Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Είχε βγάλει κάποια ανακοίνωση γιατι δεν είχα δει κατι

Στην κεντρική σελίδα του myphone είναι το σχετικό δ.τ.

Link to comment
Share on other sites

Στην κεντρική σελίδα του myphone είναι το σχετικό δ.τ.

 

Ευχαριστώ το ήθελα για ένα φίλο

Windows 10 Mobile 4 Life

 

Αν και δεν υπάρχουν Apps

Link to comment
Share on other sites

Παδιά το σημαντικότερο όλων είναι ότι άλλαξε και επίσημα το όριο/ημέρα για την κατανάλωση δεδομένων στα καρτοκινητά και από 1,5 πήγε στα 3GB! Καθόλου άσχημα θεωρώ. Ρώτησα στο τσατ και μου είπαν πως ναι άλλαξε το όριο. Τώρα εαν κάποιοι και πάλι δεν είναι ευχαριστημένοι ας βάλουν σύνδεση. :(

Όσον αφορά τα κανούργια πακέτα μου επιβεβαίωσαν πως όντως δεν μεταφέρονται, αλλά σε όλα τα υπόλοιπα πακέτα θα συνεχίσει να ισχύει ότι ίσχυε! Επιπλεον δεν υπάρχει κάποιος περιορισμός στο πόσες φορές μπορεί να ενεργοποιηθεί κάποιο από αυτά τα πακέτα/μήνα εν αντίθεση με τα φοιτητικά που μπορούν μέχρι 2/μήνα.

Στο surf&email που ρώτησαν κάποιοι, μου είπαν πως μεταφέρονται τα mb αλλά όχι και σε αυτό με την αυτόματη ανανέωση. Επίσης η αυτόματη ανανέωση που πάλι ρωταγαν κάποιοι κλείνει με τους εξής τρόπους όπως μου είπαν: από το my account, την εφαρμογή ή στέλνοντας μήνυμα SE100 OFF 19109.

Θετικές εξελίξεις θεωρώ για εμάς τους CU users! :)

Edited by vtag
Link to comment
Share on other sites

Παδιά το σημαντικότερο από όλα ιμάμ ότι άλλαξε και επίσημο το όριο/ημέρα για την κατανάλωση δεδομένων στα καρτοκινητά και από 1,5 πήγε στα 3GB! Καθόλου σχήμα θεωρώ. Ρώτησα στο τσατ και μου είπαν πως ναι άλλαξε το όριο. Τώρα εαν κάποιοι και πάλι δεν είναι ευχαριστημένοι ας βάλουν σύνδεση. :(

Όσον αφορά τα κανούργια πακέτα μου επιβεβαίωσαν πως όντως δεν μεταφέρονται, αλλά σε όλα τα υπόλοιπα παλέτα θα συνεχίσει να ισχύει ότι ίσχυε! :)

Θετικές εξελίξεις θεωρώ για εμάς τους CU users! :)

 

Περίεργο όμως ειναι ότι δεν έβγαλε δελτίο τύπου για το 3gb όριο, και όντως δεν χρειάζεται παραπάνω καθώς και με 720p video να κανεις stream όλη την ημέρα αποκλείεται να τελειώσει

Windows 10 Mobile 4 Life

 

Αν και δεν υπάρχουν Apps

Link to comment
Share on other sites

Επιτελους θετική κίνηση.τα 3gb την ημέρα δεν τα λες και λιγα για mobile internet.καλό θα ήταν το απεριόριστο όντως αλλά οκ..

Στάλθηκε από το DOOGEE Y6 MAX μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by XP130TD
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Σβήστηκαν αρκετά μηνύματα.

Σε περίπτωση που κάποιος το αγνοεί, υπενθυμίζω έναν από τους πολύ βασικούς όρους του myphone :

Απαγορεύεται το «trolling», δηλαδή η συστηματική υποβολή περιεχομένου που είτε έχει ως στόχο τη δημιουργία ερίδων και αντιδικιών, είτε προκαλεί αναστάτωση στην ομαλή ροή διεξαγωγής των συζητήσεων, που φιλοξενούνται στις σελίδες του myphone.gr.

Το να γράφει κάποιος μηνύματα χωρίς ουσία μόνο και μόνο επειδή δεν γουστάρει τον πάροχο κινητής τηλεφωνίας που χρησημοποιούν άλλα μέλη ή πιστεύει πως ο δικός του είναι καλύτερος, είναι ακριβώς αυτό.

Τέτοιου χαρακτήρα posts θα αφαιρούνται χωρίς προειδοποίηση.

Link to comment
Share on other sites

Επιτελους θετική κίνηση.τα 3gb την ημέρα δεν τα λες και λιγα για mobile internet.καλό θα ήταν το απεριόριστο όντως αλλά οκ..

