Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δε στα είπε καλά ο φίλος, στο πακέτο των 7€ αν κάνεις online ανανέωση σου δίνει 300 λεπτά προς όλους και 100 μπόνους, σύνολο 400 λεπτά ;)

 

ποιο πακέτο στο Vodafone CU σου δίνει με 7 ευρώ 300 λεπτά και αλλά 100 με online ανανέωση;

Link to comment
Share on other sites

ποιο πακέτο στο Vodafone CU σου δίνει με 7 ευρώ 300 λεπτά και αλλά 100 με online ανανέωση;

Υπάρχουν δύο εκδοχές του πακέτου CU combo 600: (1) Χωρίς την ειδική προσφορά: 200' προς όλους+100' προς όλους bonus online ενεργοποίησης+100 SMS προς όλους+500' προς CU+500 SMS προς CU+60 MB και (2) με την ειδική προσφορά: 300' προς όλους+100' προς όλους bonus online ενεργοποίησης+100 SMS προς όλους+300' προς CU+500 SMS προς CU+60 MB. Σε μένα την έδωσαν την ειδική προσφορά, επειδή είδαν, ότι κατανάλωνα κυρίως χρόνο προς όλους. Μου είπαν όμως, ότι αν τους τη ζητήσει κάποιος στην εξυπηρέτηση πελατών, τη δίνουν. Αφορά τα πακέτα talk2Vodafone 600 και CU combo 600. Συμφέρει αν μιλάς πολύ προς όλους, ενώ δε συμφέρει αν μιλάς πολύ προς CU ή προς Vodafone.

Link to comment
Share on other sites

Επειδη δε βλέπω πολλή κίνηση στο γκρουπ του Vodafone Ολυμπιακός, θα κάνω την ερώτηση εδώ: Το πρώτο μου νούμερο είναι το παραπάνω και βρήκα κλήση από +301399 , λίγο που το έψαξα φαίνεται να είναι εξυπηρέτηση εταιρικών πελατών, ψιλοασχετο βέβαια. Μήπως είναι από κανέναν διαγωνισμό Vodafone; Φοβάμαι να καλώ τέτοια νούμερα, μη μου έρθει καμμία τρελή χρέωση.
Link to comment
Share on other sites

Επειδη δε βλέπω πολλή κίνηση στο γκρουπ του Vodafone Ολυμπιακός, θα κάνω την ερώτηση εδώ: Το πρώτο μου νούμερο είναι το παραπάνω και βρήκα κλήση από +301399 , λίγο που το έψαξα φαίνεται να είναι εξυπηρέτηση εταιρικών πελατών, ψιλοασχετο βέβαια. Μήπως είναι από κανέναν διαγωνισμό Vodafone; Φοβάμαι να καλώ τέτοια νούμερα, μη μου έρθει καμμία τρελή χρέωση.

Και να καλέσεις δεν θα ξέρεις ποιος σε κάλεσε για να σου δώσουν τον ίδιο υπάλληλο. Δεν νομίζω ότι πρόκειται να βρεις κάποια άκρη. Αν ήταν για κάποια ενημέρωση ή πρόσθετη υπηρεσία να σου προσφέρουν μάλλον θα σε καλέσουν ξανά.

Siemens C25, Nokia 3330, Nokia 8310, Sony - Ericsson K500i, BenQ - Siemens EL71, Nokia 6288, Νοkia 5310 XpressMusic, Nokia 5800 XpressMusic, Samsung Galaxy 3 i5800, Sony Xperia Go, Vodafone Smart 4G (Yulong 8860u), Nexus 5, Nexus 5X LineageOS 15.0 (14/12/2017), Huawei P9 Lite (2017), Samsung S9+ 6GB/64GB, Samsung S20+ 8GB/128GB

Link to comment
Share on other sites

Τελικά ηχογραφημένο μήνυμα με προωθησε στο 13830 και εκει δεν ειχαν τιποτα στους υπολογιστες. Τώρα πως γινεται κατα λαθος να με παρουν απο τα εταιρικα ενας θεος ξερει...
Link to comment
Share on other sites

