Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1 hour ago, blizard said:

Μπορείς πιο απλα να κουνάς την μπαρίτσα που και που να μην δοκιμάζει καν την καρτα ...   θα ήταν ενδιαφέρον να δουμε αν σε πετάει μετα το cashback , γιατι αν κάνεις ανανέωση κανονική ενδιάμεσα στις 2 αποτυχημένες είναι οκ,  
Μπράβο για τα απεριόριστα 😉

Ευχαριστώ!

Το έχουμε υπεραναλυσει! Λοιπόν:

Ξεκινάμε: έχω βγει και κάνω εξαργύρωση cashback. Ξαναμπαινω. Βάζω τη μπάρα όσο πιο μακρυά με αφήνει. Δηλαδή ένα μήνα μετά. Τρεις μέρες πριν τελειωσει ο μήνας μετακινω την μπάρα ένα μήνα μετά. Τώρα το τέλος του μήνα και το τέλος όσων χρημάτων υπάρχουν συμπίπτουν (μια δυο μέρες μετά διάφορα). Βγαίνω, κάνω εξαργύρωση, ξαναμπαινω. Και ο κύκλος ξαναρχίζει.

Μια κίνηση τον μήνα. Απλό. Ούτε ψάχνει για κάρτες ούτε σε πετάει έξω.😉

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά το βλέπω  ... και αν ξεχάσεις σαν ανθρωπος να κουνήσεις την μπαρα δεν έγινε τίποτα φτάνει να είναι κλειστή η κάρτα , Αλλά και ανοιχτή να είναι τα λεφτά δεν πάνε ποτέ χαμενα, που βασικά καλυτερα ανοιχτη γιατι έτσι όπως το κάνεις αν στο τέλος του 2μηνου ξεχάσεις να κάνεις cashback θα σου πάρει χρήματα αυτοματα ώς προστασίας και δεν θα ληξει το υπόλοιπο . Στο τέλος αν θες βγαίνεις για ανανέωση η το κάνεις οπως είπες με την εφαρμογή
(επιπλέον εγώ πάντως δεν εχω δει και ποτέ να σε πετάει απο το liquid, έιχα και 3-4 συνεχόμενες αποτυχημένες αλλά είχα κουνήσει την μπαρα ενδιάμεσα για να το τεστάρω και ίσως επιρεάζει ... αλλά καλυτερα όπως λες για να είμαστε 100% σίγουροι οτι δεν θα αλλάξουν και κάτι)

Edited by blizard
Link to comment
Share on other sites

Επειδή η Vodafone TV, μόνο για ΤV δεν είναι και δεν την βλέπω καθόλου , είπα να κάνω απενεργοποίηση της ανανέωσης για να μη ξεχαστώ κ με χρεώσει τον Μάιο.
ΔΕΝ μπόρεσα να το κάνω ούτε από το κινητό, ούτε από το tablet.
Για όποιον ενδιαφέρετε να γνωρίζει ότι πρέπει να χρησιμοποιήσει υπολογιστή.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, balkos said:

Επειδή η Vodafone TV, μόνο για ΤV δεν είναι και δεν την βλέπω καθόλου , είπα να κάνω απενεργοποίηση της ανανέωσης για να μη ξεχαστώ κ με χρεώσει τον Μάιο.
ΔΕΝ μπόρεσα να το κάνω ούτε από το κινητό, ούτε από το tablet.
Για όποιον ενδιαφέρετε να γνωρίζει ότι πρέπει να χρησιμοποιήσει υπολογιστή.

Σε boxaki του eon, μια χαρά δουλεύει

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, balkos said:

Επειδή η Vodafone TV, μόνο για ΤV δεν είναι και δεν την βλέπω καθόλου , είπα να κάνω απενεργοποίηση της ανανέωσης για να μη ξεχαστώ κ με χρεώσει τον Μάιο.
ΔΕΝ μπόρεσα να το κάνω ούτε από το κινητό, ούτε από το tablet.
Για όποιον ενδιαφέρετε να γνωρίζει ότι πρέπει να χρησιμοποιήσει υπολογιστή.

