Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εμένα στη Vodafone δεν είχαν περάσει το αφμ στο δώρο που στείλανε νε το CU. 

Ήθελα να 'ξερα.. τα στέλνεις μαζί.. και βαριέσαι να περάσεις το αφμ στο ένα από τα δύο νούμερα; Τεσπα..

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Teiresias_ said:

Εμένα στη Vodafone δεν είχαν περάσει το αφμ στο δώρο που στείλανε νε το CU. 

Ήθελα να 'ξερα.. τα στέλνεις μαζί.. και βαριέσαι να περάσεις το αφμ στο ένα από τα δύο νούμερα; Τεσπα..

Με τόσα νούμερα που ενεργοποιούν καθημερινά είναι αναμενόμενα και τα λάθη. Το ΑΦΜ περνιέται και σε 2ο χρόνο σε κάποιο κατάστημα είτε μέσω του tobi.

Link to comment
Share on other sites

23 ώρες πριν, CaptainNickGR said:

εν το μεταξύ είναι ηλίθιοι στην κοσμοτε γιατί δεν καταχωρούν ΑΦΜ στα καρτοκινητά και μετά αντιμετωπίζουμε τέτοια θέματα στις φορητότητας και άδικα καθυστερεί η διαδικασία. 

Εν τέλει πήγα σε κατάστημα Cosmote χωρίς πολλά πολλά μου το κάνανε, μου περάσανε το ΑΦΜ και άλλαξαν το πρώτο ψηφίο της ταυτότητας (από τις νέες) από αγγλικό Α σε ελληνικό Α, μήπως καλού κακού έφταιγε και αυτό. Ήταν αρκετά ευγενικός ο υπάλληλος, ούτε άρχισε να μου κάνει προτάσεις για καρτοσυμβόλαια κτλ. Για να είμαι δίκαιος και να λέω και τα καλά. Αλλά μπήκα όπως και να έχει σε μια διαδικασία, άνευ λόγου και αιτίας.

Edited by Lyricmyth19
Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, Lyricmyth19 said:

Εν τέλει πήγα σε κατάστημα Cosmote χωρίς πολλά πολλά μου το κάνανε, μου περάσανε το ΑΦΜ και άλλαξαν το πρώτο ψηφίο της ταυτότητας (από τις νέες) από αγγλικό Α σε ελληνικό Α, μήπως καλού κακού έφταιγε και αυτό. Ήταν αρκετά ευγενικός ο υπάλληλος, ούτε άρχισε να μου κάνει προτάσεις για καρτοσυμβόλαια κτλ. Για να είμαι δίκαιος και να λέω και τα καλά. Αλλά μπήκα όπως και να έχει σε μια διαδικασία, άνευ λόγου και αιτίας.

Χαχαχα αυτό έλειπε.

Link to comment
Share on other sites

Βλέπω το 600 στο 125700 το κόψανε ε; Επιστρέφει μήνυμα «η προσφορά δεν ενεργοποιήθηκε»

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, paanos said:

Βλέπω το 600 στο 125700 το κόψανε ε; Επιστρέφει μήνυμα «η προσφορά δεν ενεργοποιήθηκε»

Τι είναι αυτό αν επιτρέπεται?

Link to comment
Share on other sites

Ένας φίλος θέλει να κάνει φορητότητα από f2g σε cu. Ξέρει κανείς κάναν κωδικό για gb η έξτρα προνόμια; Πρέπει να κάνει κάτι όταν ενεργοποιηθεί η γραμμή (πχ φραγή δεδομένων όταν δεν έχει, κλπ.)

Edited by spoukos
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, aektzhs 1 said:

Για αλλαγή ταυτότητας πας κατάστημα ή γίνεται και μέσω live chat;;;;

Κάνεις μια υπέυθυνη δήλωση μέσω gov δηλώνοντας την αλλαγή της ταυτότητας από ABXXXXXX, σε ΑΙΙΧΧΧΧΧΧ και την στέλνεις εδώ: docupload_family01.gr@vodafone.com

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, spoukos said:

Ένας φίλος θέλει να κάνει φορητότητα από f2g σε cu. Ξέρει κανείς κάναν κωδικό για gb η έξτρα προνόμια; Πρέπει να κάνει κάτι όταν ενεργοποιηθεί η γραμμή (πχ φραγή δεδομένων όταν δεν έχει, κλπ.)

Σου στελνω πμ σε λιγο. Για τα δεδομένα στελνει Κ στο 1252.

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, Alexandros201285 said:

Τι είναι αυτό αν επιτρέπεται?

Είχε έρθει ένα μήνυμα τις προηγούμενες μέρες που έλεγε ότι μπορείς κάθε μέρα να στέλνεις 600 για να πάρεις 250ΜΒ και σε έβαζε στην κλήρωση για απεριόριστα δεδομένα για δύο μήνες.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ελεγε για καθε μερα στο sms.

