Jump to content

Ερωτήσεις για τη φορητότητα


ael1964
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δώστε μου λίγο το νούμερο που καλείς για φορητότητα σε wind.

Βαριέμαι να το ψάχνω.

Το 13846 είναι.

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Αν κάνω αίτηση φορητότητας και μετά to μετανιώσω …τι γίνεται ?

Γυρίζει πίσω το ποτάμι?

Πρέπει να γίνει κάποια διαδικασία?

Αν ξέρει κάποιος ας με διαφωτίσει… ευχαριστώ !

DF
Link to comment
Share on other sites

:what:αν το μετανιωσεις μολις παρε την καινουργια καρτα ξανακαντην φοητοτητα...

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

:what:αν το μετανιωσεις μολις παρε την καινουργια καρτα ξανακαντην φοητοτητα...

 

Thanks stathis123

Ξέχασα να πω ότι αναφέρομαι σε συμβόλαιο.

DF
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να κάνω αλλαγή της CU μου σε F2G!

Βρίσκομαι όμως στο εξωτερικό, γνωρίζεις κανείς ποιον αριθμό πρέπει να καλέσω?Σε καμιά 10αριά μέρες θα βρίσκομαι ελλάδα και θέλω να είναι ήδη οκ ο αριθμός μου!

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να κάνω αλλαγή της CU μου σε F2G!

Βρίσκομαι όμως στο εξωτερικό, γνωρίζεις κανείς ποιον αριθμό πρέπει να καλέσω?Σε καμιά 10αριά μέρες θα βρίσκομαι ελλάδα και θέλω να είναι ήδη οκ ο αριθμός μου!

Ευχαριστώ

 

Πάρε από το CU σου στο 13846... Αν έχεις δηλωμένα στοιχεία γίνεται, αλλιώς θα πρέπει να περάσεις από κατάστημα WIND όταν γυρίσεις Ελλάδα...

Link to comment
Share on other sites

Η ας κανει την αιτηση τηλεφωνικως καποιο αλλο προσωπο απο ελλαδα, δεν χρειαζεται να μιλησεις ο ιδιος η να καλεσεις απο το ιδιο το κινητο.
Link to comment
Share on other sites

Δηλωμένα είναι τα στοιχεία μου αλλά μάλλον θα πρέπει να κατέβω εγώ μιας και δεν υπάρχει κάποιος αριθμός κινητού σταθερού για να γίνει η αίτηση!

thnx

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να καλέσεις +30.210.5100000 και πες τους οτι καλείς από εξωτερικό για να σε συνδέσουν με το τμήμα φορητότητας ;-)

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Λοιπον αρχιζω απο την αρχη,ειχα εναν αριθμο wind και τον μετεφερα προσφατα σε cosmote,απο την wind με πηρανε τηλ μετα απο 2-3 μερες και με ρωτησανε γιατι φευγω κτλπ. δεν εχει σημασια τι απαντησα απλα τους διαβεβαιωσα οτι η αιτηση ισχυει (επειδη εγινε τηλεφωνικα) απ'ευθειας μου βαλανε 30λεπτα δωρεαν,την ημερα που θα γινοταν η μεταφορα δηλαδη στις 1/9/2008 η wind κρατησε ενεργη τη sim μεχρι το επομενο πρωι δηλαδη την απενεργοποιησαν στις 2/9/2008 για να μη μεινω χωρις δικτυο,η cosmote ενεργοποιησε την sim στις 1/9/2008 στις 7 το απογευμα

 

Στις 1/9/2008 κανω αιτηση φορητοτητας απο cosmote σε wind,με πηρανε απο cosmote μετα απο 2-3 μερες και τους διαβεβαιωσα οτι η αιτηση ισχυει και φτανουμε σημερα 15/9/2008 που ειναι η μερα της μεταφορας αφου παρελαβα και τη sim της wind,η cosmote με αφησε χωρις δικτυο απο το πρωι ενω η wind ακομη δε με ενεργοποιησε πιθανοτατα σε 1-2 ωρες να με ενεργοποιησει.

