Jump to content

Euro 2008 - Προκριματική Φάση


DENIOR
 Κοινοποίηση

Πιστεύετε πως θα προκριθεί η Εθνική στα τελικά του Euro 2008?  

239 members have voted

  1. 1. Πιστεύετε πως θα προκριθεί η Εθνική στα τελικά του Euro 2008?

    • Nαι
      139
    • Όχι
      90
    • ΔΞ/ΔΑ
      10


Recommended Posts

Σιγά ρε παιδιά μην πηδήξω απ΄το μπαλκόνι επειδή χάσαμε σ΄ένα παιχνίδι.

ΜΑΣ (και βάζω και τον εαυτό μου μέσα Άδωνι) έτσουζε που ήταν η Τουρκία,το καταλαβαίνω αλλά ας μην φτάνουμε σε ακραίες εθνικιστικές απόψεις,δεν έχει νόημα.

 

File parembasi fusika kai tha mas etsouze opiadipote itta stin edra mas me 1-4.Perissotero mallon apo tin Tourkia pou den exei filika aisthimata apentanti mas...Episis to na thes na kerdiseis to antipalo deos sou den einai ethnikistiko...Mias kai den mporoume na epiballoume to dikaio (diethnes dikaio legetai...) stin politiki as tous to epiballoume ston athlitismo. Kako einai?

 

YG:Kaneis den eipe oti tha pidiksei apo to mpalkoni. Apla krinoume ton agwna kai tin sumperifora merikwn diethnwn

''Cold was my soul, untold was the pain I faced when you left me. A rose in the rain....So I swore to the razor that never, enchained would your dark nails of faith be pushed through my veins again''
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 759
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Kata ta alla emeis eimaste ethnikistes....

 

Η "Fanatik" κάνει εξυμνεί την νίκη της Τουρκίας για δύο λόγους. Πρώτον διότι έγινε "μία ημέρα πριν την 25η Μαρτίου, όταν υπάρχει θρησκευτική γιορτή στη χώρα". Δεύτερον διότι το ματς διεξήχθη στο γήπεδο "Καραϊσκάκη", που "πρόκειται για έναν εθνικό ήρωα στην Ελλάδα, στην εξέγερση εναντίον των Τούρκων κι έτσι η νίκη είναι πιο συμβολική από ποτέ. Αξέχαστη".

 

 

Pigi: Contra.gr

''Cold was my soul, untold was the pain I faced when you left me. A rose in the rain....So I swore to the razor that never, enchained would your dark nails of faith be pushed through my veins again''
Link to comment
Share on other sites

Καλα ρε παιδια καταλαβατε τι εγινε εκει γυρω στο 55 στο πεταλλο που αλληλοπλακωνομασταν! Φρικαρα !!! Αυτο ηταν το σημειο που αρχισε να καταρρεει εντελως και η ομαδα μας....μια παγωμαρα και ενας ηλεκτρισμος ανεξηγητος ! :

 

Όντως και εγώ αυτό παρατήρησα

 

Τι ανωτεροι και μ@λ^κιες οι τουρκοι,συγνωμη τωρα , εδω δε μπορουσαν να κανουν ενα απλο συνδυασμο οι δικοι μας,τι φταιει,δε μπορω να καταλαβω

Εντωμεταξει παρατηρησα οτι οταν εμπαιναν για το β ημιχρονο οι δικοι μας ,η καμερα τους εκανε κοντινα ,και σε καθε πηγαδακι που σχηματιζανε,ο ένας την έλεγε στον άλλο.....λες και δεν υπηρχε καμια αυτοκυριαρχια και ομονοια....σκατοεγωιστες και ξεροκεφαλοι ειμαστε,κλασσικοι Ελληνες,ακομα και μπροστα στο πιο ανυποφορο εχθρο !

Αγκαλια με το κρασι τη μπουκαλα ειμαι,αρρωστησα με τους μ#λ^κες αποψε:mad:

 

Προς επιβεβαίωση του atsakalwtos παρατήρησα ότι σε πολλές λάθος μεταβιβάσεις οι παίχτες δεν γυρνούσαν πίσω και την έλεγαν σε αυτόν που έκανε τη λάθος μεταβίβαση

 

 

ΥΓ: Στην ιστοσελίδα της ΕΠΟ μπήκε αυτή η φωτό http://www.kontra.gr/images/epositehuck2403_m.jpg

''Cold was my soul, untold was the pain I faced when you left me. A rose in the rain....So I swore to the razor that never, enchained would your dark nails of faith be pushed through my veins again''
Link to comment
Share on other sites

Kata ta alla emeis eimaste ethnikistes....

