Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6131


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τελικά με το bluetooth απο το PC αν κατάλαβα καλά περνάς μόνο αρχεία π.χ. video ή mp3 ?

 

Με bluetooth μπορούν να πραγματοποιηθούν όλες οι λειτουργίες του pc suite αφού το ίδιο το πρόγραμμα παρέχει υποστήριξη bluetooth (παρέχει υποστήριξη bluetooth, IrDA, serial cable και usb cable). Δηλαδή συγχρονισμός, εγκατάσταση εφαρμογών, αντίγραφα ασφαλείας και ότι άλλο υπάρχει στο pc suite. Απλά οι διεργασίες γίνονται πιο αργά απο οτι θα γινόταν με usb cable λόγω του οτι το bluetooth είναι πιο αργό από μια usb σύνδεση.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Θέλει ο πατέρας μου να πάρει ένα κινητο, και σκέφτομαι οτι το 6131 θα του ταιριάζει γάντι. Απλα έχω μία απορία.

Μπορεί ο κάτοχος του κινητού να ορίσει άλλον ήχο κλήσης για κάθε επαφή;

π.χ. θέλει να βάλει ο πατέρας μου άλλον ήχο κλήσης να ακούγεται όταν τον καλώ εγώ, αλλόν για τον αδερφό μου κ.λ.π.

Γίνεται στο 6131, έτσι;

Ericsson PH388, Ericsson T29, Panasonic GD35, Panasonic GD87, Nokia 8210, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 3410, Nokia 7250i, Nokia 6100, Nokia 6510, Nokia N-Gage, Mitsubishi M341i, Sharp GX-17, Nokia 6020, Nokia E50, Nokia 6120 Classic, Nokia 5800XM, Nokia N900, Huawei Ideos X5 Pro, Acer Liquid E2, Lenovo K3 Note, Xiaomi Mi A1, Nokia 7.2, Poco F3 and counting...

Link to comment
Share on other sites

Θέλει ο πατέρας μου να πάρει ένα κινητο, και σκέφτομαι οτι το 6131 θα του ταιριάζει γάντι. Απλα έχω μία απορία.

Μπορεί ο κάτοχος του κινητού να ορίσει άλλον ήχο κλήσης για κάθε επαφή;

π.χ. θέλει να βάλει ο πατέρας μου άλλον ήχο κλήσης να ακούγεται όταν τον καλώ εγώ, αλλόν για τον αδερφό μου κ.λ.π.

Γίνεται στο 6131, έτσι;

 

όχι.. :(

μόνο ανα "ομάδα κλήσης" μπορείς να βάλεις διαφορετικό ήχο

μπορείς να του φτιάξεις ομάδες με ένα άτομο βέβαια.. αλλά δε θυμάμαι πόσες ομάδες μπορείς να έχεις..

:: what locks... unlocks! © :: κάθε λαός έχει την κινητή τηλεφωνία που του αξίζει..::

:: SY1EBE ::

Link to comment
Share on other sites

Αν και βγαίνω λίγο off topic, μπορεί κάποιος να μου προτείνει μερικά τηλέφωνα που έχουν αυτήν την δυνατότητα, και να είναι παρόμοια με το 6131 ?

 

Ευχαριστώ πολυ NiKant για την απαντηση σου.

Ericsson PH388, Ericsson T29, Panasonic GD35, Panasonic GD87, Nokia 8210, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 3410, Nokia 7250i, Nokia 6100, Nokia 6510, Nokia N-Gage, Mitsubishi M341i, Sharp GX-17, Nokia 6020, Nokia E50, Nokia 6120 Classic, Nokia 5800XM, Nokia N900, Huawei Ideos X5 Pro, Acer Liquid E2, Lenovo K3 Note, Xiaomi Mi A1, Nokia 7.2, Poco F3 and counting...

Link to comment
Share on other sites

Θέλει ο πατέρας μου να πάρει ένα κινητο, και σκέφτομαι οτι το 6131 θα του ταιριάζει γάντι. Απλα έχω μία απορία.

Μπορεί ο κάτοχος του κινητού να ορίσει άλλον ήχο κλήσης για κάθε επαφή;

π.χ. θέλει να βάλει ο πατέρας μου άλλον ήχο κλήσης να ακούγεται όταν τον καλώ εγώ, αλλόν για τον αδερφό μου κ.λ.π.

Γίνεται στο 6131, έτσι;

 

μπορεί να γίνει αυτό που λες... εγώ έχω βάλει για κάθε μέλος της οικογένειας διαφορετικό χτύπο... και για φίλους φυσικά... και είναι mp3 οι ήχοι αυτοί...

