Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

paidia gia ruthmiseis na pairno sto kartokinito mou vodafon w800, ta mms kai na exo internet, pou stelno munima kai ti?

thanx

Από την εξυπηρέτηση πελατών (στο 1251) ή από το http://www.vodafone.gr

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Hello παίδες... Πρίν απο λίγο πήρα αυτό το sms...

 

"Η vodafone σας προσφέρει όλα τα mms που θα στείλετε απο σήμερα μέχρι και 11 ΦΕΒ 2007 πρός εθνικούς προορισμούς. Εντελώς δωρεάν. Καλή διασκέδαση. "

 

Εννοεί τα mms εντός Ελλάδας έτσι...?:worry:

Life Is Good
Link to comment
Share on other sites

Hello παίδες... Πρίν απο λίγο πήρα αυτό το sms...

 

"Η vodafone σας προσφέρει όλα τα mms που θα στείλετε απο σήμερα μέχρι και 11 ΦΕΒ 2007 πρός εθνικούς προορισμούς. Εντελώς δωρεάν. Καλή διασκέδαση. "

 

Εννοεί τα mms εντός Ελλάδας έτσι...?:worry:

 

Nαι. ;)

http://www.eppforum.org/gkr41/eye2.pngΤα μάτια καθρέφτες και φως της ψυχής..
Link to comment
Share on other sites

eimai sigouri oti isws exei sizitithei para panw, alla oi selides einai apeires,

anyway,

anarotiomoun giati to sms pros eksoteriko apo vodafone stixizei 0.26 lepta, enw apo tim, cosmote 0.17 kai frog 0.06!!! (gia kartokinita milaw panta)

 

iparxei periptosi na ginei prosarmostei ligo i vodafone h kalitera na allaksw diktio??? (giati to na sinexisw na exw 3 kinita einai ligo avolo...)

Link to comment
Share on other sites

eimai sigouri oti isws exei sizitithei para panw, alla oi selides einai apeires,

anyway,

anarotiomoun giati to sms pros eksoteriko apo vodafone stixizei 0.26 lepta, enw apo tim, cosmote 0.17 kai frog 0.06!!! (gia kartokinita milaw panta)

 

iparxei periptosi na ginei prosarmostei ligo i vodafone h kalitera na allaksw diktio??? (giati to na sinexisw na exw 3 kinita einai ligo avolo...)

 

Α la carte ->0.26

tim card ->0.26

cosmocarta ->0.22

 

cu ->0.17

free2go ->0.17

what's up ->0.17

 

carrefour/champion ->0.066

mo mad -> 0.14

frog ->0.066

Q -> 0.068

 

Διαλέγεις και παίρνεις. ;)

http://www.eppforum.org/gkr41/eye2.pngΤα μάτια καθρέφτες και φως της ψυχής..
Link to comment
Share on other sites

Α la carte ->0.26

tim card ->0.26

cosmocarta ->0.22

 

cu ->0.17

free2go ->0.17

what's up ->0.17

 

carrefour/champion ->0.066

mo mad -> 0.14

frog ->0.066

Q -> 0.068

 

Διαλέγεις και παίρνεις. ;)

 

 

 

 

:O poios einai o logos pou iparxei toso terastia diafora timwn? :worry:

 

thanks btw

Link to comment
Share on other sites

Γιατί κατ'αρχάς τα πακέτα ALC/CU και τα αντίστοιχα τους των άλλων εταιριών είναι για διαφορετική χρήση και χρήστες.πχ. το alc είναι για πιο οικονομικές κλήσεις και το cu για πιο οικονομικά μνμ. Μετά τα champion κλπ βγήκαν πρόσφατα σχετικά και αυτά λόγω ανταγωνισμού. ;)
http://www.eppforum.org/gkr41/eye2.pngΤα μάτια καθρέφτες και φως της ψυχής..
Link to comment
Share on other sites

Στο cu πια αν παρεις να ακουσεις το υπολοιπο σου στο 1252 σου λεει μετα και υπολοιπομενες 5λεπτες κλησεις προς cu αν εχεις βαλει την αναλογη καρτα!Εστω κιαυτο κατι ειναι....Αντε να παψει να εχει και οριο το 5λεπτο πια:mad:
Link to comment
Share on other sites

Αντε να παψει να εχει και οριο το 5λεπτο πια:mad:

Ρώτησα έναν κύριο σε Vodafone Shop για τα 5λεπτα και μου είπε ότι δεν έχει καμία ενημέρωση για το αν θα καταργηθούν τα 5λεπτα. Όταν του είπα ότι τα 5λεπτα είναι σπαστικά μου είπε ότι ο μόνος τρόπος είναι να πάρουμε το 1251 να παραπονεθούμε για τα 5λεπτα και αν μαζευτεί αρκετός παραπονούμενος κόσμος μπορεί το τμήμα marketing να ακούσει τα παράπονα. Άρα... υπομονή και καλή χρέωση όταν περνάμε τα 5λεπτα.

Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα vodafone a la carte και εχω χασει εδω και 2 μηνες τη καρτα sim. Το μονο που εχω ειναι το νουμερο του κινητου, τιποτε αλλο. Μπορω να παρω νεα sim, με τι κοστος; Ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα vodafone a la carte και εχω χασει εδω και 2 μηνες τη καρτα sim. Το μονο που εχω ειναι το νουμερο του κινητου, τιποτε αλλο. Μπορω να παρω νεα sim, με τι κοστος; Ευχαριστω.

