Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εμενα παντως δεν μου κοστισε τιποτα, πριν 5 μερες. Κι εγω παντως δεν ηξερα για τις αυξησεις στα τιμολογια. Αν και ειμαι σιγουρος οτι και οι υπολοιποι θα ακολουθησουν σχεδον αμεσως.
Link to comment
Share on other sites

Εμενα παντως δεν μου κοστισε τιποτα, πριν 5 μερες. Κι εγω παντως δεν ηξερα για τις αυξησεις στα τιμολογια. Αν και ειμαι σιγουρος οτι και οι υπολοιποι θα ακολουθησουν σχεδον αμεσως.

 

Πως το έκανες; Ενδιαφέρει τον αδερφό μου να κάνει τον απλό αριθμό What's up που έχει, σε φοιτητικό CU, που δε λήγει ποτέ το υπόλοιπο (δε μιλάει και πολύ στο κινητό), περισσότερο με αναπάντητες τη "βγάζει". Μήπως τώρα μιλάει περισσότερο με αυτό. Πέρασε σε ΤΕΙ. Θέλουμε πρώτα να κάνουμε φορητότητα τον αριθμό.

Link to comment
Share on other sites

Πηγα με την ταυτοτητα σε καταστημα vodafone, εκανα την αιτηση φορητοτητας απο κοσμοκαρτα σε καρτοκινητο βονταφον, εγκριθηκε η αιτηση και την αλλη μερα παρελαβα και τη σιμ δωρεαν απο το ιδιο καταστημα. Το μονο που με παραξενεψε ειναι οτι δεν με καθυστερησε καθολου η κοσμοτε για την φορητοτητα, ουτε καν με πηραν για αντιπροσφορα.
Link to comment
Share on other sites

μια χαρα....αυτα που εχεις ηδει μαζεμενα δεν τα χανεις να υποθεσω αν κανεις ανανεωση καθε 28 μερες σωστα;τα giga που εχεις θα τα χασεις;

 

θα χάσεισ μόνο τα mb gb internet που έχεις μαζέψει από τα 250 mb ίντερνετ που παίρνεις από ανανέωση δέκα ευρώ μέσω εφαρμογής . επειδή θα σταματήσει το μπόνους 250 mb internet από online ανανέωση για αυτό και θα τα χάσεις! αλλιώς κανένα άλλο δεν θα χάσεις άμα το μεταφέρεις στον επόμενο μήνα.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα. Τα φώτα σας γιατί έτσι όπως τα έγραψαν δεν τα πολυκατάλαβα...

Μέχρι τώρα έβαζα 10€ κάρτα online και μου έδινε 500ΜΒ και τα λεφτά στην κάρτα. Είχα και το πάρε να'χεις και μοίρασα 300Μβ και έπαιρνα από όποιον έβαζε κάρτα.

Έβαζα το πρόγραμμα Vodafone 300 με 300 λεπτά προς κόκκινη και άλλα 200 νομίζω προς όλους και, αν ενεργοποιούσα πάλι το ίδιο πακέτο 29 μέρες πριν τα υπόλοιπα έμπαιναν κουμπαρά.

Τώρα με τις αλλαγές που λέει , τι χάνω από τα παραπάνω;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον τίποτα, αν ανανεώνεις το υπόλοιπο και τα πακέτα σου ανά 27 ημέρες αντί για 29.

 

Sent from my XT1562

Link to comment
Share on other sites

εβαζες 10€ και επαιρνες μόνο 500mb?αφού δίνει 1G...
Αν δεν κάνεις θυσίες για τις ιδέες σου ή εσύ δεν αξίζεις ή οι ιδέες σου. Έζρα Πάουντ
Link to comment
Share on other sites

Τα "σίγουρα" 500mb(τουλάχιστον με όσα διαβάζουμε στην ανακοίνωση για τις αλλαγές, μένει να δούμε στην πράξη) είναι αυτά του just surf bonus που δίνει με ανανέωση 10€(ή 1gb με ανανέωση 20€). Φυσικά προϋποθέτει να έχει επιλέξει ο κάτοχος του καρτοκινητού το just surf bonus και όχι το άλλο που δίνει 2/4 ώρες ομιλίας σε Vodafone με 10/20€ ανανέωση αντίστοιχα.

 

Sent from my XT1562

Link to comment
Share on other sites

κοντός ψαλμός αλληλούια
Αν δεν κάνεις θυσίες για τις ιδέες σου ή εσύ δεν αξίζεις ή οι ιδέες σου. Έζρα Πάουντ
Link to comment
Share on other sites

Εκανα τη βλακεια και ξεχαστηκα να κανω ανανεωση στο προγραμμα πριν τις 23:59 χανοντας γυρω στα 2.500 προς ολους και 1000 προς vodafone. Εκανα ανανεωση ενα λεπτο μετα τα μεσανυχτα που το θυμηθηκα αλλα ηταν αργα.

Θα μου πει καποιος για να εχεις τοσα λεπτα δε τα χρειαζεσαι αλλα ειναι το μαμωτο.

Παραπονεθηκα και πηρα καποια λεπτα προς ολους δωρο που δε μεταφερονται στον επομενο και 1 γιγα ιντερνετ

Link to comment
Share on other sites

Εκανα τη βλακεια και ξεχαστηκα να κανω ανανεωση στο προγραμμα πριν τις 23:59 χανοντας γυρω στα 2.500 προς ολους και 1000 προς vodafone. Εκανα ανανεωση ενα λεπτο μετα τα μεσανυχτα που το θυμηθηκα αλλα ηταν αργα.

