Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε παιδιά γιατι δεν έχει η vodafone υπηρεσία μεταφοράς χρόνου ομιλίας στα καρτοκινητά όπως η wind?

 

Αν και η απάντηση ακούγεται ως ρητορική, αφού απάντηση μόνο η Vodafone μπορεί να δώσει, μάλλον δεν την συμφέρει η μεταφορά μονάδων...

Link to comment
Share on other sites

Μου εβγαλε το μυνημα πως για να εγγραφω πρεπει να εχω πραγματοποιησει μια ανανεωση τις τελυτεας δεν θυμαμαι ποσες μερες.

 

Που σημαινει προφανως πως δεν ισχυει πια στον αριθμο μου.

 

Θενξ παντως.

 

Παιδιά, έχω κι εγώ Vodafone a la Carte. Όταν μου ήρθε το γνωστό μήνυμα με την ανανέωση των 10 ευρώ περίπου στις 18 Ιουλίου, ήμουν σε διακοπές, οπότε δεν ασχολήθηκα να μάθω περισσότερα και δεν είχα Internet για να δω από το site της Vodafone, τη νέα πολιτική της. Έτσι, έκανα την ανανέωση των 10 ευρώ, νομίζοντας ότι αυτό το μήνυμα μου είχε σταλεί γιατί είχα κάνει ανανέωση 20 ευρώ πριν από κανά 6μηνο, οπότε θεώρησα το μήνυμα κάπως φυσιολογικό.

 

Έκτοτε δεν ξανασχολήθηκα με αυτό το θέμα, μέχρι χθες που μου ήρθε το επόμενο ΙΔΙΟ μήνυμα. Δε με συμφέρει φυσικά κάθε μήνα να βάζω 10 ευρώ, δε μιλάω 1000 λεπτά το μήνα και επίσης δε μιλάω με άλλα νούμερα εκτός από τα 2 Vodafone που έχω δηλώσει! :confused:

 

Οπότε λαμβάνοντας υπόψη τα παραπάνω, θα ήθελα αν ξέρετε να με βοηθήσετε με 2 ερωτήματα:

 

1. Το πρώτο αφορά και στο μήνυμα που παραθέτω του therock. Αν σε 2 μέρες ΔΕΝ ανανεώσω με τα 10 ευρώ, αλλά το κάνω π.χ. μετά από 37 μέρες (όπου θα μου έχουν τελειώσει τα 10 ευρώ), θα μπορώ ΤΟΤΕ, να δηλώσω 2 νούμερα για 1λεπτό/λεπτό Ή αφού δεν έκανα αυτή την ανανέωση σε 2 μέρες, χάνω για πάντα το δικαίωμα του 1λεπτού/λεπτό;;;; :confused:

 

2. Αν αποφασίσω να μη συνεχίσω να χρησιμοποιώ το a la carte και μετατρέψω το νούμερό μου σε κάτι άλλο, και επίσης έχοντας υπόψη ότι γενικά μιλάω κυρίως με αυτά τα 2 Vodafone νούμερα, τα οποία δε θα αλλάξουν τις συνδέσεις τους, ΠΟΙΟ είναι το πιο συμφέρον πρόγραμμα (καρτοκινητής ή σύνδεσης) και από τις 3 εταιρίες;;; Το οποίο φυσικά (σύνδεση) να μην έχει πάγιο πάνω από 10 ευρώ;;; :wacko:

 

Αν μπορεί κάποιος να βοηθήσει, τον ευχαριστώ εκ των προτέρων! :)

Link to comment
Share on other sites

1. Το πρώτο αφορά και στο μήνυμα που παραθέτω του therock. Αν σε 2 μέρες ΔΕΝ ανανεώσω με τα 10 ευρώ, αλλά το κάνω π.χ. μετά από 37 μέρες (όπου θα μου έχουν τελειώσει τα 10 ευρώ), θα μπορώ ΤΟΤΕ, να δηλώσω 2 νούμερα για 1λεπτό/λεπτό

Ναι.

