Jump to content

Φθηνά αεροπορικά εισιτήρια


xpuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

 

 

omg....Δεν περιλαμβάνονται φόροι αεροδρομίου και επίναυλος καυσίμων (περίπου 120 Ευρώ το άτομο ανά αεροπορικό εισιτήριο).....λυπαμαι αυτον τον ενα που ηδη αγορασε το κουπονι:X

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 569
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

απο θεσσαλονίκη για λονδίνο αναχώρηση στις 29/11 με επιστροφή 1/12 που μπορώ να βρω φθηνά εισητήρια;
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου τα φθηνα ειστηρηρια εκεινο το 3ημερο εγιναν ακριβα. ναι καλα διαβαζεις, λογω της ζητησης που υπαρχει απο τα ΠΑΟΚια για τον αγωνα με τους πετεινους. προφανως και εσυ για για τον ιδιο λογω θες να πας γιαυτο σου προτεινω να δεις εισητηρια για καμια κοντινη στο λονδινο πολη και μετα τρενακι. συγκρινε τιμες και μετα αποφασισε.
Link to comment
Share on other sites

η μια εταιρεια τα πηγε στα 180 και η αλλη 200κατι... αν ειναι δυνατον ! και ψηνομουν να παω... μαλλον θα παω στην ιρλανδια, να κανω και τουρ στο εργοστασιο της guinness που ναι διπλα :D :D :D

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

η μια εταιρεια τα πηγε στα 180 και η αλλη 200κατι... αν ειναι δυνατον ! και ψηνομουν να παω... μαλλον θα παω στην ιρλανδια, να κανω και τουρ στο εργοστασιο της guinness που ναι διπλα :D :D :D

Ιρλανδία κοίταζα για να πάω Δουβλίνο για την Arthur's Day, και τα έβρισκα τα φθηνότερα 270€ από Αθήνα...

Link to comment
Share on other sites

ε το λονδινο πουλαει πιο πολυ αρα χαμηλοτερες τιμες... λογικα θα βγαλει και η παε πακετα...

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

εχω την εντυπωση πως τα πακετα της παε ειναι λιγο τσιμπιμενα,τουλαχιστον κατα το παρελθον.
Link to comment
Share on other sites

εχω την εντυπωση πως τα πακετα της παε ειναι λιγο τσιμπιμενα,τουλαχιστον κατα το παρελθον.

 

Προσωπική μου άποψη είναι πως στους προορισμούς που μπορεί κάποιος να ταξιδέψει εύκολα μόνος (όπως λ.χ. Αγγλία, Ισπανία, Ιταλία, Γερμανία κλπ.), εφόσον μπορεί να προμηθευτεί μόνο το εισιτήριο του αγώνα, δεν αξίζει να πληρώσει τα πακέτα των ΠΑΕ.

 

Από την άλλη, έχουν κι αυτά τα πλεονεκτήματα τους.

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

τα πακετα των ΠΑΕ μπορει καποιες φορες να ειναι τσιμπημενα αλλα!!! συνηθως ειναι τσαρτερ, σε πανε σε φερνουν στο γηπεδο, τα ξενοδοχεια ειναι πολυ καλα και βεβαια στις περισσοτερες των περιπτωσεων ακομα και σε 2μερες ή 3μερες εκδρομες περα δηλαδη απο την αυθημερον φευγεις μετα τον αγωνα! Πτηση μετα απο αγωνα δεν βρισκεις ποτε και πουθενα!!

Αν βεβαια, εχεις να μεινεις καπου φθηνα ή εχεις φιλους, ειναι φιλικη πολη και δεν σε νοιαζει να εισαι μονος σου και να φυγεις την επομενη του αγωνα αξιζει να ψαχτεις σιγουρα!

Link to comment
Share on other sites

τα πακετα των ΠΑΕ μπορει καποιες φορες να ειναι τσιμπημενα αλλα!!! συνηθως ειναι τσαρτερ, σε πανε σε φερνουν στο γηπεδο, τα ξενοδοχεια ειναι πολυ καλα και βεβαια στις περισσοτερες των περιπτωσεων ακομα και σε 2μερες ή 3μερες εκδρομες περα δηλαδη απο την αυθημερον φευγεις μετα τον αγωνα! Πτηση μετα απο αγωνα δεν βρισκεις ποτε και πουθενα!!

