Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1 minute ago, EllinikoNisi said:

Πώς το ξέρεις από τώρα ότι δε θα κάνει τίποτα στην 15 Σεπτεμβρίου?

Τα προβλήματα που ειπώθηκαν ήταν συστημικά και μάλλον έχουν διορθωθεί. Μένει να το δούμε και με άλλα παραδείγματα.

Το έκανα για 16 Αυγούστου και πάλι δεν έκανε κατι. Τώρα το έβαλα 15/9 αλλά όπως μου είπαν στο chat, η πρώτη ανανέωση 15/10 θα είναι 

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, paanos said:

Το έκανα για 16 Αυγούστου και πάλι δεν έκανε κατι. Τώρα το έβαλα 15/9 αλλά όπως μου είπαν στο chat, η πρώτη ανανέωση 15/10 θα είναι 

Sms επιβεβαίωσης για την αλλαγή έρχεται?

Link to comment
Share on other sites

Παίδες μπορώ να βάλω στην εφαρμογή ένα δεύτερο νούμερο του πατέρα να του βάζω πακέτο; δεν έχει σμαρτφον

Στάλθηκε από το 22021211RG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, vrwmiaR1z said:

Παίδες μπορώ να βάλω στην εφαρμογή ένα δεύτερο νούμερο του πατέρα να του βάζω πακέτο; δεν έχει σμαρτφον

Στάλθηκε από το 22021211RG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Βεβαίως και μπορείς. Το έχω κάνει για τη μητέρα μου.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, vrwmiaR1z said:

Παίδες μπορώ να βάλω στην εφαρμογή ένα δεύτερο νούμερο του πατέρα να του βάζω πακέτο; δεν έχει σμαρτφον

Στάλθηκε από το 22021211RG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Μπορείς να βγαίνεις από το app εσύ και να μπαίνεις με το λογαριασμό του πατέρα σου. Ταυτόχρονα δύο λογαριασμοί δεν γίνεται.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρέλαβα ένα smartwatch Ticwatch Pro 3 Cellular/LTE της Mobvoi, το οποίο υποστηρίζει esim αλλά όχι επίσημα στην Ελλάδα.

Σκέφτομαι να πάρω νέο αριθμό CU με esim (€10) για να πειραματιστώ. Σε περίπτωση που δεν λειτουργήσει, γίνεται να κάνω μετατροπή της esim σε κανονική sim ή απλά θα πάει άκλαφτη;

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, geoponer said:

Μόλις παρέλαβα ένα smartwatch Ticwatch Pro 3 Cellular/LTE της Mobvoi, το οποίο υποστηρίζει esim αλλά όχι επίσημα στην Ελλάδα.

Σκέφτομαι να πάρω νέο αριθμό CU με esim (€10) για να πειραματιστώ. Σε περίπτωση που δεν λειτουργήσει, γίνεται να κάνω μετατροπή της esim σε κανονική sim ή απλά θα πάει άκλαφτη;

Γίνεται, αλλά θα την ξαναπληρώσεις, οπότε δεν κερδίζεις κάτι ουσιαστικό.

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, kmpatra said:

Και σταθερά αν έχεις.

Για το σταθερό το ξέρω, αλλά νομιζω οτι 2 νουμερα cu δεν μπορουν να μπουν συγχρόνως στο vodafone app

κοσμοτεονλι

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, paanos said:

Ναι, και στην εφαρμογή το βλέπω. Και αυτοι το βλέπουν 

Θεωρώ ότι ήταν συστημικό η προηγούμενη αποτυχία και ότι εφόσον έρχεται το sms η επόμενη ανανέωση θα γίνει τότε που γράφει. Βέβαια, μένει να το δούμε.

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, VIPdriver said:

Για το σταθερό το ξέρω, αλλά νομιζω οτι 2 νουμερα cu δεν μπορουν να μπουν συγχρόνως στο vodafone app

Όταν είναι στο ίδιο ΑΦΜ, τα βλέπεις όλα. 