Σε Android TV αν δεν βρίσκει την εφαρμογή στο store μπορείς να κατεβάσεις από το APK Mirror την έκδοση Vodafone TV (GR) (Android TV) 1.46.21
Σε εμένα δεν την έβρισκε στο store ως εφαρμογή, περίεργο, και από το APK Mirror δούλεψε κανονικά!
 

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, konstantinos77 said:

Σε Android TV αν δεν βρίσκει την εφαρμογή στο store μπορείς να κατεβάσεις από το APK Mirror την έκδοση Vodafone TV (GR) (Android TV) 1.46.21
Σε εμένα δεν την έβρισκε στο store ως εφαρμογή, περίεργο, και από το APK Mirror δούλεψε κανονικά!
 

Και εγω το ιδιο εκανα αλλα ειναι τοσο τραγικο το interface που ενω το εβαλα day one δεν εχω δει τιποτα...

Link to comment
Share on other sites

Για να έρθω στο cu με online φορητότητα θέλει 13€.

Επειδή δεν με ενδιαφέρουν τα δώρα, αν το κάνω από καταστήμα είναι δωρεάν ?

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, GREGORYMO said:

Για να έρθω στο cu με online φορητότητα θέλει 13€.

Επειδή δεν με ενδιαφέρουν τα δώρα, αν το κάνω από καταστήμα είναι δωρεάν ?

Νομίζω και εκεί θα ζητήσουν 13€. Εγώ στη θέση σου θα έπαιρνα τηλ το κοντινότερο κατάστημα και θα τους ρωτουσα αυτό ακριβώς που έγραψες. 

κοσμοτεονλι

Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, GREGORYMO said:

Για να έρθω στο cu με online φορητότητα θέλει 13€.

Επειδή δεν με ενδιαφέρουν τα δώρα, αν το κάνω από καταστήμα είναι δωρεάν ?

Στο κατάστημα το πιθανότερο να πληρώσεις περισσότερα. Έχουμε ακούσει διάφορα κουλά εδώ μέσα..

Μάλλον όμως δεν υπάρχει κάτι σε δωρεάν.

Μπορείς όμως, πριν ολοκληρωθεί η φορητότητα και μόλις σου έρθει ο φάκελος από το Courier, να βάλεις την κάρτα σε κάποιο άλλο CU ή να την "πουλήσεις" οπότε εσένα θα σου έχει βγει τσάμπα η φορητότητα.

Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, GREGORYMO said:

Για να έρθω στο cu με online φορητότητα θέλει 13€.

Επειδή δεν με ενδιαφέρουν τα δώρα, αν το κάνω από καταστήμα είναι δωρεάν ?

Καλύτερα μέσω ιστοσελίδας

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, kalitexnis_g said:

Στο κατάστημα το πιθανότερο να πληρώσεις περισσότερα. Έχουμε ακούσει διάφορα κουλά εδώ μέσα..

Μάλλον όμως δεν υπάρχει κάτι σε δωρεάν.

Μπορείς όμως, πριν ολοκληρωθεί η φορητότητα και μόλις σου έρθει ο φάκελος από το Courier, να βάλεις την κάρτα σε κάποιο άλλο CU ή να την "πουλήσεις" οπότε εσένα θα σου έχει βγει τσάμπα η φορητότητα.

Δεν νομίζω να 'προλαβαίνεις'.

Έστω, να πληρώσω την κάρτα 13€ αλλά να την βάλω όποτε 'θέλω'.

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, GREGORYMO said:

Δεν νομίζω να 'προλαβαίνεις'.

Έστω, να πληρώσω την κάρτα 13€ αλλά να την βάλω όποτε 'θέλω'.

Ούτε αυτό γίνεται.. ξύνουν την κάρτα και κρατάνε τον κωδικό για να σου τα περάσουν στην ενεργοποίηση.

Link to comment
Share on other sites

Just now, thanos678 said:

Θέλω ένα καρτοκινητο whats up να του κάνω φορητοτητα σε cu. Έχει όμως φραγή. Γίνεται? 

