Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

πηγα σημερα απο καταστημα Vodafone για να βαλω 8€ στο κινητο μου (1η φορα το δοκιμαζα) και μου ελεγε οτι το ελαχιστο που μπορει να βαλει ειναι 15€ (!). Οσο και να επεμενα οτι γινεται , δεν με εξυπηρετουσαν.

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, petrost8 said:

πηγα σημερα απο καταστημα Vodafone για να βαλω 8€ στο κινητο μου (1η φορα το δοκιμαζα) και μου ελεγε οτι το ελαχιστο που μπορει να βαλει ειναι 15€ (!). Οσο και να επεμενα οτι γινεται , δεν με εξυπηρετουσαν.

Το ίδιο συνέβη και με μένα. Επ ουδενί να μου βάλουν 8 ευρώ.Και επειδή έληγε η ημερομηνία αύριο,αναγκάστηκα να βάλω 13 ευρώ.Σαν να μην έφτανε αυτό μου ζητούσαν να ενεργοποιήσω πακέτο οπωσδήποτε. Όταν είπα οχι,πάλι μου είπαν ότι δεν γίνεται και που είπαν ότι απαγορεύεται η τοποθέτηση μόνο χρημάτων χωρίς να ενεργοποιήσω κάποιο πακέτο. Έμεινα άναυδος με τη μεθόδευση αυτή...και ειλικρινά δεν ξέρω αν είναι μεθόδευση της ετερειας ή του συγκεκριμένου καταστήματος.Θα το ψάξω όμως !

Πληροφοριακά το συμβάν έγινε στο υποκατάστημα Λαμίας στην οδό Ρήγα Φεραίου!

1 hour ago, aektzhs 1 said:

Όχι

Σίγουρα?

GTZ (George)

S23 Ultra SM-S918B

A55   SM-A556

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, LAGGI said:

Το ίδιο συνέβη και με μένα. Επ ουδενί να μου βάλουν 8 ευρώ.Και επειδή έληγε η ημερομηνία αύριο,αναγκάστηκα να βάλω 13 ευρώ.Σαν να μην έφτανε αυτό μου ζητούσαν να ενεργοποιήσω πακέτο οπωσδήποτε. Όταν είπα οχι,πάλι μου είπαν ότι δεν γίνεται και που είπαν ότι απαγορεύεται η τοποθέτηση μόνο χρημάτων χωρίς να ενεργοποιήσω κάποιο πακέτο. Έμεινα άναυδος με τη μεθόδευση αυτή...και ειλικρινά δεν ξέρω αν είναι μεθόδευση της ετερειας ή του συγκεκριμένου καταστήματος.Θα το ψάξω όμως !

Πληροφοριακά το συμβάν έγινε στο υποκατάστημα Λαμίας στην οδό Ρήγα Φεραίου!

Σίγουρα?

Αν έχει αυτόματο μηχάνημα το μαγαζί γίνεται 

 

42 minutes ago, petrost8 said:

πηγα σημερα απο καταστημα Vodafone για να βαλω 8€ στο κινητο μου (1η φορα το δοκιμαζα) και μου ελεγε οτι το ελαχιστο που μπορει να βαλει ειναι 15€ (!). Οσο και να επεμενα οτι γινεται , δεν με εξυπηρετουσαν.

Μόνο με μηχάνημα κάνεις δουλειά. Το 15 ευρώ είναι εξαπάτηση καθώς μετά τα 8 ευρώ η επόμενη αξία ανανέωσης είναι τα 13 ευρώ. Εγώ θα έστελνα στην vf μέσω της φόρμας επικοινωνίας ότι το συγκεκριμένο κατάστημα ζητάει 15 ευρώ ελάχιστη ανανέωση

Edited by aektzhs 1
Link to comment
Share on other sites

Ρε παίδες, είναι δυνατόν το πακέτο Summer Unlimited Offer (14,5€) να μην είναι απεριόριστο? Από τη μία σαν πακέτο γράφει ότι είναι unlimited, αλλά στις παρατηρήσεις γράφει, "Η προσφορά ισχύει για χρήστη στην Ελλαδα (!) και στην ΕΕ με ΟΠΧ 15gb". Είναι σοβαροί? Δλδ πληρώνεις 15€ και σου βάζουν κόφτη στα 15gb?