1 hour ago, EllinikoNisi said:

Θεωρώ ότι ήταν συστημικό η προηγούμενη αποτυχία και ότι εφόσον έρχεται το sms η επόμενη ανανέωση θα γίνει τότε που γράφει. Βέβαια, μένει να το δούμε.

Το chat μου λέει ότι θα γίνει 15/10 πάντως. περιμένω να δω γιατί ακόμα εξετάζουν το 9/8 που έκανε περίπατο 

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, paanos said:

Όταν είναι στο ίδιο ΑΦΜ, τα βλέπεις όλα. 

 

Εχω 3 cu στο ίδιο ΑΦΜ και δεν μου δίνει την επιλογη να βάλω συγχρόνως πανω απο 1 νουμερο στο Vodafone app. Όταν παταω να προστεθεί αριθμός δείχνει μόνο την επιλογή για σταθερό. 

Edited by VIPdriver

κοσμοτεονλι

Link to comment
Share on other sites

Μα πως, εγω είχα το σταθερό και προσθεσα και τα 2 cu (της φορητότητας και το νεο που μου έστειλαν)

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, kmpatra said:

Μα πως, εγω είχα το σταθερό και προσθεσα και τα 2 cu (της φορητότητας και το νεο που μου έστειλαν)

Το έχω ψάξει παντου και δεν μου δίνει την δυνατότητα να βάλω άλλο νουμερο καρτοκινητης cu (εκτός από αριθμό σταθερου, ενω δεν έχω σταθερό στη βονταφον). 

 

Edited by VIPdriver

κοσμοτεονλι

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δεν μπορώ να θυμηθώ τι διαδικασία ακολούθησα. Όταν είχα ήδη το σταθερό μέσα στην εφαρμογή υπήρχε κουμπάκι που έλεγε πρόσθεσε την κινητή σου. Πρέπει να προσθεσα το ένα νούμερο από κει. Το άλλο δεν ξέρω μήπως μπήκε αυτόματα όταν ενεργοποιήθηκε. Για δοκίμασε να μπεις στην εφαρμογή με τα δεδομένα της κάρτας SIM. Μήπως και στο προσθέσει αυτόματα.

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

Να αφαιρέσουμε νουμερο μπορούμε;;;

Μαζί με την φορητότητα μου κάναν δώρο και έναν αριθμό cu άχρηστο και μου τον εμφανίζει και αυτόν.

Link to comment
Share on other sites

Εχει αποσυνδεση,μπορεις να τον βγαλεις λογικά (δεν το εχω δοκιμασει). Επίσης τώρα που το θυμήθηκα για όλους τους αριθμούς και για το σταθερό έχω κάνει account με username password. Δεν θυμάμαι αν τα πρόσθεσα στην εφαρμογή μέσω αυτών.

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

Σωστό, είναι προαιρετικό το ΑΦΜ. Δεν θυμάμαι αλλά ίσως ζητάει username password.

Link to comment
Share on other sites

Τρελή αβολιά η βονταφον! Στο cosmote app έχω 6 νουμερα απο 4 διαφορετικά άτομα και το μοναδικό που ζητούσε για προσθηκη ήταν τον κωδικό επιβεβαίωσης που έστελνε στον αριθμό με σμσ. 

κοσμοτεονλι

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, kmpatra said:

Εχει αποσυνδεση,μπορεις να τον βγαλεις λογικά (δεν το εχω δοκιμασει). Επίσης τώρα που το θυμήθηκα για όλους τους αριθμούς και για το σταθερό έχω κάνει account με username password. Δεν θυμάμαι αν τα πρόσθεσα στην εφαρμογή μέσω αυτών.

Δεν μπορείς.Μου τον εμφανίζει στην εφαρμογη μαζί με το σταθερό και το βασικό μου κινητό εκεί νταηλικι.

Edited by glofiish
Link to comment
Share on other sites

  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...