Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ποια συσκευή έχεις;

Γενικά το VoLTE σε κάθε εταιρία παίζει ευκολότερα από το wifi calling, και άρα είναι περισσότερες οι συσκευές που το υποστηρίζουν.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Ενεργοποίησα την ευρωπαϊκή κάρτα νέων για την κόρη μου. Ισχύει οτι σε κάθε ανανέωση των 10€ παίρνεις bonus άλλα 10 στην κάρτα. Αν ανανεώσω 12 ευρώ θα πάρω το μπόνους των 10€στην κάρτα ή είναι αυστηρά για ανανέωση των 10€;

Σας ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Δεν ισχλυει για κάθε ανανέωση αλλά μόνο για μία κάθε 31 ημέρες. Μόνο όταν το 1252 δεν σου αναφέρει υπόλοιπο από την κάρτα νέων μόνο τότε μπορεις να πάρεις το δεύτερο bonus.
Link to comment
Share on other sites

Δεν ισχλυει για κάθε ανανέωση αλλά μόνο για μία κάθε 31 ημέρες. Μόνο όταν το 1252 δεν σου αναφέρει υπόλοιπο από την κάρτα νέων μόνο τότε μπορεις να πάρεις το δεύτερο bonus.

 

Πράγματι λαθος δικό μου. Όντως είναι 1 ανανέωση το μήνα αλλά αν ανανεώσω 12 € θα ισχύει το bonus?

Link to comment
Share on other sites

Πράγματι λαθος δικό μου. Όντως είναι 1 ανανέωση το μήνα αλλά αν ανανεώσω 12 € θα ισχύει το bonus?

 

Στην σελίδα γράφει από 10€ και άνω οπότε λογικά θα ισχύει. Δεν το έχω δοκιμάσει βέβαια.

Mε ανανέωση χρόνου ομιλίας από 10€ και άνω οι συνδρομητές λαμβάνουν έξτρα 10€ Bonus για να τα χρησιμοποιήσουν όπως θέλουν για ένα μήνα. Τα 10€ bonus αποδίδονται σε μία ανανέωση ανά 30 ημέρες. Για ενεργοποίηση της προσφοράς, οι συνδρομητές θα πρέπει να αποστείλουν τον αριθμό της Ευρωπαϊκής Κάρτας Νέων με δωρεάν γραπτό μήνυμα στο 1280. Η προσφορά ισχύει για 12 μήνες από τη στιγμή της ενεργοποίησής της.
Link to comment
Share on other sites

Πράγματι λαθος δικό μου. Όντως είναι 1 ανανέωση το μήνα αλλά αν ανανεώσω 12 € θα ισχύει το bonus?
Από 10 ευρώ και πάνω. Το bonus όμως 10 θα είναι ακόμα και αν βάλει 12
Link to comment
Share on other sites

Το μπόνους μπαίνει αν κάνεις και 30 ευρώ ανανέωση. Απλώς θα πρέπει να βάλεις κάρτα ξανά όταν λήξει το υπόλοιπο της κάρτας νέων ώστε να σου αποδοθεί ξανά νέο.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το μπόνους μπαίνει αν κάνεις και 30 ευρώ ανανέωση. Απλώς θα πρέπει να βάλεις κάρτα ξανά όταν λήξει το υπόλοιπο της κάρτας νέων ώστε να σου αποδοθεί ξανά νέο.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Πράγματι τελικά έτσι είναι. Να τονίσω ότι η εξυπηρέτηση πελατών της vodafone με διαβεβαίωσε ότι μόνο με ανανέωση 10 € (και όχι με 12, 15 ή 20) ισχύει το bonus. Ότι να΄ναι δηλαδή.

Ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις.

Link to comment
Share on other sites

Summer Weekend

Ζήσε αξέχαστα #HotWeekends με 5GB & 500 λεπτά προς όλους για χρήση το ΣΚ μόνο με 3€.

Μπες στο My CU App και ενεργοποίησε την προσφορά.

H Summer Weekend προσφορά ισχύει για ενεργοποίηση μέχρι 16/09.

Μπορείς να το ενεργοποιήσεις καθ' όλη της διάρκειας της εβδομάδας αλλά θα έχει ισχύ από Παρασκευή 18:00 έως Κυριακή 23:59.

Η προσφορά μπορεί να ενεργοποιηθεί πολλαπλές φορές.

Σε περίπτωση που έχεις υπολειπόμενα δεδομένα από άλλα πακέτα, προτεραιότητα στην κατανάλωση έχουν τα δεδομένα που λήγουν νωρίτερα.

