Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εχω εναν αριθμο καρτοκινητο βονταφον και θελω να το κανω cu και εχω δυο αποριες

πρωτη απορια. τα λεπτα ομιλίας απο τα πακετα αν δεν καταναλωθουν μεταφερονται οπως στο καρτοκινητο αν ενεργοποιησω το ιδιο πακετο πριν λήξουν;

και δευτερη απορια. στα λεπτα ομιλίας που δινει προς βονταφον είναι μεσά και οι αριθμοι cu η τα αφαιρει απο το υπολοιπο των λεπτων προς ολους;

ευχαριστω πολυ παιδια.

Link to comment
Share on other sites

εχω εναν αριθμο καρτοκινητο βονταφον και θελω να το κανω cu και εχω δυο αποριες

πρωτη απορια. τα λεπτα ομιλίας απο τα πακετα αν δεν καταναλωθουν μεταφερονται οπως στο καρτοκινητο αν ενεργοποιησω το ιδιο πακετο πριν λήξουν;

και δευτερη απορια. στα λεπτα ομιλίας που δινει προς βονταφον είναι μεσά και οι αριθμοι cu η τα αφαιρει απο το υπολοιπο των λεπτων προς ολους;

ευχαριστω πολυ παιδια.

 

Καλημέρα,

 

Ναι μεταφέρονται κανονικά. Για το δεύτερο σκέλος δεν είμαι σίγουρος. Νομίζω πως θα καταναλώσει από τα λεπτά προς Vodafone.

Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς να μου πει απo το Pockee εαν μπορώ να βάλω τα μπονους σε χρήματα στο cu μου; Εαν ναι, πως; Ευχαριστώ.

 

Μπορεις αν κανεις το cashback μεσα απο το MyVodafone App.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

εχω εναν αριθμο καρτοκινητο βονταφον και θελω να το κανω cu και εχω δυο αποριες

πρωτη απορια. τα λεπτα ομιλίας απο τα πακετα αν δεν καταναλωθουν μεταφερονται οπως στο καρτοκινητο αν ενεργοποιησω το ιδιο πακετο πριν λήξουν;

και δευτερη απορια. στα λεπτα ομιλίας που δινει προς βονταφον είναι μεσά και οι αριθμοι cu η τα αφαιρει απο το υπολοιπο των λεπτων προς ολους;

ευχαριστω πολυ παιδια.

 

φυσικά και είναι προς όλη την Vodafone

άρα και cu

 

LG V10... γιατί έτσι μ'αρεσει!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

Ναι μεταφέρονται κανονικά. Για το δεύτερο σκέλος δεν είμαι σίγουρος. Νομίζω πως θα καταναλώσει από τα λεπτά προς Vodafone.

 

φυσικά και είναι προς όλη την Vodafone

άρα και cu

 

LG V10... γιατί έτσι μ'αρεσει!

 

ευχαριστω πολυ παιδια. συμφερει τελικα το cu και το ειχα παρεξηγησει. :)

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ παιδια. συμφερει τελικα το cu και το ειχα παρεξηγησει. :)

 

Να σε καλά φίλε. Ναι είναι πολύ καλή επιλογή το CU πράγματι.

Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

Εβαλα τα στοιχεία απόδειξης σούπερ μαρκετ με προϊόν που εδινε 1 ευρω cash back, αλλά η επόμενη σελίδα κολλάει. Ποσο δύσκολο να φτιάξουν κάτι που να δουλεύει; Οταν είναι να σου παρουν λεφτά, όλα δουλεύουν. Οταν είναι να σου δώσουν, όλα υπολειτουργούν...
Link to comment
Share on other sites

Εβαλα τα στοιχεία απόδειξης σούπερ μαρκετ με προϊόν που εδινε 1 ευρω cash back, αλλά η επόμενη σελίδα κολλάει. Ποσο δύσκολο να φτιάξουν κάτι που να δουλεύει; Οταν είναι να σου παρουν λεφτά, όλα δουλεύουν. Οταν είναι να σου δώσουν, όλα υπολειτουργούν...
έχε υπ'οψιν σου ότι αναβαθμίζεται ....ας δώσουμε λίγο χρόνο

 

LG V10... γιατί έτσι μ'αρεσει!

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα τα στοιχεία απόδειξης σούπερ μαρκετ με προϊόν που εδινε 1 ευρω cash back, αλλά η επόμενη σελίδα κολλάει. Ποσο δύσκολο να φτιάξουν κάτι που να δουλεύει; Οταν είναι να σου παρουν λεφτά, όλα δουλεύουν. Οταν είναι να σου δώσουν, όλα υπολειτουργούν...

