Jump to content

Ερωτήσεις για τη φορητότητα


ael1964
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τέλεια, αλλά :

α)τι κέρδος θα έχει η εταιρία αν εγώ δώσω 40*12=480, και πάρω επιδότηση 450;

β)Μπορώ να ζητήσω φορητότητα από κατάστημα ΤΙΜ με την ίδια προσφορά γιατί δεν εμπιστεύομαι να δίνω στοιχεία τηλεφωνικώς!

γ)Όποια συσκευή και να πάρω υπάρχει η ίδια προσφορά;Με την κοπέλα μιλήσαμε μόνο για το συγκεκριμένο μοντέλο!!!!!!

 

Σε ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση!:ninja: :D :ninja: :D

Τα παπάκια μια φορά, πως χορεύανε τρελα, μες της λίμνης τα νερα... :X
Link to comment
Share on other sites

Τέλεια, αλλά :

α)τι κέρδος θα έχει η εταιρία αν εγώ δώσω 40*12=480, και πάρω επιδότηση 450;

β)Μπορώ να ζητήσω φορητότητα από κατάστημα ΤΙΜ με την ίδια προσφορά γιατί δεν εμπιστεύομαι να δίνω στοιχεία τηλεφωνικώς!

γ)Όποια συσκευή και να πάρω υπάρχει η ίδια προσφορά;Με την κοπέλα μιλήσαμε μόνο για το συγκεκριμένο μοντέλο!!!!!!

 

Σε ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση!:ninja: :D :ninja: :D

α) ειναι προσφορα που θα τελειωσει σε χρονο dt

b)φυσικα και μπορεις να πας σ'ενα καταστημα!!!(επρεπε να ησουν καθ'οδον!!)

c)υπαρχουν και αλλες προσφορες πχ v3itunes δωρεαν! :)

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

Και τι λέω;

Γειά σας, ήρθα, κάνω φορητότητα για να πάρω το w880i δωρεάν;

Και νέες συνδέσεις;

Να μετατρέψει ο αδελφός μου το καρτοκινητό του σε συμβόλαιο, ή μόνο φορητότητες;

Αν δεν έχει τίποτε ψιλά γράμματα, τότε είναι σούπερ!!!!

Από ότι κατάλαβα αυτό που τους ενδιαφέρει είναι η αύξηση της συνδρομητικής βάσης, γι'αυτό και τέτοιες προσφορές!

Τα παπάκια μια φορά, πως χορεύανε τρελα, μες της λίμνης τα νερα... :X
Link to comment
Share on other sites

Και τι λέω;

Γειά σας, ήρθα, κάνω φορητότητα για να πάρω το w880i δωρεάν;

Και νέες συνδέσεις;

Να μετατρέψει ο αδελφός μου το καρτοκινητό του σε συμβόλαιο, ή μόνο φορητότητες;

Αν δεν έχει τίποτε ψιλά γράμματα, τότε είναι σούπερ!!!!

Από ότι κατάλαβα αυτό που τους ενδιαφέρει είναι η αύξηση της συνδρομητικής βάσης, γι'αυτό και τέτοιες προσφορές!

OXI! θα πας σ'ενα καταστημα να ρωτησεις για τις προσφορες που υπαρχουν και θα τους πεις πχ για την συγκεκριμενη προσφορα για το w880. (ειναι 18ευρω επιπλεον)

ισχυει για ολα τα νεα συμβολαια οτι κι αν ειναι.

δεν εχει ψιλα γραμματα.οπως κανεις ενα συμβολαιο κανονικο.

ηταν και το v3 D&G δωρεαν αλλα μας τελειωσαν...

δεν ειναι θεμα συνδρομητικης βασης,ειναι οτι η ΤΙΜ ειχε παρα πολυ καιρο να κανει τετοιες προσφορες που πολλα στοματα εμειναν ανοιχτα!

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

OXI! θα πας σ'ενα καταστημα να ρωτησεις για τις προσφορες που υπαρχουν και θα τους πεις πχ για την συγκεκριμενη προσφορα για το w880. (ειναι 18ευρω επιπλεον)

ισχυει για ολα τα νεα συμβολαια οτι κι αν ειναι.

 

Τι ακριβώς εννοείς με αυτό το "ότι κι αν είναι" ??? Ισχύει το ίδιο και για το flexy20 η το MAX πχ ???

 

Πάντως σε αυτό που λες ότι κάποτε έκανε κάτι προσφορές που όλοι μένανε με το στόμα ανοιχτό έχεις δίκιο... Πίστεψα ότι αυτές οι εποχές έχουν περάσει ανεπιστρεπτεί...

Μακάρι να τις ξαναφέρει η wind πλέον... η έστω οποιαδήποτε άλλη... :wink:

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Τι ακριβώς εννοείς με αυτό το "ότι κι αν είναι" ??? Ισχύει το ίδιο και για το flexy20 η το MAX πχ ???