 

Απο κει καταλαβα οτι η μεν cosmote σε εχει γραμμενο στα παλια της τα παπουτσια εφοσον φευγεις απο το δικτυο της ενω η wind σεβεται τον πελατη ακομη και οταν αποχωρει απο το δικτυο της,αυτη ειναι και η μεγαλη διαφορα των δυο εταιριων

Link to comment
Share on other sites

αν και μπορει να ειναι απλη τυχη και καθυστερηση λογου του φορτου εργασιας, η wind ειναι απο τις πιο παρεξηγημενες εταιρειες γιατι δεν ''επεσε'' τοσο χαμηλα οπως η cosmote για να εχουν ολες οι παρεες what's up....

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

Για δώστε τα φώτα σας ρε παιδιά για φορητότητα από Vf Careffour σε F2G:

 

πήρα τηλέφωνο το νούμερο της wind και ρώτησα αν μπορώ να μεταφέρω ένα ανώνυμο VF Carf σε ανώνυμο F2G. Η απάντηση ήταν ναί, και ότι αφού δεν είχε δηλωμένα στοιχεία θα χρειαζόμουν μόνο τον κωδικό χρήστη και το σειριακό της κάρτας sim - μαλιστα μου είπαν χαρακτηριστικά θα πάτε στο κατάστημα με την κάρτα sim...

πάω και εγώ στη wind Γλυφάδας και μου αρχίζουν τα παραμύθια: το F2G μπορεί να είναι μόνο επώνυμο! παιδιά λέω τσεκάρε τε το, πριν 3 ώρες μου είπαν οτι μπορώ να το μεταφέρω και να είναι και το F2G ανώνυμο.... μετά μου λέει ναι μπορεί να μείνει ανώνυμο, αλλά για να κάνουμε την αίτηση χρειαζόμαστε ταυτότητα και ΑΦΜ!!!

 

Εγώ βέβαια την ταυτότητα την είχα στο αυτοκίνητο το οποίο ήταν πολύ μακριά για να πάω, αλλά με παραξένεψε πάρα πολύ.... τι σόι ανώνυμο θα είναι αν μπορούν να δούν ποιός έκανε το αίτημα φορητότητας??? και αν όντως ισχύει, γιατί δεν μου είπαν απότο τηλέφωνο να έχω την ταυτότητα μαζί μου???

 

Μετά ο ένας από τους δύο με ειρωνεύτηκε για το οτι δεν έχω πάντα την ταυτότητα μαζί μου, τα πήρα αλλά σεβάστηκα που είχε κόσμο μέσα και δεν τον "στόλισα" όπως θα του άξιζε..... και απλά έφυγα.

Link to comment
Share on other sites

Για δώστε τα φώτα σας ρε παιδιά για φορητότητα από Vf Careffour σε F2G:

 

πήρα τηλέφωνο το νούμερο της wind και ρώτησα αν μπορώ να μεταφέρω ένα ανώνυμο VF Carf σε ανώνυμο F2G. Η απάντηση ήταν ναί, και ότι αφού δεν είχε δηλωμένα στοιχεία θα χρειαζόμουν μόνο τον κωδικό χρήστη και το σειριακό της κάρτας sim - μαλιστα μου είπαν χαρακτηριστικά θα πάτε στο κατάστημα με την κάρτα sim...

πάω και εγώ στη wind Γλυφάδας και μου αρχίζουν τα παραμύθια: το F2G μπορεί να είναι μόνο επώνυμο! παιδιά λέω τσεκάρε τε το, πριν 3 ώρες μου είπαν οτι μπορώ να το μεταφέρω και να είναι και το F2G ανώνυμο.... μετά μου λέει ναι μπορεί να μείνει ανώνυμο, αλλά για να κάνουμε την αίτηση χρειαζόμαστε ταυτότητα και ΑΦΜ!!!

