Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

600 το Shake και 500MB το Just Surf Bonus

Και μετα +100 απο παρε να χεις και αναλογα τα ατομα που εχεις αν βαζουν καρτα.Δηλαδη πας στα 1.300 και μετα +100 απο σενα και απο τα νουμερα που εχεις βαλει παρε να χεις.

Νικόλα, ο φίλος ρώτησε για το μέγιστο των MB που μπορεί να λάβει ως bonus, με μία ανανέωση των 10€. Γιατί δεν αναφέρεις και τα extra MB από bonus online ανανέωσης (διπλάσιο shake+500 MB για 15 μέρες)? Μήπως καταργήθηκαν?

Link to comment
Share on other sites

Νικόλα, ο φίλος ρώτησε για το μέγιστο των MB που μπορεί να λάβει ως bonus, με μία ανανέωση των 10€. Γιατί δεν αναφέρεις και τα extra MB από bonus online ανανέωσης (διπλάσιο shake+500 MB για 15 μέρες)? Μήπως καταργήθηκαν?

 

Τα 500mb για 15 ημέρες έχουν καταργηθεί.

Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

Από χθες είμαι συνδρομητής Vodafone CU και προσπαθώ να μάθω τα "κόλπα" της ....

 

1) Για να μεταφερθούν τα διαθέσιμα λεπτά ομιλίας - mb πρέπει να έχεις επιλέξει την αυτόματη ανανέωση κάποιου πακέτου και πρέπει να γίνει ανανέωση πριν λήξουν;;;

 

2) Με κάθε ανανέωση από 10 ευρώ παίρνεις : 500 GB από το Just Surf Bonus και άλλα 500 από το Shake ;;; Είδα ότι μπορώ να επιλέξω να παίρνω σαν δώρο 120 λεπτά προς vodafone με το Just Surf Bonus αντί για τα 500 GB ...Αν ισχύουν τα παραπάνω, παίρνω από το Shake τα 500 και από το Just Surf Bonus τα 120 λεπτά προς Vodafone ...

 

3) Πριν, με τη σύνδεση, είχα σήμα 4G για τα data ... Τώρα, στην ίδια περιοχή,πιάνω Η...Γιατί;;;

 

4) Πώς μπορώ να δω αν μία επαφή μου είναι συνδρομητής vodafone ;;; Υπάρχει κάποια εφαρμογή;;;

Link to comment
Share on other sites

Από χθες είμαι συνδρομητής Vodafone CU και προσπαθώ να μάθω τα "κόλπα" της ....

 

1) Για να μεταφερθούν τα διαθέσιμα λεπτά ομιλίας - mb πρέπει να έχεις επιλέξει την αυτόματη ανανέωση κάποιου πακέτου και πρέπει να γίνει ανανέωση πριν λήξουν;;;

 

2) Με κάθε ανανέωση από 10 ευρώ παίρνεις : 500 GB από το Just Surf Bonus και άλλα 500 από το Shake ;;; Είδα ότι μπορώ να επιλέξω να παίρνω σαν δώρο 120 λεπτά προς vodafone με το Just Surf Bonus αντί για τα 500 GB ...Αν ισχύουν τα παραπάνω, παίρνω από το Shake τα 500 και από το Just Surf Bonus τα 120 λεπτά προς Vodafone ...

 

3) Πριν, με τη σύνδεση, είχα σήμα 4G για τα data ... Τώρα, στην ίδια περιοχή,πιάνω Η...Γιατί;;;

 

4) Πώς μπορώ να δω αν μία επαφή μου είναι συνδρομητής vodafone ;;; Υπάρχει κάποια εφαρμογή;;;

Για το τελευταίο δεν χρειάζεσαι εφαρμογή. Στέλνεις μήνυμα στο 1292 τον αριθμό που θέλεις και σου λέει σε ποιο δίκτυο ανήκει. Αν θέλεις να δεις αν είναι cu στέλνεις μήνυμα στο 1253
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά.Θα ήθελα μια βοήθεια..Ο θείος μου σύντομα θα διακόψει ένα συμβόλαιο και θα γυρίσει σε κάρτα.Επειδη δεν ασχολείται με ίντερνετ (ένα παλιό κινητό έχει με κουμπιά) και ούτε σε μένα είναι εύκολο λόγω δουλειάς να μπαίνω συγκεκριμένη μέρα να του βάζω πακέτα προσφορές κλπ,θα ήθελα να μου πείτε την γνώμη σας σχετικά με το CU και την καρτοκινητη Vodafone.Δεν μιλάει πολύ,ίσα ίσα χρειάζεται ένα πακέτο να έχει κάποια λεπτά και να μπορεί ανά πάσα στιγμή να παίρνει τηλέφωνο ενώ την ενεργοποίηση θα την κάνει μόνος του μέσω κλήσης στο 1252(αν δεν κάνω λάθος).Τι προτείνετε?
Link to comment
Share on other sites

Καρτοκινητο. Με την ανανέωση θα μπαίνει μόνο του το πακέτο (νομίζω μπορεί να επιλέξει και ποιο).

