Jump to content

Mio P350 και Mio P550


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

δεν είχα προλάβει να δω τα σχόλιά σας αλλά ευτυχώς πήρα την 2gb!! :)
για κατόχους κινητού samsung ένα widget εορτολόγιο
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μήπως μπορείς να μας πείς απο ποιο ebay?? Αμερικάνικο ή κάποιο άλλο??

Και ποιός ήταν ο seller??

 

Thank you...

ebay.com

 

ο πωλητής είναι ο fastmemoryman

Link to comment
Share on other sites

δε μου λέτε...για το Ρ350 έχει μάθει κανείς τι γίνεται με Ελληνικά Windows Mobile 5????

 

τι τα θες? μια χαρά είναι και έτσι..:happy:

Εάν οι άνθρωποι πάντα ακολουθούσαν τον κοινό νου, εμείς μέχρι σήμερα θα σερνόμασταν στα τέσσερα
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, μπορείτε να μου προτείνετε ένα καλό firewall και ένα καλό antivirus για wm5 (P550);

 

File balabush sou apantw giati exeis 3anarwtisei gia afto to thema kai den sou apantise kaneis..Prosopika den exw kanena antivirus gia wm5..To periergo omws einai pws otan eixa psa3ei den vrika oute gia wm3..Ta simperasmata dika sou..

An exei kapoios na proteinei kati...

Link to comment
Share on other sites

δε μου λέτε...για το Ρ350 έχει μάθει κανείς τι γίνεται με Ελληνικά Windows Mobile 5????

 

Twra pou to thimithika eixa vrei kapou ena utility pou sou allaze tin glwssa sto menu twn wm5 apo agglika se ellinika.Gia psa3to ligo..

Link to comment
Share on other sites

File balabush sou apantw giati exeis 3anarwtisei gia afto to thema kai den sou apantise kaneis..Prosopika den exw kanena antivirus gia wm5..To periergo omws einai pws otan eixa psa3ei den vrika oute gia wm3..Ta simperasmata dika sou..

An exei kapoios na proteinei kati...

 

Βρήκα ένα firewall απο την http://www.airscanner.com/downloads/firewall/firewall.html , αλλά είναι συμβατό μόνο με wm3. Για antivirus βρήκα της kapersky, αλλά πρέπει να έχεις kapersky και στο pc σου για να κάνει sync τα definitions, αλλά εγώ έχω symantec και δεν το αποχωρίζομαι :p . Έχει αρκετά ωραία προγραμματα η airscanner, αλλά μιλάμε το pda σερνότανε:worry: . Σε ευχαριστώ για την απάντηση πάντως ;)

SONYERICSSON K610i

NEC N411i

Mio P550

Link to comment
Share on other sites

Βρήκα ένα firewall απο την http://www.airscanner.com/downloads/firewall/firewall.html , αλλά είναι συμβατό μόνο με wm3. Για antivirus βρήκα της kapersky, αλλά πρέπει να έχεις kapersky και στο pc σου για να κάνει sync τα definitions, αλλά εγώ έχω symantec και δεν το αποχωρίζομαι :p . Έχει αρκετά ωραία προγραμματα η airscanner, αλλά μιλάμε το pda σερνότανε:worry: . Σε ευχαριστώ για την απάντηση πάντως ;)

 

Swstos...Egw xrisimopoiw kaspersky sto pc..H ekdosi gia ppc na fantastw pws den einai free kai prepei na agorasw kainourgio kleidi etsi?

Link to comment
Share on other sites

H NGI den vgazei xartes gia anatoliki eurwpi?Mipws exeis c**ed ekdosi kai giafto sernetai?Ti mixanima exeis?

 

Μακαρι να ειχα την c**ed εκδοση φιλε μου... γιατι τό οτι εχω πληρώσει 2 φορές για ενα προγραμμα που δεν τρεχει σωστα και έχει ανενημέρωτους χαρτες με εξοργίζει... (εχω ενα mio168 & p350 αγορασμενα και τα δυο με προεγκατεστημενο το pn... αρα και πληρωμενο κανονικότατα.)

παρεπιπτόντως οι χαρτες που χρειάζομαι και δεν υπαρχουν ενημερωμένοι είναι της Ρουμανίας και όχι του Κοσόβου...:p

ΓΙΑ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΣΙΓΟΥΡΑ ΠΡΩΤΟΣ...

