Jump to content

Καλύτερες ταινίες θρίλερ/τρόμου


Nyo_One
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος SuRfeRCy

 

ρε παιδια καμια ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ ταινια τρομου που να αξιζει ομως υπαρχει???

 

 

 

Καινούρια στα videoclub κάνει; :)

Δεν το έχω δει οπότε δεν έχω άποψη,πάρτε υπόθεση :

Dark water

(Ιαπωνικό μεταφυσικό θρίλερ του Χιντέο Νακάτα-σκηνοθέτης του πρωτότυπου Ringu)

 

Η Γιασίμι,η οποία μόλις χώρισε με τον άντρα της,μετακομίζει με την ανήλικη κόρη της σε διαμέρισμα ενός ετοιμόρροπου κτιριακού συγκροτήματος.Ενας "αθώος"λεκές από υγρασία στο ταβάνι του υπνοδωματίου θα σημάνει μόνο την αρχή ενός βασανιστικού εφιάλτη,με πρωταγωνιστές ένα αγνοούμενο κοριτσάκι,μια κόκκινη τσάντα και φυσικά,σκιές μέσα στο σκοτάδι.

 

Από ό,τι διάβασα,δε λέει και πολλά από υπόθεση αλλά από ατμόσφαιρα λέει πολλά :)

Μα που ξέρεις, μπορεί,

να ταξιδέψουμε μια μέρα ή μια νύχτα μαζί.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος nelly (14 Ιαν. 2004 , 02:11)

 

Καινούρια στα videoclub κάνει; :)

Δεν το έχω δει οπότε δεν έχω άποψη,πάρτε υπόθεση :

Dark water

(Ιαπωνικό μεταφυσικό θρίλερ του Χιντέο Νακάτα-σκηνοθέτης του πρωτότυπου Ringu)

 

Η Γιασίμι,η οποία μόλις χώρισε με τον άντρα της,μετακομίζει με την ανήλικη κόρη της σε διαμέρισμα ενός ετοιμόρροπου κτιριακού συγκροτήματος.Ενας "αθώος"λεκές από υγρασία στο ταβάνι του υπνοδωματίου θα σημάνει μόνο την αρχή ενός βασανιστικού εφιάλτη,με πρωταγωνιστές ένα αγνοούμενο κοριτσάκι,μια κόκκινη τσάντα και φυσικά,σκιές μέσα στο σκοτάδι.

 

Από ό,τι διάβασα,δε λέει και πολλά από υπόθεση αλλά από ατμόσφαιρα λέει πολλά :)

 

 

Το έχω δει. Κλέιστε τα φώτα και βάλτε το τέρμα. Πολύ καλή ατμόσφαιρα. Δεν ξέρω αν έχει ξανααναφερθεί, αλλά δείτε και το Darkness

HTC Desire Root User
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος nelly (14 Ιαν. 2004 , 02:11)

 

Καινούρια στα videoclub κάνει; :)

Δεν το έχω δει οπότε δεν έχω άποψη,πάρτε υπόθεση :

Dark water

(Ιαπωνικό μεταφυσικό θρίλερ του Χιντέο Νακάτα-σκηνοθέτης του πρωτότυπου Ringu)

 

Η Γιασίμι,η οποία μόλις χώρισε με τον άντρα της,μετακομίζει με την ανήλικη κόρη της σε διαμέρισμα ενός ετοιμόρροπου κτιριακού συγκροτήματος.Ενας "αθώος"λεκές από υγρασία στο ταβάνι του υπνοδωματίου θα σημάνει μόνο την αρχή ενός βασανιστικού εφιάλτη,με πρωταγωνιστές ένα αγνοούμενο κοριτσάκι,μια κόκκινη τσάντα και φυσικά,σκιές μέσα στο σκοτάδι.

 

Από ό,τι διάβασα,δε λέει και πολλά από υπόθεση αλλά από ατμόσφαιρα λέει πολλά :)

 

 

κατι ειναι και αυτο ...

παντος καλη ακουγεται η υποθεση του

http://tbn0.google.com/images?q=tbn:lEYIzMDZH05CHM:http://www.boston.com/ae/movies/blog/surfer.gif

 

SuRf to the EdGe!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Να προσθέσω και το συνέντευξη με έναν βρυκόλακα... (Πολύ καλή ταινία!!)
http://briefcase.pathfinder.gr/download/317490
Link to comment
Share on other sites

Το μονο ring που ξερω εγώ ειναι το "σημα κινδυνου" που κυκλοφορησε πριν κανα χρονο στο σινεμά.Πολύ καλή ταινία...Αλλά οχι τρομακτική...

Παντως ενα απο τα πιο φρικιαστικά θριλερ που εχω δει ειναι το feardotcom...

http://www.danasoft.com/sig/paris.jpg
Link to comment
Share on other sites

Είδα χτες το Ring.

Πολύ πατάτα (σε βαθμό που σκέφτομαι να το γράψω στο γνωστό πατατο-thread :p ).