 

Sent from my Redmi Note5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Από χθες είμαι συνδρομητής Vodafone CU και προσπαθώ να μάθω τα "κόλπα" της ....

 

1) Για να μεταφερθούν τα διαθέσιμα λεπτά ομιλίας - mb πρέπει να έχεις επιλέξει την αυτόματη ανανέωση κάποιου πακέτου και πρέπει να γίνει ανανέωση πριν λήξουν;;;

 

2) Με κάθε ανανέωση από 10 ευρώ παίρνεις : 500 GB από το Just Surf Bonus και άλλα 500 από το Shake ;;; Είδα ότι μπορώ να επιλέξω να παίρνω σαν δώρο 120 λεπτά προς vodafone με το Just Surf Bonus αντί για τα 500 GB ...Αν ισχύουν τα παραπάνω, παίρνω από το Shake τα 500 και από το Just Surf Bonus τα 120 λεπτά προς Vodafone ...

 

3) Πριν, με τη σύνδεση, είχα σήμα 4G για τα data ... Τώρα, στην ίδια περιοχή,πιάνω Η...Γιατί;;;

 

4) Πώς μπορώ να δω αν μία επαφή μου είναι συνδρομητής vodafone ;;; Υπάρχει κάποια εφαρμογή;;;

 

1. Δεν χρειάζετε να επιλέξεις αυτόματη ανανέωση. Απλά κάνεις την ανανέωση μόνος σου λίγο πριν λήξει.

2. 500 GB δεν παίρνεις. 500 ΜΒ παίρνεις. Και 600 από το shake για ένα μήνα ή 1.200 για 1 εβδομάδα. Ότι σε βολευει καλύτερα.

Μπορείς να πάρεις τα 120 λεπτά αν αυτό σε βολεύει καλύτερα.

3. στείλε SMS γράφοντας 4GNAI στο 1285

Link to comment
Share on other sites

Καρτοκινητο. Με την ανανέωση θα μπαίνει μόνο του το πακέτο (νομίζω μπορεί να επιλέξει και ποιο).

 

Sent from my Redmi Note5 using Tapatalk

Ευχαριστώ :)

Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρον δωράκι190306bce31cdcac6117299a74bb7a22.jpg

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Windows 10 Mobile 4 Life

 

Αν και δεν υπάρχουν Apps

Link to comment
Share on other sites

1. Δεν χρειάζετε να επιλέξεις αυτόματη ανανέωση. Απλά κάνεις την ανανέωση μόνος σου λίγο πριν λήξει.

2. 500 GB δεν παίρνεις. 500 ΜΒ παίρνεις. Και 600 από το shake για ένα μήνα ή 1.200 για 1 εβδομάδα. Ότι σε βολευει καλύτερα.

Μπορείς να πάρεις τα 120 λεπτά αν αυτό σε βολεύει καλύτερα.

3. στείλε SMS γράφοντας 4GNAI στο 1285

 

2) Σωστή η διόρθωση...είναι 500 ΜB

 

3) Το έκανα. Τώρα έχω 4G ...

 

Ευχαριστώ για το χρόνο σου...

Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρον δωράκι190306bce31cdcac6117299a74bb7a22.jpg

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Τέλεια, ένα τέτοιο πανομοιότυπο είχε γίνει και πέρσι!!

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλα ηταν τζαμπα.

 

Ναι όντως, από φέτος ξεκίνησαν αυτά τα τζάμπα με χρέωση χαχα...

Εγώ μόλις το ενεργοποίησα.

Edited by Inevar

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Το δοκίμασα και μου λέει η προσφορά δεν είναι διαθέσιμη για το πρόγραμμα χρήσης σας. Και απ' ότι είδα στο σάιτ είναι μόνο για το φοιτητικό...

Συσκευή: Realme 8 5G 4/64 GB

Carriers: 🟢 Cosmote - 🔴 Nova

Link to comment
Share on other sites

90gb μεγιστο τον μηνα και αλλα 45gb που μπορεις να ξοδεψεις στο 15ημερο λογω του οριου 3gb/ημερα με 1€. Θα επρεπε βεβαια να ειναι διαθεσιμη σε ολους η προσφορα

 

Στάλθηκε από το Doogee Y6 Max μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

90gb μεγιστο τον μηνα και αλλα 45gb που μπορεις να ξοδεψεις στο 15ημερο λογω του οριου 3gb/ημερα με 1€. Θα επρεπε βεβαια να ειναι διαθεσιμη σε ολους η προσφορα

 

Στάλθηκε από το Doogee Y6 Max μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ποιο είναι αυτό το πακέτο που δίνει 90 GB το μήνα? Και αν δεν είναι πακέτο, τι είναι? Και πως το παίρνω?