 

Η "Fanatik" κάνει εξυμνεί την νίκη της Τουρκίας για δύο λόγους. Πρώτον διότι έγινε "μία ημέρα πριν την 25η Μαρτίου, όταν υπάρχει θρησκευτική γιορτή στη χώρα". Δεύτερον διότι το ματς διεξήχθη στο γήπεδο "Καραϊσκάκη", που "πρόκειται για έναν εθνικό ήρωα στην Ελλάδα, στην εξέγερση εναντίον των Τούρκων κι έτσι η νίκη είναι πιο συμβολική από ποτέ. Αξέχαστη".

 

 

Pigi: Contra.gr

 

Που είναι το λάθος;

Δηλαδή αν κερδίζαμε εμείς δεν θα γράφαμε ακριβώς τα ίδια;ΕΛΕΟΣ ρε Άδωνι ΕΛΕΟΣ.

 

Ανεξάρτητος;

 

LOL

Link to comment
Share on other sites

Που είναι το λάθος;

Δηλαδή αν κερδίζαμε εμείς δεν θα γράφαμε ακριβώς τα ίδια;ΕΛΕΟΣ ρε Άδωνι ΕΛΕΟΣ.

 

Otan oi alloi mas niwthoun exthrous egw tha tous niwsw filous? Den se katalabainw...

Kai pragmatika den katalabainw ti zori trabas. Ama esu to tourko to niwtheis filo, problima sou... Ama goustareis pes tous euxaristw, sygnaritiria, kalo bayrami, o,ti thes.

Kai sto finale kopse tin eirwneia. Me tin eirwneia den kerdizeis tipota. Kai an eimai Adwnis opws les goustarw. Ragias den tha ginw. Pare loipon to fesi sou kai kalinuxta

 

Kai epeidi den goustarw na pizw ta upoloipa paidia me tin diafwneia, termatizw apo tin pleura mou to thema.

''Cold was my soul, untold was the pain I faced when you left me. A rose in the rain....So I swore to the razor that never, enchained would your dark nails of faith be pushed through my veins again''
Link to comment
Share on other sites

@ Pareklisi

Εμεις εχουμε λογο να γιορταζουμε βρε ανθρωπε,τοσο δυσκολο ειναι να το καταλαβεις? Τι ΕΛΕΟΣ και παρμυθια μας λες?!!

Τους διωξαμε απο τη πατριδα μας και ειμαστε ελευθεροι γ@μw τα υπυργεια μου!

δε γιορταζουμε καμια κατακτηση της Μογγγολιας!

Link to comment
Share on other sites

Λεω βρε παλληκαρι οτι δε γιορταζουμε οτι τους φαγαμε τη πατριδα,αλλα οτι τους διωξαμε απο τη δικη μας πατριδα που ηρθαν σαν κατακτητες,πού με βρισκεις λαθος παναθεμα με!
Link to comment
Share on other sites

@ Pareklisi

Εμεις εχουμε λογο να γιορταζουμε βρε ανθρωπε,τοσο δυσκολο ειναι να το καταλαβεις? Τι ΕΛΕΟΣ και παρμυθια μας λες?!!

Τους διωξαμε απο τη πατριδα μας και ειμαστε ελυθεροι γ@μw τα υπυργεια μου!

δε γιορταζουμε καμια κατακτηση της Μογγγολιας!

 

Paremvasi αν σου είναι εύκολο (ξέρω ξέρω η στάχτη των βιβλίων γλιστράει...)

Πόσο δύσκολο είναι για μένα να το καταλάβω;

Έλα να κάνουμε μια προσπάθεια μαζί.

Λοιπόν εγώ θα προσπαθήσω να καταλάβω αυτό που έγραψες και συ θα προσπαθήσεις να καταλάβει πως αυτό που έβλεπες για 90 λεπτά ήταν ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

 

Ανεξάρτητος;

 

LOL

Link to comment
Share on other sites

Paremvasi αν σου είναι εύκολο (ξέρω ξέρω η στάχτη των βιβλίων γλιστράει...)