 

Εγώ βέβαια την ταυτότητα την είχα στο αυτοκίνητο το οποίο ήταν πολύ μακριά για να πάω, αλλά με παραξένεψε πάρα πολύ.... τι σόι ανώνυμο θα είναι αν μπορούν να δούν ποιός έκανε το αίτημα φορητότητας??? και αν όντως ισχύει, γιατί δεν μου είπαν απότο τηλέφωνο να έχω την ταυτότητα μαζί μου???

 

Μετά ο ένας από τους δύο με ειρωνεύτηκε για το οτι δεν έχω πάντα την ταυτότητα μαζί μου, τα πήρα αλλά σεβάστηκα που είχε κόσμο μέσα και δεν τον "στόλισα" όπως θα του άξιζε..... και απλά έφυγα.

και τωρα? τι θα κανεις?

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

κοίτα θα πάρω αύριο πάλι τηλέφωνο και αν όντως ισχύει οτι χρειάζεται ταυτότητα τότε θα πάω με ταυτότητα και μάλλον θα το κάνω και επώνυμο (αφού δεν θα υπάρχει ουσιαστική ανωνυμία)...
Link to comment
Share on other sites

Κάλεσε το 13846 και ρώτησέ τους. Εαν σου πουν οτι δεν χρειάζεσαι αφμ τότε κάνε τους παράπονα για το συγκεκριμένο κατάστημα και ζήτησέ τους να επικοινωνήσουν με τον υπεύθυνο για να τον ενημερώσουν. Εναλλακτικά πήγαινε σε κάποιο άλλο κατάστημα...

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

κοίτα θα πάρω αύριο πάλι τηλέφωνο και αν όντως ισχύει οτι χρειάζεται ταυτότητα τότε θα πάω με ταυτότητα και μάλλον θα το κάνω και επώνυμο (αφού δεν θα υπάρχει ουσιαστική ανωνυμία)...

η πλακα θα ηταν να σου κανανε κανενα καρτοσυμβολαιο...

πανε σε αλλο καταστημα. για να γινει φορητοτητα σε ανωνυμο καρτοκινητο δεν χρειαζεται τιποτα.

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Ρε πας Καλά?

Θα συμπληρώσεις αίτηση Ανώνυμα?

Πως σε λένε Ανώνυμο Άγνωστο του Αγνώστη?

http://assets.in.gr/dGenesis/assets/Content5/Photo/702461_s.jpg
Link to comment
Share on other sites

κοίτα θα πάρω αύριο πάλι τηλέφωνο και αν όντως ισχύει οτι χρειάζεται ταυτότητα τότε θα πάω με ταυτότητα και μάλλον θα το κάνω και επώνυμο (αφού δεν θα υπάρχει ουσιαστική ανωνυμία)...

Εκανα φορητοτητα απο vf carfour σε f2g το καλοκαιρι, ανωνυμο κιολας. Λοιπον θα παρεις τηλ. και θα τους πεις οτι τους ειπες και αρχικα αλλα θα ζητησεις η αιτηση να γινει τηλεφωνικως. Θα στην κανουν αμεσα και τελειωσε η υποθεση.

Μην κανεις το λαθος να πηγαινεις στο καταστημα, εμενα καθε φορα που παω να βαλω μοναδες με πριζουν για συμβολαιο κλπ, βαρεθηκα να ανταπανταω..

Link to comment
Share on other sites

Ρε πας Καλά?

Θα συμπληρώσεις αίτηση Ανώνυμα?

Πως σε λένε Ανώνυμο Άγνωστο του Αγνώστη?

 

haahahaa loooool :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Ρε πας Καλά?

Θα συμπληρώσεις αίτηση Ανώνυμα?

Πως σε λένε Ανώνυμο Άγνωστο του Αγνώστη?

 

ελα ντε :lol::lol::lol::lol::lol::lol::

http://img651.imageshack.us/img651/9279/bfreeavatar21024x768102.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ρε πας Καλά?

Θα συμπληρώσεις αίτηση Ανώνυμα?