 

2. Αν αποφασίσω να μη συνεχίσω να χρησιμοποιώ το a la carte και μετατρέψω το νούμερό μου σε κάτι άλλο, και επίσης έχοντας υπόψη ότι γενικά μιλάω κυρίως με αυτά τα 2 Vodafone νούμερα, τα οποία δε θα αλλάξουν τις συνδέσεις τους, ΠΟΙΟ είναι το πιο συμφέρον πρόγραμμα (καρτοκινητής ή σύνδεσης) και από τις 3 εταιρίες;;; Το οποίο φυσικά (σύνδεση) να μην έχει πάγιο πάνω από 10 ευρώ;;;

 

Αν θελεις να καλεις αριθμους vodafone χρησιμοποιωντας καρτοκινητο αλλης εταιρειας υπαρχουν 2 επιλογες:

 

1. Qcard κανοντας ανανεωση χρονου μεσω ιντερνετ για να επωφελησε της προσφορας +50%.Με αυτο τον τροπο η χρεωση προς ολους θα ειναι 0.168/1' με χρεωση ανα δευτερολεπτο.

 

2.Momad που σου διπλασιαζει την αξια των 2 πρωτων ανανεωσεων καθε μηνα.Με αυτο τον τροπο η χρεωση προς ολους θα ειναι 0.18/1' με χρεωση ανα δευτερολεπτο μετα τα πρωτα 30".

Link to comment
Share on other sites

1. Για να έχουν οι συνδρομητές την δυνατότητα να μιλούν με μόνο 1 λεπτό το λεπτό ομιλίας προς 2 αριθμούς Vodafone της επιλογής τους, θα πρέπει να έχουν πραγματοποιήσει εντός των προηγούμενων 30 ημερών μία ανανέωση οποιασδήποτε αξίας.

Σε κάθε νέα ανανέωση η προνομιακή χρέωση θα ανανεώνεται για ακόμα 30 μέρες.

Με κάθε νέα ανανέωση του χρόνου ομιλίας τους, θα ανανεώνουν αυτόματα για ακόμα 30 ημέρες, την προνομιακή χρέωση του ενός λεπτού

-2 μήνες (60 ημέρες) μετά την λήξη της τελευταίας περιόδου ισχύος προνομιακής χρέωσης, οι επιλεγμένοι αριθμοί χάνονται και πρέπει να δηλωθούν από την αρχή με κλήση στο 1286

-Οι συνδρομητές που δεν έχουν πραγματοποιήσει σχετική ανανέωση, δεν θα μπορούν να ακούσουν τους αριθμούς που έχουν προεπιλέξει, ούτε και να τους αλλάξουν

Συνδρομητές που θα προσπαθήσουν να ενεργοποιήσουν την χρέωση του ενός λεπτού για πρώτη φορά μετά τις 18/7

 

Την πρώτη φορά που θα προσπαθήσει ο συνδρομητής να εγγραφεί στο ‘1λεπτό το λεπτό’, εφόσον , θα έχει πραγματοποιήσει εντός των προηγούμενων 30 ημερών μία ανανέωση, θα αποκτήσει δικαίωμα στην προνομιακή χρέωση για 30 ημέρες από την ημερομηνία της εγγραφής .

Αν ο συνδρομητής δεν έχει πραγματοποιήσει σχετική ανανέωση, θα ενημερώνεται για τον λόγο για τον οποίο του απαγορεύεται η εγγραφή στην υπηρεσία μέσω του IVR 1286.

 

Συνδρομητές ήδη ενεργοποιημένοι στο νέο σχήμα:

Μετά την μετάβαση στο νέο σχήμα ή την πρώτη εγγραφή, με κάθε νέα ανανέωση του χρόνου ομιλίας τους, θα ανανεώνουν αυτόματα για ακόμα 30 ημέρες, την προνομιακή χρέωση του ενός λεπτού

Την 28η ημέρα από την τελευταία ανανέωση, θα ενημερώνονται με SMS ότι πρέπει να προβούν σε νέα ανανέωση

 

Ελπιζω να σε καλυψα. Οσο για προγραμμα, καλα εισαι με αυτο γιατι δεν συμφερει κατι αλλο στη voda με αυτα τα χρηματα

http://img403.imageshack.us/img403/8225/cae7gdirjo3.jpg

http://www.hdgr.eu http://photoxstation.googlepages.com

Ο Χρόνος είναι πολύ αργός για όσους περιμένουν, πολύ γρήγορος για όσους φοβούνται, πολύ μακρύς για όσους υποφέρουν, πολύ σύντομος για όσους χαίρονται και αιώνιος για όσους αγαπούν