 

Πάντως σε αυτό που λες ότι κάποτε έκανε κάτι προσφορές που όλοι μένανε με το στόμα ανοιχτό έχεις δίκιο... Πίστεψα ότι αυτές οι εποχές έχουν περάσει ανεπιστρεπτεί...

Μακάρι να τις ξαναφέρει η wind πλέον... η έστω οποιαδήποτε άλλη... :wink:

εννοω για καινουριο συμβολαιο ή απο καρτοκινητο σε συμβολαιο ή απο φορητοτητα.

αυτη ειναι η καλυτερη φουρνια προσφορων απ'οσες θυμαμαι.

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

εννοω για καινουριο συμβολαιο ή απο καρτοκινητο σε συμβολαιο ή απο φορητοτητα.

αυτη ειναι η καλυτερη φουρνια προσφορων απ'οσες θυμαμαι.

 

γινεται σε οποιοδηποτε flexy η μονο στο 40 ?

Link to comment
Share on other sites

Kalispera

Simera enas filos ekane nea syndesi tim max.

Egw exontas vodifone rwtisa gia foritotita kai to palikari toy magazioy m pe se 5 ergasimes meres... 8a s paroyme til na r8eis na kanoyme symbolaio kai na allaxoyme sim....

 

Esas poso diastima pire...?

Toy pa oti diabasa gia 15 meres k m pe oti dn ginetai me tpt toso polly.... 5 meres....

 

Eixe dwrean to z610 kai ena motorola...dn asxoli8ika k me ta 2 ;)

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν στο internet αυτές οι προσφορές?

δεν αναγραφονται..

γινεται σε οποιοδηποτε flexy η μονο στο 40 ?

 

εχει προσφορες για ατομικα και οικογενειακα πακετα!

οι οποιες ξεκινανε απο flexy20 οποτε επισκεφτειτε το κοντινοτερο καταστημα να σας ενημερωσει ;)

ειναι ξεκαθαρες προσφορες παιδες!

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

Τι ακριβώς εννοείς με αυτό το "ότι κι αν είναι" ??? Ισχύει το ίδιο και για το flexy20 η το MAX πχ ???

 

Πάντως σε αυτό που λες ότι κάποτε έκανε κάτι προσφορές που όλοι μένανε με το στόμα ανοιχτό έχεις δίκιο... Πίστεψα ότι αυτές οι εποχές έχουν περάσει ανεπιστρεπτεί...

Μακάρι να τις ξαναφέρει η wind πλέον... η έστω οποιαδήποτε άλλη... :wink:

 

εννοω για καινουριο συμβολαιο ή απο καρτοκινητο σε συμβολαιο ή απο φορητοτητα.

αυτη ειναι η καλυτερη φουρνια προσφορων απ'οσες θυμαμαι.

 

Τελικά το w880 είναι σε προσφορά στο flexy40 και σε μεγαλύτερα flexy... κρίμα. Αν έπαιζε και στο max, θα το σκεφτόμουν σοβαρά... μιας και σήμερα ήρθε ο λογαριασμός ΟΤΕ :X :cry:

:lol: :lol: :lol: :lol:

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.πηρα τηλ χτες στο 13846 εκανα την αιτηση για φορητοτητα σε free to go.μου ειπαν οτι θα μου στειλουν την νεα καρτα σιμ με κουριερ με χρεωση 10 ευρω.δεν υποτιθεται οτι ειναι δωρεαν η φορητοτητα?
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.πηρα τηλ χτες στο 13846 εκανα την αιτηση για φορητοτητα σε free to go.μου ειπαν οτι θα μου στειλουν την νεα καρτα σιμ με κουριερ με χρεωση 10 ευρω.δεν υποτιθεται οτι ειναι δωρεαν η φορητοτητα?

μαλλον θα σε χρεωσουν τα μεταφορικα. λεω εγω τωρα...δεν ειμαι σιγουρος.

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

.....δεν υποτιθεται οτι ειναι δωρεαν η φορητοτητα?

 

 

ναι...μαλλον αλλαξαν γνωμη...:wacko:

 

..σε αιτηση μου 15-17 μαιου (αν θυμαμαι καλα) και 31 Μαη ηταν δωρεαν με κουριερ στο γραφειο μου ....

 

 

 

....φαινεται επεσε πολυ δουλεια :lol: :lol: :lol:

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

2 νούμερα ΤΙΜ που έχω ήδη μεταφέρει σε Cosmote το τελευταίο μήνα μου ήρθαν με Speedex εντελώς δωρεάν.

H TIM (λέγε με και Wind) έχει έξοδα λόγω αλλαγής "ΝΤΑΜΠΕΛΑΣ":lol:

Εσυ βρε χριστιανέ έχεις κάποιον που φίλο/συγγενή που έχει κινητό ΤΙΜ? Είναι δυνατόν.