 

Φταίει η συσκευή:

Σε #3# που το΄χω βάλει (και όχι μόνο: και επανεγκαταστήσει) , στη 1 συσκευή ΜΟΝ είναι πλήρως λειτουργικό το CashBash στο MyVodafone.

Πόσες επανεγκαταστήσεις έχω κάνει στις #2# συσκευές που ΔΕΝ (πλήρως) , δε λέγεται: Κάθε φορά τα ίδια κολλήματα.

 

Άρα: Η συσκευή και δεν έχει να κάνει με την αξία της: Ακριβή ή όχι: ΜΟΝΟ σε 1 tablet MLS μου δουλεύει κανονικά.

Στο άλλο tablet (MLS κι αυτό) και κινητό Huawei: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,φευγω σε λιγες μερες Ιταλια.

Επειδη ομως το ιντερνετ θα χρειαστει(γιατι τα free wifi τους,τουλαχιστον στην Φλωρεντια ειναι λιγα) τι πακετα να βαλω;

1) NataGiga Week με οριο 840Mb απο τα 3GB και δυο natagiga day με οριο 420Mb απο τα 2GB?

2) Με 6€ αυτοματη ενεργοποιηση 1.100Mb για ενα μηνα;

3) Γκιγκανυχτες με 6€ και οριο 1,3Gb απο τα 10Gb?

Αρκει να ανανεωσω με 15€ και θα εχω 500+350MB Just surf bomus διαθεσιμα για εξωτερικο+cu talk a lot 600.

Social/chat pass τα σκεφτομαι και ισως να αξιζαν.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

αν σε βολεύει:MHN ΞEXNAΣ!TΩPA ΣEPΦAPEIΣ ΞEΓNOIAΣTA MONO ME 8E. ΠAPE TO CHAT PASS ΓIA OΣO CHATTING ΘEΣ + 1.5GB ΓIA XPHΣH ΠANTOY!ΣTEIΛE 8 MEXPI 08/12 ΣTO 1355

και δες αν ισχύει για σένα

 

LG V10... γιατί έτσι μ'αρεσει!

Link to comment
Share on other sites

Στο CashBack, αυτή τη φορά δεν "ενόχλησα" με mail (όπως μου είπε η μοναδική υπάλληλος στο support του pockee ότι είναι ο μόνος τρόπος επικοινωνίας και όχι με τηλέφωνο, αλλά έτσι κι αλλιώς σε γενικές ερωτήσεις όπως: "Γιατί ενώ έχει το {κάποιο} προϊόν, δεν το έχουν αυτή τη περίοδο σε κανένα supermarket πχ Βασιλόπουλος" δεν απαντά ποτέ)

και καταχώρησα την απόδειξη και περιμένω:

 

Έχουν περάσει >24 ώρες και η απόδειξη είναι ακόμα στο "Τις επεξεργαζόμαστε".

 

Άρα δεν ισχύει ό,τι έγραψα σε προηγούμενο post μου ότι η "Επιβεβαίωση" γίνεται σε 24 ώρες. ΑΝ δεν τους "ενοχλήσουμε" (τη μοναδική κυρία στο support, δλδ).

 

 

"Ενόχλησα" βέβαια,

αλλά πήρα την info ότι ακόμα και να αλλάξει ο μήνας (άρα και κάποια από τα προϊόντα του προηγούμενου μήνα, εφόσον αγοράστηκαν στον προηγούμενο μήνα, δεν υπάρχουν το νέο μήνα):

Θα υπολογιστεί η επιστροφή ανάλογα με το πόσο καθυστερεί το κάθε supermarket.

 

Μετά από 5 μέρες περάστηκε η επιστροφή με προϊόν που υπήρχε το Νοέμβρη (για αγορά 30/11) και όχι το Δεκέμβρη.

 

Επίσης, με ενημέρωσε ότι σε όσους διαγωνισμούς έχει το pockee,

Συμμετέχουν και αυτοί του CashBack από το app MyVodafone:

 

https://pockee.com/news/article/395/diagwnismos-iphone-8plus-pringles

pockee_25_12_2017.jpg

Link to comment
Share on other sites

"Ενόχλησα" βέβαια,

αλλά πήρα την info ότι ακόμα και να αλλάξει ο μήνας (άρα και κάποια από τα προϊόντα του προηγούμενου μήνα, εφόσον αγοράστηκαν στον προηγούμενο μήνα, δεν υπάρχουν το νέο μήνα):

Θα υπολογιστεί η επιστροφή ανάλογα με το πόσο καθυστερεί το κάθε supermarket.