Αν βεβαια, εχεις να μεινεις καπου φθηνα ή εχεις φιλους, ειναι φιλικη πολη και δεν σε νοιαζει να εισαι μονος σου και να φυγεις την επομενη του αγωνα αξιζει να ψαχτεις σιγουρα!

 

Αυτά είναι κάποια από τα πλεονεκτήματα στα οποία αναφερόμουν. :)

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

απλα επειδη δεν τα ανεφερες και καποιος μπορει να μην τα ξερει ειπα να τα γραψω.

Επισης τα εγραψα γιατι ακριβως πιο πανω γραφεις οτι δεν αξιζει να παρεις τα πακετα των ΠΑΕ. Τα πλεονεκτηματα αυτα λοιπον σε κανουν χωρις δευτερη σκεψη να τα παρεις!!!

Link to comment
Share on other sites

απλα επειδη δεν τα ανεφερες και καποιος μπορει να μην τα ξερει ειπα να τα γραψω.

Επισης τα εγραψα γιατι ακριβως πιο πανω γραφεις οτι δεν αξιζει να παρεις τα πακετα των ΠΑΕ. Τα πλεονεκτηματα αυτα λοιπον σε κανουν χωρις δευτερη σκεψη να τα παρεις!!!

 

Όχι χωρίς δεύτερη σκέψη. Όπως έγραψα πιο πάνω, τα πακέτα παρουσιάζουν πλεονεκτήματα αλλά και μειονεκτήματα. Τι να το κάνω το πακέτο λ.χ. για το Λονδίνο και την Άρσεναλ; Δεν πετάγομαι μόνος μου (και με Easyjet) και να επιστρέψω; :)

 

Εν πάση περιπτώσει όμως, ξεφεύγουμε. :)

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Οι εκδρομές των ΠΑΕ είναι γι' αυτούς που δεν μπορούν αν εξασφαλίσουν εισιτήριο του αγώνα και για αυτούς που δεν ξέρουν να ψάχνουν.
Link to comment
Share on other sites

εκτος απο τις low cost εταιρειες που εχω διαβασει παντου ποσο αυστηροι ειναι για τις διαστασεις στις hand bags,στις υπολοιπες εταιρειες παιδια ειναι το ιδιο αυστηροι με τις διαστασεις που γραφουν στους εκαστοτε κανονισμους?Γιατι οι διαστασεις απο cabin σε cabin luggage παιζει πολυ στην αγορα.
Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνα με ένα παλιό ανέκδοτο (για την Παλιά Ολυμπιακή ) Μπορούσες να περάσεις έναν ελέφαντα σαν χειραποσκευή , απλά αν του κρέμαγες ένα χερούλι .

Οι Περισσότερες εταιρείες κάνουν τα στραβά μάτια στις χειραποσκευές,

Η γνώμη μου όμως είναι να πάρεις μία σε νορμάλ μέγεθος και να βάλεις μέσα όλα τα βαριά αντικείμενα . Έχω περάσει 40 κιλά σαν χειραποσκευή σε κανονικό μέγεθος και φυσικά δεν το κατάλαβε κανένας. Φτάνει να μπορείς να τα μεταφέρεις στα χέρια σου τα 40 κιλά...

Link to comment
Share on other sites

Ιρλανδία κοίταζα για να πάω Δουβλίνο για την Arthur's Day, και τα έβρισκα τα φθηνότερα 270€ από Αθήνα...

 

Για Ιρλανδία - αν και λίγο ταλαιπωρία - πετάς από Αθήνα Μάντσεστερ .. μετά απευθείας από Αεροδρόμιο Μάντσεστερ στο Αεροδρόμιο του Λίβερπουλ ( η διαδρομή είναι το πολύ μια ώρα) και από Λίβερπουλ Ιρλανδία σε μισή ώρα αεροπορικώς .. με καμιά 10 αριά λίρες το πολύ...

Υπάρχει και η KLM που πετάει μέχρι Λίβερπουλ με ανταπόκριση μέσω Αμστερνταμ .. και έχει και προσφορά αυτή την περίοδο για τους επόμενους μήνες .. ρίξε μια ματιά ..