ΤΡΕΧΑ ΜΟΝΟΣ ΣΟΥ...:lol:

Xiaomi Redmi Note 3 PRO (και γουστάρωωωωω!!)

Link to comment
Share on other sites

Βρήκα ένα firewall απο την http://www.airscanner.com/downloads/firewall/firewall.html , αλλά είναι συμβατό μόνο με wm3. Για antivirus βρήκα της kapersky, αλλά πρέπει να έχεις kapersky και στο pc σου για να κάνει sync τα definitions, αλλά εγώ έχω symantec και δεν το αποχωρίζομαι :p . Έχει αρκετά ωραία προγραμματα η airscanner, αλλά μιλάμε το pda σερνότανε:worry: . Σε ευχαριστώ για την απάντηση πάντως ;)

φιλε balabush τι να το κανεις το antivirus?? νομιζεις θα βρεις ιο?? μη φορτωνεις τζαμπα το pda σου,αν παντως το θελεις τοσο πολυ βαλε της AVIRA

αν δε χρειαζεσαι μια φορα το antivirus τοτε το firewall δε θα το χρειαστεις ποτε!! λες να σου χακαρουν το pda??

Link to comment
Share on other sites

Μακαρι να ειχα την c**ed εκδοση φιλε μου... γιατι τό οτι εχω πληρώσει 2 φορές για ενα προγραμμα που δεν τρεχει σωστα και έχει ανενημέρωτους χαρτες με εξοργίζει...

 

μαλλον θελει τη c**ed εκδοση για να παικσει :lol: :lol:

οταν το αγοραζεις, παιρνεις κ ενα χαρτη μαζι,εσυ λογικα πηρες της ελλαδας που ειναι ενημερωμενος, αν πηρες της Ρουμανιας τοτε εχεις δικιο

μπορεις να τσεκαρεις ποσο καλοι χαρτες ειναι αναλογα το μεγεθος τους

παντως εγω θα σου προτεινα να βρεις λυση για το igo,δοκιμασες το 2006??

Link to comment
Share on other sites

Για οσους δε το γνωριζουν κ θελουν, υπαρχει η δυνατοτητα να αυξησετε τις επιδοσεις του pda με μια αλλαγη στο registry, το εχω δοκιμασει πολυ καιρο οπως κ μερικα αλλα κ παρατηρησα διαφορά στο pda!!!

ανοιξτε με καποιον registry editor πχ. resco registry κ πηγαινετε:

HKLM\System\StorageManager\FATFS

αλλαξτε τη CacheSize σε 4096 κ την EnableCache σε 1

μετα πηγαινετε

HKLM\System\StorageManager\Filters\fsreplxfilt

αλλαξτε την ReplStoreCacheSize σε 4096

soft reset κ ειστε ετοιμοι :)

Link to comment
Share on other sites

αλλαξτε το χρωμα στο Start Menu

 

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Color\39 and value for black is 00 00 00 00.

red = FF 00 00 00

green = 00 FF 00 00

yellow = FF FF 00 00

blue = 00 00 FF 00

purple = FF 00 FF 00

White = FF FF FF 00

Link to comment
Share on other sites

craven27 auto pou les me tnv registry to ekaves movos sou n' to eides pou8eva allou?

Giati sto forum tns NGI eivai duo paidia pou doulepsav pavw se auto pou les kai proswpika egw to testara prwtos me autous tous duo me diaforetikes times omws apo autes pou eipes kai doulepse apsoga!Av 8es to topic va sto pw va to deis!:O

Εν αναμονή για OZZY!!!
Link to comment
Share on other sites

craven27 auto pou les me tnv registry to ekaves movos sou n' to eides pou8eva allou?

Giati sto forum tns NGI eivai duo paidia pou doulepsav pavw se auto pou les kai proswpika egw to testara prwtos me autous tous duo me diaforetikes times omws apo autes pou eipes kai doulepse apsoga!Av 8es to topic va sto pw va to deis!:O

το βρηκα σε ενα site me tips για pda.το εχω βαλει στο δικο μου εδω κ 2 μηνες κ πηγαινει πολυ πιο γρηγορα. αυτο με τους χαρτες δε το ξερω,αλλα το συγκεκριμμενο ειναι για να αυξησεις 20% τη cpu tou pda

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ για το tip. Απο τότε που το κάνω μόνο lock και μετά κλείνει μόνο του, δεν έχει ξανακολλήσει;)

 

Exω την εντύπωση ότι έτσι δεν κλείνει!