Σε περίπτωση που θέλεις να ξανά αγοράσεις τη προσφορά και δεν έχεις καταναλώσει τα προηγούμενα MB του πακέτου, τότε τα υπολειπόμενα MB που είχες χάνονται και δεν μεταφέρονται για χρήση με το νέο πακέτο.

Η προσφορά ισχύει και στην Ευρωπαϊκή Ένωση με όριο πολιτικής ορθής χρήσης 1,4GΒ. Μετά την κατανάλωση των ενσωματωμένων MB και εφόσον δεν υπάρχουν υπολειπόμενα ΜΒ από άλλα πακέτα, η χρέωση είναι €0.00434 /MB.

Η ελάχιστη διάρκεια κλήσης είναι τα 3 λεπτά και μετά ισχύει χρέωση ανά δευτερόλεπτο.

Τα λεπτά ομιλίας προς όλα τα δίκτυα μπορούν να καταναλωθούν για κλήσεις προς όλα τα κινητά και σταθερά στην Ελλάδα.

πηγη : https://www.vodafonecu.gr/upiresies-cu/summer-weekend/

θελουμε φετος απεριοριστα data σε ολους τους παροχους κινητης τηλεφωνιας στην Ελλαδα για ολο το καλοκαιρι. 

Link to comment
Share on other sites

Επειδή τα 300 λεπτά δεν με φτάνουν ούτε για πλάκα προσανατολίζομαι στο Viber out, δίνει με 5,99 απεριόριστα σε όλο τον κόσμο. Το έχει κάποιος να πει εντυπώσεις; Έβαλα τη δοκιμαστική περίοδο και μου φαίνεται οκ η ποιότητα σε 3g/4g. Είναι όντως απεριόριστα ?

 

Βλέπω κάποιες κλήσεις προς κινητά ότι ενώ ακούω τον συνομιλητή εκείνος δεν με ακούει ή το ανάποδο...και πρέπει να ξανακαλεσω

 

Καλύτερα προτίμησε callingcredit. Για περισσότερα εδώ:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=462374

Link to comment
Share on other sites

Επειδή τα 300 λεπτά δεν με φτάνουν ούτε για πλάκα προσανατολίζομαι στο Viber out, δίνει με 5,99 απεριόριστα σε όλο τον κόσμο. Το έχει κάποιος να πει εντυπώσεις; Έβαλα τη δοκιμαστική περίοδο και μου φαίνεται οκ η ποιότητα σε 3g/4g. Είναι όντως απεριόριστα ?

 

Βλέπω κάποιες κλήσεις προς κινητά ότι ενώ ακούω τον συνομιλητή εκείνος δεν με ακούει ή το ανάποδο...και πρέπει να ξανακαλεσω

 

μπορεις να βαλεις πχ 0,99 ευρω απο το viber μεσα απο την εφαρμογη του κινητου σου και να το δοκιμασεις , γενικα καποιες φορες υπαρχει καθυστερηση , για λιγη χρηση θα το προτεινα αλλα οχι για να μιλας πολυ ωρα. Αν και εγω δεν μιλαω πολυ στο κινητο.

θελουμε φετος απεριοριστα data σε ολους τους παροχους κινητης τηλεφωνιας στην Ελλαδα για ολο το καλοκαιρι. 

Link to comment
Share on other sites

Ποια συσκευή έχεις;

Γενικά το VoLTE σε κάθε εταιρία παίζει ευκολότερα από το wifi calling, και άρα είναι περισσότερες οι συσκευές που το υποστηρίζουν.

Redmi note 4 με μαμά rom αλλα και lineage 16

Link to comment
Share on other sites

Προσφορά στο CU που έχω στο MiFi μου. Θα την τιμήσω δεόντως. 30γκιγκα με 8,5€.

2d81c8e7f9dcf86a6f8ae611ddd723d8.jpg

Edited by manosn2
ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Τον κατήργησαν τον φραγμό των 3 Gbyte ημερησίως;

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Όχι, παραμένει κανονικά.

Καλά κρασιά τότε για την Vodafone.

