Jump to content

Ερωτήσεις για τη φορητότητα


ael1964
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ναι καλεις 13897 η επισκεπτεσαι ενα απο τα καταστηματα..

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

Καλή Χρονιά σε όλους,

μήπως γνωρίζει κανείς αν μπορώ να αλλάξω απο Wind F2g σε Cosmote/Whats'up με το ίδιο νούμερο ?

Ευχαριστώ

 

Φυσικά και μπορείς.Θα πάς σε ένα κατάστημα ΓΕΡΜΑΝΟΣ με την ταυτότητα και το ΑΦΜ σου και θα ζητήσεις να κάνεις φορητότητα από το δίκτυο της Wind στο δίκτυο της Cosmote.So simple!:).Φυσικά κόστος δεν υπάρχει καθώς η υπηρεσία είναι δωρεάν.:)

Link to comment
Share on other sites

Εαν είναι ανώνυμο το καρτοκινητό σου στην wind δεν χρειάζεται να πας ταυτότητα/αφμ κτλ.

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Εαν είναι ανώνυμο το καρτοκινητό σου στην wind δεν χρειάζεται να πας ταυτότητα/αφμ κτλ.

 

Αυτό ότι δεν χρειάζεσαι ταυτότημα και αφμ μόνο εδώ το έχω ακούσει.Έχω κάνει πολλές φορές φορητότητα τόσο στη Wind όσο και στην Cosmote και ενώ τους είπα ότι το καρτοκινητό που θέλω να κάνω φορητότητα είναι ανώνυμο αυτοί μου είπαν ότι χρειάζεται οπώσδήποτε ταυτότητα και αφμ γιατί αν δεν τα συμπληρώσουν η αίτηση θα θεωρηθεί ελλειπής και δεν θα γίνει η φορητότητα.

 

Υ.Σ:Την ταυτότητα και το αφμ μου τα ζητούσαν σε φορητότητες που έχω κάνω μέσω καταστημάτων Wind/Γερμανός.Από το τηλέφωνο δεν ξέρω τι στοιχεία ζητάνε.:)

Link to comment
Share on other sites

δεν ζητανε 6 φορητοτητες εχω κανει. παντα τηλεφωνικα.

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

Αυτό ότι δεν χρειάζεσαι ταυτότημα και αφμ μόνο εδώ το έχω ακούσει.Έχω κάνει πολλές φορές φορητότητα τόσο στη Wind όσο και στην Cosmote και ενώ τους είπα ότι το καρτοκινητό που θέλω να κάνω φορητότητα είναι ανώνυμο αυτοί μου είπαν ότι χρειάζεται οπώσδήποτε ταυτότητα και αφμ γιατί αν δεν τα συμπληρώσουν η αίτηση θα θεωρηθεί ελλειπής και δεν θα γίνει η φορητότητα.

 

Υ.Σ:Την ταυτότητα και το αφμ μου τα ζητούσαν σε φορητότητες που έχω κάνω μέσω καταστημάτων Wind/Γερμανός.Από το τηλέφωνο δεν ξέρω τι στοιχεία ζητάνε.:)

Βλακίες σου έλεγαν, το έχω ξαναδει το έργο σε καταστήματα. Όταν ένα καρτοκινητό είναι ανώνυμο τότε στο νέο δίκτυο παει ως ανώνυμο και ο νέος πάροχος ζητά μόνο τον αριθμό της κάρτας σιμ (και τον αριθμό της σύνδεσης). Με αυτά παίρνει έγκριση από το δίκτυο δότη. Όλα τα άλλα είναι βλακείες και ασχετοσύνη των υπαλλήλων. Για περισσότερα δες στο http://www.eett.gr

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

δεν ζητανε 6 φορητοτητες εχω κανει. παντα τηλεφωνικα.

 

Εγώ κάνω φορητότητες από καταστήματα μου ζητάνε πάντα ταυτότητα και αφμ.:worry:

Link to comment
Share on other sites

κοιτα ταυτοτητα λογικο μου ακουγεται αλλα και ΑΦΜ; τι να πω ισως ειναι πολιτικη των καταστηματων!:what:

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

Βλακίες σου έλεγαν, το έχω ξαναδει το έργο σε καταστήματα. Όταν ένα καρτοκινητό είναι ανώνυμο τότε στο νέο δίκτυο παει ως ανώνυμο και ο νέος πάροχος ζητά μόνο τον αριθμό της κάρτας σιμ (και τον αριθμό της σύνδεσης). Με αυτά παίρνει έγκριση από το δίκτυο δότη. Όλα τα άλλα είναι βλακείες και ασχετοσύνη των υπαλλήλων. Για περισσότερα δες στο http://www.eett.gr

Συμφωνώ

Εγώ τους κάλεσα πριν λίγο τηλεφωνικά και επειδή ήταν ανώνυμο το καρτοκινητό,

μου ζήτησαν μόνο το αριθμό της κάρτας sim ,και θα με πάρουν σε 5 μέρες να μου πουν αν έγινε δεκτή η αίτηση ,και σε 15 μέρες απο σήμερα ,θα με πάρει courier,να κανονίσουμε ραντεβού για την νέα κάρτα sim.

