Jump to content

Mio P350 και Mio P550


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Πριν 2-3 μέρες αναγκάστηκα να ξαναεγκαταστήσω το Active Sync για 4η φορά :mad: :mad: :mad: :mad:

ΥΕΑΗΗΗΗΗΗ

Αυτή τη φορά ξαναγύρισα πάλι στην έκδοση 4.2

Έτσι έχω περάσει 2 φορές την 4.2 και 2 φορές την 4.5 (μ'αρέσει που την τελευταία φορά η έκδοση 4.5 ανέφερε ότι ήταν final - προφανώς εννοούσε ότι δεν θα την ξαναχρησιμοποιήσω :lol: :lol: :lol: :lol: )

Ο λόγος της επαναγκατάστασης και μάλιστα του downgrade ήταν ότι κάποια στιγμή το ΜΙΟ 350 μου σταμάτησε να μπαίνει στο ΙΝΤΕΡΝΕΤ και μετά να κάνει οτιδήποτε άλλο χρειαζόταν το ActiveSync

Έχει συναντήσει κανείς αντίστοιχο πρόβλημα?

Φταίει το ΜΙΟ μου ή τα WM5?

 

Το χειρότερο είναι ότι σε 2-3 μέρες έρχεται το καινούριο laptop μου το οποίο ΔΥΣΤΥΧΩΣ έχει VISTA προεγκατεστημένα. Να φοβάμαι τα χειρότερα??:cry: :cry:

 

H kalliteri ekdosi active synch pou den tha sou kanei provlimata einai i 4.1..Egw me tin 4.2 kai tin 4.5 eixa psiloprovlimatakia..Mono me tin 4.1 mou pane ola roloi..

Oson afora to laptop prwta apo ola megeia..

Egw tha sou proteina na katseis mia evdomada me ta vista etsi gia na goustareis ligo kai istera na peta3eis panw ta xp giati ta vista akoma den exoun arketes efarmoges...Mporeis na ta 3anaperaseis se kana 6mino i xrono pou tha exoun kathierwthei ta vista..Vevaia ola afta me tin proupothesi oti tha sou feroun mazi kai to cd twn vista..

Link to comment
Share on other sites

Vevaia ola afta me tin proupothesi oti tha sou feroun mazi kai to cd twn vista..

 

Από ότι ξέρω κανένα laptop δεν έρχεται με CD VISTA.Είναι προεγακτεστημένα και σου δίνεται η απλά η δυνατότητα να"κάψεις" cd για να υπάρχουν για περίπτωση αποκατάστασης κάποιας βλάβης

Τί σημαίνει αυτό στην πράξη δεν το γνωρίζω:O Δεν ξέρω δηλαδή αν μπορώ μετά από τα XP να ξανακάνω τα VISTA εγκατάσταση

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

RX8Club.GR

Επίσημα Αναγνωρισμένο

Σωματείο Φίλων & Ιδιοκτητών RX8 Ελλάδος

Link to comment
Share on other sites

Από ότι ξέρω κανένα laptop δεν έρχεται με CD VISTA.Είναι προεγακτεστημένα και σου δίνεται η απλά η δυνατότητα να"κάψεις" cd για να υπάρχουν για περίπτωση αποκατάστασης κάποιας βλάβης

Τί σημαίνει αυτό στην πράξη δεν το γνωρίζω:O Δεν ξέρω δηλαδή αν μπορώ μετά από τα XP να ξανακάνω τα VISTA εγκατάσταση

ολα τα laptop εχουν μαζι το recovery cd,οτι προβλημα εχεις το τρεχεις κ στο επαναφερει στο αρχικο του σταδιο,οπως το hard reset στο pda.

μπορεις να βγαλεις τα vista κ να τα ξαναπερασεις μετα με αυτο το cd.

προγραμματα βγαινουν συνεχεια για vista.

μπορεις να εχεις κ τα δυο με dual boot αν θες

Link to comment
Share on other sites

Stnv ousia exouv kavei partition tov sklnro kai exouv afnsei eva mikro meros me ta aparetnta arxeia tns egkatastasns!O sklnros autos omws dev faivetai mesa sto My computer kai movo to recovery mporei va mpei se autov kai va kavei tnv egkatastasn!To gvwrizw apo eva Sony vaio pou eixe auto to prama!