Επίσης, γνωρίζει κανείς αν οι κωδικοί CU Around με τους VF Thank You διαφέρουν ώς προς τη λήξη? Τι εννοώ: πήρα ένα κωδικό από το CU μου ο οποίος έληξε χθες ακριβώς 2 μερες μετά την έκδοσή του, στις 18.30 το απόγευμα. Από εμπερία έχω παρατηρήσει ότι αυτό ισχύει δλδ αν πας να τον χρησιμοποιήσεις μετά την ώρα λήξης και θεωρήσεις ότι τον έχεις μέχρι το τέλος της συγκεκριμενης μέρας, δεν θα περάσει. 

Σε κωδικό, όμως ,που πήρα από το συμβόλαιό μου, στο my Vodafone, εμφανίζεται μόνο η ημερομηνία λήξης (σήμερα) χωρίς ώρα δίπλα. Στο chat που ρώτησα δεν είναι σίγουροι και μου είπαν απλά ένα "αν δεν έχει ώρα δίπλα, λήγει στο τέλος της μερας". Ξέρουμε αν ισχύει αυτό? Γιατί και CU αν έχει κάποιος, αν κάνει login και πάρει κωδικό από το my Vodafone app πάλι ώς "Thank You" λογίζεται κι όχι ως "CU Around".

spacer.png& άλλα που δεν φαίνονται =(

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, ParafronGR said:

Ρε παίδες, είναι δυνατόν το πακέτο Summer Unlimited Offer (14,5€) να μην είναι απεριόριστο? Από τη μία σαν πακέτο γράφει ότι είναι unlimited, αλλά στις παρατηρήσεις γράφει, "Η προσφορά ισχύει για χρήστη στην Ελλαδα (!) και στην ΕΕ με ΟΠΧ 15gb". Είναι σοβαροί? Δλδ πληρώνεις 15€ και σου βάζουν κόφτη στα 15gb?

To ΟΠΧ αναφέρεται μόνο στην ΕΕ.
Από γραμματικής άποψης αν τον νόημα της πρότασης  συμπεριλαμβάνε την Ελλάδα θα έπρεπε να υπάρχει κόμμα μετά το ΕΕ. Τώρα που δεν ύπάρχει έχει ισχύ μόνο στο δεύτερο μέρος της συνθετης πρότασης που ξεκινάει από "και".

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, aektzhs 1 said:

Αν έχει αυτόματο μηχάνημα το μαγαζί γίνεται 

 

Μόνο με μηχάνημα κάνεις δουλειά. Το 15 ευρώ είναι εξαπάτηση καθώς μετά τα 8 ευρώ η επόμενη αξία ανανέωσης είναι τα 13 ευρώ. Εγώ θα έστελνα στην vf μέσω της φόρμας επικοινωνίας ότι το συγκεκριμένο κατάστημα ζητάει 15 ευρώ ελάχιστη ανανέωση

Και με 10 € μπορεί να ανανεώσει σε ταμείο. 

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, LAGGI said:

Το ίδιο συνέβη και με μένα. Επ ουδενί να μου βάλουν 8 ευρώ.Και επειδή έληγε η ημερομηνία αύριο,αναγκάστηκα να βάλω 13 ευρώ.Σαν να μην έφτανε αυτό μου ζητούσαν να ενεργοποιήσω πακέτο οπωσδήποτε. Όταν είπα οχι,πάλι μου είπαν ότι δεν γίνεται και που είπαν ότι απαγορεύεται η τοποθέτηση μόνο χρημάτων χωρίς να ενεργοποιήσω κάποιο πακέτο. Έμεινα άναυδος με τη μεθόδευση αυτή...και ειλικρινά δεν ξέρω αν είναι μεθόδευση της ετερειας ή του συγκεκριμένου καταστήματος.Θα το ψάξω όμως !

Πληροφοριακά το συμβάν έγινε στο υποκατάστημα Λαμίας στην οδό Ρήγα Φεραίου!

απλα απατεωνες,

με 13 ευρω κανεις αναεωση και ηλεκτρονικα

κοιτα να σε αλλα καταστηματα στην Λαμια μπας και εχουν μηχανημα

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πριν, petrost8 said:

πηγα σημερα απο καταστημα Vodafone για να βαλω 8€ στο κινητο μου (1η φορα το δοκιμαζα) και μου ελεγε οτι το ελαχιστο που μπορει να βαλει ειναι 15€ (!). Οσο και να επεμενα οτι γινεται , δεν με εξυπηρετουσαν.