Πόσο δύσκολο είναι για μένα να το καταλάβω;

Έλα να κάνουμε μια προσπάθεια μαζί.

Λοιπόν εγώ θα προσπαθήσω να καταλάβω αυτό που έγραψες και συ θα προσπαθήσεις να καταλάβει πως αυτό που έβλεπες για 90 λεπτά ήταν ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

 

Ουκ εν τω πολλο το ευ

Link to comment
Share on other sites

Θελω μια λογικη εξηγηση. Γιατι σημερα επαιζε το παλτο που λεγεται Νικοπολιδης ο οποιος ΠΟΤΕ δεν εχει πιασει πολυ καλη αποδοση με την Εθνικη (ακομα και στο Euro) και οχι ο Χαλκιας ο οποιος αυτη τη στιγμη ειναι 50 φορες καλυτερος; Μηπως επειδη ο ενας παιζει στον ΟΣΦΠ και ο αλλος στον Αρη; :worry: Παντα μα ΠΑΝΤΑ οταν κανει εξοδο ο Νικοπολιδης τρεμει η ψυχουλα μας, ελεος πια!

 

Καλα για τον αστειο τον Χαριστεα τι να πω;

Link to comment
Share on other sites

Θελω μια λογικη εξηγηση. Γιατι σημερα επαιζε το παλτο που λεγεται Νικοπολιδης ο οποιος ΠΟΤΕ δεν εχει πιασει πολυ καλη αποδοση με την Εθνικη (ακομα και στο Euro) και οχι ο Χαλκιας ο οποιος αυτη τη στιγμη ειναι 50 φορες καλυτερος; Μηπως επειδη ο ενας παιζει στον ΟΣΦΠ και ο αλλος στον Αρη; :worry: Παντα μα ΠΑΝΤΑ οταν κανει εξοδο ο Νικοπολιδης τρεμει η ψυχουλα μας, ελεος πια!

 

Καλα για τον αστειο τον Χαριστεα τι να πω;

 

Με μία λέξη ναι. Ακριβώς για τον ίδιο λόγο που ο Τοροσίδης δεν είχε δει την Εθνική ούτε με κυάλι εώς ότου πήγε στον Ολυμπιακό και κατέληξε να είναι η πρώτη αλλαγή.

 

Ο Νικοπολίδης θα παίζει στην Εθνική μέχρι να σταματήσει το ποδόσφαιρο, αυτό είναι δεδομένο. Το ίδιο και ορισμένοι άλλοι παίκτες, οι οποίοι είτε είναι τραυματίες, είτε εκτός φόρμας, είτε χωρίς ομάδα, είτε μόνιμοι παγκίτες στις ομάδες τους (φθάνει να είναι ομάδες του εξωτερικού), θα παίζουν μέχρι να φύγει ο Ρεχάγκελ ή να σταματήσουν το ποδόσφαιρο.

 

Υ.Γ.

Οι αλλαγές του Ρεχάγκελ σήμερα ήταν τραγικές το λιγότερο. Δέχομαι πως δεν υπάρχει αριστερός αμυντικός, αλλά το σημερινό ματς δεν ήταν για πειραματισμούς. Ο Τοροσίδης δεν είχε παίξει ποτέ αριστερά και τον έβαλε σήμερα; Ο Γκέκας ήταν η μόνη λογική αλλαγή, αλλά δεν προσέφερε. Ο Αμανατίδης γιατί μπήκε; Γιατί όχι ο Σαλπιγγίδης λ.χ.;

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Οσοι επισκέφτηκαν αργά το βράδυ του Σαββάτου την επίσημη ιστοσελίδα της ΕΠΟ (http://www.epo.gr), αντίκρισαν την εικόνα που βλέπετε από κάτω.

http://www.contra.gr/images/epositehuck2403_m.jpg

 

Οι χάκερς έκαναν το... θαύμα τους και εισχώρησαν στο σάιτ της ελληνικής ομοσπονδίας τοποθετώντας την συγκεκριμένη φωτογραφία, απόρροια της θριαμβευτικής νίκης τους στο γήπεδο Καραϊσκάκη. Αφού τους το δώσαμε το δωράκι και μάλιστα απλόχερα και αμαχητί , ΚΑΛΑ ΜΑΣ ΚΑΝΟΥΝ!!!