Αναμένω .......

---rodco---
Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά την διαδικασία δεν την ορίζει η κάθε εταιρεία αλλά η ΕΕΤΤ με απόφασή της και ισχύει για όλες τις εταιρείες ανεξαρτήτως εαν τους αρέσει ή όχι... :)

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

κ να ερθει courier δε κοστιζει;;

 

Καλή ερώτηση , αλλά τι να κάνουμε το ίδιο νούμερο δεν θέλουμε ?

---rodco---
Link to comment
Share on other sites

εμενα δεν μου κοστισε τιποτα και ειμαι και σε δυσπροσιτο σημειο...

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

εμενα δεν μου κοστισε τιποτα και ειμαι και σε δυσπροσιτο σημειο...

 

Αυτό είναι πολύ ευχάριστο νέο,μπράβο βλέπω σιγά σιγά γινόμαστε ευρωπαίοι.....

---rodco---
Link to comment
Share on other sites

Και εγω στις 2/01 εκανα φορητοτητα ενα νουμερο Vodafone.

Εκανα την φορητοτητα τηλεφωνικα και μου ζητησαν μονο αριθμο καρτας SIM.

Μου ειπαν οτι σε 15 μερες περιπου θα παραλαβω δωρεαν με Curier την καινουρια καρτα Sim στην διευθυνση που επιθυμω.

Δεν υπαρχει καμια χρεωση ουτε για τον Curier ουτε για την καρτα Sim.

Τα πιο μεγάλα ονειρα τα κάνεις οταν όλοι σε ξεχνάνε!!!
Link to comment
Share on other sites

Και εγω στις 2/01 εκανα φορητοτητα ενα νουμερο Vodafone.

Εκανα την φορητοτητα τηλεφωνικα και μου ζητησαν μονο αριθμο καρτας SIM.

Μου ειπαν οτι σε 15 μερες περιπου θα παραλαβω δωρεαν με Curier την καινουρια καρτα Sim στην διευθυνση που επιθυμω.

Δεν υπαρχει καμια χρεωση ουτε για τον Curier ουτε για την καρτα Sim.

 

Tέλεια .....

---rodco---
Link to comment
Share on other sites

εμ αφου σας τα ειπα δεν υπαρχει χρεωση και ουτε ζητανε ΑΦΜ και ταυτοτητα...

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

Βλακίες σου έλεγαν, το έχω ξαναδει το έργο σε καταστήματα. Όταν ένα καρτοκινητό είναι ανώνυμο τότε στο νέο δίκτυο παει ως ανώνυμο και ο νέος πάροχος ζητά μόνο τον αριθμό της κάρτας σιμ (και τον αριθμό της σύνδεσης). Με αυτά παίρνει έγκριση από το δίκτυο δότη. Όλα τα άλλα είναι βλακείες και ασχετοσύνη των υπαλλήλων. Για περισσότερα δες στο www.eett.gr

 

Εγώ πάντως που τους πήρα τηλέφωνο στο 1260,ενώ τους είπα ότι το καρτοκινητό μου στην Cosmote είναι ανώνυμο και ότι σύμφωνα με την ΕΕΤΤ δεν χρειάζεται ταυτότητα και ΑΦΜ η κοπέλα στο 1260 μου έλεγε ότι είναι νόμος! της Wind και ότι αν δεν συμπληρωθούν το ΑΦΜ και τα στοιχεία από την ταυτότητα δεν γίνεται φορητότητα.Και αυτό που με νευρίασε πιο πολύ είναι ότι το έλεγε ειρωνευτικά μασόντας τσίχλα!Αίσχος!.:mad:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως που τους πήρα τηλέφωνο στο 1260,ενώ τους είπα ότι το καρτοκινητό μου στην Cosmote είναι ανώνυμο και ότι σύμφωνα με την ΕΕΤΤ δεν χρειάζεται ταυτότητα και ΑΦΜ η κοπέλα στο 1260 μου έλεγε ότι είναι νόμος! της Wind και ότι αν δεν συμπληρωθούν το ΑΦΜ και τα στοιχεία από την ταυτότητα δεν γίνεται φορητότητα.Και αυτό που με νευρίασε πιο πολύ είναι ότι το έλεγε ειρωνευτικά μασόντας τσίχλα!Αίσχος!.:mad:

Πάρε αύριο το πρωί τηλέφωνο στο κεντρικό των καταστημάτων wind και κάνε τους παράπονα. 2106158000.

