Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σιγουρα τον εριξαν πιστευω και γω,για αυτο θα παω αυριο απο το καταστημα να δω τι παιζει...

το just surf το παιρνει με την ανανεωση,αυτο ειναι σιγουρο...

υπαρχει πακετο που να δινει 300' προς ολους και 300 ' προς vodafone?

με ποιο αντιτιμο ?αυτο ειναι που δεν μπορω να βρω...

στο my account εκανα εγγραφη τωρα αρα δεν παιζει να εγινε κατι απο κει....

 

Ναι φίλε. 300' προς βόνταφον και 300' προς όλους με 7€. Συν τα 500ΜΒ από την ανανέωση των 10€. 8,93€ μπήκαν μέσα. Άρα υπόλοιπο 1,93€.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ναι φίλε. 300' προς βόνταφον και 300' προς όλους με 7€. Συν τα 500ΜΒ από την ανανέωση των 10€. 8,93€ μπήκαν μέσα. Άρα υπόλοιπο 1,93€.

 

Να σαι καλα pakitis που μας εδωσες τα φωτα σου!

η προσφορα θα μπαινει αυτοματα με καθε ανανεωση δηλ ή ηταν μονο γι αυτον το μηνα?

για να δω αν υπαρχει δυνατοτητα ακυρωσης το λεω, τωρα που βρηκαμε μια ακρη!

Link to comment
Share on other sites

Να σαι καλα pakitis που μας εδωσες τα φωτα σου!

η προσφορα θα μπαινει αυτοματα με καθε ανανεωση δηλ ή ηταν μονο γι αυτον το μηνα?

για να δω αν υπαρχει δυνατοτητα ακυρωσης το λεω, τωρα που βρηκαμε μια ακρη!

 

Όχι, για μία φορά. ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Κάπου στις Ρυθμίσεις είναι Δίκτυα -> Ονόματα Σημείου Πρόσβασης.

Να σαι καλά φίλε αυτό ήταν.από το vf internet corporate το γύρισα στο vf internet και Όλα καλά.Δεν ξέρω πως άλλαξε.πάντως σε Ευχαριστώ πολύ για τη βοήθεια.

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε μήνυμα για free ομιλία, μηνύματα και ΜΒ για τα απογεύματα 17:00 - 21:00 μέχρι 27/9. Στείλτε Ν στο 1398 από το CU σας και παίρνετε 2000' και 2000 SMS προς CU και 1GB για ίντερνετ! Καλό!

Συσκευή: Realme 8 5G 4/64 GB

Carriers: 🟢 Cosmote - 🔴 Nova

Link to comment
Share on other sites

CU Free Απογευματάρες

 

Κάθε απόγευμα από 14/09 έως και 27/09, από τις 17:00 έως τις 21:00, τα έχεις όλα δωρεάν: και ΜΒ και Ομιλία & SMS προς CU! Το ξεζουμίζεις!

 

Για εγγραφή, στείλε N με δωρεάν SMS στο 1398.

 

 

 

Tell me more, tell me more…!

 

Για εγγραφή στo CU Free Απογευματάρες μπορείς να στείλεις «Ν» με δωρεάν SMS στο 1398 έως και 27/09 στις 20:59.

Τα δωρεάν λεπτά, SMS και ΜΒ ισχύουν από 14/09/15 έως και 27/09/15 για τις ώρες 17:00 - 21:00

Πολιτική Ορθής Χρήσης: 2.000 λεπτά προς CU, 2.000 SMS προς CU και 1GB για όλο το διάστημα της προσφοράς.

Για το υπόλοιπο σου θα ενημερωθείς μέσω SMS στο 80% και στο 100% της χρήσης.

Η προσφορά ισχύει για συνδρομητές CU που έχουν κάνει μια ανανέωση χρόνου ομιλίας οποιασδήποτε αξίας τους τελευταίους 6 μήνες.

Με σκοπό τη διασφάλιση ποιότητας του δικτύου της και την καλύτερη δυνατή εμπειρία των συνδρομητών της κατά τη χρήση των δωρεάν MB, η Vodafone δύναται να επαναπροσδιορίσει την ονομαστική ταχύτητα πρόσβασης στο 3G/4G δίκτυό της.

http://www.vodafonecu.gr/gr/upiresies-cu/ananeosi-hronou-omilias-1/cu-free-apogeumatares/

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε μήνυμα για free ομιλία, μηνύματα και ΜΒ για τα απογεύματα 17:00 - 21:00 μέχρι 27/9. Στείλτε Ν στο 1398 από το CU σας και παίρνετε 2000' και 2000 SMS προς CU και 1GB για ίντερνετ! Καλό!