Για άλλη μία φορά έβαλα την κάρτα μου, έρχεται το μπόνους, αφήνω να περάσουν πάνω από 5 λεπτά ίσως και 10 και ενεργοποιώ το πακέτο του μήνα Vodafone 300 με τα 5 ευρώ. Όμως, για άλλη μία φορά καταναλώνει από τα λεπτά του πακέτου και όχι από το bonus και το "δώρο" έγινε άδωρο.... Προφανώς κάτι παίζει με κάποια πονηρή χρονοκαθυστέρηση ενεργοποίησης του μπόνους και ας σου έρχεται και σμς επιβεβαιώσης ενεργοποίησης του...
Link to comment
Share on other sites

Για άλλη μία φορά έβαλα την κάρτα μου, έρχεται το μπόνους, αφήνω να περάσουν πάνω από 5 λεπτά ίσως και 10 και ενεργοποιώ το πακέτο του μήνα Vodafone 300 με τα 5 ευρώ. Όμως, για άλλη μία φορά καταναλώνει από τα λεπτά του πακέτου και όχι από το bonus και το "δώρο" έγινε άδωρο.... Προφανώς κάτι παίζει με κάποια πονηρή χρονοκαθυστέρηση ενεργοποίησης του μπόνους και ας σου έρχεται και σμς επιβεβαιώσης ενεργοποίησης του...

Μπονους εννοεις τις 2 ωρες προς βονταφον αν βαλεις 10 ευρω?

 

Στάλθηκε απο s4 με tapa

Link to comment
Share on other sites

Aν και οι 2 παροχές (λεπτά προς vodafone και από το bonus και από το πακέτο) έχουν διάρκεια ένα μήνα, παίζει ρόλο από που καταναλώνει πρώτα; Θέλω να πω, πως αν μιλήσεις και εξαντλήσεις τα λεπτά από την μία θα τραβάει από την άλλη (ή και το αντίστροφο να γινόταν). Όχι;
Link to comment
Share on other sites

Aν και οι 2 παροχές (λεπτά προς vodafone και από το bonus και από το πακέτο) έχουν διάρκεια ένα μήνα, παίζει ρόλο από που καταναλώνει πρώτα; Θέλω να πω, πως αν μιλήσεις και εξαντλήσεις τα λεπτά από την μία θα τραβάει από την άλλη (ή και το αντίστροφο να γινόταν). Όχι;

 

Γενικώς προήγουνται τα λεπτά που λήγουν πρώτα πάντα στην ίδια κατηγορία ΚΑΙ η επόμενη προτεραιότητα είναι το είδος τους με αυτή τη σειρά: CU, Vodafone, Όλα τα δίκτυα.

Τίποτα από τον επόμενο μήνα θα κάνω αυτό που είχα κάνει πιο παλιά και δούλεψε. 12 παρά τα μεσάνυχτα θα βάζω κάρτα και 12 και κάτι θα βάζω το πακέτο. Το έκανα παλιά και δούλευε(εκεί περιέργως η χρονοκαθυστέρηση δεν υπάρχει...). Αλλά εντάξει δεν είχα όρεξη χθες και την πάτησα, όπως πιο παλιά.

Link to comment
Share on other sites

Για άλλη μία φορά έβαλα την κάρτα μου, έρχεται το μπόνους, αφήνω να περάσουν πάνω από 5 λεπτά ίσως και 10 και ενεργοποιώ το πακέτο του μήνα Vodafone 300 με τα 5 ευρώ. Όμως, για άλλη μία φορά καταναλώνει από τα λεπτά του πακέτου και όχι από το bonus και το "δώρο" έγινε άδωρο.... Προφανώς κάτι παίζει με κάποια πονηρή χρονοκαθυστέρηση ενεργοποίησης του μπόνους και ας σου έρχεται και σμς επιβεβαιώσης ενεργοποίησης του...

 

Aυτό συνέβαινε πάντα, και στο ιντερνετ αν βάλεις κάρτα και ανανεώσεις πακέτο μετά από λίγο και λήγουν μαζί τρώει από πακέτο δεν είναι όπως wind που προηγείται το bonus πάντα. Απλά εγώ πλέον βάζω καρτα τη μια μέρα και ανανεώνω πακέτο την επόμενη και ξενοιάζω

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Γενικώς προήγουνται τα λεπτά που λήγουν πρώτα πάντα στην ίδια κατηγορία ΚΑΙ η επόμενη προτεραιότητα είναι το είδος τους με αυτή τη σειρά: CU, Vodafone, Όλα τα δίκτυα.