Link to comment
Share on other sites

-2 μήνες (60 ημέρες) μετά την λήξη της τελευταίας περιόδου ισχύος προνομιακής χρέωσης, οι επιλεγμένοι αριθμοί χάνονται και πρέπει να δηλωθούν από την αρχή με κλήση στο 1286

-Οι συνδρομητές που δεν έχουν πραγματοποιήσει σχετική ανανέωση, δεν θα μπορούν να ακούσουν τους αριθμούς που έχουν προεπιλέξει, ούτε και να τους αλλάξουν

Συνδρομητές που θα προσπαθήσουν να ενεργοποιήσουν την χρέωση του ενός λεπτού για πρώτη φορά μετά τις 18/7

 

Οπότε η απάντηση στο 1ο ερώτημά μου, αν κατάλαβα καλά, είναι ότι ακόμα και αν δεν ανανεώσω ΤΩΡΑ με 10 ευρώ, θα μπορώ να χρησιμοποιήσω το προνόμιο του 1λεπτού/λεπτό κάποια στιγμή στο μέλλον, απλώς θα πρέπει να έχω κάνει ανανέωση μέσα στις προηγούμενες 30 μέρες από την ημ/νία που θέλω να χρησιμοποιήσω το προνόμιο και θα πρέπει να δηλώσω εξ αρχής τα 2 νούμερα της επιλογής μου, σωστά;

 

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας, θα τις ψάξω τις επιλογές που μου προτείνεις mythos_bt :D

Link to comment
Share on other sites

Για οσες λιγες μερες απομενουν μεχρι την φορητοτητα καλεσα το 1266 και μπηκα στο προγραμμα international μπας και μου φτασει το υπολοιπο και δεν τους δωσω αλλα φραγκα. Μετα καλεσα το 1252 για να δω τι υπολοιπο εχω και πατησα το 1 για να ακουσω το υπολοιπο.

:wacko:

Τα τσακαλια της εταιριας εκει που ηταν το υπολοιπο χρονου ομιλιας εβαλαν την αλλαγη γλωσας και τωρα ακουω κατι σαν Αλβανικα!

 

ΑΠΙΣΤΕΥΤΟΙ! :X

Link to comment
Share on other sites

Πάντως εκτός απο την έλλειψη υπηρεσίας μεταφοράς χρόνου ομιλίας σε άλλο καρτοκινητό, το cu έχει μείνει πίσω στα πακέτα ομιλίας και sms (σε σχεση με τη wind).

 

Προσωπικά θεωρώ πολύ μεγάλη την έλειψη ύπαρξης ενος πακετου όπως το Non Stop 600 της Wind με 600 λεπτά και 600 sms προς εναν αριθμό. Ηθελα να φυγω τελείως απ'την Wind αλλά εχω καρτα f2g μόνο και μονο γι αυτό το λόγο.

Link to comment
Share on other sites

Και για να τους δωσω και καμια ιδεα με οφελος για αυτους, μπορουν στο 1252 και μετα 1 να βαλουν καποιο πακετο οποτε να κερδιζουν και 5ευρα απο καθε εναν που θα το κανει. Αντε μπας και γεμισουν κι αλλο τα ταμεια σας!

 

;)

 

(συμφορουμιτες, οσοι διαβαζετε αυτες τις γραμμες απο εδω και περα να ακουτε με υπομονη οτι σας λενε τα ηχογραφημενα μηνυματα-οδηγιες δεν υπαρχει λογος να βιαζεστε, χρονο να εχετε να τον τρωτε στα κινητα!! Οχι τιποτα αλλο, μην ακουσουν την ιδεα μου και την εφαρμοσουν - αστειευομαι βεβαια οτι θα το κανουν... :lol: )

...Τι;;;; λετε;;; :X

 

Αντε καλο βραδυ

Link to comment
Share on other sites

Για να βάλεις ελληνικά πάρε πάλι Το 1252 πατα 3 και μετά 7
Link to comment
Share on other sites

Για οσες λιγες μερες απομενουν μεχρι την φορητοτητα καλεσα το 1266 και μπηκα στο προγραμμα international μπας και μου φτασει το υπολοιπο και δεν τους δωσω αλλα φραγκα. Μετα καλεσα το 1252 για να δω τι υπολοιπο εχω και πατησα το 1 για να ακουσω το υπολοιπο.