 

Μόλις ήρθε και σε μένα.Αν ήταν free προς όλους θα ήταν πάντως καλύτερα:alien:

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, για να παρω ενα νεο νουμερο cu υπαρχει χρεωση ή μπορω να το παρω και χωρις χρηματα στην καρτα; Επισης το μονο που χρειαζομαι να εχω μαζι ειναι η ταυτοτητα; Ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

Δωρεάν τα δίνουν στην Vodafone και μόνο με ταυτότητα.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, για να παρω ενα νεο νουμερο cu υπαρχει χρεωση ή μπορω να το παρω και χωρις χρηματα στην καρτα; Επισης το μονο που χρειαζομαι να εχω μαζι ειναι η ταυτοτητα; Ευχαριστω.

 

Νομίζω πως όλοι οι νέοι αριθμοί έχουν χρέωση 5€ στα καταστήματα, αλλά σου δίνουν ένα δωρεάν πακέτο αξίας 5€. Πάντως, αν είσαι Αθήνα, μπορείς να περάσεις από κάποιο σταθμό μετρό όπως π.χ. Αμπελόκηποι, Σύνταγμα ή Ομόνοια και σίγουρα θα δεις πλανόδιους υπαλλήλους της Vodafone και άλλων, που λένε πως δίνουν δωρεάν αριθμούς... Εκτός από αυτό, μπορείς να το παραγγείλεις δωρεάν από το ίντερνετ, δίνοντας παράλληλα και τα στοιχεία σου, όμως για να στο στείλουν, πρέπει να αγοράσεις και μία κάρτα ανανέωσης μαζί με την παραγγελία.

 

Πάντως στο μικρότερο αδερφό μου, όταν πήγε να γραφτεί στο ΤΕΙ, του έδωσαν δωρεάν αριθμό για φοιτητικό CU... Εκτός αν εσύ δεν είσαι φοιτητής... :p

Edited by MitsosDaBest13
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε όλους μια ερώτηση παίδες...επειδη σκεφτομαι να το αλλάξω απο συμβόλαιο που εχω τωρα σε καρτοκινητο οχι στο cu ,θελω να ρωτησω ,ενα φιλαρακι εχει καρτοκινητο και του δίνουν με καθε ανανεωση 400 λεπτα προς όλους και οχι 200 που λεει στο site...αυτό το δινουν σε όλους η επιλεκτικα;
Link to comment
Share on other sites

Μόνο σε παλιούς το δίνουν

Η προσφορα δεν ειναι διαθέσιμη για κανέναν καινούριο σε οποιοδήποτε δίκτυο .

Link to comment
Share on other sites

Μόνο σε παλιούς το δίνουν

Η προσφορα δεν ειναι διαθέσιμη για κανέναν καινούριο σε οποιοδήποτε δίκτυο .

 

Δεν είναι αδικία αυτή προς τους νέους;

Link to comment
Share on other sites

Σε περίπτωση που παρέλθει η ημερομηνία λήξης του υπολοίπου (πχ 90 μέρες ή 180, παλιότερα) και δεν ανανεώσω, χάνω το υπόλοιπο. Πόσο χρόνο, όμως, έχω στη συνέχεια για να ανανεώσω ώστε να μη χάσω τον αριθμό ή μπλοκαριστεί η κάρτα sim;

13 μήνες από την τελευταία ανανέωση.