 

Δες εδώ: http://www.eett.gr/nopencms/opencms/EETT/FAQS/Number/ παράγραφος 12:

Στην περίπτωση που ο χρήστης καρτοκινητής είναι ανώνυμος, δηλαδή η εταιρεία κινητής που ανήκει (πάροχος-δότης) δεν διαθέτει τα στοιχεία του, τότε στην αίτηση φορητότητας θα δηλώσει μόνο τον αριθμό της κάρτας SIM που είναι τυπωμένος πάνω στην κάρτα SIM.

Στην περίπτωση που η εταιρεία

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Πάρε αύριο το πρωί τηλέφωνο στο κεντρικό των καταστημάτων wind και κάνε τους παράπονα. 2106158000.

 

Δες εδώ: http://www.eett.gr/nopencms/opencms/EETT/FAQS/Number/ παράγραφος 12:

Στην περίπτωση που ο χρήστης καρτοκινητής είναι ανώνυμος, δηλαδή η εταιρεία κινητής που ανήκει (πάροχος-δότης) δεν διαθέτει τα στοιχεία του, τότε στην αίτηση φορητότητας θα δηλώσει μόνο τον αριθμό της κάρτας SIM που είναι τυπωμένος πάνω στην κάρτα SIM.

Στην περίπτωση που η εταιρεία

 

Πήρα σήμερα τηλέφωνο στα κεντρικά της Wind τους είπα την ιστορία μου.Με έβαλαν στην αναμόνη για 15' και τους το έκλεισα.Κάλεσα την ΕΕΤΤ αλλά και αυτή με έβαλε στην αναμονή.Τελικά προσπάθησα να ξανακαλέσω στα κεντρικά της Wind,τους ξαναείπα την ιστορία μου,με σύνδεσαν με το Τμήμα Εξυπηρέτησης Πελατών.Αφού τους είπα και εκεί την ιστορία μου με σύνδεσαν με το Τμήμα Φορητότητας.Τους ξαναείπα την ιστορία μου και όλα όσα λέει στην ιστοσελίδα της ΕΕΤΤ.Το έλεγξαν και μου είπαν ότι έχω δίκιο και δεν πρέπει να δηλώσω ΑΦΜ και να τους δώσω ταυτότητα.Θα πάω σήμερα το απόγευμα στο κατάστημα Wind που είχα ξαναπάρει και έτσι και μου ξαναζητήσουν ταυτότητα ή ΑΦΜ....Έλεος πια!:mad:

Link to comment
Share on other sites

Χεχε καλή επιτυχία :)

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Χεχε καλή επιτυχία :)

Σ'ευχαριστώ και ελπίζω αυτή τη φορά να μην πέσω σε κανέναν άσχετο/η.:chair:Τουλάχιστον ξέρω ότι στο τέλος θα βγεί κάτι καλό μιας και το σπίτι μου είναι κοντά σε κεραία της Wind (έτσι μου έχουν πεί) και πιάνω πάντα 5/5 σήμα και με τέλεια ποιότητα ήχου.Όταν μιλάω στο κινητό μου με Wind είναι σαν να μιλάω από σταθερό.:thanks:WIND!.

Link to comment
Share on other sites

έχω πάρει από τη πέμπτη το τμήμα φορητότητας της wind και μου φάνηκε περίεργο ότι δε σε συνδέουν με εκπρόσωπο αλλά σου λέει πληκτρολόγησε το νούμερο σου και θα επικοινωνήσουμε εμείς μαζί σας, τι γυφτιές ειναι αυτές;; και περίμενα τουλάχιστον να πάρουν την επόμενη μέρα και είναι σάββατο και ακόμα τίποτα, είναι δυνατόν;;

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

έχω πάρει από τη πέμπτη το τμήμα φορητότητας της wind και μου φάνηκε περίεργο ότι δε σε συνδέουν με εκπρόσωπο αλλά σου λέει πληκτρολόγησε το νούμερο σου και θα επικοινωνήσουμε εμείς μαζί σας, τι γυφτιές ειναι αυτές;; και περίμενα τουλάχιστον να πάρουν την επόμενη μέρα και είναι σάββατο και ακόμα τίποτα, είναι δυνατόν;;

 

Εγώ χθές που τους πήρα τηλέφωνο με σύνδεσαν με εκπρόσωπο κανονικά.:)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...