:wacko:

Τα τσακαλια της εταιριας εκει που ηταν το υπολοιπο χρονου ομιλιας εβαλαν την αλλαγη γλωσας και τωρα ακουω κατι σαν Αλβανικα!

 

ΑΠΙΣΤΕΥΤΟΙ! :X

 

Μόλις το δοκίμασα και δεν έχει αλλάξει κάτι. Παραμένει στο 1 το υπόλοιπο χρόνου ομιλίας.

Link to comment
Share on other sites

Μετα καλεσα το 1252 για να δω τι υπολοιπο εχω και πατησα το 1 για να ακουσω το υπολοιπο.

:wacko:

Τα τσακαλια της εταιριας εκει που ηταν το υπολοιπο χρονου ομιλιας εβαλαν την αλλαγη γλωσας και τωρα ακουω κατι σαν Αλβανικα!

 

ΑΠΙΣΤΕΥΤΟΙ! :X

Εσυ πατησες κατι λαθος μαλλον γιατι το 1 ειναι για το υπολοιπο χρονου ομιλιας.

Link to comment
Share on other sites

Hellooooo!

 

Μηπως αρχισα και εγω να μιλαω Αλβανικα; Ειδες τι κανει η βοδαφον;

 

Και για να μιλησουμε λιγο σοβαρα:

 

Δεν διαβασατε τι εγραψα.

ΑΛΛΑΞΑ ΠΑΚΕΤΟ: vodafone international. Η πρωτη κληση μετα την αλλαγη στο 1252 και πατημα 1 σε βαζει σε αλβανικη γλωσσα. Ειναι απλο...

 

Για να βάλεις ελληνικά πάρε πάλι Το 1252 πατα 3 και μετά 7

 

Φιλε Vasileios τωρα ειδα την απαντηση σου.

 

Βρηκα τη λυση μετα απο λιγο χρησιμοποιωντας αλλο καρτοκινητο voda.

 

Ευχαριστω για την βοηθεια παντως!

Link to comment
Share on other sites

Πάντως εκτός απο την έλλειψη υπηρεσίας μεταφοράς χρόνου ομιλίας σε άλλο καρτοκινητό, το cu έχει μείνει πίσω στα πακέτα ομιλίας και sms (σε σχεση με τη wind).

 

Προσωπικά θεωρώ πολύ μεγάλη την έλειψη ύπαρξης ενος πακετου όπως το Non Stop 600 της Wind με 600 λεπτά και 600 sms προς εναν αριθμό. Ηθελα να φυγω τελείως απ'την Wind αλλά εχω καρτα f2g μόνο και μονο γι αυτό το λόγο.

 

συμφωνώ κιεγώ. κιόχι μόνο το συγκεκριμενό πακέτο αλλά και η δέσμευση τιμής είναι αρκετά συμφέρουσα.

 

τελευταία υπάρχει μια στασιμότητα στο cu όσον αφορα στη δημιουργία ενός πακέτου διαφορετικου.. αν εξαιρέσεις τη προσφορά που είχε κάνει πριν απο ενα μήνα.. έχει καιρό να προσφέρει κάτι στους πελάτες της

 

και μετά από οτι έγινε με το a la carte και την σίγουρη μείωση των συνδρομητών της, θα πρέπει να προχωρησει στο επόμενο βήμα.. otherwise....:lol:

Link to comment
Share on other sites

συμφωνώ κιεγώ. κιόχι μόνο το συγκεκριμενό πακέτο αλλά και η δέσμευση τιμής είναι αρκετά συμφέρουσα.

 

τελευταία υπάρχει μια στασιμότητα στο cu όσον αφορα στη δημιουργία ενός πακέτου διαφορετικου.. αν εξαιρέσεις τη προσφορά που είχε κάνει πριν απο ενα μήνα.. έχει καιρό να προσφέρει κάτι στους πελάτες της

 

και μετά από οτι έγινε με το a la carte και την σίγουρη μείωση των συνδρομητών της, θα πρέπει να προχωρησει στο επόμενο βήμα.. otherwise....:lol:

 

Ναι όντως!