Με την Cosmocarta μιλά 1.000 λεπτά το μήνα με 10,00 ευρώ μόνο... χωρίς περιορισμούς!

Και έχω χαμηλή χρεωση στα μηνυματα 0,75 και χαμηλές χρεώσεις με την Cosmocarta Προνομιακή. Τι άλλο θέλω?

http://assets.in.gr/dGenesis/assets/Content5/Photo/702461_s.jpg
Link to comment
Share on other sites

Φαίνεται φίλε P800 ότι την cosmoΚΑΡΤΑ, την φοράς περπατάς και πετάς!

Θα πάρω κι εγώ καμιά δεκαριά να μου βρίσκονται!

 

Πάντως νομίζω ότι ανέκαθεν ΔΕΝ χρέωναν το courrier στη φορητότητα, μόνο το τέλος φορητότητας, το οποίο πλέον έχει καταργηθεί από όλες τις εταιρείες!

 

Επίσης μπορείς να κάνεις φορητότητα σε κατάστημα που σίγουρα σου δίνουν την κάρτα δωρεάν, αν και συνεχίζω να πιστεύω ότι δεν υπήρχαν και δεν υπάρχουν μεταφορικά έξοδα.

Link to comment
Share on other sites

Η φορητότητα κοστίζει γύρω στα 20Ε, θέλει καμία 15άρα μέρες. Δεν χρειάζεται κάποια διαδικασία. Παίρνεις σε ένα πενταψήφιο νούμερο από το κινητό σου (δεν θυμάμαι ποιό είναι για μεταφορά σε tim αλλά με λίγο ψάξιμο στο forum ή στο site της εταιρείας σίγουρα θα το βρεις. Πλέον, μετά από οδηγία της ΕΕΤΤ δεν χρειάζεται να έχεις δηλωμένα στοιχεία κλπ οπότε δεν νομίζω να αντιμετωπίσεις κάποιο πρόβλημα. Μόνο ο αριθμός την κάρτας sim χρειάζεται.

 

 

Η φορητότητα δεν κοστίζει τίποτα σε όλες τις εταιρίες είτε είναι καρτοκινητό είτε σύνδεση. Το κόστος έχει καταργηθεί εδώ καί ένα μήνα. Δεν απαιτούνται δηλωμένα στοιχεία. Σε 1-5 εργάσιμες ημέρες από την υποβολή της αίτησης παίρνεις την έγκριση και σε 15 περίπου μέρες απο την υποβολή υλοποιείται η αλλάγη δικτύου.

Link to comment
Share on other sites

σου οριζουν αυτοι ποια μερα θα γινει η αλλαγη...:rolleyes:

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

σου οριζουν αυτοι ποια μερα θα γινει η αλλαγη...:rolleyes:

 

συμφωωνώ έκανα κ γω σήμερα απο βόδιφον σε wind μαξ και μ έβαλε 22/6 τότε θα ενεργοποιηθεί η αλλαγή...έβαζε 15,16,17 αλλά δν το δεχόταν το σύστημα... 22/6 που γυρνάω απτη Σάμο.... εχε για βοδιφον.... ;)

Link to comment
Share on other sites

να ρωτήσω όσους έχουν παραλάβει μέσω courier κάρτα SIM..

 

έκανα αίτηση 29/05 και μου είπαν πως θα ενεργοποιηθώ 20/6.

Κάρτα SIM δεν έχω παραλάβει ακόμα.. Πότε να αρχίσω να ανησυχώ λέτε? (είμαι Σκιάθο, δεν έχει κατάστημα ΤΙΜ εδώ αλλά τα courier από Αθήνα κάνουν 2-3 μέρες max γενικώς)

:: what locks... unlocks! © :: κάθε λαός έχει την κινητή τηλεφωνία που του αξίζει..::

:: SY1EBE ::

Link to comment
Share on other sites

σου οριζουν αυτοι ποια μερα θα γινει η αλλαγη...:rolleyes:

 

to elaxisto diasthma pou orizei h EETT gia foritota einai 10 ergasimes meres kai to megisto 15 ergasimes meres.

automatws to sistima kataxorisis den dexetai ligotero apo 10 ergasimes meres,oute savvatokiriaka kai argies.

Symbian, Die hard
Link to comment
Share on other sites

Κάνω τις προάλλες αίτηση φορητότητας από TIM σε Vodafone και μετά από 2 μέρες με πέρνουν τηλ. για την επιδότηση. Τους λέω, έχω κάνει αίτηση φορητότητας, και μου το κλείνουν. :)
Link to comment
Share on other sites

Κάνω τις προάλλες αίτηση φορητότητας από TIM σε Vodafone και μετά από 2 μέρες με πέρνουν τηλ. για την επιδότηση. Τους λέω, έχω κάνει αίτηση φορητότητας, και μου το κλείνουν. :)

 

ΜΟΝΟ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΑΥΤΑ!!!

:lol: :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...