Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ενεργοποιωντας λοιπον το Surf & e-mail 100, μπορω να εχω παραλληλα ενεργοποιημενο και το 'vodafone ολη μερα' που ηδη εχω, ωστε οταν 'τελειωσει' το 1gb, να γυρισει αυτοματα στο 'vodafone ολη μερα', με χρεωση 1€/μερα;
Link to comment
Share on other sites

Κλήση στο 1266. Αλλαγές μπορούν να γίνονται μία φορά κάθε μήνα.

 

edit : Προσοχή. Αν έχεις το απλό καρτοκινητό από παλιά με το bonus των 300 λεπτών με 10€ ανανέωση, θα το χάσεις όταν το κάνεις CU, και λογικά και να το ξανακάνεις απλό καρτοκινητό στο μέλλον δεν θα στο ξαναδώσουν.

 

δεν θα του το ξαναδωσουν σιγουρα

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

τα 300 λεπτα που εχω μπονους ειναι ο μονος λογος που δεν αλλαξα ακομα.Γιατι μου δινουν μολις κανω ανανεωση καθε μηνα και την ειδικη προσφορα 1GB + 100 sms προς ολους με 5 ευρω και αν δεν το βαλω μου στελνουν μετα απο 2-3 μερες την προσφορα με τα 700 λεπτα προς ολα τα δικτυα + τα μηνυματα με 12 ευρω. οποτε με αυτα ειμαι καλυμενος και μου περισευουν πολλα για εναν μηνα.
Link to comment
Share on other sites

Ενεργοποιωντας λοιπον το Surf & e-mail 100, μπορω να εχω παραλληλα ενεργοποιημενο και το 'vodafone ολη μερα' που ηδη εχω, ωστε οταν 'τελειωσει' το 1gb, να γυρισει αυτοματα στο 'vodafone ολη μερα', με χρεωση 1€/μερα;

 

σωστά στα είπε ο φίλος για το surf&email 100 εκτός 2 λεπτομερειών: με τα 5 ευρώ παίρνεις 500ΜΒ αντί για 100ΜΒ και αν τη στιγμη της ενεργοποίησης διαλέξεις την αυτόματη ανανέωση, τότε σου δίνει το bonus των +500ΜΒ --> σύνολο 1GB. Έτσι γίνεται στην online ενεργοποίηση τουλάχιστον, και φυσικά έτσι θα το κάνεις, αφού την αυτόματη ανανέωση την απενεργοποιείς όποτε θέλεις! Η δεύτερη λεπτομέρεια είναι οτι το 500 αντί 100 ισχύει μέχρι 30/6 - δεν σημαίνει οτι θα το κόψουν, απλά έχε το υπόψιν.

 

Για το vodafone ολη μέρα νομίζω δεν είνια συμβατό με τα πακέτα ιντερνετ (λένε οτι μετά τα δωρεάν ΜΒ πας σε χρεώσεις τιμοκαταλόγου), πρέπει να ρωτήσεις... ή απλά να παρακολουθείς καθε λίγο το υπόλοιπο (ή να βάλεις usage counter στο κινητό) για να προλάβεις δυσάρεστες εκπλήξεις..

 

@zchrisz: χθες έκανα συγκεκριμένη ερώτηση αν όντως καταργήθηκε οριστικά και για άλλη μια φορά μου είπαν όχι, μόνο προσωρινά λόγω τεχνικών "δυσκολιών" (και όχι "προβλημάτων"), οπότε αναμένουμε και ελπίζουμε - γιατί έμένα με βολεύει απίστευτα αυτή η υπηρεσία...

Link to comment
Share on other sites

σωστά στα είπε ο φίλος για το surf&email 100 εκτός 2 λεπτομερειών: με τα 5 ευρώ παίρνεις 500ΜΒ αντί για 100ΜΒ και αν τη στιγμη της ενεργοποίησης διαλέξεις την αυτόματη ανανέωση, τότε σου δίνει το bonus των +500ΜΒ --> σύνολο 1GB. Έτσι γίνεται στην online ενεργοποίηση τουλάχιστον, και φυσικά έτσι θα το κάνεις, αφού την αυτόματη ανανέωση την απενεργοποιείς όποτε θέλεις! Η δεύτερη λεπτομέρεια είναι οτι το 500 αντί 100 ισχύει μέχρι 30/6 - δεν σημαίνει οτι θα το κόψουν, απλά έχε το υπόψιν.