Eixe omws kai eva utility pou sou epetrepe va kapseis tnv egkatastasn se Dvd se periptosn blabns tou sklnrou profavws!Egw ekava format kai eleu8erwsa tov komati auto tou sklnrou alla eixa tnv egkatastasn se Dvd pleov!

Bebaia ntav ta Xp, me ta Vista dev kserw ti paizei!:rolleyes:

Εν αναμονή για OZZY!!!
Link to comment
Share on other sites

e-shop 7 ευρώ η θήκη για pda, την αγόρασα πολύ καλή

 

αν λες για τη μαυρη τη δερμάτινη (περίπου) θα συμφωνήσω...αυτή έχω πάρει.

Link to comment
Share on other sites

για screen protector προτείνω http://www.boxwave.com

 

είναι λίγο ακριβά αλλά είναι πάρα πολύ καλά....από αίσθηση σαν να ακουμπάς την οθόνη κατευθείαν.

Πήρα bundle των 3 τεμαχίων...:):):):)

Link to comment
Share on other sites

Από ότι ξέρω κανένα laptop δεν έρχεται με CD VISTA.Είναι προεγακτεστημένα και σου δίνεται η απλά η δυνατότητα να"κάψεις" cd για να υπάρχουν για περίπτωση αποκατάστασης κάποιας βλάβης

Τί σημαίνει αυτό στην πράξη δεν το γνωρίζω:O Δεν ξέρω δηλαδή αν μπορώ μετά από τα XP να ξανακάνω τα VISTA εγκατάσταση

 

Paketo file mou..Osa laptop pantws exoun pesei sta xeria mou mazi me to recovery disk dinoun kai ena cd windows me ta logo tis etairias..Diladi i ekdosi twn windows me ta boot logo tis etairias(px acer,toshiba,hp ktl)..

Link to comment
Share on other sites

....όσο για τα Vista και τα laptop....

 

2 μερες παιδεύομαι να βρω drivers για HP Pavilion που είχε Vista και έβαλα XP...

και όλα αυτά σαν χάρη για ένα φίλο.....γι αυτό χάθηκα από το φορουμ:):):)

Link to comment
Share on other sites

Stnv ousia exouv kavei partition tov sklnro kai exouv afnsei eva mikro meros me ta aparetnta arxeia tns egkatastasns!O sklnros autos omws dev faivetai mesa sto My computer kai movo to recovery mporei va mpei se autov kai va kavei tnv egkatastasn!To gvwrizw apo eva Sony vaio pou eixe auto to prama!

Eixe omws kai eva utility pou sou epetrepe va kapseis tnv egkatastasn se Dvd se periptosn blabns tou sklnrou profavws!Egw ekava format kai eleu8erwsa tov komati auto tou sklnrou alla eixa tnv egkatastasn se Dvd pleov!

Bebaia ntav ta Xp, me ta Vista dev kserw ti paizei!:rolleyes:

 

Yparxei kai ena programma pou sou kanei tin "apeleftherwsi" aftwn twn arxeiwn an thes..To easyrecovery pro to opoio leitourgei me xp alla den 3erw gia ta vista..Panws oi apaitiseis tou einai diskoi me Ntfs file system..Alitheia ta vista ti ti sistima exoun telika?

Link to comment
Share on other sites

....όσο για τα Vista και τα laptop....

 

2 μερες παιδεύομαι να βρω drivers για HP Pavilion που είχε Vista και έβαλα XP...

και όλα αυτά σαν χάρη για ένα φίλο.....γι αυτό χάθηκα από το φορουμ:):):)

 

Κι εγώ 1 HP Pavilion DV9361EA περιμένω να μου έρθει αύριο :D

Αν κατάλαβα μου λες να μην προσπαθήσω τα XP ????

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

RX8Club.GR

Επίσημα Αναγνωρισμένο

Σωματείο Φίλων & Ιδιοκτητών RX8 Ελλάδος

Link to comment
Share on other sites

....όσο για τα Vista και τα laptop....

 

2 μερες παιδεύομαι να βρω drivers για HP Pavilion που είχε Vista και έβαλα XP...

