Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

10 minutes ago, kmpatra said:

Απόδειξη υποχρεούται να κόψει ανεξαρτήτως τροπου πληρωμής. Ειναι γεγονος ομως οτι ειδικα στη συγκεκριμένη πλατφόρμα και ακομα περισσότερο αν η διανομη γίνεται μέσω της εταιρείας, πολλοί επιλέγουν να εχουν διαφορετικές τιμές. Εδω Πατρα είναι σχεδόν καθεστώς το καπέλο 0,5€ ενω υπάρχει και μαγειρείο με καπελο 1-2€ σε καποια προϊόντα. "Τολμησε" να φέρει και καταλογο για να δω οτι αυτό που παρηγγειλα ειχε καπέλο 2€ μεσω ηλεκτρονικού delivery και μάλιστα παρ'οτι δούλευε με δικο του ντελιβερα.

Εχουμε φύγει εκτός θέματος ομως.

Πάτρα έχει ακριβύνει πολύ πλέον και ακολουθεί πολύ την Αθήνα στις τιμές. Όχι παντού, αλλά εκεί που απευθύνονται σε φοιτητές κυρίως, έχω παρατηρήσει ότι έχουν πάρει την ανιουσα για τα καλά 😏

Link to comment
Share on other sites

Νεος και εγω στο cu ημουν 25 χρονια σε συμβολαιο σαν ελευθερος επαγγελματιας τωρα κοντα στην συνταξη .
1. μπορω να χρησιμοποιησω τα data στο Ηνωμενο Βασιλειο ? τι πρεπει να κανω ?
2. Καθε ποτε πρεπει να βαζω χρηματα ? καθε μηνα η καθε 2 μηνες 
3, εαν βαλω παραδειγμα 11 ευρω και σε 20 μερες βαλω 15 ευρω θα ληξει αλλη ημερομηνια το ενα πακετο και σε αλλη το αλλο?
Γενικα τι πρεπει να προσεχω ?

 

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να περάσω σε cu από frog επειδή λήγει ο χρόνος προσφορών όπου έδιναν 120 λεπτά κάθε μήνα.

Θα ήθελα να ρωτήσω όσους χρησιμοποιούν το cashback.

Ψωνίζοντας για παράδειγμα από το αβ, θα μπορέσω να συντηρώ τον αριθμό σαρώνοντας τις αποδείξεις;

Διάβασα και σε προηγούμενες σελίδες του νήματος ότι ένα liquid που είχε καταργήθηκε, είχε κάποια σχέση με το cashback;

Σας ευχαριστώ για τον χρόνο σας και ζητώ συγγνώμη προκαταβολικά αν γράφτηκε κάτι σχετικό αλλά μου ξέφυγε.

Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, hero94 said:

Νεος και εγω στο cu ημουν 25 χρονια σε συμβολαιο σαν ελευθερος επαγγελματιας τωρα κοντα στην συνταξη .
1. μπορω να χρησιμοποιησω τα data στο Ηνωμενο Βασιλειο ? τι πρεπει να κανω ?
2. Καθε ποτε πρεπει να βαζω χρηματα ? καθε μηνα η καθε 2 μηνες 
3, εαν βαλω παραδειγμα 11 ευρω και σε 20 μερες βαλω 15 ευρω θα ληξει αλλη ημερομηνια το ενα πακετο και σε αλλη το αλλο?
Γενικα τι πρεπει να προσεχω ?

 

1 ναι, προσθηκη: δεν κανεις τιποτα

2 καθε 2 μηνες

3 τα πακετα εχουν δικη τους ημερομηνια ληξης και το υπολοιπο δικη του (2 μηνες απο την τελευταια φορα που εβαλες λεφτα)

10 minutes ago, n1451 said:

Σκέφτομαι να περάσω σε cu από frog επειδή λήγει ο χρόνος προσφορών όπου έδιναν 120 λεπτά κάθε μήνα.

Θα ήθελα να ρωτήσω όσους χρησιμοποιούν το cashback.

Ψωνίζοντας για παράδειγμα από το αβ, θα μπορέσω να συντηρώ τον αριθμό σαρώνοντας τις αποδείξεις;

Διάβασα και σε προηγούμενες σελίδες του νήματος ότι ένα liquid που είχε καταργήθηκε, είχε κάποια σχέση με το cashback;

Σας ευχαριστώ για τον χρόνο σας και ζητώ συγγνώμη προκαταβολικά αν γράφτηκε κάτι σχετικό αλλά μου ξέφυγε.

καμμια σχεση το cashbacκ με το liquid

το cashback συνεχιζει για οσους το αγαπουν 🙂

και να προσθεω ναι μπορεις να συντηρεις εναν νουμερο ετσι

Edited by HEO

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, gpapas640 said:

Η προσφορά με τα απεριοριστα data για 1 μήνα (14,5€) λήγει αύριο. Λέτε να πάρει καμία παράταση;

Λέω ότι θα τροποποιηθεί από Δευτέρα το πακέτο με 50 GB με 12,70 ευρώ σε 100 GB με 13,30 ευρώ όπως ακριβώς και ο ανταγωνισμός

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, aektzhs 1 said:

Λέω ότι θα τροποποιηθεί από Δευτέρα το πακέτο με 50 GB με 12,70 ευρώ σε 100 GB με 13,30 ευρώ όπως ακριβώς και ο ανταγωνισμός

Θα αφήσουν επιτέλους κάτι φθηνότερο για εμάς που δεν κάνουμε μεγάλη χρήση; 😞

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, geoponer said:

Θα αφήσουν επιτέλους κάτι φθηνότερο για εμάς που δεν κάνουμε μεγάλη χρήση; 😞

Ανάλογα τι εννοείς δεν κάνουμε μεγαλη χρήση. Υπάρχει το πακέτο των 9GB με 6,5€ για 1 μήνα από το Big Bang.

