Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

τα capital controls πάγωσαν και το Vodafone sharing ή είναι προσωρινό το πρόβλημα;

Ελπίζω να επανέλθει γιατί αλλιώς μέσα σε όλον τον πανικό θα χάσω και τα 14 ευρώ που έχω σε μια sim vodafone που έχω "στο συρτάρι". Θέλω να το καταργήσω λόγω της αλλαγής ισχύος υπολοίπου στους 3 μήνες αλλά για να βγάλω τα 14 πρέπει να ανανεώσω με 25 και να κάνω share το συνολικό ποσό. Αν αυτό δεν είναι εφικτό θα πρέπει να ξοδέψω το υπόλοιπο μου σε SMS δωρεάς στον ANIMA πριν αφήσω τον αριθμό. :mad:

Edited by tseapis
Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω να επανέλθει γιατί αλλιώς μέσα σε όλον τον πανικό θα χάσω και τα 14 ευρώ που έχω σε μια sim vodafone που έχω "στο συρτάρι". Θέλω να το καταργήσω λόγω της αλλαγής ισχύος υπολοίπου στους 3 μήνες αλλά για να βγάλω τα 14 πρέπει να ανανεώσω με 25 και να κάνω share το συνολικό ποσό. Αν αυτό δεν είναι εφικτό θα πρέπει να ξοδέψω το υπόλοιπο μου σε SMS δωρεάς στον ANIMA πριν αφήσω τον αριθμό. :mad:

 

Οκ μακαρι η χασουρα σου ολη να ειναι 14 ευρω... και ελπιζω να τελειωσει η ταλαιπωρια μας οσο το δυνατον πιο συντομα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια,εχω ενεργοποιησει ενα CU νουμερακι,για MB τι επιλογες εχω; Πως κανω online λογαριασμο και με ποιους τροπους κανω ανανεωση;

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

 

μου το έστειλε και ένας φίλος μου που του το έστειλε η Vodafone cu ! το ενεργοποίησα αλλά βλέπω ότι δεν περιλαμβάνει mms δεν αναγράφεται πουθενά άρα μόνο κλασικά μυνηματα είναι! επίσης μην ξεχνάμε και το όριο πολιτικής ορθής χρήσης στο ίντερνετ τα 500MB που έχει κάθε γραμμή καρτοκινητου ανεξαρτήτως δωρεάν παροχων ή προγράμματος ίντερνετ! πολύ χαζό αυτό διότι δεν μπορείς να κατεβάσεις κάτι μεγαλύτερο από 500MB τις προάλλες ήμουνα Αθήνα στα μέσα μεταφοράς και έβλεπα το τελευταίο επεισόδιο του μπρουσκό και δεν μπόρεσα να το δω όλο στο τέλος μου ήρθε μυνημα ότι λόγω πολιτικής ορθής χρήσης η ταχύτητα σύνδεσης θα επανέλθει στις 4 στα φυσιολογικά επίπεδα και δεν μπορούσα μετά να φορτώσει τίποτα μια ώρα έκανε και το έκλεισα! και φανταστείτε είχα μπει μέσω 3g δηλαδή άμα είχα μπει μέσω 4g θα τελείωνε στο πι και φι το ίντερνετ!

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Μεγάλο πρόβλημα να σε κόβει και να μην μπορείς να δεις "το μπρούσκο"...

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

μου το έστειλε και ένας φίλος μου που του το έστειλε η Vodafone cu ! το ενεργοποίησα αλλά βλέπω ότι δεν περιλαμβάνει mms δεν αναγράφεται πουθενά άρα μόνο κλασικά μυνηματα είναι! επίσης μην ξεχνάμε και το όριο πολιτικής ορθής χρήσης στο ίντερνετ τα 500MB που έχει κάθε γραμμή καρτοκινητου ανεξαρτήτως δωρεάν παροχων ή προγράμματος ίντερνετ! πολύ χαζό αυτό διότι δεν μπορείς να κατεβάσεις κάτι μεγαλύτερο από 500MB τις προάλλες ήμουνα Αθήνα στα μέσα μεταφοράς και έβλεπα το τελευταίο επεισόδιο του μπρουσκό και δεν μπόρεσα να το δω όλο στο τέλος μου ήρθε μυνημα ότι λόγω πολιτικής ορθής χρήσης η ταχύτητα σύνδεσης θα επανέλθει στις 4 στα φυσιολογικά επίπεδα και δεν μπορούσα μετά να φορτώσει τίποτα μια ώρα έκανε και το έκλεισα! και φανταστείτε είχα μπει μέσω 3g δηλαδή άμα είχα μπει μέσω 4g θα τελείωνε στο πι και φι το ίντερνετ!