 

11 ώρες πριν, LAGGI said:

Το ίδιο συνέβη και με μένα. Επ ουδενί να μου βάλουν 8 ευρώ.Και επειδή έληγε η ημερομηνία αύριο,αναγκάστηκα να βάλω 13 ευρώ.Σαν να μην έφτανε αυτό μου ζητούσαν να ενεργοποιήσω πακέτο οπωσδήποτε. Όταν είπα οχι,πάλι μου είπαν ότι δεν γίνεται και που είπαν ότι απαγορεύεται η τοποθέτηση μόνο χρημάτων χωρίς να ενεργοποιήσω κάποιο πακέτο. Έμεινα άναυδος με τη μεθόδευση αυτή...και ειλικρινά δεν ξέρω αν είναι μεθόδευση της ετερειας ή του συγκεκριμένου καταστήματος.Θα το ψάξω όμως !

Πληροφοριακά το συμβάν έγινε στο υποκατάστημα Λαμίας στην οδό Ρήγα Φεραίου!

Παιδιά να το αναφέρετε στη βονταφον γραπτώς, ειναι κανονικη παραπληροφόρηση. 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, VIPdriver said:

 

Παιδιά να το αναφέρετε στη βονταφον γραπτώς, ειναι κανονικη παραπληροφόρηση. 

Εγω γελάω με αυτό που του είπαν του φίλου, ότι απαγορεύεται να μην του ενεργοποιησουν πακέτο μετά από τοποθέτηση χρημάτων, σαν να παρεβαινε κάποιον νόμο. Ικανοί ήταν να του κλείσουν και την πόρτα της εξόδου δηλαδή 😂😂😂

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο έπαθα και εγώ σε δύο καταστήματα Vodafone στο Γαλάτσι και στη Πατησίων,το ένα κατάστημα ζηταγε 13€ στο άλλο 15€ ότι τους ερθει δηλαδή, ξεκάθαρα πέρα από την επίσημη γραμμή της Vodafone. Ειδικά στο κατάστημα του Γαλάτσιου αφού διαφώνησα λίγο εντωνα με το υπάλληλο πήγα στο αυτόματο μηχάνημα και έβαλα 8€ κανονικά.σε επικοινωνία με την Vodafone και μια καταγγελία στο συνήγορο του καταναλωτή πιστωσαν στο cu 25€ και ζήτησαν υποτίθεται συγνώμη για την ταλαιπωρία και θα επικοινωνήσουν με το κατάστηματα για λεπτομέρειες.απο τότε πηγαίνω μόνο στο αυτόματο μηχάνημα που τα 8€ ισχύουν ακόμα σαν ποσό αναναιωσης .Είμαι σίγουρος αν ξαναπάω τώρα σε  υπάλληλο δεν θα έχει αλλάξει τίποτα, πάλι το ίδιο θα κάνει,δεν πηγαίνω καν να μην αναιβαζω κ πίεση.🤯

One Plus 6
Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, aristarxos1978 said:

Το ίδιο έπαθα και εγώ σε δύο καταστήματα Vodafone στο Γαλάτσι και στη Πατησίων,το ένα κατάστημα ζηταγε 13€ στο άλλο 15€ ότι τους ερθει δηλαδή, ξεκάθαρα πέρα από την επίσημη γραμμή της Vodafone. Ειδικά στο κατάστημα του Γαλάτσιου αφού διαφώνησα λίγο εντωνα με το υπάλληλο πήγα στο αυτόματο μηχάνημα και έβαλα 8€ κανονικά.σε επικοινωνία με την Vodafone και μια καταγγελία στο συνήγορο του καταναλωτή πιστωσαν στο cu 25€ και ζήτησαν υποτίθεται συγνώμη για την ταλαιπωρία και θα επικοινωνήσουν με το κατάστηματα για λεπτομέρειες.απο τότε πηγαίνω μόνο στο αυτόματο μηχάνημα που τα 8€ ισχύουν ακόμα σαν ποσό αναναιωσης .Είμαι σίγουρος αν ξαναπάω τώρα σε  υπάλληλο δεν θα έχει αλλάξει τίποτα, πάλι το ίδιο θα κάνει,δεν πηγαίνω καν να μην αναιβαζω κ πίεση.🤯

Μπράβο που έκανες καταγγελία σε Vodafone και συνήγορο του καταναλωτή. Έτσι θέλουν ορισμένοι για να στρώσουν και να μην μας κλέβουν. Σε όλες τις εταιρείες αυτό πρέπει να κάνουμε αν πάνε να μας εξαπατήσουν. Μια ένσταση μόνο στο κατάστημα που σου είπε 13 ευρώ εν μέρει είχε δίκιο γιατί είχε πει η εταιρεία ότι και στα καταστήματα θα πάει 13 ευρώ,δηλαδή όσοι θέλετε 8 ευρώ να πάτε μόνο σε μηχάνημα γιατί από ταμείο από 13 ευρώ ανανέωση,για το κατάστημα όμως που σου είπα 15 ευρώ ουδέν σχόλιο

Link to comment
Share on other sites

Μολις εκανα γραπτο αιτημα στην Vodafone να μου απαντησει αν ισχυει αυτο που λεει στην ιδια της την σελιδα:

https://www.vodafonecu.gr/eksipiretisi-pelatwn/tropoi-ananeosis/

  • Από οποιοδήποτε κατάστημα Vodafone, ζητώντας να σου βάλουν οποιοδήποτε ποσό.

