Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

τα πήρα και εγώ 1.000+1.000+30ΜΒ!

απορία, πώς θα συνδεθώ με νετ ,που θα βρω τις ρυθμίσεις?:cool:

έχω ένα htc diamond

ευχαριστώ

 

Κάλεσε το 1392

Link to comment
Share on other sites

μπορω να κανω ανανεωση χρονου ομιλιας σε vodafone καταστημα, οσο ποσο θελω εγω? π.χ. 3€?

 

Ναι, μπορείς.. Αυτή είναι και η λεγόμενη "Αυλή ανανέωση χρόνου ομιλίας".. :)

 

Σίγουρο αυτό;Γιατι εγώ πήγα σε ένα κατάστημπα και μου είπε ότι κάνει ανανέωση από 10 ευρώ και πάνω μόνο!! :confused:

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρο αυτό;Γιατι εγώ πήγα σε ένα κατάστημπα και μου είπε ότι κάνει ανανέωση από 10 ευρώ και πάνω μόνο!! :confused:

 

νομιζω τοσο ειναι το ελαχιστο ποσο σε ηλεκτρονικη ανανεωση

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλό κ αυτό το ταλκ α λοτ.

είχαμε το cu 2009 κ τώρα μας βάζουν να τα πληρώσουμε.

το φοιτητικό ισχύει ακόμα? να πάω να το δήλώσω αν είναι..

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρο αυτό;Γιατι εγώ πήγα σε ένα κατάστημπα και μου είπε ότι κάνει ανανέωση από 10 ευρώ και πάνω μόνο!! :confused:

 

νομιζω τοσο ειναι το ελαχιστο ποσο σε ηλεκτρονικη ανανεωση

 

Έκανα ανανέωση 5 ευρώ πριν τρεις μέρες από κατάστημα. Οπότε δεν ιχσύει αυτό για τα δέκα ευρώ το ελάχιστο.

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

To φοιτητικό ίσχυε μέχρι 30/11 (αν έκανες ταυτοποίηση). ρε παιδιά, να είμαστε σοβαροί, έπρεπε να το περιμένουμε ότι δεν θα μας τα δίνανε τζάμπα. έχουν χάσει πολλά χρήματα με αυτό το 1 ευρώ. όλες οι εταιρίες....
Link to comment
Share on other sites

θα ηθελα να ρωτησω αν αλλαξω από cu σε à la Carte o χρονος που εχω χανεται:

 

Ειναι αυτονοητο αυτο αλλωστε ααν καλεσεις το 1266 για να αλλαξεις πακετο θα ακουσεις "οτι ολα τα προπληρωμενα πακετα χρονου ομιλιας δεν μεταφερονται" η καπως ετσι.

Link to comment
Share on other sites

θα ηθελα να ρωτησω αν αλλαξω από cu σε à la Carte o χρονος που εχω χανεται:

 

Ο χρόνος ομιλίας σου δεν χάνεται.. Τα πακέτα ή οι προσφορές που έχεις στο CU όμως, θα χαθούν!

Link to comment
Share on other sites

Έκανα ανανέωση 5 ευρώ πριν τρεις μέρες από κατάστημα. Οπότε δεν ιχσύει αυτό για τα δέκα ευρώ το ελάχιστο.

 

5€ είναι σε cu και 10€ στο νέο καρτοκινητό...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

5€ είναι σε cu και 10€ στο νέο καρτοκινητό...

 

και εχει το συστημα την δυνατοτητα να αναγνωριζει ποιο νουμερο ειναι cu και ποιο οχι?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

5€ είναι σε cu και 10€ στο νέο καρτοκινητό...

 

Εγώ έκανα χτες ανανέωση 5 € σε νέο καρτοκινητό..... Οπότε ούτε αυτό ισχύει....

Στο στόμα του σκύλου....

Link to comment
Share on other sites

αυτη η προσφορα για απεριοριστο ιντερνετ (fb) λυγει 8 Δεκ? δηλαδη μεχρι 8 Ιαν το αργοτερο μπορουμε να εχουμε τα δωρεαν μυνηματα και το ιντερνετ? αν ειναι ετσι μονο για 1 μηνα ακομα, να μην κανω μεταφορα του αριθμου μου σε CU ετσι?
Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

τι αν πω παιδια απλα απαραδεκη η vodafone..το δυκιιο κολλαει πολλες φορες με τα μυνηματα και ειναι αρκετα εκνευριστικο..3ωρες και ειναι ακομα κολλημενο δηλδη ελεος!
Link to comment
Share on other sites

τι αν πω παιδια απλα απαραδεκη η vodafone..το δυκιιο κολλαει πολλες φορες με τα μυνηματα και ειναι αρκετα εκνευριστικο..3ωρες και ειναι ακομα κολλημενο δηλδη ελεος!

 

δεν μπορεις να στειλεις μηνυμα η δεν παραδιδεται?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά πάντως σήμερα δεν είχα κάποιο πρόβλημα με cu.

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά πάντως σήμερα δεν είχα κάποιο πρόβλημα με cu.