 

Μετά από 5 μέρες περάστηκε η επιστροφή με προϊόν που υπήρχε το Νοέμβρη (για αγορά 30/11) και όχι το Δεκέμβρη.

 

Επίσης, με ενημέρωσε ότι σε όσους διαγωνισμούς έχει το pockee,

Συμμετέχουν και αυτοί του CashBack από το app MyVodafone:

 

https://pockee.com/news/article/395/diagwnismos-iphone-8plus-pringles

pockee_25_12_2017.jpg

 

επίσης βγήκε διαφήμιση της Vodafone για το Vodafone thank you και λέει και για το cash back !

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Πάνε καλά εκεί πέρα? Πήγαν και μου κόψανε τις εισερχόμενες επειδή έχω να βάλω κάρτα 4 μήνες λέει!!! Έλεος :mad::mad::mad::mad::mad::mad:
Link to comment
Share on other sites

Πάνε καλά εκεί πέρα? Πήγαν και μου κόψανε τις εισερχόμενες επειδή έχω να βάλω κάρτα 4 μήνες λέει!!! Έλεος :mad::mad::mad::mad::mad::mad:

και τι περίμενες δηλ τώρα πια?

μόνο η wind δεν το έχει εφαρμόσει λένε.... ακόμα

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Πάνε καλά εκεί πέρα? Πήγαν και μου κόψανε τις εισερχόμενες επειδή έχω να βάλω κάρτα 4 μήνες λέει!!! Έλεος :mad::mad::mad::mad::mad::mad:

 

Πήρες sms ενημέρωσης περί τούτου;

Μπορείς να μας πεις τι λέει;

 

Πρώτη φορά ακούγεται (επιβεβαιωμένα ? ? ) και για καρτοκινητό Voda....ΜΗΝ αρχίσετε πάλι οι "καλοθελητές".

 

Άλλοι επιβεβαιώνουν;

ΑΝ ΝΑΙ: Μένει η Wind καρτοκινητή τελευταία, για το νέο έτος 2018.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, δεν λεω, καλο το φορουμ, αλλα μην τα περιμενουμε ολα απο τους υπολοιπους. Κι εγω δεν ειχα παρει χαμπαρι γι αυτη τη χαζομαρα, αλλα με ενα απλο γκουγκλαρισμα, ειδα οτι εφαρμοζεται και απο τις 3 εταιρειες απο αρχες Αυγουστου, αρα οι πρωτες περιπτωσεις σκανε τωρα, δηλαδη 4 μηνες μετα.
Link to comment
Share on other sites

η Cote το έχει εφαρμόσει αρκετό καιρό πρίν,προσωπική εμπειρία,από frog κάρτα,έτσι για την ιστορία το λέω,όπου να ναι θα ακολουθήσει και wind

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

η Cote το έχει εφαρμόσει αρκετό καιρό πρίν,προσωπική εμπειρία,από frog κάρτα,έτσι για την ιστορία το λέω,όπου να ναι θα ακολουθήσει και wind

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Σιγα μην εμενε πισω η wind!! Οπως εγραψα αμεσως προηγουμενα, μ ενα γκουγλαρισμα βγαζει οτι και οι 3 αγκαλιτσα το εφαρμοσαν.

Απο σενα παντως akalos περιμενα να εχεις γκουγκλαρει πριν ποσταρεις :) :) f090bdf8b3b96bf041ea9243a535d734.jpg

Edited by fioravanti90
Link to comment
Share on other sites

Σιγα μην εμενε πισω η wind!! Οπως εγραψα αμεσως προηγουμενα, μ ενα γκουγλαρισμα βγαζει οτι και οι 3 αγκαλιτσα το εφαρμοσαν.

Απο σενα παντως akalos περιμενα να εχεις γκουγκλαρει πριν ποσταρεις :) :) f090bdf8b3b96bf041ea9243a535d734.jpg

 

εμένα που έληξε το υπόλοιπο κανονικά μπορώ να κάνω αναπάντητη στο free to go μου!

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Άλλοι επιβεβαιώνουν;

ΑΝ ΝΑΙ: Μένει η Wind καρτοκινητή τελευταία, για το νέο έτος 2018.

 

Όντως : Ήρθε κι εδώ το 4μηνο {τελευταία κάρτα Γενάρης 2017}:

 

Voda_CU_4_12_2017.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone
  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...