Link to comment
Share on other sites

Διαβασε την εικονα. Ειναι προσφορα στα φοιτητικα. Το 90gb το μηνα προκυπτει απο το γεγονος οτι στο cu μπορεις να χρησιμοποιεις μεχρι 3gb την ημερα και μετα μπαινει κοφτης που μηδενιζει 04.00πμ τα χαραματα

 

Στάλθηκε από το Doogee Y6 Max μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Διαβασε την εικονα. Ειναι προσφορα στα φοιτητικα. Το 90gb το μηνα προκυπτει απο το γεγονος οτι στο cu μπορεις να χρησιμοποιεις μεχρι 3gb την ημερα και μετα μπαινει κοφτης που μηδενιζει 04.00πμ τα χαραματα

 

Στάλθηκε από το Doogee Y6 Max μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ναι έχω φοιτητικό τι πρέπει να κάνω για να το πάρω?

Link to comment
Share on other sites

Η απλά πας στο ΑΠΘ που στην συγκεκριμένη micro έχει απεριόριστα data άσχετα αν έχεις φοιτητικό νούμερο η όχι... Δοκιμασμένο... Όποιος μένει εκεί κοντά μπορεί να πάρει και repeater προς την συγκεκριμένη κεραία μέχρι 500 μέτρα αν κάνει δουλειά εκτός αν συνδέεται με γειτονικές κεραίες που τα δεδομένα είναι όπως γενικώς πανελλαδικά...

Και στο ΤΕΙ Κοζάνης δουλεύει ;)

Link to comment
Share on other sites

Μεταβολές σε πακέτα για τους συνδρομητές Kαρτοκινητής

04 Οκτωβρίου 2018

 

 

Μεταβολές σε πακέτα για τους συνδρομητές Kαρτοκινητής

Η εταιρία VODAFONE – ΠΑΝΑΦΟΝ ΑΕΕΤ (Vodafone) ανακοινώνει τις παρακάτω αλλαγές σε υφιστάμενα εμπορικά διαθέσιμα πακέτα Καρτοκινητής:

 

(A) Από 03/12/2018 μεταβάλλεται το παρακάτω εμπορικά διαθέσιμο πακέτο για τους συνδρομητές Vodafone CU που είναι εγγεγραμμένοι στην Φοιτητική Προσφορά, ως εξής:

Το πακέτο Student Xclusive 6 που προσφέρει 1.000’ λεπτά ομιλίας προς όλα τα εθνικά δίκτυα κινητής και σταθερής και 400ΜΒ Internet για 30 μέρες από την ενεργοποίησή του με χρέωση 6€, μετονομάζεται σε Student Xclusive 7 και θα παρέχει πλέον 1000’ λεπτά ομιλίας προς όλα τα εθνικά δίκτυα κινητής και σταθερής και 600ΜΒ Internet για 30 μέρες από την ενεργοποίησή του με χρέωση 7€.

Οι συνδρομητές που θα ενεργοποιήσουν το πακέτο έως και τις 02/12/2018, θα το χρησιμοποιήσουν με τις υφιστάμενες παροχές έως τη λήξη του ή μέχρι την εξάντληση των παροχών του.

 

(Β) Από 15/10/2018, η προσφορά προνομιακής τιμής 10€ για το πακέτο Open Voice & Social 30 που παρέχει 500’ λεπτά ομιλίας προς όλα τα εθνικά δίκτυα κινητής και σταθερής και 2GB χρήση σε Facebook, Twitter, Instagram, Snapchat, Pinterest, Linkedin, Telegram,Tumblr , Facebook Messenger, WhatsApp, Viber και Vodafone Message+ & Call+ ! για 30 μέρες από την ενεργοποίησή του, παύει να ισχύει. Η τιμή του πακέτου για ενεργοποιήσεις από τις 15/10/2018 επανέρχεται στα €12.

 

Για όλα τα παραπάνω πακέτα η ελάχιστη διάρκεια κλήσης παραμένει στα 3 λεπτά και μετά ισχύει χρέωση ανά λεπτό.

Οι παραπάνω τιμές συμπεριλαμβάνουν ΦΠΑ 24% .

Οι συνδρομητές των ανωτέρω προγραμμάτων, έχουν το δικαίωμα να διακόψουν αζημίως (εξαιρούνται τυχόν επιδοτήσεις συσκευής) τη σύνδεσή τους εντός ενός μήνα από την εφαρμογή των τροποποιήσεων.

https://www.vodafone.gr/vodafone-ellados/digital-press-office/anakoinoseis/20181004-metavoles-se-paketa-gia-tous-syndromites-kartokinitis/

Link to comment
Share on other sites

γεια χαρα....παιδια θα ηθελα να ρωτησω σε καρτοκινητο cu ποσο διαρκει η αννανεωση της καρτας?...
Link to comment
Share on other sites

γεια χαρα....παιδια θα ηθελα να ρωτησω σε καρτοκινητο cu ποσο διαρκει η αννανεωση της καρτας?...

 

2 μήνες είναι σε όλα τα δίκτυα πλέον

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

γεια χαρα....παιδια θα ηθελα να ρωτησω σε καρτοκινητο cu ποσο διαρκει η αννανεωση της καρτας?...

 

Καλησπέρα,

 

Προφανώς εννοείς πόσο διαρκεί το χρηματικό υπόλοιπο. 2 μήνες.

Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone
  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...