Jump to content

Motorola A1200 (MING)


kavatzoulas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

δοκιμασε λιγο μεσα απο την εφαρμογη μοντεμ να τικαρεις την επιλογη αυτοματη συνδεση.μετα,αν δεν εχεις τιποτα περασμενο,δοκιμασε να κανεις ολικη διαγραφη στο κινητο-σε μενα δεν ξερω πως και γιατι αλλα αυτο επιασε.τελος δοκιμασε να απεγκαταστησεις τα παντα και να ξαναπερασεις(στο pc) και να δουλεψεις σε αλλη usb.Α δοκιμασε λιγο χωρις καρτα μνημης.

 

 

:lol::lol: ευχαριστω πολυ φιλε macnick!εκανα οτι μου ειπες και ολα ok :) θα ηθελα να ρωτησω και κατι αλλο.οταν το καπακι ειναι κλειστο και πατησω το μεσαιο αριστερο πληκτρο εμφανιζετε ενα menu.σ αυτο ειναι ειναι δυνατον να γινει ρυθμιση για το τι θα εμφανιζει?π.χ. τελευταιες κλησεις,επαφες κ.α)

Ναι αλλα πες μας τι απ'ολα εδωσε τη λυση.

Αν αρκει να τικαρεις το τετραγωνο ειναι κριμα να κανεις διγραφη.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2681837#post2681837

Oδηγος flashing για το Motorola A1200 (MING) ή πως να τρεχει επιπλεον εφαρμογες (εκτος απο τις Java που τρεχει ετσι κι' αλλιως)

Επιπλεον οδηγος για να φτιαξετε το δικο σας firmware

Link to comment
Share on other sites

το ψαξα κι εγω αλλα δεν βρηκα σχετικη ρυθμιση,, μαλλον δεν αλλαζει..

 

 

ουτε και γω βρηκα ρυθμιση.το ανεφερα αυτο γιατι εχω παρατηρισει πως μερικες φορες,εκτος απο την επιλογη για το real player και την καμερα,μου βγαζει και το menu τελευταιες κλησεις,το οποιο με βολευει παρα πολυ οταν οδηγω!

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλα πες μας τι απ'ολα εδωσε τη λυση.

Αν αρκει να τικαρεις το τετραγωνο ειναι κριμα να κανεις διγραφη.

 

 

εχεις δικιο:O τικαρα το τετραγωνακι,μετα αφαιρεσα την καρτα μνημης,και επειτα εκανα απεγκατασταση και επανεγκατασταση του λογισμικου απο το cd.το συνδεσα απο την ιδια θυρα USB.αυτα;)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μερικές ερωτήσεις.. Ενώ στα χαρακτηριστικά του διάβασα ότι δεν είναι EDGE (αλήθεια.. τι είναι αυτό; ) βλέπω σε reviews άτομο που γράφουν ότι είναι.. Αληθεύει;

Παίζει avi? Παιχνίδια φλας;

Link to comment
Share on other sites

Στο modmymoto βρήκα μία πολύ καλή λύση: http://www.modmymoto.com/forums/showthread.php?t=49780

Εξαιρετική ποιότητα μεσα απο το Realplayer!

Έκανα ολα τα βήματα αλλα δεν μου παίζει το βιντεοκλιπ στο Α1200. Ο ήχος ακούγεται αλλα ελαφρώς πιο γρήγορος και δεν έχω καθόλου εικόνα. Καμιά ιδεα τι φταίει? Μήπως το modmymoto δεν είναι για κινητα φτιαγμένα για Ελλάδα?

 

Κατα τ'άλλα το έχω και εγώ το κινητο εδω και μια εβδομάδα και προσπαθω να κάνω απεξάρτηση απο το SE K750 και το πληκτρολόγιο.:D

Ένας βασικός παράγοντας που αγόρασα το Α1200 είναι και οσα διάβασα εδω μεσα απο ολα τα παιδιά. Πραγματικά πολύτιμες πληροφοριες! Keep up the good work!:)

Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ ΕΔΩ ΚΑΙ ΕΝΑ ΜΗΝΑ ΕΧΩ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΙΚΑΝΟΠΟΙΗΜΕΝΟΣ....ΑΠΛΑ ΕΧΩ 2 ΑΠΟΡΙΕΣ,ΑΝ ΞΕΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ,ΑΣ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙ...