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Όχι και πατάτα το Ring! Υπάρχουν κάτι άλλα που είναι πραγματικές πατάτες, αλλά το συγκεκριμένο ήταν από τα αρκετά καλά! Μάλλον δεν είδες το dreamcatcher να ξενερώσεις τελείως... ή το feardotcom. Kρίμα τα λεφτά...
...And yet I know the worst is still to come...
Link to comment
Share on other sites

πραγματι το dreamcatcher ενω αρχιζε ωραια μετα απο λιγο προκαλουσε αντι για φοβο και αγωνια γελιο...οσο για το feardotcom ενα trailer ειδα...κωμωδια σκετη!καλα εργα θριλερ και αγωνιας ειναι τα παλια απο τον μετρ alfred... ;)
"I'm also not very analytical. You know I don't spend a lot of time thinking about myself, about why I do things." George W. Bush, aboard Air Force One, June 4, 2003
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
prwto k akseperasto thriller o antixristos!!!milame gia megalo paniko opote akouga tin mousiki :D k meta logo ilikias tote pou to eblepa i koukla tou satana :worry: apo pou tha skasei me ti maxaira :worry:
LET'S GO SOUTH LET'S GO GRETA!!!
Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
καλυτερα θριλερ που εχω δει:οι αλλοι, η εκτη αισθηση, ο μυθος του ακεφαλου καβαλαρη, και πολλες αλλες που τωρα δεν μου ερχονται στο μυαλο
Link to comment
Share on other sites

καλα ο μυθος του ακεφαλου καβαλαρη ηταν τελεια ταινια ρε παιδια μα εκεινες οι παλιες ταινιες του christopher lee που επαιζε τον δρακουλα ξερετε αν θα βγουν σε dvd?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Το μόνο θρίλερ που με τρομοκράτησε κυριολεκτικά ήταν ο Εξορκιστής. Ακόμη το σκέφτομαι και ανατριχιάζω...

God grant me the serenity to accept the things I cannot change,

courage to change the things I can

and wisdom always to tell the difference.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Elgia (11 Αύγ. 2004 , 00:56)

 

Το μόνο θρίλερ που με τρομοκράτησε κυριολεκτικά ήταν ο Εξορκιστής. Ακόμη το σκέφτομαι και ανατριχιάζω...

 

πραγματικα εχεις δικιο αν και λατρης των ταινιων τρομου η συγκεκριμενη ταινια αν και δεν ειχε αιματα ειχε μια τρομαχτικη ατμοσφαιρα πολυ καλογυρισμενη ταινια οπως και η προφητεια,παντως μου χει μεινει στο μυαλο ο εξορκιστης ε ρε τι συμβαινει στο κοσμο

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος ταξιδιωτης22 (11 Αύγ. 2004 , 02:03)

 

πραγματικα εχεις δικιο αν και λατρης των ταινιων τρομου η συγκεκριμενη ταινια αν και δεν ειχε αιματα ειχε μια τρομαχτικη ατμοσφαιρα πολυ καλογυρισμενη ταινια οπως και η προφητεια,παντως μου χει μεινει στο μυαλο ο εξορκιστης ε ρε τι συμβαινει στο κοσμο

 

 

Λογικό είναι φίλε.

Δεν είναι τα αίματα που φτιάχνουν σωστή ατμόσφαιρα αλλά πάνω από όλα η σκηνοθεσία και ο ήχος.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον, η πρωτη ταινια τρομου που ειδα και δεν μπορουσα να κοιμηθω 4 μερες ηταν ΄η κουκλα του σατανα΄ - αλλα ειμουν 10 χρονων τοτε.Αλλες ειναι the ring, 13 ghosts, the exorcist...Ολες οι μετεφορες σε ταινιες του S.King οπως τα shining kai rose red ειναι τελειως βλακειες και βαρετα.
█║▌│█│║▌║││█║▌│║▌║© - BEST BEFORE [hopefully] : ███▓▒░░up deʞɔnɟ really░░▒▓███
Link to comment
Share on other sites

προσωπικα μου αρεσαν παρα πολυ οι ταινιες του christopher lee κορυφαιος στους ρολους του δρακουλα,η κουκλα του σατανα ωραια κι αυτη αν και το τελευταιο που λεγοταν η νυφη ηταν λιγο μουφαη ενδεκατη εντολη ειναι πολυ ωραια ταινια σαν αστυνομικο θριλερ κι ομυθος του ακεφαλου καβαλαρη τελειο.αληθεια ρε παιδια καποτε ειχε βγει ο τζακ ο αντεροβγαλτης με τον michael kein ειχε βγει σε 2 κασσετες λετε να βγει και σε dvd?αυτη τη ταινια τη πληρωνω οσο οσο

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω ότι το The Ring (το γιαπωνέζικο πάντα) ήταν πολύ καλή ταινία τρόμου. Γενικά οι ταινίες τρόμου χωρίς αίμα (ή έστω με λίγο) είναι καλύτερες από αυτές που προκαλούν στο θεατή τρόμο λόγω των σκηνών με αίμα (σημείωση: το αίμα δε το φοβάμαι να το βλέπω)

Φυσική σε μικρές καθημερινές δόσεις! fysikhblog.wordpress.com

spread it out!

Link to comment
Share on other sites

Hellraiser I - V (βγήκε και το VI αλλά δεν το έχω δει)

Cube I & II

Friday the 13th

Εφιάλτης στο δρόμο με τις λεύκες

 

Ειδικά τα 2 τελευταία,οι σειρές τους ήταν από τα πιο ωραία splatter της εποχής που είχαν βγει!

Always have the feeling that something's missing or left behind...[/b]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Έχω δει πολλά θρίλερ αλλά αυτό που με τρόμαξε πολύ ήταν το Friday13th. Τώρα θέλω να δω τον εφιάλτη στο δρόμο με τις λεύκες. Είναι καλό; :)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...