Αν δε το είχες επώνυμο το νούμερο, ώστε να πας επώνυμα για νέα sim, τότε θα πρέπει να έχεις τα χαρτιά της sim, αλλιώς θα πρέπει να πάρεις καινούριο νούμερο. Το κόστος λογικά είναι το ίδιο με τις άλλες sim, δλδ 19,90 ευρώ. (Αν κάνω κάτι λάθος ζητάω από τώρα συγγνώμη, αλλά αυτά ξέρω εγώ)

Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα vodafone a la carte και εχω χασει εδω και 2 μηνες τη καρτα sim. Το μονο που εχω ειναι το νουμερο του κινητου, τιποτε αλλο. Μπορω να παρω νεα sim, με τι κοστος; Ευχαριστω.

 

Εαν δεν έχεις στοιχεία δηλωμένα...εύκολα συμπληρώνεις Υπεύθυνη Δήλωση και δηλώνονται εύκολα με την ταυτότητά σου ........το κόστος είναι περίπου 17,5 ευρώ......η Δήλωση Στοιχείων θέλει 2 ημέρες και η αντικατάσταση κάρτας max 3 ώρες.......

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Owner of Samsung Galaxy Note II

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω δηλωσει στοιχεια, ουτε εχω οποιοδηποτε χαρτι για αυτο το νουμερο. Κοινως δεν εχω τιποτα! Επειδη ο ενας λεει οτι γινεται και ο αλλος οχι, ας μας πει καποιος σιγουρα :)
Link to comment
Share on other sites

θα καλεσεις 1251 να δεις αν υπαρχουν τα στοιχεια σου.

αν υπαρχουν και ειναι τα δικα σου, σε καταστημα vf με ταυτοτητα, 17,45€, σε 3ωρες θα λειτουργει η καινουρια σιμ.

αν δεν ειναι τα δικα σου, αστο...

αν δεν ειναι δηλωμενα, πας παλι σε καταστημα με ταυτοτητα,

υπογραφεις υπευθυνη δηλωση κυριοτητας, κανεις δηλωση προσωπικων στοιχειων,σε 2 εργασιμες η καινουρια σου καρτα.

 

cabj παναθεμα σε με προλαβες.

Link to comment
Share on other sites

αν δεν ειναι δηλωμενα, πας παλι σε καταστημα με ταυτοτητα,

υπογραφεις υπευθυνη δηλωση κυριοτητας, κανεις δηλωση προσωπικων στοιχειων,σε 2 εργασιμες η καινουρια σου καρτα.

 

Ευχαριστω!! :) :)

Link to comment
Share on other sites

Aπό την επόμενη εβδομάδα κόβεται το 1251. Θα υπάρχει μόνο 13830 και ανάλογα με τον αριθμό τον οποίο καλείς θα δρομολογείται η κλήση στο αρμόδιο τμήμα (ή θα σου ζητάει αριθμό όπως γίνεται όταν καλείς από σταθερό, δεν είμαι σίγουρος για αυτό). :)
Link to comment
Share on other sites

Aπό την επόμενη εβδομάδα κόβεται το 1251. Θα υπάρχει μόνο 13830 και ανάλογα με τον αριθμό τον οποίο καλείς θα δρομολογείται η κλήση στο αρμόδιο τμήμα (ή θα σου ζητάει αριθμό όπως γίνεται όταν καλείς από σταθερό, δεν είμαι σίγουρος για αυτό). :)

Και η χρέωση θα παραμενει δεκαλεπτο ανα κληση ?? Κανενα νεο της προκοπης θα ακουσουμε επιτελους απο την vodafone....

Link to comment
Share on other sites

Και η χρέωση θα παραμενει δεκαλεπτο ανα κληση ?? Κανενα νεο της προκοπης θα ακουσουμε επιτελους απο την vodafone....

 

Επιτελους.

Οχι 15 αριθμους. Παλιοτερα γινοταν της Ποπης απο αριθμους. 15 αριθμοι εξυπηρετησης, ειδικα οταν δεν ανηκαν οι συνδρομητες στην Vodafone αλλα στους SPs.

Παμε για 1!!!!

Link to comment
Share on other sites

Έχω μια απορία για τα Πακέτα χρόνου ομιλίας του ala carte για Εθνικές Κλήσεις - προς κινητά Vodafone και σταθερά & για Σαββατοκύριακα, μπορείς να τα ενεργοποιήσεις ξανά πριν τελειώσει ο μήνας και αν ναι μέχρι πόσες φορές;
Link to comment
Share on other sites

Έχω μια απορία για τα Πακέτα χρόνου ομιλίας του ala carte για Εθνικές Κλήσεις - προς κινητά Vodafone και σταθερά & για Σαββατοκύριακα, μπορείς να τα ενεργοποιήσεις ξανά πριν τελειώσει ο μήνας και αν ναι μέχρι πόσες φορές;

 

Δεν μπορείς πάνω από 1φορά το μήνα... Αλλιώς δεν θα τους συνέφερε...

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Εχει ταξιδεψει κανενας κατοχος a la carte στο εξωτερικο?

Θελω να μου πει την ολη εμπειρια-διαδικασια.

 

Χρειαζεται ενεργοποιηση περιαγωγης?

Πως ανανεωνεις απο το εξωτερικο ωστε να προσθεσεις χρονο ομιλιας?(εκτος απο το να εχεις παρει απο ελλαδα καρτες)

Το ελληνικο τηλεφωνικο κεντρο λειτουργει κανονικα?

Στελνεις κανονικα μηνυματα στο κεντρο κλπ οπως οταν εισαι ελλαδα?

Τυχον εξυπηρετηση απο vodafone καταστηματα του εξωτερικου?

Καποια δυσκολια που δεν περιμενατε και αντιμετωπισατε?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone
  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...