Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ορισμένα φοιτητικά πακέτα δεν λήγουν ποτέ. Βάλεις δεν βάλεις κάρτα ανανεώνονται αυτόματα κάθε μήνα για 6 μήνες ακόμα.

Δεν υπάρχει link. Είναι ανεπίσημο αυτό που συμβαίνει.

 

Σε ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Όντας χρόνια συνδρομητής συμβολαίου της Vοdafone αποφάσισα να το μετατρέψω σε καρτοκινητό να γλιτώσω κανα φράγκο.

 

Ψάχνοντας λίγο στα διαθέσιμα πακέτα είδα ότι το πιο πλήρες για μένα είναι το CU Combo 600, που δίνει και χρόνο ομιλίας προς όλους και sms και mb. Ήθελα λοιπόν να κάνω κάποιες ερωτήσεις:

 

1) Επειδή είναι λίγα τα 200 mb, νομίζω ότι δίνονται κάποια δωρεάν mb με την ανανέωση από 10 ευρώ και πάνω;;;

 

2) Η αυτόματα ενεργοποίηση του πακέτου τι οφέλη έχει;;; Η' είναι προτιμότερο να την έχεις απενεργοποιημένη;;;;

 

3) Σε ποια περίπτωση μεταφέρονται τα λεπτά ομιλίας,sms,mb στους επόμενους μήνες;;;;

 

Γενικώς θέλω να μπω στη λογική του καρτοκινητού καθώς ως συνδρομητής συμβολαίου είχα συνηθίσει να μη σκέφτομαι αν με φτάνουν οι παροχές που έχω, με το σχετικό αντίτιμο βεβαίως....

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Όντας χρόνια συνδρομητής συμβολαίου της Vοdafone αποφάσισα να το μετατρέψω σε καρτοκινητό να γλιτώσω κανα φράγκο.

 

Ψάχνοντας λίγο στα διαθέσιμα πακέτα είδα ότι το πιο πλήρες για μένα είναι το CU Combo 600, που δίνει και χρόνο ομιλίας προς όλους και sms και mb. Ήθελα λοιπόν να κάνω κάποιες ερωτήσεις:

 

1) Επειδή είναι λίγα τα 200 mb, νομίζω ότι δίνονται κάποια δωρεάν mb με την ανανέωση από 10 ευρώ και πάνω;;;

 

2) Η αυτόματα ενεργοποίηση του πακέτου τι οφέλη έχει;;; Η' είναι προτιμότερο να την έχεις απενεργοποιημένη;;;;

 

3) Σε ποια περίπτωση μεταφέρονται τα λεπτά ομιλίας,sms,mb στους επόμενους μήνες;;;;

 

Γενικώς θέλω να μπω στη λογική του καρτοκινητού καθώς ως συνδρομητής συμβολαίου είχα συνηθίσει να μη σκέφτομαι αν με φτάνουν οι παροχές που έχω, με το σχετικό αντίτιμο βεβαίως....

Και εγώ απο red 1 που ήμουν πηγα Vodafone cu καμία διαφορά στη χρήση με το συμβόλαιο, η μόνη διαφορά είναι στα χρηματα

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Όντας χρόνια συνδρομητής συμβολαίου της Vοdafone αποφάσισα να το μετατρέψω σε καρτοκινητό να γλιτώσω κανα φράγκο.

 

Ψάχνοντας λίγο στα διαθέσιμα πακέτα είδα ότι το πιο πλήρες για μένα είναι το CU Combo 600, που δίνει και χρόνο ομιλίας προς όλους και sms και mb. Ήθελα λοιπόν να κάνω κάποιες ερωτήσεις:

 

1) Επειδή είναι λίγα τα 200 mb, νομίζω ότι δίνονται κάποια δωρεάν mb με την ανανέωση από 10 ευρώ και πάνω;;;

 

2) Η αυτόματα ενεργοποίηση του πακέτου τι οφέλη έχει;;; Η' είναι προτιμότερο να την έχεις απενεργοποιημένη;;;;

 

3) Σε ποια περίπτωση μεταφέρονται τα λεπτά ομιλίας,sms,mb στους επόμενους μήνες;;;;

 

Γενικώς θέλω να μπω στη λογική του καρτοκινητού καθώς ως συνδρομητής συμβολαίου είχα συνηθίσει να μη σκέφτομαι αν με φτάνουν οι παροχές που έχω, με το σχετικό αντίτιμο βεβαίως....

