χρόνου ομιλίας δεν παρατείνει την ημερομηνία λήξης ανεξαρτήτως ποσού. Edited by TypeRS
Link to comment
Share on other sites

Το χτύπησα ήδη! Ότι δωρεάν καλοδεχουμενο...

Συσκευή: Realme 8 5G 4/64 GB

Carriers: 🟢 Cosmote - 🔴 Nova

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά το δωράκι. Μπράβο στη Vodafone

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μπήκα και εγώ και μου έδωσε 12 ευκαιρίες αλλά τώρα μου δίνει την δυνατότητα να ξαναπαίξω όχι στις 24 ώρες αλλά στις 122 ώρες και 15 λεπτά.
Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά δεν ξέρω γιατί το έκαναν μεχρι χθες ήταν 3 ευκαιριες κάθε 24 ωρες. Στην αρχη χαρηκα για τους 2800 ποντους στις 12 προσπαθειες αλλα μολις ειδα 122 ωρες μου επεσαν τα μουτρα
Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά δεν ξέρω γιατί το έκαναν μεχρι χθες ήταν 3 ευκαιριες κάθε 24 ωρες. Στην αρχη χαρηκα για τους 2800 ποντους στις 12 προσπαθειες αλλα μολις ειδα 122 ωρες μου επεσαν τα μουτρα

 

Σήμερα ανανεώθηκε η εφαρμογή και έχουν προσθέσει 15 "ζωές" αντί για 3 προσπάθειες κάθε μέρα.

Μπορείς να παίξεις και τις 15 ζωές με την μία και ανανεώνονται κάθε Δευτέρα.

Καλύτερα έτσι αν και από τις θεωρητικά 21 προσπάθειες πέσαμε στις 15.

 

Πώς μάζεψες τόσους πόντους;

Ξέρετε κάποιο κόλπο για να μαζεύεις περισσότερους κρυστάλλους;

Link to comment
Share on other sites

για αρκετες ημερες πριν μου εβγαζε μονο 20αρια και 80αρια μαλλον μου τους εδωσε μαζεμενους μου εδινε συνεχεια (100+80+80) και (100+100+80) σε κρυσταλλους
Link to comment
Share on other sites

Παράλληλα στο vodafone καρτοκινητό εμφάνισε νέο πακέτο το evening data 10gb από τις 16:00-22:00 (κάθε μέρα) για 1 μήνα με 3 ευρώ.

Ας ελπίσουμε να το βάλουν και στο CU ισως υπάρχει κόσμος που βολεύεται καλύτερα με αυτό το πακέτο παρά με το data nights

Link to comment
Share on other sites

Ναι πραγματικά το data nights ελαχιστα με βολεψε οταν το ειχα χρησιμοποιησει τα προηγουμενα καλοκαιρια. Βολευει μονο αν βλεπεις καμια ταινια το βραδυ απο netflix αλλα το καλοκαιρι δεν καθεσαι μεσα στο σπιτι το βραδυ ή θα εισαι στη βεραντα και θα συζητας ή στην παραλια ή θα εχεις παει καμια βολτα για βραδυνη εξοδο εαν εχεις χρηματα. ( Μιλαω αν εισαι στην εξοχη για διακοπες γιατι οταν εισαι σπιτι και εχεις σταθερο ιντερνετ δεν χρειαζεσαι τα δεδομενα του κινητου) Edited by spyrosfra
Link to comment
Share on other sites

Ναι πολύ βολικό ... σε συνδιασμό και με τα δώρα από το παιχνιδάκι ... μου αρέσει και ότι είναι 3 ευρώ

 

Πολύ καλύτερο έτσι , δεν είναι πλέον ταλαιπωρία να βρείς λίγο χρόνο μέσα στην εβδομάδα.

Και σου δίνουν μια μέρα ιντερνετ , 2-3 εξάωρα τζάμπα , που τα μαζέυεις για όποτε τα έχεις ανάγκη

Συμφωνώ. Καλύτερα έτσι. Με 1500 πόντους συν 4€ παίρνεις 10gb για μια εβδομάδα. 7gb παραπάνω από το κλασικό εβδομαδιαιο πακέτο.

Το μηνα με λίγη εξάσκηση στο παιχνιδι έρχεται τα μισά χρήματα από τον ανταγωνισμό

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω πώς τα καταφέρνετε με το παιχνίδι, εμένα με ζαλίζει αρκετά... Με το ζόρι καταφέρνω να το παίξω 3 συνεχόμενες φορές και με πιάνει το στομάχι μου, όχι 15... Θα συνεχίσω όπως πριν, 2 φορές κάθε 5 μέρες

Όλα δικά σου μάτια μου κι ο πόνος σου δικός μου

είδαν πολλά τα μάτια μου στις γειτονιές του κόσμου...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω πώς τα καταφέρνετε με το παιχνίδι, εμένα με ζαλίζει αρκετά... Με το ζόρι καταφέρνω να το παίξω 3 συνεχόμενες φορές και με πιάνει το στομάχι μου, όχι 15... Θα συνεχίσω όπως πριν, 2 φορές κάθε 5 μέρες

 

Εσκεμμένα φτιάχτηκε έτσι.

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ. Καλύτερα έτσι. Με 1500 πόντους συν 4€ παίρνεις 10gb για μια εβδομάδα. 7gb παραπάνω από το κλασικό εβδομαδιαιο πακέτο.

Το μηνα με λίγη εξάσκηση στο παιχνιδι έρχεται τα μισά χρήματα από τον ανταγωνισμό

 

Με 20€ το μηνα,εχεις 40GB απο το πακετο,εναντι 12 που δινει το κλασσικο εβδομαδιαιο. Καθολου ασχημα.Και με την ανανεωση εχεις και 2.5GB ακομα(2x10€).

Αν ειναι ετσι,να κοψω το SimpleFi που εχω...πιο ακριβο ειναι.

Ξεχασα ομως οτι εχω και 3GB οριο ορθης χρησης.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Από το καρτοκινητο vodafone φαίνεται ότι στο καινούριο πακέτο data evening τα δεδομένα προσθιτενται με την ανανέωση ενώ στο Γκίκα νύχτες οχι

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Από το καρτοκινητο vodafone φαίνεται ότι στο καινούριο πακέτο data evening τα δεδομένα προσθιτενται με την ανανέωση ενώ στο Γκίκα νύχτες οχι
Και η φωτοςec2761ac8ef5048693141d1b5fc9043b.jpg810dbabf7a7a0a2d2f992401ab3405f5.jpg

 

Στάλθηκε από το Mi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by spyrosfra
Link to comment
Share on other sites

Μία απορία στο cashback vodafone αμα συγκεντρώσεις 10 ευρώ και κάνεις αναννέωση θα πάρεις τα bonus;

-------------------------------------------------

Μιλησα μεσω του app παιρνεις το bonus αννανεωσης αλλα οχι το cushake

Edited by spyrosfra
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone
  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...