ή αν ισχύει αυτο που μου ειπε η υπαλληλος τους για ανανεωση απο 15€ και πανω.

Εννοειται πως αν υπηρχε μηχανημα , θα πηγαινα εκει να τελειωσει η δουλεια μου...

Θα επιστρεψω τις επομενες μερες με την απαντηση τους 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, johnny_htc said:

Εγω γελάω με αυτό που του είπαν του φίλου, ότι απαγορεύεται να μην του ενεργοποιησουν πακέτο μετά από τοποθέτηση χρημάτων, σαν να παρεβαινε κάποιον νόμο. Ικανοί ήταν να του κλείσουν και την πόρτα της εξόδου δηλαδή 😂😂😂

Πραγματικά έτσι έγινε…

Παιδιά έχετε το λινκ της βονταφον για να κάνουμε γραπτή αναφορά για τα τεκταινόμενα στα απαράδεκτα καταστήματα τους?

3 ώρες πριν, HEO said:

απλα απατεωνες,

με 13 ευρω κανεις αναεωση και ηλεκτρονικα

κοιτα να σε αλλα καταστηματα στην Λαμια μπας και εχουν μηχανημα

 

Μα για τα 8 ευρώ πήγα στο κατάστημα..δεν είχε νόημα αλλοιώς να πάω να δω τη μούρη τους.

Ειναι μονοπώλιο εδώ…

Δυστυχώς δεν έχει άλλο κατάστημα η Λαμία…

Edited by LAGGI

GTZ (George)

S23 Ultra SM-S918B

A55   SM-A556

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, LAGGI said:

Παιδιά έχετε το λινκ της βονταφον για να κάνουμε γραπτή αναφορά για τα τεκταινόμενα στα απαράδεκτα καταστήματα τους?

https://www.vodafone.gr/aitima-grapto/

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, LAGGI said:

Πραγματικά έτσι έγινε…

Παιδιά έχετε το λινκ της βονταφον για να κάνουμε γραπτή αναφορά για τα τεκταινόμενα στα απαράδεκτα καταστήματα τους?

 

Μα για τα 8 ευρώ πήγα στο κατάστημα..δεν είχε νόημα αλλοιώς να πάω να δω τη μούρη τους.

Ειναι μονοπώλιο εδώ…

Δυστυχώς δεν έχει άλλο κατάστημα η Λαμία…

Ένα κατάστημα όλο και όλο, δηλαδή ως καταστηματαρχης πάνω κάτω βλέπεις πες το 30 % της πόλης αν πάμε αναλογικά με τους συνδρομητές σύμφωνα με τα στοιχεία και πας τώρα και το παίζεις ιστορία σε μια πόλη σαν τη Λαμία που βλέπεις τον πελάτη τώρα στο κατάστημα και το απόγευμα ίσως σε κάποιο πεζόδρομο κάπου στο κέντρο για καφέ... Είναι και χαζουληδες - κουτοπονηροι κάποιοι να το πούμε χαϊδευτικά, νομίζουν επειδή είναι μονοπώλιο ότι έχουν πιάσει το παπά από τα αρχιδ...και όλοι τους έχουν ανάγκη.. 😏

Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, petrost8 said:

Δυστυχώς αυτή η φόρμα μετά την αποστολή κολλάει…Παίζει ένα κυκλακι και δεν φορτώνει τίποτε…

Μαλλον για ξεκάρφωμα την εχουν τη φόρμα…

Διακοσμητικη…

Edit:

Τα κατάφερα…Φόρτωσα τη φόρμα στο browser του κινητού και δούλεψε…

Edited by LAGGI

GTZ (George)