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Προσωπική μου γνώμη live with it or leave it και για αρκετό καιρό ακόμη από την στιγμή που πλέον υπάρχουν τα απεριόριστα συμβόλαια, συν ο όποιος έξτρα φόρτος δικτύου θα έρθει απο την nova το φθινόπωρο.. Θεωρώ δύσκολο να διακινδυνεύσουν έξτρα φόρτο δικτύου απο τα καρτοκινητά έστω και προσωρινά. Και λέω προσωρινά γιατί πχ εγώ τώρα τρέχω το 100αρι πακέτο του bigbang και έχω και αρκετούς πόντους να ενεργοποιώ και το απογευματινό δωρεάν cu nights και μπορώ να το κάνω αυτό και τον επόμενο μήνα.. Αλλά απο την στιγμή που δεν με αφήνουν, βολεύομαι με τα 3gb/ημέρα και στο τέλος του μήνα θα τους κάνω και μερικά gb δώρο.. Χαλάλι βέβαια αφού κανεις άλλος στην Ελλάδα με 10€ δε μου δίνει 90gb το μήνα
Link to comment
Share on other sites

τους πήρα τηλέφωνο σήμερα και μου είπαν ότι δεν υπάρχει κάποια ενημέρωση για κατάργηση του ορίου και μάλιστα μου είπαν στην Ελλάδα είναι 3gb και στο εξωτερικο 1,5bg :cry:

Τι είναι το bg;

Προσωπική μου γνώμη live with it or leave it και για αρκετό καιρό ακόμη από την στιγμή που πλέον υπάρχουν τα απεριόριστα συμβόλαια, συν ο όποιος έξτρα φόρτος δικτύου θα έρθει απο την nova το φθινόπωρο.. Θεωρώ δύσκολο να διακινδυνεύσουν έξτρα φόρτο δικτύου απο τα καρτοκινητά έστω και προσωρινά. Και λέω προσωρινά γιατί πχ εγώ τώρα τρέχω το 100αρι πακέτο του bigbang και έχω και αρκετούς πόντους να ενεργοποιώ και το απογευματινό δωρεάν cu nights και μπορώ να το κάνω αυτό και τον επόμενο μήνα.. Αλλά απο την στιγμή που δεν με αφήνουν, βολεύομαι με τα 3gb/ημέρα και στο τέλος του μήνα θα τους κάνω και μερικά gb δώρο.. Χαλάλι βέβαια αφού κανεις άλλος στην Ελλάδα με 10€ δε μου δίνει 90gb το μήνα

Δεν δίνει 90gb τον μήνα αλλά 3gb την ημέρα για 30 ημέρες.

Η διαφορά είναι ότι κάνεις συμβόλαιο με πακέτο 20gb τον μήνα,

πας να κάνεις παρουσίαση στην ΒΙΠΕ Θεσσαλονίκης , σε πελάτη που το ιντερνετ σέρνεται

και μαθαίνεις με τον πιο σκληρό τρόπο ότι μπορείς να χρησιμοποιήσεις μόνο 3gb ανά ημέρα.

Ευτυχώς σε σώζει ο συνεργάτης που έχει data, αλλά το εγκεφαλικό το έχεις πάθει.

Pi is a new digital currency developed by Stanford PhDs, with over 3.5 million members worldwide. To claim your Pi, follow this link https://minepi.com/hoannis and use my username (hoannis) as your invitation code.
Link to comment
Share on other sites

Γιαυτό είπα πριν live with it or leave it.. εμένα προσωπικά που ξέρω τι να περιμένω, μια χαρά με βολεύουν τα 3gb/ημέρα και για έξτρα έχω και μια wu. Τέσπα.. Αυτά είναι τα δεδομένα με την vodafone και δεν θεωρώ προσωπικά ότι θα αλλάξουν σύντομα.

Εννοείται πως αν βγει άλλος να μου δώσει τα ίδια gb, στην ίδια τιμή και χωρίς όριο ημέρας σε καρτοκινητό, θα πάω εκεί.

Link to comment
Share on other sites

Τι είναι το bg;

 

Η διαφορά είναι ότι κάνεις συμβόλαιο με πακέτο 20gb τον μήνα,

μαθαίνεις με τον πιο σκληρό τρόπο ότι μπορείς να χρησιμοποιήσεις μόνο 3gb ανά ημέρα.

 

Gb εννοεί.

Τα συμβόλαια δεν έχουν κόφτη ανά ημέρα, άρα είναι λίγο άστοχο.

Υπάρχει η επιλογή σε όποιον θέλει να πάει σε συμβόλαιο ή στο giga on the spot, που δεν έχουν ημερήσιο κόφτη και το δεύτερο έχει και αρκετά φθηνές επιλογές σε δεδομένα.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone
  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...