1)ΚΑΠΟΥ ΔΙΑΒΑΣΑ ΟΤΙ ΒΓΗΚΕ DESTINATOR 7 ΓΙΑ LINUX,TO EXEI TEΣΤΑΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΜΕ ΦΟΡΗΤΟ GPS, H' ΕΣΤΩ ΝΑ ΕΧΕΙ ΔΟΚΙΜΑΣΕΙ:p ΚΑΠΟΙΟ ΑΛΛΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΜΕ ΧΑΡΤΕΣ? ΚΑΙ

2)ΕΧΩ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΧΡΟΝΟ ΟΜΙΛΙΑΣ ΚΑΘΕ ΜΗΝΑ,ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΤΟ Α1200 ΕΧΕΙ ΜΕΤΡΗΤΗ ΚΛΗΣΕΩΝ ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΓΙΑ ΤΙΣ ΕΞΕΡΧΟΜΕΝΕΣ ΚΛΗΣΕΙΣ,ΕΧΕΙ ΣΥΝΟΛΙΚΑ ΕΙΣΕΡΧΟΜΕΝΕΣ ΚΑΙ ΕΞΕΡΧΟΜΕΝΕΣ ΜΑΖΙ,ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΡΥΘΜΙΣΗ ΝΑ ΑΛΛΑΞΕΙ ΑΥΤΟ?

ΤΗΑΝΚS ΠΑΙΔΕΣ!!!

Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ ΕΔΩ ΚΑΙ ΕΝΑ ΜΗΝΑ ΕΧΩ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΙΚΑΝΟΠΟΙΗΜΕΝΟΣ....ΑΠΛΑ ΕΧΩ 2 ΑΠΟΡΙΕΣ,ΑΝ ΞΕΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ,ΑΣ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙ...

1)ΚΑΠΟΥ ΔΙΑΒΑΣΑ ΟΤΙ ΒΓΗΚΕ DESTINATOR 7 ΓΙΑ LINUX,TO EXEI TEΣΤΑΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΜΕ ΦΟΡΗΤΟ GPS, H' ΕΣΤΩ ΝΑ ΕΧΕΙ ΔΟΚΙΜΑΣΕΙ:p ΚΑΠΟΙΟ ΑΛΛΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΜΕ ΧΑΡΤΕΣ? ΚΑΙ

2)ΕΧΩ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΧΡΟΝΟ ΟΜΙΛΙΑΣ ΚΑΘΕ ΜΗΝΑ,ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΤΟ Α1200 ΕΧΕΙ ΜΕΤΡΗΤΗ ΚΛΗΣΕΩΝ ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΓΙΑ ΤΙΣ ΕΞΕΡΧΟΜΕΝΕΣ ΚΛΗΣΕΙΣ,ΕΧΕΙ ΣΥΝΟΛΙΚΑ ΕΙΣΕΡΧΟΜΕΝΕΣ ΚΑΙ ΕΞΕΡΧΟΜΕΝΕΣ ΜΑΖΙ,ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΡΥΘΜΙΣΗ ΝΑ ΑΛΛΑΞΕΙ ΑΥΤΟ?

ΤΗΑΝΚS ΠΑΙΔΕΣ!!!

οπα!!!!

η μονη αναφορα σε destinator ηταν απο μενα.

1 post πιο κατω γραφω οτι ακομα και αν λειτουργει ειναι μονο για κινα

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2681837#post2681837

Oδηγος flashing για το Motorola A1200 (MING) ή πως να τρεχει επιπλεον εφαρμογες (εκτος απο τις Java που τρεχει ετσι κι' αλλιως)

Επιπλεον οδηγος για να φτιαξετε το δικο σας firmware

Link to comment
Share on other sites

Έκανα ολα τα βήματα αλλα δεν μου παίζει το βιντεοκλιπ στο Α1200. Ο ήχος ακούγεται αλλα ελαφρώς πιο γρήγορος και δεν έχω καθόλου εικόνα. Καμιά ιδεα τι φταίει? Μήπως το modmymoto δεν είναι για κινητα φτιαγμένα για Ελλάδα?

 

Ξανακοίτα λιγο τα βήματα ένα ένα και δοκίμασε και με περισσοτερα βιντεο. Εγω με βαση αυτο το αρθρο, έχω μετατρέψει τουλάχιστον 50 βιντεοκλιπ και τα βλέπω στο a1200e (το ελληνικο εχω διχως μετατροπές).

Link to comment
Share on other sites

λοιπον βρηκα το R541_G_11.52.12R firmware-το original(την ιδια εκδοση εχουν και τα ελληνικα Α1200)

Αφου μου πηρε ποση ωρα να το κατεβασω απο μια ρωσικη σελιδα τις κακιας ωρας, το flashara και περιμερνα οταν το να ανοιξω να δω ελληνικα.Ματαια.ολοιδια μενου αλλα μονο ρωσικα και αγγλικα.

Κι'αυτο επισης δεν υποστηριζει καμια εφαρμογη *.pkg .

Παντως αφου εβγαλαν παρα πανω απο μια εκδοση για το ρωσικο ισως βγαλουν και για το δικο μας.Ακομη ισως καποια στιγμη μπορεσουμε να παρουμε το firmware και να μπορεσουμε να το επεξεργαστουμε ωστε να εχουμε πληρη υποστηριξη ελληνικων και εφαρμογες.