 

Επειδη δεν ειμαι σχετικος με αυτες τις διαδικασιες της vodafone, πως/που επιλεγω την 'αυτοματη ανανεωση';

Link to comment
Share on other sites

Καλώντας 1252 για να ενεργοποιήσης το πακέτο θα σε ρωτήσει αν το θέλεις με μηνιαία Ανανέωση

Μέσω online account υπάρχουν δυο διαφορετικές επιλογές

Το internet Με την μέρα είναι το μόνο πακέτο στην vodafone για όσους δεν έχουν άλλο internet

Άλλες χρεώσεις δεν υπάρχουν

@PP6210

Φυσικά και έγραψα ότι τα 1000 ΜΒ είναι με αυτόματη μηνιαία ανανέωση

Κατα την γνώμη μου δεν ξέχασα καμμία λεπτομέρεια

Link to comment
Share on other sites

60 euro !!!

 

Θέλω τουλάχιστον 800 λεπτά προς όλους,καμια 200αρια SMS και 500-700mb.

 

Μπορώ να αλλάξω το συμβόλαιο που έχω με cu τώρα η πρέπει να περιμένω την λήξει του (24 μήνες +συσκευή);;

 

Η διαρκεια της κάθε κλήσης είναι μεγάλη ; γιατί υπολόγισε οτι στο καρτοκινητο εχεις ελάχιστη χρέωση το 3λεπτο! Με το καλημέρα έχουν φύγει τρια λεπτα αμέσως!

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

@PP6210

Φυσικά και έγραψα ότι τα 1000 ΜΒ είναι με αυτόματη μηνιαία ανανέωση

Κατα την γνώμη μου δεν ξέχασα καμμία λεπτομέρεια

 

ναι έχεις δίκιο, τώρα το πρόσεξα καλύτερα το μήνυμα σου, συγγνώμη :O

Link to comment
Share on other sites

Η διαρκεια της κάθε κλήσης είναι μεγάλη ; γιατί υπολόγισε οτι στο καρτοκινητο εχεις ελάχιστη χρέωση το 3λεπτο! Με το καλημέρα έχουν φύγει τρια λεπτα αμέσως!

Όσο και να είναι η κάθε κλήση, είναι τέτοια η διαφορά στο ποσό που πληρώνει τώρα (60€) που εννοείται πως θα τον συμφέρει στο καρτοκινητό. Με 5€ έχει 400 λεπτά προς οποιονδήποτε και άλλα 300 λεπτά σε vodafone. Έστω και 3λεπτα, πάλι κερδισμένος βγαίνει. Ακόμα και να χρειαζόταν 1500 κλήσεις του ενός λεπτού, με τα 60€ αν αγοράσει πακέτα των 5€ μπορεί να το ισοφαρίσει (~1500 κλήσεις), χωρίς να έχει την δέσμευση του συμβολαίου. Σενάρια επιστημονικής φαντασίας βέβαια, αλλά λέμε τώρα... :lol:

Link to comment
Share on other sites

Καλώντας 1252 για να ενεργοποιήσης το πακέτο θα σε ρωτήσει αν το θέλεις με μηνιαία Ανανέωση

Μέσω online account υπάρχουν δυο διαφορετικές επιλογές

Το internet Με την μέρα είναι το μόνο πακέτο στην vodafone για όσους δεν έχουν άλλο internet

Άλλες χρεώσεις δεν υπάρχουν

@PP6210

Φυσικά και έγραψα ότι τα 1000 ΜΒ είναι με αυτόματη μηνιαία ανανέωση

Κατα την γνώμη μου δεν ξέχασα καμμία λεπτομέρεια

 

Έχω την εντύπωση όμως ότι το bonus των 500ΜΒ το παίρνεις αν ενεργοποιήσεις τη μηνιαία ανανέωση απο το site ή απο το application μόνο

Link to comment
Share on other sites

Έχω την εντύπωση όμως ότι το bonus των 500ΜΒ το παίρνεις αν ενεργοποιήσεις τη μηνιαία ανανέωση απο το site ή απο το application μόνο

 

Ξέρει κανεις αν οντως ισχυει κατι τετοιο;

Link to comment
Share on other sites

δεν ξέρω αν έπρεπε να ανοίξω άλλο θέμα.