 

1) Με €10 κάρτα π.χ. παίρνεις +1,1GB (500Mb για τις πρώτες 10 μέρες και 600Mb για 30 μέρες), συν άμα βάλεις "CU φίλους" παίρνεις 100Mb (για ένα μήνα) από τον καθένα κάθε φορά που βάζουν €10 κάρτα

 

2) Δεν μπορώ να σε βοηθήσω σε αυτό, δεν την χρησιμοποιώ

 

3) Ό,τι ΔΕΝ έχει καταναλώσει από λεπτά ομιλίας, SMS και data, μεταφέρονται τον επόμενο μήνα αν ενεργοποιήσεις ακριβώς τα ίδια πακέτα/ποσό κάρτας που στα προσέφεραν πριν λήξει ο μήνας (π.χ. CU Combo 600, τα Gb/Mb που παίρνεις από την €10 κάρτα κ.τ.λ.)

· iPod 3gn 15Gb, iPod 5.5gn 30Gb

· iPhone 2G 8Gb, iPhone 3G 16Gb, iPhone 4 16Gb, iPhone 6 64Gb, iPhone 13 Pro 128Gb

· MacBook Pro 15'' (mid '10), MacBook Pro 16'' (late '19)

· Apple Watch Series 7 45mm

· AirPods Pro 2nd Gen

 

Link to comment
Share on other sites

1) Με €10 κάρτα π.χ. παίρνεις +1,1GB (500Mb για τις πρώτες 10 μέρες και 600Mb για 30 μέρες), συν άμα βάλεις "CU φίλους" παίρνεις 100Mb (για ένα μήνα) από τον καθένα κάθε φορά που βάζουν €10 κάρτα

 

2) Δεν μπορώ να σε βοηθήσω σε αυτό, δεν την χρησιμοποιώ

 

3) Ό,τι ΔΕΝ έχει καταναλώσει από λεπτά ομιλίας, SMS και data, μεταφέρονται τον επόμενο μήνα αν ενεργοποιήσεις ακριβώς τα ίδια πακέτα/ποσό κάρτας που στα προσέφεραν πριν λήξει ο μήνας (π.χ. CU Combo 600, τα Gb/Mb που παίρνεις από την €10 κάρτα κ.τ.λ.)

 

Μια διόρθωση. 500mb παίρνει για 1 μήνα, όχι για δέκα ημέρες. Είναι το Just Surf bonus, για ανανεώσεις από 10€. Με ανανέωση των 20€, θα λάβεις 1GB για 1 μήνα.

 

Τα 600mb προέρχονται από το CU Shake. Ωστόσο για να τα λάβεις, πρέπει να έχεις πραγματοποιήσει ανανέωση μέσω χρεωστικής και έπειτα κουνάς τη συσκευή σου και τα λαμβάνεις. Θα σου εμφανίσει μήνυμα για την ενεργοποίηση του.

 

 

Just Surf bonus: https://www.vodafonecu.gr/upiresies-cu/bonus-ananeosis-500mb/

 

CU Shake: https://www.vodafonecu.gr/upiresies-cu/cu-shake/

Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

Μια διόρθωση. 500mb παίρνει για 1 μήνα, όχι για δέκα ημέρες. Είναι το Just Surf bonus, για ανανεώσεις από 10€. Με ανανέωση των 20€, θα λάβεις 1GB για 1 μήνα.

 

Τα 600mb προέρχονται από το CU Shake. Ωστόσο για να τα λάβεις, πρέπει να έχεις πραγματοποιήσει ανανέωση μέσω χρεωστικής και έπειτα κουνάς τη συσκευή σου και τα λαμβάνεις. Θα σου εμφανίσει μήνυμα για την ενεργοποίηση του.

 

 

Just Surf bonus: https://www.vodafonecu.gr/upiresies-cu/bonus-ananeosis-500mb/

 

CU Shake: https://www.vodafonecu.gr/upiresies-cu/cu-shake/

 

Ευχαριστώ παιδιά... οπότε με τα mb είμαστε καλυμμένοι, με νορμάλ χρήση( 400 mb είχα στο συμβόλαιο ). Σχετικά με το χρόνο ομιλίας:

 

1)Aν κάποια στιγμή, κάπου στη 16η μέρα του μήνα, ξεμείνεις ποια είναι η πιο καλή πολιτική ανανέωσης;;; Να ξαναβάλεις 10 ευρώ ή να κάνεις Refill ;;;

 

2) Υπάρχει η προσφορά με τα 2 φιλικά νούμερα προς vodafone που μιλάς πολύ φτηνά ή ισχύει μόνο στο καρτοκινητό;;;