Πως σε λένε Ανώνυμο Άγνωστο του Αγνώστη?

 

Φίλε μου ΓΙΝΕΤΑΙ ανώνυμα η αίτηση, την έκανα χτες στη wind Ν. Σμύρνης, η κοπέλα δεν το ήξερε (κατανοητό) αλλά μπήκε στον κόπο να τσεκάρει το σύστημα (και μπράβο της), όπου και βρήκε τις απαραίτητες διευκρινίσεις και ναι, έκανα την αίτηση ΑΝΩΝΥΜΑ - το μόνο που έβαλα είναι μια υπογραφή...

 

Αν λοιπόν δεν εργάζεσαι στη wind κακώς πετάγεσαι για κάτι που δεν ξέρεις, και αν εργάζεσαι, κακώς απαντάς χωρίς να τσεκάρεις την ενημέρωση που σας στέλνει η εταιρία σας.... όπως δηλαδή έκαναν στην Γλυφάδα, που επέμειναν χωρίς να τσεκάρουν πουθενά, παρ'όλο που τους έλεγα οτι στο τηλέφωνο η ίδια η wind μου είπε οτι γίνεται.... εγώ δεν περιμένω από τα παιδιά στα μαγαζιά κινητής να τα ξέρουν όλα, αλλά να τους έχει δώσει η εταιρία τους την απαραίτητη πληροφόρηση και αυτοί να μην τσεκάρουν πριν ταλαιπωρήσουν τον πελάτη δεν το δέχομαι. Ή ξερόλες είναι ή βαριούνται τη ζωή τους....

 

@bilakoss και drillgr: thanks για την σωστή απάντηση

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου ΓΙΝΕΤΑΙ ανώνυμα η αίτηση, την έκανα χτες στη wind Ν. Σμύρνης, η κοπέλα δεν το ήξερε (κατανοητό) αλλά μπήκε στον κόπο να τσεκάρει το σύστημα (και μπράβο της), όπου και βρήκε τις απαραίτητες διευκρινίσεις και ναι, έκανα την αίτηση ΑΝΩΝΥΜΑ - το μόνο που έβαλα είναι μια υπογραφή...

 

Αν λοιπόν δεν εργάζεσαι στη wind κακώς πετάγεσαι για κάτι που δεν ξέρεις, και αν εργάζεσαι, κακώς απαντάς χωρίς να τσεκάρεις την ενημέρωση που σας στέλνει η εταιρία σας.... όπως δηλαδή έκαναν στην Γλυφάδα, που επέμειναν χωρίς να τσεκάρουν πουθενά, παρ'όλο που τους έλεγα οτι στο τηλέφωνο η ίδια η wind μου είπε οτι γίνεται.... εγώ δεν περιμένω από τα παιδιά στα μαγαζιά κινητής να τα ξέρουν όλα, αλλά να τους έχει δώσει η εταιρία τους την απαραίτητη πληροφόρηση και αυτοί να μην τσεκάρουν πριν ταλαιπωρήσουν τον πελάτη δεν το δέχομαι. Ή ξερόλες είναι ή βαριούνται τη ζωή τους....

 

@bilakoss και drillgr: thanks για την σωστή απάντηση

Σου ζήτησαν κάτι από την παλιά σύνδεση;

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

H Αιτηση ειναι μεν ανωνυμη αλλα σου ζητανε τα στοιχεια σου για να σου στειλουν την καρτα sim με courrier,δεν καταχωρουνται τα στοιχεια στα συστηματα τους,εγω εκανα την αιτηση τηλεφωνικως γρηγορα και ευκολα
Link to comment
Share on other sites

Εγω μπορω να παω απο FROG σε F2G καρτοκινητη ?

Γιατι θελω να εχω και internet χωρις να χρειαζεται να αλλαξω αριθμο.Κριμα ειναι να εχει HSDPA στην περιοχη μου και να μην εχω ΝΕΤ !!!

Και χρεωνομαι τπτ ?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...