Ζβήνει μόνο την οθόνη!

Γι αυτό και με άγγιγμα στην οθόνη ξαναανοίγει!

Ενω με το off κλήνει κανονικά!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα,

 

Θα ήθελα να αγοράσω ένα pda το οποίο κυρίως το θέλω για GPS. Ήθελα να αγοράσω το Qtek G100 αλλά άκουσα ότι για χρήση GPS δεν είναι πολύ καλό. Έτσι αποφάσισα για το Mitac 550. Έχω ακούσει όμως ότι το Mitac 350 έχει καλύτερη εμβέλεια γιατί δεν έχει wi-fi, ισχύει κάτι τέτοιο ? Επειδή είμαι λίγο άσχετος πιο pda μου προτείνετε με την καλύτερη εμβέλεια ? Δεν θα ήθελα επίσης να βάλω εξωτερική κεραία.

Link to comment
Share on other sites

Tο gps του 350 έχει πραγματικά καλύτερη λήψη από αυτό του 550 και μάλλον η αιτία είναι η προσθήκη των κεραιών για bluetooth και wifi στο 550.

Σε ένα forum είχα βρει και κάτι screenshots που έδειχναν τα επίπεδα λήψης του καθενός ενώ ήταν το ένα δίπλα στο άλλο.

 

Αν έχεις γαλλικό αυτοκίνητο ότι gps και να πάρεις την εξωτερική κεραία θα την χρειαστείς μάλλον.

Αλλιώς οποιοδήποτε πιστεύω κάνει τη δουλειά μια χαρά.

 

Αν και το 350 μου το δοκιμάσαμε στο xsara ενός φίλου και δούλευε χωρίς εξωτερική κεραία (με ανοιχτό παράθυρο όμως, δε ξέρω αν έπαιζε ρόλο) απλά μου φαινόταν λίγο πιο αργό στην ανταπόκρισή του.

είχαμε το gpstuner και βλέπαμε την ταχύτητα και μου φαίνεται ότι αργούσε λιγάκι παραπάνω να ανανεωθεί η ταχύτητα σε σχέση με το δικό μου αμάξι.

για κατόχους κινητού samsung ένα widget εορτολόγιο
Link to comment
Share on other sites

Tο gps του 350 έχει πραγματικά καλύτερη λήψη από αυτό του 550 και μάλλον η αιτία είναι η προσθήκη των κεραιών για bluetooth και wifi στο 550.

Σε ένα forum είχα βρει και κάτι screenshots που έδειχναν τα επίπεδα λήψης του καθενός ενώ ήταν το ένα δίπλα στο άλλο.

 

Αν έχεις γαλλικό αυτοκίνητο ότι gps και να πάρεις την εξωτερική κεραία θα την χρειαστείς μάλλον.

Αλλιώς οποιοδήποτε πιστεύω κάνει τη δουλειά μια χαρά.

 

Αν και το 350 μου το δοκιμάσαμε στο xsara ενός φίλου και δούλευε χωρίς εξωτερική κεραία (με ανοιχτό παράθυρο όμως, δε ξέρω αν έπαιζε ρόλο) απλά μου φαινόταν λίγο πιο αργό στην ανταπόκρισή του.

είχαμε το gpstuner και βλέπαμε την ταχύτητα και μου φαίνεται ότι αργούσε λιγάκι παραπάνω να ανανεωθεί η ταχύτητα σε σχέση με το δικό μου αμάξι.

 

Σε ευχαριστώ παρά παρά πολύ. Έχω το Οpel Corsa. Από την μια μου αρέσει η σύνδεση με bluetooth και wi fi αλλά με ενδιαφέρει και η εμβέλεια. Μήπως να πάω σε κάποια άλλη μάρκα ή μήπως να περιμένω μπας και βγει στο εμπόριο κάτι καλύτερο ?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...