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Η γνώμη μου όμως είναι να πάρεις μία σε νορμάλ μέγεθος και να βάλεις μέσα όλα τα βαριά αντικείμενα . Έχω περάσει 40 κιλά σαν χειραποσκευή σε κανονικό μέγεθος και φυσικά δεν το κατάλαβε κανένας. Φτάνει να μπορείς να τα μεταφέρεις στα χέρια σου τα 40 κιλά...

 

Σε αυτό Vasileios θα μου επιτρέψεις να προσθέσω: και να μην φαίνεται γεμάτη η χειραποσκευή. Οκ αν ειναι βαριά, αλλά αν φαίνεται γεμάτη και ταυτόχρονα η μεγάλη αποσκευή είναι στο όριο, τότε υπαρχει περίπτωση να σε ψιλιαστούν. Εξαρταται από τον υπάλληλο. Το λέω γιατί την έχω πατήσει και αναγκαστικα να την αδειασω τη χειραποσκευή σε 2η βαλιτσα... :O

Link to comment
Share on other sites

Σε αυτό Vasileios θα μου επιτρέψεις να προσθέσω: και να μην φαίνεται γεμάτη η χειραποσκευή. Οκ αν ειναι βαριά, αλλά αν φαίνεται γεμάτη και ταυτόχρονα η μεγάλη αποσκευή είναι στο όριο, τότε υπαρχει περίπτωση να σε ψιλιαστούν. Εξαρταται από τον υπάλληλο. Το λέω γιατί την έχω πατήσει και αναγκαστικα να την αδειασω τη χειραποσκευή σε 2η βαλιτσα... :O

Είμουνα στο Amsterdam , και έρχεται ένας υπάλληλος της KLM και μου λέει , κύριε βάλτε αυτή την χειραποσκευή να την ζυγίσετε , φαίνεται βαρια. Την πετάω στην ζυγαριά βγαίνει 22 κιλά.

Μου λέει πρέπει να την πληρώσεται. Χωρίς να θορυβηθώ καθόλου , βγάζω το κινητό και του λέω , α ωραία τώρα παιρνω τον φίλο μου τον Aahe να την κρατήσει για όταν ξαναγυρίσω (παραμύθι) .

Μου λεει - Κύριε αν την βρώ μέσα στο αεροπλάνο θα την πληρώσετε δύο φορές.....

Φυσικά δεν ήρθε στο αεροπλάνο, και έτσι την πέρασα.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Καλησπέρα παιδιά!!Ψάχνω οικονομικές πτήσεις από Θεσσαλονίκη για Μόναχο για τον Μάρτιο.Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει για το που να κοιτάξω?Αν γνωρίζει κάποιος και γερμανικές εταιρείες ίσως?

Ευχαριστώ πολύ..

Link to comment
Share on other sites

Επειδη δεν εχω προσβαση σε υπολογιστη λογω του οτι νοσηλευομαι, μπορει να δει καποιος ποτε εχει πτηρεις για Καρλσρουη (ολα τα κοντινα αεροδρομια), σε οσο το δυνατον καλυτερες τιμες? 100€ πχ
Link to comment
Share on other sites

Επειδη δεν εχω προσβαση σε υπολογιστη λογω του οτι νοσηλευομαι, μπορει να δει καποιος ποτε εχει πτηρεις για Καρλσρουη (ολα τα κοντινα αεροδρομια), σε οσο το δυνατον καλυτερες τιμες? 100€ πχ

Από Αθήνα;

Γιατί δεν πας στο airtickets.gr που έχει αρκετά καλό mobile site και android app;

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

νοσηλευεσαι και δεν μπορεις να δεις στο ιντερνετ φτηνα εισητηρια.οκ.

καποιον γνωστο, συγγενη, φιλο δεν εχεις να σε βοηθησει? ειναι λυπιρο να ζητας βοηθεια απο ενα φορουμ..

Don't give up! :!:
Link to comment
Share on other sites

Φτηνά Εισιτήρια για Στουτγάρδη (38 χιλιόμετρα από Καρλσρούη) στις 5 Μαΐου με την GermanWings 69.99 ευρώ.

Την ίδια μέρα, ίδια ώρα, 71,99 ευρώ με TUI .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...