 

Και γω με την σειρά μου , θέλω να αφιερώσω στους παίχτες (που παίξαν) και στον Ρεχάγκελ ένα μεγάλο....

http://www.paokg4.org/images/textimages/fun/takefiveinverse.jpg

Link to comment
Share on other sites

Nτροπή και αίσχος είμασταν απαράδεκτοι.

 

Kala oi podosfairistes mas dn exoun ka8olou tsagano???

E8niki ELLADOS simainei oti EINAI ELLHNES kai dn 8a prepe na xasoun apo autous tous **%*$%#^* tourkous!!!Dn to exw siniditopoihsei oti xasame akoma:mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :cry: :X

O ka8enas exei tis apopsis tou!!!Auto to lew gia na min Yparxoun pareksigiseis

 

Πάντα Φιλικά

 

ΝικόΛΑς:O :cool:

Μέγιστο μέγεθος υπογραφής 16 kiB
Link to comment
Share on other sites

:cry:

H σελίδα http://www.epo.gr πηγαίνει στην hol

 

Αυτο σημαινει μαλλον ότι τους καναν μεγάλη ζημιά!!!

ΟΛΟΙ οι Ελληνες Hackers βαλτε τις δυνάμεις σας να τους ΞΕΣΚΙΣΟΥΜΕ ΤΟΥΣ

#&$%@&$%&@%$&@%$@#%$@$^%@^%#^%&:mad: :mad: :mad: :X :cry: :X :X

Μέγιστο μέγεθος υπογραφής 16 kiB
Link to comment
Share on other sites

Ο Νικολαϊδης (Ντέμης), Σαργκάνης, ο Δομάζος και ο Αλεξανδρής γιατί δεν έπαιξαν;

 

Ο Νικοπολίδης είναι μικρός και άπειρος ακόμα!

 

Ο Καραγκούνης;

Βρέφος!

 

Ο Μπασινάς;

Ανήλικος!

 

Ο Γιαννακόπουλος;

Στην Εθνική εφήβων.

 

Και οι υπόλοιποι για να μην γράφουμε τα ίδια και τα ίδια...

 

ΜΕΓΑΛΗ ΠΡΟΣΦΟΡΑ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΠΑΙΚΤΕΣ ΤΗΣ ΕΘΝΙΚΗΣ ΕΛΛΑΔΟΣ!

 

ΚΑΘΕ 2ο ΓΚΟΛ (ΠΟΥ ΤΡΩΝΕ), ΔΩΡΟ ΕΝΑ ΠΙΕΣΟΜΕΤΡΟ!

Link to comment
Share on other sites

Προς ποιά μεριά να κοιτάξω;

 

Τι να κάνουμε αν στην Ελλάδα δεν έχουμε καλούς παίκτες;

 

Να Ελληνοποιήσουμε ξένους;

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω τί θα κάνουμε..

 

Ισως πρέπει να κοιτάξουμε και τί κάνουν οι άλλοι και έχουν καλύτερους..

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Εύκολο!

 

Εγώ ξέρω τι κάνουν οι άλλοι!

 

Έχουν οργανωμένες ακαδημίες!

 

Δίνουν ευκαιρείες στα νέα παιδιά!

 

Δεν παίζουν με τον Νικοπολίδη μέχρι το 2017!

Link to comment
Share on other sites

Kρίμα, ντροπή. Σε ενα παιχνίδι που θα έπρεπε να νοιώθουν και λίγο εθνικό φιλότιμο (αλλα που να το βρουν; Το χρήμα ρέει άφθονο και αυτό τους φτάνει!!!) έκαναν τον κόσμο να πικραθεί και οι Τούρκοι οι οποίοι εκτός τον άλλων διαθέτουν και φρόνημα, κατάφεραν να μας διασύρουν. Εδώ φυσικά μας λένε να μην το βλέπουμε το παιχνίδι ως εθνική υπόθεση. Όμως, είδατε οι Τούρκοι; Ας πάψει λοιπόν αυτός ο νεοραγιαδισμός να μας κυριεύει και ας αλλάξουμε τώρα πρίν είναι πολύ αργά.