Παντως φενεται οτι ειναι πλεον τακτικη της motorola να κοβει τις pkg εφαρμογες στις νεοτερες εκδοσεις της σειρας e του Α1200.

Φυσικα επεστρεψα στη 34Ρ

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2681837#post2681837

Oδηγος flashing για το Motorola A1200 (MING) ή πως να τρεχει επιπλεον εφαρμογες (εκτος απο τις Java που τρεχει ετσι κι' αλλιως)

Επιπλεον οδηγος για να φτιαξετε το δικο σας firmware

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, παιδια το α1200 συγχρονιζει ευκολα/σωστα με το outlook?Αν ναι με καλωδιο?Υπαρχει στην συσκευασια?

Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, παιδια το α1200 συγχρονιζει ευκολα/σωστα με το outlook?Αν ναι με καλωδιο?Υπαρχει στην συσκευασια?

Ευχαριστω!

 

Υπάρχει το καλώδιο στην συσκευασία και συγχρονιζει ευκολα.

Link to comment
Share on other sites

Πλέον είμαι κάτοχος του Α1200, αλλά αν και έχω ενθουσιαστεί, αντιμετωπίζω σοβαρότατο πρόβλημα! Δε μπορώ να εγκαταστήσω themes!! Δε μπορώ να τα μετατρέψω από rar σε ότι χρειάζεται τέλος πάντων!! Αν μπορείς κανείς να πει τον τρόπο, θα είμαι ευγνώμων!
Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητηρια και καλες κλησεις! δε θα το μετανοιωσεις, εξαιρετικα ομορφο , πρακτικο και γρηγορο τηλεφωνο. Δεν αποτελει βεβαια τεχνολογικο διαμαντι αλλα τα βασικα τα διαθετει.

το οτι δε μπορεις να εγκαταστησεις themes το θεωρεις σοβαροτατο προβλημα; :lol: μην αγχωνεσαι, θα τα καταφερεις με λιγο ψαξιμο!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Pain is the best teacher.. but nobody wants to be his student...

Link to comment
Share on other sites

τι γινεται ρε παιδια πως αλλαξαν τα post;

Σχετικα με τα θεματα ειναι μαλλον αδυνατο με την παρουσα εκδοση.Αν δεν κανω λαθος χρειαζεται *.pkg εφαρμογες-στην ελληνικη δεν υποστηριζονται.

φιλε ghostdoc εισαι οδοντιατρος;εχεις τελειωσει η εισαι στη σχολη; (αν ναι Θεσσαλονικη η αθηνα; ).εγω ειμαι οδοντιατρικη θεσσαλονικη.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2681837#post2681837

Oδηγος flashing για το Motorola A1200 (MING) ή πως να τρεχει επιπλεον εφαρμογες (εκτος απο τις Java που τρεχει ετσι κι' αλλιως)

Επιπλεον οδηγος για να φτιαξετε το δικο σας firmware

Link to comment
Share on other sites

Έλα ντε πως άλλαξαν :blink:

Καλά όμως όλα τα θέματα rar είναι, δηλαδή έστω ότι δεν θα βγει η εκδοχή, δεν έχει θέματα.. Αυτό έπρεπε να το ξέρω πριν το πάρω :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Macnick εχω εγω τα αρχεια που πρεπει να αλλαξεις για να εχεις Ελληνικα μενου, καθως και το προγραμμα για την επεξεργασια τους.

Υπ οψιν θελει πολυ δουλεια για να μεταφραστουν ολα. Απο σημερα και για 14 ημερες μπορειτε να το κατεβαζετε απο εδω.

 

 

http://files-upload.com/files/613244/New%20WinZip%20File.zip

Link to comment
Share on other sites

Macnick εχω εγω τα αρχεια που πρεπει να αλλαξεις για να εχεις Ελληνικα μενου, καθως και το προγραμμα για την επεξεργασια τους.

Υπ οψιν θελει πολυ δουλεια για να μεταφραστουν ολα.

 

Μένω άφωνος τωρα πιά! Εφόσον μπορώ να μεταφράσω όλο το firmware να το γυρίσω άφοβα σε 34p??? Λίγο με την μετάφραση του πληκτρολογίου δεν έχω πολυκαταλάβει τα θετικά και τα αρνητικα. Θα μπορέσω να το μετατρέψω στην λειτουργία που έχει η 12R?

Link to comment
Share on other sites

μεγαλε εισαι απεχτος.εξηγησε λιγο τη διαδικασια,πως τα βαζεις στο firmware?

Για πληκτρολογιο βρηκες κατι?(κυριως για τις εικονες του πληκτρολογιου ενδιαφερομε)

Βασικα τα μενου δεν με νοιαζουν και πολυ.