μπορεί κάποιος να μου πει πως δουλεύει το vodafone double στο cu.

Έστω ότι έχω ενεργοποιημένη τη μια sim, αν ενεργοποιήσω και το κινητό με την 2η τι γίνεται;

απενεργοποιείται αυτόματα η 1η;

κι αν μετά κλείσω την 2η, επανέρχεται το σήμα στην 1η ή πρέπει να γίνει κάποια επανεκκίνηση;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά με τα φοιτητικά όταν τελειώσεις τις σπουδές τι γίνεται; εμένα λήγει στο τέλος Αυγούστου θα μου το κόψουν; έχει κανείς ιδέα;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά με τα φοιτητικά όταν τελειώσεις τις σπουδές τι γίνεται; εμένα λήγει στο τέλος Αυγούστου θα μου το κόψουν; έχει κανείς ιδέα;

Εμενα εδω και 10 σχεδον μηνες δεν μου το 'χουν κοψει.

Link to comment
Share on other sites

δεν ξέρω αν έπρεπε να ανοίξω άλλο θέμα.

μπορεί κάποιος να μου πει πως δουλεύει το vodafone double στο cu.

Έστω ότι έχω ενεργοποιημένη τη μια sim, αν ενεργοποιήσω και το κινητό με την 2η τι γίνεται;

απενεργοποιείται αυτόματα η 1η;

κι αν μετά κλείσω την 2η, επανέρχεται το σήμα στην 1η ή πρέπει να γίνει κάποια επανεκκίνηση;

 

Για να δουλεψει η μια πρεπει να εχεις κλειστο το αλλο κινητο.

Αν ανοιξεις και τα δυο ταυτοχρονα το πρωτο που θα "βρει δικτυο" λειτουργει και η δευτερη sim ειναι εκτος.

πχ.Αν εχεις την SIM1 πας στην δουλεια ξεχασεις εκει το κινητο επιστρεψεις στο σπιτι και θες να ενεργοποιησεις την SIM 2 δεν θα λειτουργει διοτι θα ειναι σε λειτουργια η SIM 1

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έγινα cu... όλα πήγαν καλά & όπως μου είχαν πει. :D

έχω να κάνω μια ερώτηση: όσο ήμουν συμβόλαιο είχα μια εφαρμογή, το vodafone phone finder το οποίο πληκτρολογούσα τον αριθμό που ήθελα να μάθω σε ποιό δίκτυο ανήκει και μου έστελνε απάντηση το σύστημα.

Υπάρχει κάτι αντίστοιχο στο cu; (android)

 

ευχαριστώ εκ των προτέρων...

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έγινα cu... όλα πήγαν καλά & όπως μου είχαν πει. :D

έχω να κάνω μια ερώτηση: όσο ήμουν συμβόλαιο είχα μια εφαρμογή, το vodafone phone finder το οποίο πληκτρολογούσα τον αριθμό που ήθελα να μάθω σε ποιό δίκτυο ανήκει και μου έστελνε απάντηση το σύστημα.

Υπάρχει κάτι αντίστοιχο στο cu; (android)

 

ευχαριστώ εκ των προτέρων...

 

Στελνε τον αριθμο που θελεις στο 1292

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Εμενα εδω και 10 σχεδον μηνες δεν μου το 'χουν κοψει.

 

Αν συνεχίζεις να το φωνάζεις θα στο κόψουν.Το forum παρακολουθείται απο τις εταιριες:ninja:

Link to comment
Share on other sites

Ενα η δυο χρονια το αφηνουν αφου τελειωσεις τις σπουδες σου. Το φορουμ περιμεναν λες και αυτοι ειναι οι χαζοι και ειναι εδω οι εξυπνοι.
ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Μετά από 16 χρόνια συμβόλαιο, από σήμερα στη καρτοκινητή και χρειάζομαι τη βοήθειά σας.