Όσο για την ομάδα, ο Ρεχάγκελ για μένα δεν φταίει τόσο όσο οι άμπαλοι. Πλην κανα 2 αλλαγών 11άδας που θα έπρεπε να κάνει. Ίσως να πίστευε πως ο Χαριστέας θα έκανε ζημιά απο τις σέντρες μας λόγο του ύψους του. Η Αμυνα ήταν απαράδεκτη και ο Νικοπολίδης όπως πάντοτε, λίγος.

Αριστερά έχουμε πρόβλημα δυστυχώς. Δεν έχουμε βγάλει τα τελευταία χρόνια ενα καλό αριστερό μπάκ όπως είχαμε τον Κασάπη πχ.

Η ομάδα θα συμφωνήσω πως θέλει ανανέωση. Και αυτό δεν το λέμε τώρα αλλα εδώ και καιρό. Δεν περιμέναμε το χθεσινό στραπάτσο για τέτοιου είδους συμπεράσματα. Ξεχνάμε τον αποκλεισμό απο το παγκόσμιο; Τα ίδια λέγαμε και τότε.

Όσο για τους φιλάθλους, το γνωστό αιώνιο πρόβλημα της διχόνοιας το είδαμε και χθές. Κάποτε τους παραδώσαμε την βασιλεύουσα λόγο του προβλήματος αυτού. Το 21 και ενώ ο αγώνας για λευτεριά βρισκόταν σε κορύφωση, κάποιοι άλλοι τσακώνονταν για τις πολιτικές καρέκλες!!!! Λίγο αργότερα έβαλαν και τον Κολοκοτρώνη στην φυλακή και ενώ ο Ιμπραήμ αποβιβαζόταν στην Πελοπόννησο. Έτσι και χθές είδαμε το "αξιοθαύμαστο" γεγονός να βλέπουμε φιλάθλους ίδιας εθνικότητας να τσακώνονται σε αγώνα της εθνικής!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ αισθάνομαι ντροπή..Ότι και να λέμε ειναι ένα παιχνίδι κτλ και 1-0 να χάναμε το ίδιο είναι και μπλα μπλα είναι αίσχος.Όπως και να το κάνουμε ειναι οι Τούρκοι και μας ξεφτίλισαν.Δεν μπορώ να το δεχτώ τόσο εύκολα..Και αυτές οι φλωροδηλώσεις πριν τον αγώνα είναι ενα παιχνίδι και τιποτα άλλο και δεν πρέπει να φανατίζονται οι πάιχτες και ο κόσμος είδαμε που κατέληξαν.Μια ομάδα χωρίς πάθος να ξεφτιλίζεται από τον αίωνιο αντίπαλο μέσα την Ελλάδα. Έπρεπε τελικά να το δουν και να το πουν με το ονομα του. Πάιζουμε με την Τουρκία και θα τους πατήσουμε! Αλλα τετοιους σκατόφλωρους που έχουμε γεμίσει..

Και αγωνιστικά αυτό με τον Ρεχαγκελ είναι γελοίο ποια.Μου παίρνει τον παππόυ-αντωνη ενώ υπάρχει ο Χαλκίας σε δαιμονιώδη φόρμα. Βάζει Δελλα φυσσα Χαριστέα .Τον Δέλλα ρε παιδία?????Μα είναι δυνατόν???Δεν υπάρχει άλλο σεντερ μπακ σε όλή την Ελλαδα?Πρεπει δηλαδή να πάρεις μεταγραφή στον Ολυμπιακό για να παιξεις στην Εθνική??ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ. Και αντε αυτους βάλαμε..Λίγο τσαγανό ρε παιδιά,παίζεις όπως παίζεις αλλά φτάνεις 2 φάσεις 1 μετρο από την εστία και σουτάρεις στις μπεκάτσες???Πάιζεις με την Τουρκία ρε παιδία εγώ να είμουν στην φάση θα είχα μπει μέσα στα δύχτια και μετά θα ανέβαινα στην κερκίδα να κουνάω την σημάια!!!Αίσχος ρε παιδία τόσο φλώροι έχουμε γίνει δηλαδή????Ντροπή!!!!

Near to the East, in a part of Ancient Greece...in an ancient land called Macedonia...
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...