 

Επανέρχομαι. Στο διάστημα αυτό (από τις 90 μέρες μέχρι τους 13 μήνες) μπορώ να δέχομαι κλήσεις χωρίς να έχω υπόλοιπο (και χωρίς να έχω ανανεώσει;)

Link to comment
Share on other sites

Μόλις δοκίμασα να καλέσω ένα CU που δεν έχει υπόλοιπο γιατί είχε λήξει, και βλέπω ότι χτυπάει κανονικά.
Link to comment
Share on other sites

έχω cu, και θα ταξιδέψω Δανία, Γερμανία, Ολλανδία, και Γαλλία. με συμφέρει να ενεργοποιήσω vodafone passport? να αγοράσω κάποιο πακέτο? η να εμπιστευτώ της βασικές χρεώσεις roaming που αναγράφονται στην σελίδα toy cu (Φτηνό φαίνεται, δέν νομίζω να χρειαστώ πολλά mb έτσι κ αλλιώς, και ομιλία - σμσ δέν πρόκειτε να κάνω,μονο σε περίπτωση ανάγκης) τί προτείνετε?
Link to comment
Share on other sites

Η ομιλία και τα sms είναι είναι φτηνά. Μισή τιμή από ότι κοστίζουν στην Ελλάδα.

Αλλά τα ΜΒ δε νομίζω. Εκτός αν σου φαίνεται φτηνό το 0.25€ το ΜΒ δηλαδή 25€ τα 100ΜΒ

Link to comment
Share on other sites

Ανάλογα τη χρήση σου. Για εισερχόμενες κλήσεις κάτω των 10 λεπτών συμφέρει η βασική χρέωση του roaming. Από εκεί και πέρα πρέπει να κρίνεις τι χρήση θες να κάνεις και ποιο πακέτο σου ταιριάζει καλύτερα.

Siemens C25, Nokia 3330, Nokia 8310, Sony - Ericsson K500i, BenQ - Siemens EL71, Nokia 6288, Νοkia 5310 XpressMusic, Nokia 5800 XpressMusic, Samsung Galaxy 3 i5800, Sony Xperia Go, Vodafone Smart 4G (Yulong 8860u), Nexus 5, Nexus 5X LineageOS 15.0 (14/12/2017), Huawei P9 Lite (2017), Samsung S9+ 6GB/64GB, Samsung S20+ 8GB/128GB

Link to comment
Share on other sites

Η ομιλία και τα sms είναι είναι φτηνά. Μισή τιμή από ότι κοστίζουν στην Ελλάδα.

Αλλά τα ΜΒ δε νομίζω. Εκτός αν σου φαίνεται φτηνό το 0.25€ το ΜΒ δηλαδή 25€ τα 100ΜΒ

στο site αναφέρει (Υπόλοιπος Κόσμος: όλα τα υπόλοιπα συνεργαζόμενα δίκτυα 1 Για ημερήσια χρήση έως 1MB η χρέωση είναι 0,0049€ στην Ευρωπαϊκή Ζώνη και €0,00977/ 10 KB στον Υπόλοιπο Κόσμο.) σε άλλο σημείο αναφέρει

1 Για ημερήσια χρήση έως 1MB η χρέωση είναι 0,0049€ / 10ΚΒ στην Ευρωπαϊκή Ζώνη

ότι νά ναι δηλαδή

 

με 1 mb μπορείς να βρείς το στίγμα σου σε ήδη κατεβασμένους χάρτες πάρα πολλές φορές την ημέρα,

ακόμα και μία φώτο να κάνεις πόστ στο fb (100-200κβ)

+fb messaging

Edited by oxin_rain
updated cost
Link to comment
Share on other sites

Τον Αύγουστο που είχα πάει Ιταλία, είχα ενεργοποιήσει πακετάκι με 2 ευρώ για 24 ώρες που έδινε 100 mb την ημέρα σε roaming. Αν θυμάμαι καλά στέλνεις N στο 1338. Για χρεώσεις ομιλίας ολίγης διάρκειας συμφέρει το βασικό πακέτο κλήσης.
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι αδικία αυτή προς τους νέους;

 

Τρόπος για να κρατήσουν τους παλιούς είναι.Αλλωστε πότε ή ζωή ήταν δικαιη; :lol:

Link to comment
Share on other sites

Έλαβα μήνυμα "H ΠPOΣΦOPA ME TA 10E BONUS AΠO THN KAPTA NEAΣ ΓENIAΣ EΛHΞE! EXEIΣ OMΩΣ TA CU ΠAKETA! BPEΣ AYTO ΠOY ΣOY TAIPIAZEI ΣTO VODAFONECU.GR H' KAΛΩNTAΣ ΔΩPEAN ΣTO 1252."

 

Την κόψανε οριστικά την προσφορά; Δεν είδα καμία ανακοίνωση πουθενά.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone
  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...