Link to comment
Share on other sites

όχι.. :(

μόνο ανα "ομάδα κλήσης" μπορείς να βάλεις διαφορετικό ήχο

μπορείς να του φτιάξεις ομάδες με ένα άτομο βέβαια.. αλλά δε θυμάμαι πόσες ομάδες μπορείς να έχεις..

 

Δηλαδη οταν παταμε "επεξεργασια" σε μια επαφη και μετα "προσθηκη στοιχειων" δεν διατιθεται η επιλογη "ηχος" :blink: ?

Εγω ξερω πως υπαρχει κατι τετοιο σε ολα τα σχετικα καινουρια s40 ...

Δοκιμασε το ...

 

liogr, Νοκια 6267 :) !

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς, απο ποιο στοιχείο βλέπουν τα NOKIA SHOP,απο τα κεντρικά της ΝΟΚΙΑ, αν η συσκευή είναι εντός εγγύησης,

αφού μάλιστα δεν χρειάζονται την απόδειξη αγοράς,όπως μου είπαν?

Link to comment
Share on other sites

Στο 6131 ενος φιλου παρουσιαστηκε ξαφνικα το παρακατω προβλημα. Οταν ενεργοποιει την συσκευη ή και οταν βρισκεται σε κατασταση αναμονης για πολλη ωρα, ανοιγοντας το καπακι η οθονη του παροτι φωτιζεται ειναι ολολευκη. Οι λειτουργιες του κινητου εκτελουντε κανονικα, αυτος ομως δεν μπορει να δει τιποτε και καποια στιγμη μετα απο ωρα εμφανιζοντε ολα κανονικα . Δεν παρουσιαζεται παντα αυτη η δυσλειτουργια. Καμια ιδεα για το τι μπορει να συμβαινει? Ευχαριστω!:)
Link to comment
Share on other sites

Στο 6131 ενος φιλου παρουσιαστηκε ξαφνικα το παρακατω προβλημα. Οταν ενεργοποιει την συσκευη ή και οταν βρισκεται σε κατασταση αναμονης για πολλη ωρα, ανοιγοντας το καπακι η οθονη του παροτι φωτιζεται ειναι ολολευκη. Οι λειτουργιες του κινητου εκτελουντε κανονικα, αυτος ομως δεν μπορει να δει τιποτε και καποια στιγμη μετα απο ωρα εμφανιζοντε ολα κανονικα . Δεν παρουσιαζεται παντα αυτη η δυσλειτουργια. Καμια ιδεα για το τι μπορει να συμβαινει? Ευχαριστω!:)

 

Πιστεύω οτι συμβαίνει λόγω φθοράς της καλωδιοταινίας που ενώνει τα 2 μέρη του τηλεφώνου. Πες στον φίλο σου να επισκευτεί μια alpha copy.

Link to comment
Share on other sites

Το ΡΤΤ τι είναι;

Το PTT ή PoC (Push-to-talk over Cellular) είναι μια υπηρεσία δικτύου κάτι σαν τα walkie-talkie και χρησιμοποιεί το GPRS ή 3G. Δηλαδή ο κάτοχος μιας PTT συσκευής "πατάει" διαρκώς ένα πλήκτρο και τα λόγια του μεταφέρονται ασύρματα σε κάποια άλλη συμβατή συσκευή. Αφήνοντας το πλήκτρο διακόπτεται η μετάδοση του σήματος και επιτρέπεται σε κάποιον άλλο χρήστη να απαντήσει με τον ίδιο τρόπο.

 

Η υπηρεσία αυτή όπως είναι φυσικό δεν υποστηρίζεται από τα ελληνικά δίκτυα.:(

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

ορισμενες φορες εχω και γο το προβλημα που εχει ο φιλος παραπανω δηλαδη σβηνει εσωτερικη και εξωτερικη οθονη γινονται ολα λευκα... εχει κανεις παρομοιο προβλημα αλλος??τι μπορει να φταιει??δυστυχως οσο περναει ο καιρος το προβλημα γινεται πιο εντονο.... επιπλεον το σημα πολλες φορες χανεται στιγμιαια :mad:!!!!ποσο καιρο λετε να χρειαστει να παραμεινει στην alpha copy???
Link to comment
Share on other sites

To 6131 εχει εγγυηση 2 χρονια ενω βγηκε στην αγορα πριν απο ενα χρονο περιπου και κατι..