Στάλθηκε από το DOOGEE Y6 MAX μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

καλά είναι πιστεύω,ελπίζω

μόνο να μη φρακαρει το δίκτυο

Link to comment
Share on other sites

Μήπως ξέρετε αν κανω κάποια δήλωση για χαμηλο σήμα τηλεφωνικός αν αξιωθουν να βάλουν καμια κεραία,γιατι στο νότιο μέρος της Σαλαμίνας δεν υπάρχει σήμα ούτε για κλήσεις

Windows 10 Mobile 4 Life

 

Αν και δεν υπάρχουν Apps

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Τα μηνύματα σχετικά με το roaming μετακινήθηκαν στο σχετικό θέμα που έχει ανοιχτεί.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7199471#post7199471

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση. Αν ενεργοποιήσεις το Γκιγκα νυχτες που εχει τα 10 γκιγκα, μεταξυ 8 το απογευμα και 8 το πρωι που είναι το πακετο, σου τρωει αποκλειστικα απο αυτο το πακετο mb η απο τα αλλα που εχεις αμα ληγουν πχ πιο συντομα;
ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω να ναι συστημικό λάθος γιατί αν άλλαξε τακτική και η vodafone να μην προσθέτει τα υπόλοιπα από ίδια πακέτα κάνει μεγάλο φάουλ (είναι σημαντικός λόγος που μένω). Έβαλα πριν λίγο το CU talk a lot 600 που λήγει σήμερα το βράδυ και βλέπω διαφορετικές ημερομηνίες (δηλαδή ότι αυτό που λήγει σήμερα δεν έχει προστεθεί στην νέα ημερομηνία). Έχει συμβεί και σε κανέναν άλλον. Ελπίζω να είναι λάθος τι να πω.http://i65.tinypic.com/a1r34i.jpg

 

 

 

*EDIT Συστημικό λάθος ήταν τελικά μετά από 10 λεπτά τα έχει όλα στην νέα ημερομηνία.

Edited by lyricmyth
Link to comment
Share on other sites

έχουν προτεραιότητα έναντι των αλλων, αποκλειστικά λοιπόν από τα 10GB,το γράφει ξεκάθαρα

Μια ερώτηση. Αν ενεργοποιήσεις το Γκιγκα νυχτες που εχει τα 10 γκιγκα, μεταξυ 8 το απογευμα και 8 το πρωι που είναι το πακετο, σου τρωει αποκλειστικα απο αυτο το πακετο mb η απο τα αλλα που εχεις αμα ληγουν πχ πιο συντομα;
Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση. Αν ενεργοποιήσεις το Γκιγκα νυχτες που εχει τα 10 γκιγκα, μεταξυ 8 το απογευμα και 8 το πρωι που είναι το πακετο, σου τρωει αποκλειστικα απο αυτο το πακετο mb η απο τα αλλα που εχεις αμα ληγουν πχ πιο συντομα;

Το επισημαίνει ξεκάθαρα στις διευκρινήσεις... Τα νυχτερινά 10GB uber alles

Link to comment
Share on other sites

AΠO 01/06/17 AΛΛAZOYN OI OPOI ΠAPOXHΣ TOY ROAMING. ΓIA NA ΣYNEXIΣETE NA EΠIKOINΩNEITE OTAN TAΞIΔEYETE ΣTHN EE ΘA ΠPEΠEI NA ENEPΓOΠOIHΣETE TO NEO EBΔOMAΔIAIO ΠAKETO. ENHMEPΩΘEITE ΓIA TIΣ AΛΛAΓEΣ ΣTOYΣ OPOYΣ & ΠPOYΠOΘEΣEIΣ ΣTO http://bit.ly/EU_Roaming_Prepay
Link to comment
Share on other sites

AΠO 01/06/17 AΛΛAZOYN OI OPOI ΠAPOXHΣ TOY ROAMING. ΓIA NA ΣYNEXIΣETE NA EΠIKOINΩNEITE OTAN TAΞIΔEYETE ΣTHN EE ΘA ΠPEΠEI NA ENEPΓOΠOIHΣETE TO NEO EBΔOMAΔIAIO ΠAKETO. ENHMEPΩΘEITE ΓIA TIΣ AΛΛAΓEΣ ΣTOYΣ OPOYΣ & ΠPOYΠOΘEΣEIΣ ΣTO http://bit.ly/EU_Roaming_Prepay

το θέμα περιαγωγής-roaming εντός Ε.Ε. και οι απο 01/06/2017 μεταβολές συζητείται διεξοδικά στο κατάλληλο θέμα: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=452146