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, gpapas640 said:

Ανάλογα τι εννοείς δεν κάνουμε μεγαλη χρήση. Υπάρχει το πακέτο των 9GB με 6,5€ για 1 μήνα από το Big Bang.

πολλα ειναι....

500 ΜΒ με 0.5 ευρω

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, HEO said:

πολλα ειναι....

500 ΜΒ με 0.5 ευρω

Αν σου φτάνουν 9GB είναι πολύ οικονομικό πακέτο. 0,70€ ανά GB βγαίνει .

Το άλλο που γράφεις δεν ξέρω από που προέκυψε

Link to comment
Share on other sites

Πόσο περιθώριο έχει κάποιος για να ενεργοποιήσει το cu shake μετά την ανανέωση?

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, kmpatra said:

Πόσο περιθώριο έχει κάποιος για να ενεργοποιήσει το cu shake μετά την ανανέωση?

7 ημέρες αν δεν κάνω λάθος

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, gpapas640 said:

Το άλλο που γράφεις δεν ξέρω από που προέκυψε

δικη μου επινοηση

κατι σαν την ιδανικη λυση για καποιον που θελει ελαχιστο ιντερνετ τον μηνα :)

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Λες να πιασει στην αγορα το πακετο επινοησης σου; Μας εχεις ικανους ως πελατες να προτιμαμε μαζικα σε ποσοστα αυτο το πακετο;

Και να πλουτισουν στα κερδη με ζητιανιες μισου ευρου καθε μηνα;

Παντως να "δωσουν λαβες" στο ελληνικο κοινο , με οσα θα γραφουμε εμεις εδω μεσα στο myphone, για voip κλησεις, το βλεπω σε κανα δυο χρονια να καταργουν το πακετο επινοησης σου.

Ειμαστε απιαστοι ως πελατες, να μη μπορουν να "πιασουν" τιποτα τελικα. Εκτος απο οσα κατεληξαν ως τακτικη μετα απο περιπου 30 χρονια καρτοκινητης τηλεφωνιας: Αυτα ναι. Θα "πιασουν".

Link to comment
Share on other sites

το πακέτο επινοησhς μου δεν ειναι τιποτα παραπανω απο το liquid

1024 ΜB = 1.2 €

η διαφοροποιηηση τιμων ειναι κατι σύνηθες στο μαρκετινγκ

μπορει να μην το παρεις εσυ αλλα καποιος αλλος, αν η εταιρεια κερδιζει γιατι να μην το κανει;;;

 

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, alteisei said:

Ααααα. ΟΚ. Γι'αυτο καταργειται απο τη μεθεπομενη βδομαδα!

κανε υπομονη, πολλα πραγματα καταργηθηκαν αλλα υπαρχουν ακομα

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, HEO said:

κανε υπομονη, πολλα πραγματα καταργηθηκαν αλλα υπαρχουν ακομα

Ότι πιο σωστό αυτό!!!!

Edited by aektzhs 1
Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, HEO said:

κανε υπομονη, πολλα πραγματα καταργηθηκαν αλλα υπαρχουν ακομα

Δε χαμπαριαζει η βονταφον. Θα ρίξει διακόπτη

Link to comment
Share on other sites

23 ώρες πριν, gpapas640 said:

Ανάλογα τι εννοείς δεν κάνουμε μεγαλη χρήση. Υπάρχει το πακέτο των 9GB με 6,5€ για 1 μήνα από το Big Bang.

Προσωπικά δεν θα ήθελα να δίνω πάνω από €8/μήνα. Με αυτά τα χρήματα στο F2G έπαιρνα 400 mb 400 λεπτά ομιλίας.

Θα ήθελα ένα πακέτο 300 λεπτά προς όλους και 5GB με €8, δεν νομίζω ότι ζητάω πολλά.

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

Απο data δίνει αρκετά. Δεν υπάρχει πακέτο ομιλίας όμως. Ιδανικά ενα στα επίπεδα του frog θα ήταν ότι πρέπει.

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, geoponer said:

Προσωπικά δεν θα ήθελα να δίνω πάνω από €8/μήνα. Με αυτά τα χρήματα στο F2G έπαιρνα 400 mb 400 λεπτά ομιλίας.

Θα ήθελα ένα πακέτο 300 λεπτά προς όλους και 5GB με €8, δεν νομίζω ότι ζητάω πολλά.

Δυστυχώς όλα τα συνδυαστικα πακέτα τα έχουν ανεβάσει πάνω από 10€, επειδή ακριβώς ο περισσότερος κόσμος χρειάζεται λίγο από όλα.

Το πιο κοντινό σε αυτό που θέλεις είναι το national combo του frog (200' προς όλους+ 10GB με 8.90€ για τον 1ο χρόνο δώρο 120 λεπτά προς όλους κάθε μήνα).

Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, geoponer said:

Προσωπικά δεν θα ήθελα να δίνω πάνω από €8/μήνα. Με αυτά τα χρήματα στο F2G έπαιρνα 400 mb 400 λεπτά ομιλίας.

Θα ήθελα ένα πακέτο 300 λεπτά προς όλους και 5GB με €8, δεν νομίζω ότι ζητάω πολλά.

Άνετα μπορείς. Φρόγκ με 120' στα 3 € και ίντερνετ από κάρτα Ευρώπης με 0,90/1gb/μήνα. Και κάτι λίγα με VoIP. Χρειάζεται βέβαια δικαρτο κινητό.

Και οικονομικότερη λύση κασμπακ και σκέτο VoIP.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...