Σήμερα λοιπόν μου ήρθε mail ότι πλέον ισχύει το νούμερό μου ως καρτοκινητό. Ως εκ τούτου αγόρασα κάρτα των 10€ και συνδέθηκα μέσω του my account όπου μου ζήτησε να αλλάξω το όνομα χρήστη. Πράγματι το έκανα όμως όταν εισήλθα δεν είδα πουθενά τις ¨μπάρες" για τον έλεγχο της επικοινωνίας μου (υπολοιπόμενος χρόνος ομιλίας, sms κλπ). Στη συνέχεια προσπάθησα να συνδεθώ μέσω του app My Vodafone όμως μου εμφάνιζε μήνυμα ότι δεν ταιριάζει ο συνδυασμός όνομα χρήστη και κωδικός (άσχετα εάν έβαλα παλιούς και νέους κωδικούς).

Μήπως πρέπει να περιμένω πχ μέχρι αύριο, για να μπορώ να χρησιμοποιήσω το app My Vodafone και γενικά να εμφανίζεται τα υπολοιπόμενα στοιχεία επικοινωνίας μου στο my account;

Link to comment
Share on other sites

Όταν κάνεις εγγραφή σε ρωτάει τι τύπος σύνδεσης είναι ο αριθμός σου, καρτοκινητό ή συμβόλαιο. Αυτό το είχε σαν επιλογή ή απλά σου είπε να αλλάξεις το όνομα χρήστη (ή μήπως ζητούσε αλλαγή στο password;). Εγώ στην αντίθετη περίπτωση από τη δικιά σου (από καρτοκινητό είχε γίνει καρτοπρόγραμμα) είχα πρόβλημα γιατί ενώ μπορούσα να συνδεθώ δεν μου έδειχνε διάφορα στοιχεία, όπως πότε λήγει ο λογαριασμός κλπ (και τον είχα κάνει και να είναι μόνο ηλεκτρονικός). Έτσι τους πήρα τηλέφωνο και αφού τους εξήγησα ποιο είναι το πρόβλημα, κάναμε διαγραφή χρήστη και ξαναέφτιαξα λογαριασμό από την αρχή επιλέγοντας το σωστό τύπο σύνδεσης και όλα δουλεύανε όπως πρέπει μετά.
Link to comment
Share on other sites

Όταν κάνεις εγγραφή σε ρωτάει τι τύπος σύνδεσης είναι ο αριθμός σου, καρτοκινητό ή συμβόλαιο. Αυτό το είχε σαν επιλογή ή απλά σου είπε να αλλάξεις το όνομα χρήστη (ή μήπως ζητούσε αλλαγή στο password;). Εγώ στην αντίθετη περίπτωση από τη δικιά σου (από καρτοκινητό είχε γίνει καρτοπρόγραμμα) είχα πρόβλημα γιατί ενώ μπορούσα να συνδεθώ δεν μου έδειχνε διάφορα στοιχεία, όπως πότε λήγει ο λογαριασμός κλπ (και τον είχα κάνει και να είναι μόνο ηλεκτρονικός). Έτσι τους πήρα τηλέφωνο και αφού τους εξήγησα ποιο είναι το πρόβλημα, κάναμε διαγραφή χρήστη και ξαναέφτιαξα λογαριασμό από την αρχή επιλέγοντας το σωστό τύπο σύνδεσης και όλα δουλεύανε όπως πρέπει μετά.

 

Έχεις απόλυτο δίκιο. Άνοιξα νέο account ως καρτοκινητό και όλα είναι οκ. Σε ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

αγόρασα σήμερα πακέτο ομιλίας 80 λεπτών με 7€

 

επιεικώς απαράδεκτο για τα σημερινά δεδομένα, πάντα άπαιχτη η βοντα!!

εσπρεσοσυζητήσεις www.e-spresso.gr
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone
  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...