 

Και 4G να είχες τα ίδια θα έβλεπες. Επειδή κατεβαίνει πιο γρήγορα το αρχείο δεν σημαίνει ότι θα σου φάει περισσότερα data.

Siemens C25, Nokia 3330, Nokia 8310, Sony - Ericsson K500i, BenQ - Siemens EL71, Nokia 6288, Νοkia 5310 XpressMusic, Nokia 5800 XpressMusic, Samsung Galaxy 3 i5800, Sony Xperia Go, Vodafone Smart 4G (Yulong 8860u), Nexus 5, Nexus 5X LineageOS 15.0 (14/12/2017), Huawei P9 Lite (2017), Samsung S9+ 6GB/64GB, Samsung S20+ 8GB/128GB

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να μου εξηγήσει κάποιος τι παίζει με το περιορισμό ταχύτητας στο cu ? Θέλω να πάρω ένα πακέτο και να το χρησιμοποιώ με tethering .
Link to comment
Share on other sites

Μέσα σε μια μέρα υπάρχει όριο 500mb. Μετά η ταχύτητα πέφτει στο 2g και επανέρχεται στις 4:00 τα ξημερώματα της επόμενης.
Link to comment
Share on other sites

τελικα εχουμε κανενα νεοτερο για το vodafone sharing ?ντροπη τους θελω να στειλω χρηματα σε καποιους ανθρωπους !!!!!!!!!!1

 

έστειλα κανονικά χτες από CU σε CU 2 φορές.

Link to comment
Share on other sites

έστειλα κανονικά χτες από CU σε CU 2 φορές.

Πολύ ωραία! Ευχαριστώ για την ενημέρωση! Και χαίρομαι που επανήλθε.

Link to comment
Share on other sites

Για συνδρομητές Vodafone CU, CU free nights από 10/7 έως και 4/8. Ενεργοποίηση με δωρεάν μήνυμα Ν στο 1398.

Περισσότερα : http://www.vodafonecu.gr/gr/upiresies-cu/ananeosi-hronou-omilias-1/cu-free-nights/

 

Για συνδρομητές καρτοπρογράμματος, κάθε Σαββατοκύριακο από 18/7 έως και 6/9, δωρεάν 1500 λεπτά προς όλους. Ενεργοποίηση στέλνοντας Ν στο 1252.

Περισσότερα : http://www.vodafone.gr/portal/client/cms/viewCmsPage.action?pageId=12262

Link to comment
Share on other sites

Εκανα ανανεωση χρονου σημερα.

Θα πρεπει να ανανεωσω σε ενα 6μηνο για να μη χασω το υπολοιπο μου?

ή σε ενα 3μηνο;

Link to comment
Share on other sites

Εκανα ανανεωση χρονου σημερα.

Θα πρεπει να ανανεωσω σε ενα 6μηνο για να μη χασω το υπολοιπο μου?

ή σε ενα 3μηνο;

Ακόμη 6μηνο.Αλλά πάρε 1252 να ακούσεις....

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

Ακόμη 6μηνο.Αλλά πάρε 1252 να ακούσεις....

 

Την εχω σε μοντεμακι προς το παρον. Μπορω να στειλω sms να μου δοθει αυτη η πληροφορια;

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι τις 26 Ιουλίου όλες οι ανανεώσεις είναι για 6 μήνες.

Από τις 27 Ιουλίου πάμε στους 3 μήνες εκτός αν υπερισχύει η προηγούμενη ανανεώση.

Link to comment
Share on other sites

αν εχεις υπολοιπο στο paypal κανονικα αλλιως λογω capital δεν προχωραει..

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

οχι γιατι το paypal ειναι ιδρυμα με εδρα στο εξωτερικο

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone
  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...