Το σημαντικοτερο ειναι να βρουμε το ελληνικο firmware και να το πηραξουμε για να περνει εφαρμογες.βρηκα το ρωσικο 12R,αυτοι το εχουν πειραξει ωστε να περνει εφαρμογες.οποτε αν βρουμε το firmware, φανταζομε δεν θα ειναι δυσκολο.

Μένω άφωνος τωρα πιά! Εφόσον μπορώ να μεταφράσω όλο το firmware να το γυρίσω άφοβα σε 34p??? Λίγο με την μετάφραση του πληκτρολογίου δεν έχω πολυκαταλάβει τα θετικά και τα αρνητικα. Θα μπορέσω να το μετατρέψω στην λειτουργία που έχει η 12R?

κατσε μη βιαζεσε.μαλλον η καλλιτερη λυση ειναι να μεταφρασουμε τη πειραγμενη ρωσικη 12R.ειναι πανομοιοτυπη με τη δικη μας,και μ'αυτη θα 'χουμε κανονικο-πληρες πληκτρολογιο(εφοσον βεβαια δεν βρουμε την ελληνικη 12R)

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2681837#post2681837

Oδηγος flashing για το Motorola A1200 (MING) ή πως να τρεχει επιπλεον εφαρμογες (εκτος απο τις Java που τρεχει ετσι κι' αλλιως)

Επιπλεον οδηγος για να φτιαξετε το δικο σας firmware

Link to comment
Share on other sites

οποιος mod σβηνει τα ποστς ας εχει τουλαχιστο την ευγενή καλοσυνη να μας ενημερωνει και ας σεβαστει το γεγονος οτι δεν ειμαστε παιδακια, ειμαστε μεγαλοι ανθρωποι που ξοδευουμε χρονο και ενεργεια για να επικοινωνησουμε με αλλήλους.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Pain is the best teacher.. but nobody wants to be his student...

Link to comment
Share on other sites

αφού δεν είστε παιδάκια λοιπόν , να άλλος ένας καλός λόγος να σεβαστείτε τους ΟΠΧ που αποδεχτήκατε με την εγγραφή σας και να μην μετατρέπετε τα τόπικς σε chat and fun..!!

εδώ λοιπόν μιλάμε ΜΟΝΟ για το Α1200 και όχι για το πόσο χρονών είναι ο καθένας, τι έχει σπουδάσει και τι περιουσία έχει...

thanks..:)

Link to comment
Share on other sites

φιλε sadosp, διαβασα το readme και το link που δινει.Πραγματικα τι σε κανει να πιστευεις οτι θα μεταφρασω 41 files με περιπου 5000 μυνηματα;Αυτο θελει 5 μερες 8ωρη ενασχοληση.Αλλωστε προτιμω τις δουλειες που θελουν λιγο μυαλο για να γινουν,αυτο μου φενεται πολυ μονοτονο.

Εξ αλλου εγω το μονο που θελω ελληνικο πληκτρολογιο-το εχω φτιαξει ηδη.

το μονο που μου λειπει ειναι τα .gif με τις εικονες του πληκτρολογιου.Αν τις αλλαζα και αυτες θα ηταν τελειο.

Απο κει και περα η μονη λυση για ελληνικα μενου ειναι να βρουμε το ελληνικο 12R firmware.

Παντως σε ευχαριστω.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2681837#post2681837

Oδηγος flashing για το Motorola A1200 (MING) ή πως να τρεχει επιπλεον εφαρμογες (εκτος απο τις Java που τρεχει ετσι κι' αλλιως)

Επιπλεον οδηγος για να φτιαξετε το δικο σας firmware

Link to comment
Share on other sites

Πήγα να αγοράσω screen protector και μου λένε "Πρώτη φορά το ακούμε αυτό" :rolleyes:

Αν ξέρει κάποιος από που μπορώ να βρω, ας πει..

 

@ Nikos_s3 : πολύ καλά τα λες αλλά όταν κάνουμε μια συζήτηση φυσιολογικό είναι να ειπωθούν και άλλα πράγματα :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητε macnick το εν λογω εγχειρημα θελει ομαδικη εργασια, και δεν απευθεινετε σε ενα ατομο. Το θεμα ειναι οτι ωσπου να βρεθει η μεταφρασμενη στα Ελληνικα εκδοση, αυτη ειναι η μονη λυση. Μην ξεχνας οτι μπορεις (αν εχεις ορεξη παντα) να μεταφραζεις σταδιακα οτι σε ενδιαφερει αμεσα, και να το περνας στο τηλεφωνο. Εγω παντως σε θαυμαζω που εχεις την υπομονη και συμετεχεις σε αυτο το forum μεσα απο ενα τηλεφωνο. Ολα αυτα που γραφεις...... Ειλικρινα!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Motorola A1200 (MING)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...