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ παιδιά... οπότε με τα mb είμαστε καλυμμένοι, με νορμάλ χρήση( 400 mb είχα στο συμβόλαιο ). Σχετικά με το χρόνο ομιλίας:

 

1)Aν κάποια στιγμή, κάπου στη 16η μέρα του μήνα, ξεμείνεις ποια είναι η πιο καλή πολιτική ανανέωσης;;; Να ξαναβάλεις 10 ευρώ ή να κάνεις Refill ;;;

 

2) Υπάρχει η προσφορά με τα 2 φιλικά νούμερα προς vodafone που μιλάς πολύ φτηνά ή ισχύει μόνο στο καρτοκινητό;;;

 

1) άμα ξέρεις ότι θα ξαναξωδεψεις όλο το πακέτο καλύτερα να το κανεις refill μιας και είναι μισή τιμή

2) αυτό είναι μόνο στο καρτοκινητο αλλά δεν νομίζω να αξίζει σαν υπηρεσία γιατί από ότι νομίζω χρεώνεται 2 λεπτά το λεπτό

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Windows 10 Mobile 4 Life

 

Αν και δεν υπάρχουν Apps

Link to comment
Share on other sites

μακαρι να το έκαναν μονιμο πακέτο
Γιατί δεν δοκιμάζεις να στείλεις & εσύ & να δεις τθ θα σου πει? Μπορεί να στο δώσει & εσένα.

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ουδείς αγνωμονέστερος του ευεργετηθέντος.
Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν δοκιμάζεις να στείλεις & εσύ & να δεις τθ θα σου πει? Μπορεί να στο δώσει & εσένα.

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Έστειλα αλλά μου απάντησαν οτι αυτη η προσφορά δεν είναι διαθέσιμη για τη σύνδεσή μου (Ισως επειδη εχω το φοιτητικό cu)

Link to comment
Share on other sites

https://scontent.fath5-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/40429712_1857247007729963_4916833660872687616_n.jpg?_nc_cat=0&oh=caf7e6f9a0a9891071b2807c69379803&oe=5BF185AD

(βαζω το λινκ για την εικονα διοτι με ενσωματωση θα φαινοταν τεραστια στο κινητο)

ερχεται λοιπον η vodafone κ κατεβαζει το περιθωριο κερδους για τα ψιλικατζιδικα, περιπτερα κλπ.

Πας στον περιπτερα κ σου ζηταει επιπλεον πενηντα λεπτα ή ενα ευρω για μια ανανεωση καρτας, τον μπινελικωνεις κ φευγεις... ενω ο φουκαρας περιπτερας παλευει κ αυτος να βγαλει ενα κερδος με αυτους που εμπλεξε.

Κανονας: Ποτέ μη κατηγορειται εναν ελευθερο επαγγελματια για τις τιμες των προιοντων αν δεν γνωριζετε τι περιθωριο κερδους εχει!

Link to comment
Share on other sites

εμενα σαν πελατη, γιατι πρεπει να με ενδιαφερει το κερδος του περιπτερα;

ποσες φορες εχεις παει σε περιπτερο και εχεις παρει αποδειξη;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εμενα σαν πελατη, γιατι πρεπει να με ενδιαφερει το κερδος του περιπτερα;

ποσες φορες εχεις παει σε περιπτερο και εχεις παρει αποδειξη;

 

+1 Αυτό. (10 chars)

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Ανανέωση μέσω χρεωστικής κάρτας και τέλος. Αν μια στο τόσο πάρει κανείς μια κάρτα από περίπτερο και χρεωθεί 30 λεπτά, δεν χάλασε και ο κόσμος.

 

Ωστόσο, αν το πάνε 50 λεπτά+ κτλπ, είναι απαράδεκτο. Δηλαδή άμα προσπαθούν να βγάλουν και από τη μύγα ξυγκι... τι να πω.

Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω από το 2012 13 δε θυμάμαι ακριβώς έχω να βάλω κάρτα από περίπτερο. Από τη στιγμή που σου δίνει bonus αν κάνεις ανανέωση ηλεκτρονικά δεν υπάρχει λόγος να μην το κάνεις έτσι.
Link to comment
Share on other sites

κοιτατε το δεντρο κ χανετε το δασος. μη βλεπετε μονο τι κανετε εσεις προσωπικα.

δειτε πως λειτουργουν οι εταιριες και τι αντικτυπο εχει αυτο.

Link to comment
Share on other sites

Που στελνουμε για να παρουμε 2 γ με 2 ευρω?

 

2 στο 1355. Εφόσον την έχεις λάβει. ΔΕΝ αφορά όλους τους συνδρομητές.

Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

2 στο 1355. Εφόσον την έχεις λάβει. ΔΕΝ αφορά όλους τους συνδρομητές.
Ναι μου ειχε ερθει.

Ξερεις μεχρι ποτε ειναι?

Επισης εβαλα 10 ευρω αλλα δε μου εδωσε 500 για 15 μερες. Μου εδωσε μονο 500 για 30. Διαβασα οτι μπαινεις μεσα στο cu και κουνας το κινητο αλλα δε μπορω να το κανω

Link to comment
Share on other sites

Ναι μου ειχε ερθει.

Ξερεις μεχρι ποτε ειναι?

Επισης εβαλα 10 ευρω αλλα δε μου εδωσε 500 για 15 μερες. Μου εδωσε μονο 500 για 30. Διαβασα οτι μπαινεις μεσα στο cu και κουνας το κινητο αλλα δε μπορω να το κανω

 

Θελει το νεο mycu που υποστηριζει απο εκδοση 5.0 Android και πανω

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να το κάνεις και μέσω υπολογιστή. https://www.vodafonecu.gr/mycu/dashboard/ Βλέπεις το shaker και επιλέγεις το δώρο σου.

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Ναι μου ειχε ερθει.

Ξερεις μεχρι ποτε ειναι?

Επισης εβαλα 10 ευρω αλλα δε μου εδωσε 500 για 15 μερες. Μου εδωσε μονο 500 για 30. Διαβασα οτι μπαινεις μεσα στο cu και κουνας το κινητο αλλα δε μπορω να το κανω

 

Γράφει είτε στο μήνυμα που σου έστειλαν, είτε καλώντας το 1252 και επιλέγοντας το 5.

 

Δεν δίνει πλέον 500mb για 15 ημέρες. Δίνει 500mb για ένα μήνα με κάθε ανανέωση από 10€ (just surf bonus) και 600mb (CU Shake) αν κάνεις ανανέωση μέσω χρεωστικής, από το My CU.

 

 

https://www.vodafonecu.gr/upiresies-cu/bonus-ananeosis-500mb/

 

 

https://www.vodafonecu.gr/upiresies-cu/cu-shake/

Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω 2 red1 σε οικογενιακο πακετο.

Η αληθεια ειναι οτι πανω κατω απο τα 1500λεπτα μιλαει η καθε γραμη περιπου στα 600 λεπτα, αλλα βεβαια με αλογιστη χρηση μιας και γνωριζουμε οτι ειναι δωρεαν, ενω την ιδιανστιγμη θα μπορουσε να γινει χρηση απο το σταθερο.

Επειδη παρολο που εχω πολυ καλη τιμη στην καθε γραμμη (26€) τα 56 που ερχονται καθε κηνα δεν μου ειναι λιγα. Ετσι δεν μου καθολου αδιαφορο οοο το παραπανω που διαβασα. Την ομιλια μπορω να την περιορισω αλλα με τα mb θα εχω ενα θεμα μιας και απο τα 2gb να πεσω στα 400mb δεν θα ειναι ευκολο. Θα παρακολουθώ εδω τις εξελιξεις κεχρι την ληξη του συμβολαιου και βλεπουμε

Link to comment
Share on other sites

Την ομιλια μπορω να την περιορισω αλλα με τα mb θα εχω ενα θεμα μιας και απο τα 2gb να πεσω στα 400mb δεν θα ειναι ευκολο. Θα παρακολουθώ εδω τις εξελιξεις κεχρι την ληξη του συμβολαιου και βλεπουμε

Ποια 400 λες;

7+ years with the legend...

Oneplus One // Xiaomi Mi 6 // Huawei P30 // Apple iPhone 11 // Apple iPhone 13 + Google Pixel 6a

Apple Watch SE

Apple iPad (6th gen)

Link to comment
Share on other sites

Γράφει είτε στο μήνυμα που σου έστειλαν, είτε καλώντας το 1252 και επιλέγοντας το 5.

 

Δεν δίνει πλέον 500mb για 15 ημέρες. Δίνει 500mb για ένα μήνα με κάθε ανανέωση από 10€ (just surf bonus) και 600mb (CU Shake) αν κάνεις ανανέωση μέσω χρεωστικής, από το My CU.

 

 

https://www.vodafonecu.gr/upiresies-cu/bonus-ananeosis-500mb/

 

 

https://www.vodafonecu.gr/upiresies-cu/cu-shake/

Εγω εκανα ανανεωση απο το myvobafone. Αρα δε μπορω να παρω τα 600?
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone
  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...