Γίνεται. Αν τελικά κάνεις φορητότητα ενημέρωσε μας 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, kalitexnis_g said:

Στο κατάστημα το πιθανότερο να πληρώσεις περισσότερα. Έχουμε ακούσει διάφορα κουλά εδώ μέσα..

Μάλλον όμως δεν υπάρχει κάτι σε δωρεάν.

Μπορείς όμως, πριν ολοκληρωθεί η φορητότητα και μόλις σου έρθει ο φάκελος από το Courier, να βάλεις την κάρτα σε κάποιο άλλο CU ή να την "πουλήσεις" οπότε εσένα θα σου έχει βγει τσάμπα η φορητότητα.

Από παράδειγμα κοντινού προσώπου μέχρι και 32€ ζητήσαν σε κατάστημα στην Αθήνα... Και αφού έφαγαν κράξιμο ξεφούρνισαν και την επιλογή των 13€ μετά...

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, aektzhs 1 said:

Γίνεται. Αν τελικά κάνεις φορητότητα ενημέρωσε μας 

Από τη στιγμή που θα έχει φραγή, άραγε η κοσμοτε δεν θα μπορεί να τον παρει τηλ για αντιπρόταση;

κοσμοτεονλι

Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, VIPdriver said:

Από τη στιγμή που θα έχει φραγή, άραγε η κοσμοτε δεν θα μπορεί να τον παρει τηλ για αντιπρόταση;

Όχι νομίζω 

Link to comment
Share on other sites

 

Spoiler
On 22/12/2023 at 7:00 ΜΜ, eridion25 said:

Βλέπω ότι το δώρο από το cu καλοκαιριστες χρησιμοπει το πακέτο CU MeApOla 11,5 που προσφέρει 2.5GB απεριορηστα λεπτά και 100SMS δεν γίνεται rollover από το CU MeApola 9 οπτε τα 2,5GB θα πάνε χαμένα οσοι έχουν φοιτητηκο

SmartSelect_20231222_185928_My CU.jpg

SmartSelect_20231222_185912_My CU.jpg

20231222_185837.jpg

20231222_185816.jpg

 

ήρθαν και μένα!

image.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, shaonne said:

 

  Reveal hidden contents

 

ήρθαν και μένα!

image.png

Καλοφάγωτα φιλαράκο! Εγω με 4 cu και δεν πηρα τίποτα (σνιφ)...

κοσμοτεονλι

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, VIPdriver said:

Καλοφάγωτα φιλαράκο! Εγω με 4 cu και δεν πηρα τίποτα (σνιφ)...

6 νούμερα οικογενειακώς, ευτυχώς που είχαν δώσει τους κρυστάλλους από το Instagram και δεν είχαμε να πατάμε πλανήτες κάθε βδομάδα (όπως και τώρα :D)

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, shaonne said:

6 νούμερα οικογενειακώς, ευτυχώς που είχαν δώσει τους κρυστάλλους από το Instagram και δεν είχαμε να πατάμε πλανήτες κάθε βδομάδα (όπως και τώρα :D)

τωρα έχουν τα κουπόνια εκπτωσης cu around που είναι καλυτερο απο πριν ... δες πιο πίσω στο τοπικ για διάφορους που έγραψαν , η  εδω

Καλά Χριστούγεννα .

Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, GREGORYMO said:

Τι δώρα είναι αυτά?

Τι αφορούν?

Το δώρο του πρώτου διαγωνισμού με τα unlimited

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πριν, GREGORYMO said:

Δεν νομίζω να 'προλαβαίνεις'.

Έστω, να πληρώσω την κάρτα 13€ αλλά να την βάλω όποτε 'θέλω'.

Προλαβαίνεις, καθώς όταν έρθει, θα είσαι ήδη στο παλιό δίκτυο. Σβήνεις με οινόπνευμα το μαύρο μαρκαδόρο που έβαλαν και το περνάς σε άλλο αριθμό. Επίσης αξίζει να σημειωθεί, πως αν προπληρώσεις, θα έχεις έξτρα 5€ στον λογαριασμό σου

Link to comment
Share on other sites

  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...