S23 Ultra SM-S918B

A55   SM-A556

Link to comment
Share on other sites

Off topic:Ρε γαμώτο ξέρετε τι πρόβλημα έχουμε στην Ελλάδα;;;;Έχουμε πλέον πολλές δυνατότητες να κάνουμε καταγγελίες όταν βρεθούμε θύματα μιας κατάστασης(οικονομικής,σωματικής κλπ)και ο θύτης(φυσικά ή νομικά πρόσωπα)την βγάζουν λάδι με ποινές χάδι. Για την συγκεκριμένη περίπτωση με το κατάστημα που ζητούσε παραπάνω λεφτά θα έπρεπε η ΕΕΤΤ να επιβάλει πρόστιμο και στην εταιρεία και στο κατάστημα. Και αν δεν συμμορφωνόταν το κατάστημα ακόμα μεγαλύτερο πρόστιμο και στους δύο και 24 ωρο λουκέτο στο κατάστημα. Επίσης πολύ γνωστό φαινόμενο για τις εταιρείες είναι ενώ προαναγγέλουν αυξήσεις για την τάδε του μηνός όταν έρχεται η ημερομηνία δεν τις εφαρμόζουν χωρίς να ενημερώσουν με σκοπό να θεωρήσει ο συνδρομητής ότι δεν θα τις εφαρμόσουν και λίγες μέρες μετά να φάει την φόλα. Πάλι η ΕΕΤΤ απούσα,έπρεπε να πει: αν δεν εφαρμοστεί η ανακοίνωση την ημερομηνια που αναγράφεται(και αν τροποποιηθεί η ημερομηνία να λάβουν 24-48 ώρες πριν γραπτή ενημέρωση και με μήνυμα και με δελτίο τύπου-ανακοίνωση οι συνδρομητές)τότε δεν θα εφαρμοστεί καθόλου. Δηλαδή τι μας λένε κάντε την καταγγελία,αλλά είτε θα την βάλουμε στο συρτάρι είτε θα πάρει ο "θύτης" ποινή χάδι;;;;Και κανένας πολιτικός δεν έχει πιάσει στο στόμα του τις ελεγκτικές αρχές. Έτσι περιμένουν και περιμένουμε να αντιμετωπίσουμε την ακρίβεια χωρίς ελεγκτικούς μηχανισμούς;;;;

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, LAGGI said:

Ειναι μονοπώλιο εδώ…

 

Δυστυχώς δεν έχει άλλο κατάστημα η Λαμία…

Για μένα αυτό θα ηταν λόγος αλλαγής εταιρίας. 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, VIPdriver said:

Για μένα αυτό θα ηταν λόγος αλλαγής εταιρίας. 

Έχει 80 ευρώ υπόλοιπο η κάρτα και τη χρησιμοποιώ σε συναγερμό γκαράζ…Επίσης χρησιμοποιω εδώ και λίγο καιρό  την υπηρεσία twin sim και κάνω χρήση της κάρτας και για δεδομένα μιας και έχω δυο καρτες sim.Η Νόβα τέτοια υπηρεσία δε παρέχει στα καρτοκινητά.Τα 80 ευρώ δεν μεταφέρονται,όποτε μάλλον χαμένος είμαι ούτως ή άλλως αν κάνω αλλαγή δικτύου!

GTZ (George)

S23 Ultra SM-S918B

A55   SM-A556

Link to comment
Share on other sites

Αν είναι cu μια χαρα μεταφερονται σε άλλο cu αν εχεις κανει 25€ ανανέωση το τελευταίο 3μηνο

Link to comment
Share on other sites

η ιστορια ειναι οτι εδω εμεις γνωριζουμε 2-3 πραγματα 

ποσοι ταλαιπωροι την πατανε χωρις να ξερουν και τους κοστιζει ο κουκος, αηδονι..... 😞

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, kmpatra said:

Αν είναι cu μια χαρα μεταφερονται σε άλλο cu αν εχεις κανει 25€ ανανέωση το τελευταίο 3μηνο

Δεν υπάρχει άλλο cu στην οικογένεια…(και ούτε πρόκειται)

GTZ (George)

S23 Ultra SM-S918B

A55   SM-A556

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, LAGGI said:

Έχει 80 ευρώ υπόλοιπο η κάρτα και τη χρησιμοποιώ σε συναγερμό γκαράζ…Επίσης χρησιμοποιω εδώ και λίγο καιρό  την υπηρεσία twin sim και κάνω χρήση της κάρτας και για δεδομένα μιας και έχω δυο καρτες sim.Η Νόβα τέτοια υπηρεσία δε παρέχει στα καρτοκινητά.Τα 80 ευρώ δεν μεταφέρονται,όποτε μάλλον χαμένος είμαι ούτως ή άλλως αν κάνω αλλαγή δικτύου!

Μήπως να βάλεις μια κάρτα Ευρώπης μόνο για δεδομένα στον συνεγερμό και αυτή να την βάλεις σε ένα τηλέφωνο να την αδειάσεις? Με το κασμπακ γρήγορα θα αποδεσμευτεί.

Edited by dimitroula10
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...