και όλα αυτά σαν χάρη για ένα φίλο.....γι αυτό χάθηκα από το φορουμ:):):)

 

Eixe telika sinodeftiko cd me ta vista?

Link to comment
Share on other sites

e-shop 7 ευρώ η θήκη για pda, την αγόρασα πολύ καλή

καλή φαίνεται ναι!

ευχαριστώ!

χωράει κανονικά το p350? (χωρίς να σφηνώνει αλλά ούτε να κουνιέται πολύ!) :)

για κατόχους κινητού samsung ένα widget εορτολόγιο
Link to comment
Share on other sites

e-shop 7 ευρώ η θήκη για pda, την αγόρασα πολύ καλή

 

Εννοεις την CASELOGIC του eshop?

Απο εφαρμογη καθεται καλα το 350?

Απ'οτι καταλαβαλα ειναι σαν "καλτσα" για το pda και οχι σαν "επικαλυμμα" βιβλιου , ετσι?

Τα εξοδα αποστολης ποσο ειναι(για αθηνα φανταζομαι)?

 

Αυτη του πλαισιου που αναφερθηκε την ειδα απο κοντα και δεν αξιζει καθολου κατα την γνωμη και ιδιως για 25Ε...

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ 1 HP Pavilion DV9361EA περιμένω να μου έρθει αύριο :D

Αν κατάλαβα μου λες να μην προσπαθήσω τα XP ????

 

με παιδεύει ένα Pavilion dv9312ea

κατέβασε drivers από το site της ΗΡ αλλά όχι για το δικό σου...δε θα βρεις πολλά πράγματα.

πήγαινε στο dv9000 series.

 

Συνοδευτικό cd η dvd δεν υπάρχει....πρέπει να κάνεις ενα image μονος σου (γίνεται αυτόματα) και μετά φτιάχνεις και ένα boot cd και αυτό είναι όλο.......

 

Ας είναι καλά το Acronis.....

 

 

τέρμα με τα οφτόπικ.....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Θα χρειαστώ και εγώ τη βοήθειά σας. Αγόρασα σήμερα το πρωί ένα mio p550 και ενώ μέχρι το μεσημέρι είχε κανονικά ήχο, απο κάποια στιγμή και μετά μου έβγαλε το ηχείο επάνω με ένα χ απο μπροστά. Το πατάω και μου δείχνει ότ ιείναι off. Οπότε ξαναπατάω, το κάνω on και μόλις πατήσω σε κάποιο σημείο της οθόνης μου ξαναβγάζει το χ. Έχετε καμιά ιδέα τι να κάνω;
Link to comment
Share on other sites

Tα mio 350 kai 550 όταν τα αγοράζεις εχουν καρτα μνημης μεσα? Για να βαλω το destinator? Ή θα πρεπει να αγορασω? Και αν θα πρεπει να αγορασω τι καρτα να παρω? MMC ή SD? Και τι χωρητικότητας?
Link to comment
Share on other sites

Tα mio 350 kai 550 όταν τα αγοράζεις εχουν καρτα μνημης μεσα? Για να βαλω το destinator? Ή θα πρεπει να αγορασω? Και αν θα πρεπει να αγορασω τι καρτα να παρω? MMC ή SD? Και τι χωρητικότητας?

 

Πρέπει να αγοράσεις μία SD. Δέχεται μέχρι 2Gb...

Εάν οι άνθρωποι πάντα ακολουθούσαν τον κοινό νου, εμείς μέχρι σήμερα θα σερνόμασταν στα τέσσερα
Link to comment
Share on other sites

Ara den exi mnimi otan to agorazis.Sosta?

 

οχι δεν εχει.......αν θες να βαλεις μονο το destinator χωράει και στη μνήμη του. Δεν είναι ανάγκη να πάρεις κάρτα μνήμης....

 

Αν θες να βάλεις και άλλα προγράμματα όμως, καλό είναι....

Link to comment
Share on other sites

Έχει χρειαστεί σε κανένα να στείλει το κινητό στο σέρβις(Βέλγιο)?

Ενας γνωστός μου το περιμένει πάνω από 2 μήνες τώρα...

Τόσο πολύ αργούν???

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...