 

Οποτε ολα τα 6131 που κυκλοφορουν εχουν ακομα εγγυηση

Link to comment
Share on other sites

το 6131 μου εμφανιζει εγγραφη καρτας sim απετυχε... μαλλον δεν το γλυτωνω το service...

 

Πόσα χρόνια την έχεις τη sim σου;

Link to comment
Share on other sites

kainourgia einai tin allaksa prin apo 6 mines me to kinito....

 

Αν ήταν παλιά θα σου έλεγα να την αλλάξεις. Αν και καινούρια μπορεί όμως να έχει πρόβλημα. Δοκίμασες να το δουλέψεις με μια άλλη sim; Αν οχι καλό θα ήταν να το κάνεις πριν επισκεφτείς το service.

Link to comment
Share on other sites

Γινετε αναβαθμηση του κινητου μεσω usb απο το pc??

Γτ κατεβασα την τελευταια εκδοση του Nokia PC Suite κ του Nokia Software Updater και οταν παταω να κανει update μου βγαζει οτι δεν υπαρχει καινουργια εκδοση ενω εχω την v 03.70 :wacko:

@ Nokia 3230 - Nokia 6131 - Nokia E51 - Nokia 5530XM - HTC Desire - Motorola Defy+ - Nexus 5 - Xiaomi Redmi Note 4X - Xiaomi Mi 9T @

 

Intel i7 4770k/\Gigabyte GA-Z87X-UD4H/\G.SKILL Sniper 2x8GB DDR3/\nVidia GTX 970/\SSD Samsung 850 EVO 250GB/\Enermax Triathlor FC 650W/\DELL U2713HM

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
το 6131 μου εμφανιζει εγγραφη καρτας sim απετυχε... μαλλον δεν το γλυτωνω το service...

 

Μου το εμφανίζει και μένα κάποιες φορές επειδή κάνω μαλ@κίες με το πορτάκι :p

Δοκίμασε να βγάλεις την μπαταρία και την sim,να καθαρίσεις την περιοχή με ένα χαρτί και να βάλεις καλά την sim και την μπαταρία.

 

Λογικα θα είσαι οκ :)

Link to comment
Share on other sites

Γινετε αναβαθμηση του κινητου μεσω usb απο το pc??

Γτ κατεβασα την τελευταια εκδοση του Nokia PC Suite κ του Nokia Software Updater και οταν παταω να κανει update μου βγαζει οτι δεν υπαρχει καινουργια εκδοση ενω εχω την v 03.70 :wacko:

Ναι γίνεται αναβάθμιση μέσω της online υπηρεσίας της Nokia...

Για να μη σου βγάζει τη τελευταία έκδοση σημαίνει πως για το product code της συσκευής σου δεν υπάρχει πιο νέο firmware. Εσύ τι product code (7-ψήφιος κωδικός στην ετικέτα πίσω από τη μπαταρία) έχεις;

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Ναι γίνεται αναβάθμιση μέσω της online υπηρεσίας της Nokia...

Για να μη σου βγάζει τη τελευταία έκδοση σημαίνει πως για το product code της συσκευής σου δεν υπάρχει πιο νέο firmware. Εσύ τι product code (7-ψήφιος κωδικός στην ετικέτα πίσω από τη μπαταρία) έχεις;

 

Το product code μου ειναι : 0537417

Καλα τα firmware πανε αναλογος το product code :wacko:

@ Nokia 3230 - Nokia 6131 - Nokia E51 - Nokia 5530XM - HTC Desire - Motorola Defy+ - Nexus 5 - Xiaomi Redmi Note 4X - Xiaomi Mi 9T @

 

Intel i7 4770k/\Gigabyte GA-Z87X-UD4H/\G.SKILL Sniper 2x8GB DDR3/\nVidia GTX 970/\SSD Samsung 850 EVO 250GB/\Enermax Triathlor FC 650W/\DELL U2713HM

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερίζω το topic και χρόνια πολλά!:)

 

Έχοντας την v. 6.10, παρατηρώ ότι στην αντιστοίχιση εικόνας στην εξωτερική μικρή οθόνη καλύπτεται το κέντρο της οθόνης (φωτογραφίας) με μιά πλατιά αδιάφανη λωρίδα που γράφεται το όνομα. Αυτό συμβαίνει και στην τελευταία βέρσιον 6.60 ή έχει με κάποιο τρόπο διορθωθεί;

http://banners.wunderground.com/banner/gizmotemp/global/stations/16716.gif
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...