Καλή κίνηση ήταν που άλλαξαν το πακέτο cu sms 130 των 5€ στο οποίο αύξησαν τα μηνύματα (επιτέλους!)

Αλλα γενικά πρέπει να κάνει κι άλλες κινήσεις, να βγάλει κι άλλα πακέτα.

Με την δέσμευση τιμής της wind έχεις απόλυτο δίκαιο γιατι εχει ολα τα πακετα νον στοπ και επιπλέον τις χρεώσεις (ομιλίας + σμς) της qcard. Εξαιρετικός συνδυασμός..

 

Στα υπερ της voda βάζω την δυνατότητα να παρακολουθείς online το καρτοκινητό σου μέσω του (my.account) Ωστοσο δεν καταλαβαίνω ένα πράγμα. Γιατι εχουν ενημέρωση ΜΟΝΟ για το υπόλοιπο απο τα πακέτα sms a lot και οχι για τα πακέτα talk a lot...:O

Link to comment
Share on other sites

Παιδια σιγουρα θα εχει ξανααναφερθει αλλα ειναι δυσκολο να ψαχνεις 185 σελιδες..

Ξερει μήπως κανεις πως αλλαζουμε το A la Carte σε CU?

Ευχαριστω!!

Ψάχνω με τα μάτια κάποια μάτια να με ψάχνουν..
Link to comment
Share on other sites

Παιδια σιγουρα θα εχει ξανααναφερθει αλλα ειναι δυσκολο να ψαχνεις 185 σελιδες..

Ξερει μήπως κανεις πως αλλαζουμε το A la Carte σε CU?

Ευχαριστω!!

Καλείς 1266. Αλλάζει μία φορά το μήνα χωρίς χρέωση.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια σε ποιον αριθμο στελνεις μυνημα για να σε καλεσει καποιος βονταφον?

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια σε ποιον αριθμο στελνεις μυνημα για να σε καλεσει καποιος βονταφον?

 

Ennoeis to Call me back ??

 

vazeis prin ton ari8mo vodafone tin diaish (px #694XXXXXXX)

Link to comment
Share on other sites

Ennoeis to Call me back ??

 

vazeis prin ton ari8mo vodafone tin diaish (px #694XXXXXXX)

 

Ξέχασες να γράψεις ότι καλείς τον αριθμό του συνδρομητή που θες να του σταλεί μήνυμα call me back, βάζοντας όπως είπες τη δίαιση μπροστά. Δεν στέλνεις μήνυμα, απλά καλείς τον αριθμό #694ΧΧΧΧΧΧΧ...

Link to comment
Share on other sites

A ok γιατι θα εστελνα μυνημα.

 

Δεν χρεωνεται σαφως ετσι?Ευχαριστω παιδια.

 

Δεν χρεώνεται αλλά νομίζω ότι έχει κάποιο όριο κάθε μέρα

Link to comment
Share on other sites

10 την μέρα...

 

Pio polla prepei na nai... Ektos ki an to allaxan prosfata... 8ymamai mia mera pou o aderfos mou mou xei spasei ta neura me ta call me back kai mou eixe kanei toulaxiston 50 sinexomena... kai meta apo ena simeio tou eipan oti exei ftasei to orio gia shmera...:p

Link to comment
Share on other sites

Pio polla prepei na nai... Ektos ki an to allaxan prosfata... 8ymamai mia mera pou o aderfos mou mou xei spasei ta neura me ta call me back kai mou eixe kanei toulaxiston 50 sinexomena... kai meta apo ena simeio tou eipan oti exei ftasei to orio gia shmera...:p

 

Και εγω γυρω στα 40-50 μηνυματα εστελνα αλλα τωρα που εχω συμβολαιο δεν ξερω εαν τροποποιηθηκαν καποια πραγματα.

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη λάθος μου... 40 την ημέρα είναι (παλιότερα ήταν απεριόριστο και προς όλα τα δίκτυα, αλλά δεν συνέφερε)... 10 την ημέρα είναι για την υπηρεσία που σου λέει αν ένας αριθμός είναι CU ή όχι...
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone
  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...