Θα μου πει καποιος για να εχεις τοσα λεπτα δε τα χρειαζεσαι αλλα ειναι το μαμωτο.

Παραπονεθηκα και πηρα καποια λεπτα προς ολους δωρο που δε μεταφερονται στον επομενο και 1 γιγα ιντερνετ

 

Επειδη την ειχα πατησει και εγω παλια, βαζω μια ειδοποιηση και εχω το κεφαλι μου ησυχο

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους.Σκεφτομαι να κανω φορητοτητα σε CU.Αξιζει να ερθω; Εχω τους γονεις μου με φοιτητικο και επειδη ειδα οτι εχει αρκετα καλη καλυψη στη Θεσσαλονικη και εκτος πολης.Επισης και

Θελω 1GB τουλαχιστον να εχω και λεπτα προς ολους και για CU.Μπορω με 10€ πανω κατω να καλυψω τις αναγκες μου;

Edited by Nikolas14

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Επειδη την ειχα πατησει και εγω παλια, βαζω μια ειδοποιηση και εχω το κεφαλι μου ησυχο

Αφου στελνουν και sms

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Αφου στελνουν και sms

 

Ειδοποιηση τωρα τελευταια στελνουν, απλα μου εχει μεινει η συνηθεια.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους.Σκεφτομαι να κανω φορητοτητα σε CU.Αξιζει να ερθω; Εχω τους γονεις μου με φοιτητικο και επειδη ειδα οτι εχει αρκετα καλη καλυψη στη Θεσσαλονικη και εκτος πολης.Επισης και

Θελω 1GB τουλαχιστον να εχω και λεπτα προς ολους και για CU.Μπορω με 10€ πανω κατω να καλυψω τις αναγκες μου;

 

 

 

Προς το παρόν ναι. Αλλά σε λίγους μήνες που κόβονται τα περισσότερα bonus θα έχεις μόνο 500 με ανανέωση 10€, ώστε να σου μείνουν χρήματα για να πάρεις πακέτο ομιλίας. Και η διάρκεια θα είναι 28 ημέρες, όχι μήνας.

 

Sent from my XT1562

Link to comment
Share on other sites

Προς το παρόν ναι. Αλλά σε λίγους μήνες που κόβονται τα περισσότερα bonus θα έχεις μόνο 500 με ανανέωση 10€, ώστε να σου μείνουν χρήματα για να πάρεις πακέτο ομιλίας. Και η διάρκεια θα είναι 28 ημέρες, όχι μήνας.

 

Sent from my XT1562

 

2 μερες ειναι,οποτε μια μερα τη βγαζω και με απανατητη.Οσο για φορητοτητα θα γινει Νοεμβριο γιατι τοτε ληγει πακετο που εχω σε αλλη εταιρεια για 62 μερες.Οσο για τα 500,θα εχω +200 απο τους δικους μου απο το παρε να χεις.Αλλα με τις αυξησεις με βλεπω να παω στο φοιτητικο αλλης που εχω ή να μην ερθω.Αλλα στο εξοχικο ειναι η μονη που εχει σημα καμπανα...

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
αν τα τρως ολα οκ,αλλα αν σου μενουν καποια mb και λεπτα θα τα χανεις αν δεν κανεις ανανεωση στις 28 μερες,βλεπεις και κανεις;)
Link to comment
Share on other sites

Αν κατάλαβα καλα...η ανανέωση του χρόνου ομιλίας για να διατηρείς το υπόλοιπο σε χρήματα πρεπει να γίνεται κάθε 28 μέρες αλλοιώς το χάνεις ?

GTZ (George)

S23 Ultra SM-S918B

S7  SM-G 930F

Link to comment
Share on other sites

Όχι. Όλα τα πακέτα που αγοράζεις θα έχουν 28 μέρες διάρκεια αντί για 30. Το υπόλοιπο στους 3 μήνες κανονικά, μέχρι νεωτέρας.

 

Sent from my XT1562

Link to comment
Share on other sites

Όχι. Όλα τα πακέτα που αγοράζεις θα έχουν 28 μέρες διάρκεια αντί για 30. Το υπόλοιπο στους 3 μήνες κανονικά, μέχρι νεωτέρας.

 

Sent from my XT1562

Εγω αγόρασα ενα CU πριν ενα μήνα και πήρα και ενα πακέτο 10 ευρω για να εχω χρόνο ομιλίας και Mb.Αυτοματα βρέθηκα με διάφορα μπόνους απο εδώ κι απο εκει σε Mb και ομιλία που λήγουν σημερα.Μαζι με αυτά βρέθηκε και χρόνος ομιλίας 3,85 ευρω που λήγει σημερα 31/8 κι αυτός.

Σημερα πήγα σε κατάστημα Vodafone και έδωσα αλλα 10 ευρω.Βρισκομαι πια με 500 Mb συν τα παλιά που είχα και με 728 λεπτά χρόνο ομιλίας ενω το υπόλοιπο μου σε ευρω έγινε 7,29 ευρω και λήγει 29/11.Που ειναι το τρίμηνο ?

GTZ (George)

S23 Ultra SM-S918B

S7  SM-G 930F

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone
  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...