Edited by stefanos1999
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα. Είμαι κάτοχος ενος προγράμματος συμβολαιου της vodafone με 400 λεπτα ομιλιας - 40 sms και 1300 Mb (έχω βάλει αυτόματα 500 εξτρα mb για να ειμαι κομπλε) και πληρώνω 26 ευρώ. Όμως επειδή οι καιροί είναι δύσκολοι θέλω να δω εαν με συμφέρει να το γυρίσω σε κάρτα (μετά απο 15 χρόνια συμβολαίων!!!) γιατί χρησιμοποιώ τα εξής . Περίπου τα 100 λεπτά ομιλίας από τα 400, τα 5 από τα 40 sms -και αυτό επειδή είναι στο πακέτο μου, και μόνο τα Mb μου αρκούν όπως τα πληρώνω) Αξίζει να το γυρίσω σε κάρτα? Να βάζω πχ 1 gb ιντερνετ και 100 λεπτά ομιλίας. Πόσο θα δίνω? Ασε που δεν θα έχω και συμβόλαια στο κεφάλι μου. Τι πληρώνω?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα. Είμαι κάτοχος ενος προγράμματος συμβολαιου της vodafone με 400 λεπτα ομιλιας - 40 sms και 1300 Mb (έχω βάλει αυτόματα 500 εξτρα mb για να ειμαι κομπλε) και πληρώνω 26 ευρώ. Όμως επειδή οι καιροί είναι δύσκολοι θέλω να δω εαν με συμφέρει να το γυρίσω σε κάρτα (μετά απο 15 χρόνια συμβολαίων!!!) γιατί χρησιμοποιώ τα εξής . Περίπου τα 100 λεπτά ομιλίας από τα 400, τα 5 από τα 40 sms -και αυτό επειδή είναι στο πακέτο μου, και μόνο τα Mb μου αρκούν όπως τα πληρώνω) Αξίζει να το γυρίσω σε κάρτα? Να βάζω πχ 1 gb ιντερνετ και 100 λεπτά ομιλίας. Πόσο θα δίνω? Ασε που δεν θα έχω και συμβόλαια στο κεφάλι μου. Τι πληρώνω?

 

Πολλά δίνεις... εχω τον διπλάσιο χρονο απο σένα και 1GB σε καρτοπρόγραμμα και δίνω ... 17 !!

και σκέφτομαι για τους ίδιους λόγους με σένα να το κάνω κάρτα ή CU αφού βγαίνει πιο φθηνά και έχουμε και τα νέα πακέτα MB για έκτακτες περιπτώσεις σε πολύ καλές τιμές!!!

Link to comment
Share on other sites

απλά δεν την ξέρω την frog, μάλλον έχω μείνει πίσω... Βασικά ψάχνω πακέτο πχ 1 γιγα ιντερνετ και 120 λεπτά ομιλίας. Να δω πόσο μου βγαίνει και αν αξίζει. Και με κάποιον τρόπο να παρακολουθώ τα mb οπως με το app που έχω τώρα
Link to comment
Share on other sites

αν μιλας λίγο δες το διότι εχει πακετο 4gb με 4,40ευρώ για εως 2ενεργοποιησεις τον μήνα, και πακέτο 60'+60' με 3,02 ευρώ (120λεπτά προς ολα τα δίκτυα). Edited by stefanos1999
Link to comment
Share on other sites

εχει πακετο 4gb με 4,40ευρώ για εως 2ενεργοποιησεις τον μήνα και αφου μιλας λιγο 60+60' με 3,02 ευρώ.

 

ανεπίσημα βέβαια αλλά ναι υπάρχει και αυτό

Link to comment
Share on other sites

Και με 10€ μπορείς να έχεις τα ίδια με το συμβόλαιο στο CU. Αν συνδυάσεις on line ανανέωση και just surf bonus με το που βάζεις 10€ έχεις 1gb δωρεάν. Μετά έχει πολλά πακέτα. Με 8€ υπάρχει ένα που σου δίνει 400' προς όλους,200sms προς όλους, 400'προς cu, 400sms προς cu, και άλλα 60mb.

 

Sent from my Moto X Play

Link to comment
Share on other sites

Και με 10€ μπορείς να έχεις τα ίδια με το συμβόλαιο στο CU. Αν συνδυάσεις on line ανανέωση και just surf bonus με το που βάζεις 10€ έχεις 1gb δωρεάν. Μετά έχει πολλά πακέτα. Με 8€ υπάρχει ένα που σου δίνει 400' προς όλους,200sms προς όλους, 400'προς cu, 400sms προς cu, και άλλα 60mb.

 

Sent from my Moto X Play

 

ok με καλυψατε, χαζομάρα που πληρώνω τόσα πολλά, τον Αύγουστο που τελειώνει το συμβόλαιό μου θα τους τα πω μια χαρα:lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

ok με καλυψατε, χαζομάρα που πληρώνω τόσα πολλά, τον Αύγουστο που τελειώνει το συμβόλαιό μου θα τους τα πω μια χαρα:lol::lol::lol:

δεν εισαι ο μονος, :p πολλοι φευγουν απο τα συμβολαια (σε ολα τα δικτυα) και το γυρνανε καρτοκινητο.

30ημερες νωριτερα (πριν την ληξη του συμβολαίου) κανε ομως την κίνηση αν το αποφασισεις να πας καρτοκινητός.

Edited by stefanos1999
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone
  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...