Λογικό, αλλά άλλο προσπαθώ να καταλάβω. Η διάρκειά τους έτσι όπως τα ενεργοποίησες δεν διαφέρει λίγα λεπτά; Πρακτικά έχεις κάποιο πρόβλημα; Αν δεν έχει τελειώσει ο μήνας και τα φας όλα του πακέτου δεν θα πάρει από το bonus;

Link to comment
Share on other sites

Λογικό, αλλά άλλο προσπαθώ να καταλάβω. Η διάρκειά τους έτσι όπως τα ενεργοποίησες δεν διαφέρει λίγα λεπτά; Πρακτικά έχεις κάποιο πρόβλημα; Αν δεν έχει τελειώσει ο μήνας και τα φας όλα του πακέτου δεν θα πάρει από το bonus;

 

Nαι θα πάρει από το μπόνους. Αλλά τι σόι μπόνους είναι αυτό; Για να το γευτώ θα πρέπει να χρησιμοποιήσω ό,τι αγόρασα; Άλλωστε εγώ ανανεωνω νωρίτερα για να τα μαζεύω τα λεπτά που μένουν

Link to comment
Share on other sites

Κατάλαβα. Απλά θέλεις να μαζεύεις τα λεπτά για να τα μεταφέρεις. Συγνώμη που επιμένω για να καταλάβω τι εννοούσες. Είναι επειδή αγοράζω το ίδιο πακέτο και έχω επιλέξει το ίδιο bonus στους δικούς μου.
Link to comment
Share on other sites

Ναι ναι. Συγγνώμη που δεν διευκρινισα.

Εγω πιστευω πως απο το μπονους πρεπει να παρει. Για ρωτα μεσα απο την ιστοσελιδα του cu τα παιδια εκει περα

 

Στάλθηκε απο s4 με tapa

Link to comment
Share on other sites

Nαι θα πάρει από το μπόνους. Αλλά τι σόι μπόνους είναι αυτό; Για να το γευτώ θα πρέπει να χρησιμοποιήσω ό,τι αγόρασα; Άλλωστε εγώ ανανεωνω νωρίτερα για να τα μαζεύω τα λεπτά που μένουν

 

Το λες για την περίπτωση που δεν θα βάλεις κάρτα κάποιον μήνα ; Γιατί αν βάζεις κάρτα κάθε 29 μέρες ας πούμε δεν μεταφέρονται και τα 120' ?

7+ years with the legend...

Oneplus One // Xiaomi Mi 6 // Huawei P30 // Apple iPhone 11 // Apple iPhone 13 + Google Pixel 6a

Apple Watch SE

Apple iPad (6th gen)

Link to comment
Share on other sites

Το λες για την περίπτωση που δεν θα βάλεις κάρτα κάποιον μήνα ; Γιατί αν βάζεις κάρτα κάθε 29 μέρες ας πούμε δεν μεταφέρονται και τα 120' ?

Ναι δεν βάζω κάθε μήνα κάρτα έτσι και αλλιώς γιατί δεν μου χρειάζεται. Οπότε για αυτό και σπάζομαι λίγο... Αλλά εντάξει θα φροντίσω από εδώ και πέρα να βάζω την κάρτα 1 μέρα πριν αφού είναι "τέτοιοι" και αυτοί... ;)

Link to comment
Share on other sites

Ναι δεν βάζω κάθε μήνα κάρτα έτσι και αλλιώς γιατί δεν μου χρειάζεται. Οπότε για αυτό και σπάζομαι λίγο... Αλλά εντάξει θα φροντίσω από εδώ και πέρα να βάζω την κάρτα 1 μέρα πριν αφού είναι "τέτοιοι" και αυτοί... ;)

 

Η πολιτική της Βοντα είναι γνωστή εδώ και χρόνια... Στις άλλες χώρες πληρώνει ηδη την πονηριά της, στην Ελλάδα θέλει λίγο παραπάνω χρονο να την καταλάβει ο κλασσικός ελληναρας. Πάντως τα τελευταία νούμερα δείχνουν κατακόρυφη πτώση της Βοντα και σουπερ ανοδο γουιντ, όπως επίσης μικρή επιστροφή των γουατς απ φανς...

Link to comment
Share on other sites

Η πολιτική της Βοντα είναι γνωστή εδώ και χρόνια... Στις άλλες χώρες πληρώνει ηδη την πονηριά της, στην Ελλάδα θέλει λίγο παραπάνω χρονο να την καταλάβει ο κλασσικός ελληναρας. Πάντως τα τελευταία νούμερα δείχνουν κατακόρυφη πτώση της Βοντα και σουπερ ανοδο γουιντ, όπως επίσης μικρή επιστροφή των γουατς απ φανς...