 

ουτε εγω και εχω στειλει πολλα μηνυματα και εκανα πολλες κλησεις

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Προμηθεύτηκα ένα πακέτο vodafone a la carte (νέο καρτοκινητό).

 

Το πακέτο λέει με μεγάλα γράμματα στην πρόσοψη ότι περιλαμβάνει:

 

"ΔΩΡΕΑΝ ΧΡΟΝΟ ΟΜΙΛΙΑΣ 5 euro (1euro/μήνα για 5 μήνες)"

 

Στα ψιλά γράμματα στην πίσω πλευρά του πακέτου αναγράφεται η επεξήγηση:

 

"Με την ενεργοποίηση του πακέτου παρέχεται 1 ευρώ δωρεάν χρόνος, εφόσον τον προηγούμενο μήνα έχει γίνει οποιαδήποτε χρεώσιμη κλήση, αξίας τουλάχιστο 1 ευρώ"

 

Ενεργοποίησα το πακέτο και έκανα χρεώσιμες κλήσεις αξίας ενός ευρώ μέσα στον πρώτο μήνα. Περίμενα τον επόμενο μήνα να μου πιστωθεί στον λογαριασμό ένα ευρώ (το δεύτερο από τα πέντε) αλλά αυτό δεν έγινε. Επικοινώνησα με την εξυπηρέτηση πελατών για να διαμαρτυρηθώ και μου είπαν ότι για να πιστωθεί το ευρώ θα έπρεπε να κάνω μια ανανέωση χρόνου ομιλίας. Τους εξήγησα ότι αυτό αυτό δεν αναγράφεται στο πακέτο και μου απάντησαν ότι ...εννοείται!:blink:

 

Με μεγάλο ενδιαφέρον θα ήθελα να διαβάσω την γνώμη σας.

Link to comment
Share on other sites

όταν επέμενα κάπια φορά μου είπαν ότι δεν κατανάλωσα όλο το ευρώ διότι αν και ακούω 0.00 όμως αυτοί βλέπουν το υπόλοιπο με 4 ψηφία και έχω 0.0017

Άρα δεν το κατανάλωσα. Με αυτή την λογική και αν λάβεις υπόψιν ότι η χρέωση γίνετε ανα δευτερόλεπτο με 0,0059 είναι προφανές ότι μίλησες 169 δευτερόλεπτα και χρεώθηκε 0,9971

Εκείνα τα καταραμένα 0,0029 που λείπουν ...... είναι αυτά που δεν σε αφήνουν να χαρείς το BONUS , Δεν είναι η άποψη μου αυτή .... δεν επιμένω τόσο στα μαθηματικά , Απλά το ξαναλέω είναι εξήγηση που μου δόθηκε.

Άρα , για να καταφέρεις να φάς όλο το ευρώ....πρέπει να κάνεις μία ανανέωση

Link to comment
Share on other sites

όταν επέμενα κάπια φορά μου είπαν ότι δεν κατανάλωσα όλο το ευρώ διότι αν και ακούω 0.00 όμως αυτοί βλέπουν το υπόλοιπο με 4 ψηφία και έχω 0.0017

Άρα δεν το κατανάλωσα. Με αυτή την λογική και αν λάβεις υπόψιν ότι η χρέωση γίνετε ανα δευτερόλεπτο με 0,0059 είναι προφανές ότι μίλησες 169 δευτερόλεπτα και χρεώθηκε 0,9971

Εκείνα τα καταραμένα 0,0029 που λείπουν ...... είναι αυτά που δεν σε αφήνουν να χαρείς το BONUS , Δεν είναι η άποψη μου αυτή .... δεν επιμένω τόσο στα μαθηματικά , Απλά το ξαναλέω είναι εξήγηση που μου δόθηκε.

Άρα , για να καταφέρεις να φάς όλο το ευρώ....πρέπει να κάνεις μία ανανέωση

 

 

Τον χρόνο τον κατανάλωσα ΜΟΝΟ χρησιμοποιώντας το πρόγραμμα 'ένα λεπτό το λεπτό' για δύο αριθμούς vodafone. Μίλησα 100 λεπτά και κατανάλωσα 100 cents δηλαδή 1 ευρώ. Άρα, τουλάχιστο στην δικιά μου περίπτωση, η παραπάνω δικαιολογία δεν ευσταθεί.

Link to comment
Share on other sites

Τον χρόνο τον κατανάλωσα ΜΟΝΟ χρησιμοποιώντας το πρόγραμμα 'ένα λεπτό το λεπτό' για δύο αριθμούς vodafone. Μίλησα 100 λεπτά και κατανάλωσα 100 cents δηλαδή 1 ευρώ. Άρα, τουλάχιστο στην δικιά μου περίπτωση, η παραπάνω δικαιολογία δεν ευσταθεί.

 

ποιο ωραια ακουγεται το να καταναλωσεις το ενα ευρω παρα το μια ανανεωση καθε μηνα. κοροιδια δηλαδη

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone
  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...