Επιπλεον, φαινεται οτι το sms το ελαβαν τουλαχιστον 2 ομαδες αριθμων κινητου, καθως σε 1 αριθμο CU μου το ελαβα το Σαββατο και σε αλλο αριθμο χτες, με διορια να σταλει το 600 μεσα σε 3 μερες απο την ενημερωση.

Διαφορες φουρνιες 3ημερων δυνατοτητας αποστολης του 600, ως την κληρωση την Δευτερα που μας ερχεται.

Screenshot_20240905_134630_Viber.jpg

Edited by alteisei
Link to comment
Share on other sites

Το είχα ενεργοποιήσει την πρώτη φορά χωρίς να μου έχει έρθει το SMS, και πήρα κανονικά τα MBs.

Μετά από 2-3 μέρες μου ήρθε το SMS, έστειλα για τα δωρεάν MBs και ενώ πήρα επιβεβαίωση δεν τα βλέπω στο υπόλοιπό μου, οπότε υποθέτω ότι είναι μόνο για μία φορά. Ίσως έχουν συγχωνευθεί με άλλα δεδομένα βέβαια, γίνεται λίγο χαμός στο CU μου.

Μικρό το κακό, με βόλεψε την πρωτη φορά που δεν είχα καθόλου, αλλά τη δεύτερη είχα ήδη 30GB από προσωπική προσφορά με ανανέωση 🙂

Edited by geoponer
Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε και σε Εμένα το μήνυμα αυτό πριν κάτι μέρες έστειλα 600 στο 125700 για να δούμε θα κερδίσουμε 

Έχετε προσέξει όμως στις τιμολογιακες αλλαγές της εταιρείας το ότι η διάρκεια ισχύος του χρηματικού υπόλοιπου από 2 μήνες αλλάξε σε 4 μήνες αλλά μόνο με ανανεώσεις τον 25€ και όχι μόνο μείωσαν τα SMS από 300 → σε 100 SMS σε όλα τα πακέτα τις εκτός από το φοιτητικό πακέτο τους αλλά ποιος στέλνει μήνυμα στο 2024 αλλά τέλος πάντων 

Και κάτι άλλο έχει τύχει κανείς να έχει το VoLTE εικονίδιο σε βονταφον συμβόλαιο είτε καρτοκινητο η είναι μόνο σε άλλες εταιρείες 

Edited by Dimitris_15
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Dimitris_15 said:

Και κάτι άλλο έχει τύχει κανείς να έχει το VoLTE εικονίδιο σε βονταφον συμβόλαιο είτε καρτοκινητο η είναι μόνο σε άλλες εταιρείες 

Δεν έχει διαφορά το καρτοκινητό από το συμβόλαιο. Δεν φαίνεται το εικονίδιο του Volte αλλά λειτουργεί κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

 

Από τις 07/10/2024, η χρονική διάρκεια των έξι μηνών ισχύος του χρηματικού υπολοίπου για τους συνδρομητές Vodafone CU με ενεργή τη φοιτητική προσφορά θα προσαρμοστεί στη διάρκεια ισχύος του χρηματικού υπολοίπου που εφαρμόζεται για όλους τους συνδρομητές Vodafone CU από 28/8/2024, δηλαδή ως ακολούθως:

Για ανανεώσεις αξίας έως 24,99€, η διάρκεια ισχύος του χρηματικού υπολοίπου ανέρχεται σε δύο (2) μήνες.

Για ανανεώσεις αξίας από 25€ και άνω, η διάρκεια ισχύος του χρηματικού υπολοίπου ανέρχεται σε τέσσερις (4) μήνες.

κοσμοτεονλι

Link to comment
Share on other sites

Έλαβα δώρο 

Screenshot_20240906-154410_Messages.png

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, VIPdriver said:

Εγώ που έχω κλείσει τον 200ο μήνα, τίποτα...

υπομονη

ΥΓ

ολα τα δωρα ειναι σε τριλεπτα

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, VIPdriver said:

 

Από τις 07/10/2024, η χρονική διάρκεια των έξι μηνών ισχύος του χρηματικού υπολοίπου για τους συνδρομητές Vodafone CU με ενεργή τη φοιτητική προσφορά θα προσαρμοστεί στη διάρκεια ισχύος του χρηματικού υπολοίπου που εφαρμόζεται για όλους τους συνδρομητές Vodafone CU από 28/8/2024, δηλαδή ως ακολούθως:

Για ανανεώσεις αξίας έως 24,99€, η διάρκεια ισχύος του χρηματικού υπολοίπου ανέρχεται σε δύο (2) μήνες.

Για ανανεώσεις αξίας από 25€ και άνω, η διάρκεια ισχύος του χρηματικού υπολοίπου ανέρχεται σε τέσσερις (4) μήνες.

Όπως και η πράσινη....δυστυχώς

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, VIPdriver said:

Εγώ που έχω κλείσει τον 200ο μήνα, τίποτα...

κάνε μια αίτηση φορητότητας προς cosmote και θα σε παρακαλάνε μετά 😂 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...