 

Το Vodafone CU ειναι αυτη τη στιγμη το πληρεστερο πακετο καρτοκινητης στην Ελλαδα με πολυ διαφορα απ τον επομενο. Κ με φοβερο σημα.

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Η πολιτική της Βοντα είναι γνωστή εδώ και χρόνια... Στις άλλες χώρες πληρώνει ηδη την πονηριά της, στην Ελλάδα θέλει λίγο παραπάνω χρονο να την καταλάβει ο κλασσικός ελληναρας. Πάντως τα τελευταία νούμερα δείχνουν κατακόρυφη πτώση της Βοντα και σουπερ ανοδο γουιντ, όπως επίσης μικρή επιστροφή των γουατς απ φανς...

 

Μπορεις να μας δειξεις τα νουμερα αυτα;

Οντως κατακορυφη ειναι η ταση της Vodafone οπως φαινεται απο τους αριθμους που δημοσιευει ανα τριμηνο

Αλλα μια και η Wind δεν δημοσιευει, θα εκτιμουσα πολυ να δω αυτα τα νουμερα με την σουπερ ανοδο (της διαφορας μεταξυ τους βεβαιως βεβαιως).

Link to comment
Share on other sites

εβαλα πριν εναν μηνα το πακετο της cu combo 600 και σε μια μερα ληγει, δεν μου εχουν τελειωσει ολα τα μηνυματα και ο χρονος ομιλιας και θα ήθελα να ρωτήσω αν βαλω κάρτα πριν την ληξη του προγραμματος θα μεταφερθουν αυτόματα ή θα χαθούν έτσι και αλλιως?
Link to comment
Share on other sites

Το Vodafone CU ειναι αυτη τη στιγμη το πληρεστερο πακετο καρτοκινητης στην Ελλαδα με πολυ διαφορα απ τον επομενο. Κ με φοβερο σημα.

γράφεις με βάση τα προσωπικά σου γούστα και εμπειρίες, αφού όλοι ξέρουν ότι α) φρογκ κ κιου εχουν φτηνοτερα πακετα και περισσότερο και καλύτερο ίντερνετ, και β) η καλυψη σηματος ειναι ενας μυθος, αφου εχει τιμωρηθεί στο παρελθόν για παραπληροφόρηση.

Μπορεις να μας δειξεις τα νουμερα αυτα;

Οντως κατακορυφη ειναι η ταση της Vodafone οπως φαινεται απο τους αριθμους που δημοσιευει ανα τριμηνο

Αλλα μια και η Wind δεν δημοσιευει, θα εκτιμουσα πολυ να δω αυτα τα νουμερα με την σουπερ ανοδο (της διαφορας μεταξυ τους βεβαιως βεβαιως).

'Πτώση', όχι 'τάση'. Εαν ψάχνεις τάση, η ταση ειναι να χάνει συνδρομητες η βοντα, περισσότερο απο κανεναν αλλο. Τα νουμερα τα ξερεις, μη κουραζουμε τον κοσμο

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω γιατί έχει τιμωρηθεί, αλλά παντού έχω 4g με ταχύτητες πάνω από 25mbps, ενώ από την wind έφυγα τρέχοντας γιατί με το ζόρι είχε H. Ο κάθε ένας με τα γούστα του και όπως τον βολεύει. Η wind, πάντα είχα την εντύπωση πως είναι πιο φθηνή γιατί δεν είχε άλλο τρόπο να προσελκύσει πελάτες.

 

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω γιατί έχει τιμωρηθεί, αλλά παντού έχω 4g με ταχύτητες πάνω από 25mbps, ενώ από την wind έφυγα τρέχοντας γιατί με το ζόρι είχε H. Ο κάθε ένας με τα γούστα του και όπως τον βολεύει. Η wind, πάντα είχα την εντύπωση πως είναι πιο φθηνή γιατί δεν είχε άλλο τρόπο να προσελκύσει πελάτες.

 

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

 

που να δεις πόσοι έφυγαν από τη βονταφον τρέχοντας προς γουιντ, αφου ουτε 3g δεν ειχαν με τη βονταφον!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone
  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...