Jump to content

Ερωτευμένοι του myphone... ενωθείτε!


billakosss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Βγήκαμε πάλι σημερα με τη δασκάλα...Στο μπαρ είμουν κύριος σε όλα, την τάιζα τα ξυροκάρπια, της έβαλα το μπουφάν...Στο ταξί έκανα κίνηση να την αγκαλιάσω, μου λεει "χαιρομαι που είμαστε φίλοι"....

 

Κοψε λασπη ή βουτα τη φιλεναδα στα 29 και κοψε λασπη...

"Τι κριμα να μην εισαι στην ηλικια μου"... εκτος κι αν το εχεις ακουσει ηδη :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Φίλε μου soublaki, καλά όλα, αλλά καλύτερα προσανατολίσουν για αλλού.

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

εδω που τα λεμε...εκτος απο χρονο δεν χανει τιποτα.

αλλωστε καλυτερα ειναι να προσπαθησεις και να αποτυχεις παρα να αποτυχεις χωρις καν να προσπαθησεις.

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Εάν πιστεύεις ότι αξίζει έστω και να προσπαθήσεις, τότε προχώρα. Όλο και κάτι καλό θα βγεί από αυτό.

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

Θα το πάω σιγά σιγά και ό,τι βρέξει ας κατεβάσει.

 

Σιγα σιγα και σουβλακης γινεται ομως;

Αφου το ξερουμε οτι εισαι ερωτυλος... :p

Link to comment
Share on other sites

Μιλούσαμε σήμερα με τη δασκάλα, και με ρώτησε πώς πήγε το ποδόσφαιρο (κάθε Δευτέρα παίζω σε πρωτάθλημα 7x7). Με ρώτησε αν μπορεί αν έρθει κάποιος να μας δει, και της λεω "ναι, θες να έρθεις;". Και μου απαντάει, "ναι, μια από τις επόμενες φορές θα έρθω"...
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Χώρισα μετά απο 2.5 χρόνια σχέσης..Ουστιαστικά χωρίσαμε απο την Πέμπτη αλλα υπήρξαν επικοινωνίες..Χθές βράδυ τα ξαναβρήκαμε -φαινομενικά- αλλα με έτρωγε κάτι μέσα μου κι εμένα και τελικά σήμερα οριστικοποιήθηκε..

Ουστιαστικά χωρίσαμε γιατι θέλει να είναι ελεύθερη να κάνει πράγματα που δε μπορούσε μαζί μου..Πχ να βγαίνει για καφέ και να μην την πειράζει να κοιτάει όλη την ώρα το κινητό..Άλλος δεν παίζει στη ζωή της..Τουλάχιστον προς το παρόν...(Η κοπέλα είναι 17 ετών)

Το ζήτημα είναι οτι πονάει απίστευτα μέσα μου και δεν ξέρω τι να κάνω για να την ξεχάσω....

Link to comment
Share on other sites

Το ζήτημα είναι οτι πονάει απίστευτα μέσα μου και δεν ξέρω τι να κάνω για να την ξεχάσω....

 

Προσπάθησε να κάνεις πράγματα συνέχεια για να την σκέφτεσαι όσο δυνατόν λιγότερο. Εδώ θα φανούν και οι φίλοι που έχεις και πόση βοήθεια θα σου δώσουν. Είναι πολύ σημαντικό αυτό. Και κατά βάθος το ξέρεις ότι για να την ξεπεράσεις πλήρως χρειάζεται αρκετός χρόνος (ειδικά για 2,5 χρόνια και ερωτευμένος) και να γνωρίσεις κάποια άλλη.

Link to comment
Share on other sites

Είναι δύσκολη κατάσταση, αλλά μπορείς να την ξεπεράσεις κάνοντας τα πάντα, πήγαινε βόλτες, βγαίνε έξω με φίλους και εάν μπορείς τώρα τις γιορτές κανόνισε μια εκδρομούλα δυο ημερών ή όσο θέλεις με την παρέα σου.

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

Την πήρα τηλ νωρίτερα και πήγαμε μια βόλτα..8 που σχολάει θα περάσω να την πάρω να πάμε άλλη μια βόλτα..Μου το είπε και η ίδια...Δεν ξέρω πώς θα καταλήξουμε αλλα ελπίζω να μην καταντήσουμε να μισεί ο ένας τον άλλο..
Link to comment
Share on other sites

Χώρισα μετά απο 2.5 χρόνια σχέσης..Ουστιαστικά χωρίσαμε απο την Πέμπτη αλλα υπήρξαν επικοινωνίες..Χθές βράδυ τα ξαναβρήκαμε -φαινομενικά- αλλα με έτρωγε κάτι μέσα μου κι εμένα και τελικά σήμερα οριστικοποιήθηκε..

Ουστιαστικά χωρίσαμε γιατι θέλει να είναι ελεύθερη να κάνει πράγματα που δε μπορούσε μαζί μου..Πχ να βγαίνει για καφέ και να μην την πειράζει να κοιτάει όλη την ώρα το κινητό..Άλλος δεν παίζει στη ζωή της..Τουλάχιστον προς το παρόν...(Η κοπέλα είναι 17 ετών)

Το ζήτημα είναι οτι πονάει απίστευτα μέσα μου και δεν ξέρω τι να κάνω για να την ξεχάσω....

 

πραγματικα λυπηρο αυτο που διαβασα στο μηνυμα σου φιλε μου,σιγουρα 2,5 χρονια σχεσης δεν ειναι και λιγο.

κατι τετοιους λογους χωρισμου εχω ακουσει ξανα κι απο φιλους και πραγματικα με κανουν να αναρωτιεμαι,μα ειναι αγαπη αυτη???δεν θα πω,ενταξει ρε συ,ειναι μικρη τι να κανουμε.οχι αυτο δε στεκει.εχω δει τα ιδια κι απο μεγαλυτερες <<κι εννοω τετοιους λογους για χωρισμο>>,κι εχω δει και 17αχρονη να ειναι super στην σχεση της...

για μενα ειναι απλα δικαιολογιες αυτα.δε το καταλαβαινω,δηλαδη κρυβει κατι και θελει να ναι με το κινητο ολη την ωρα στο χερι?

σε καποια θεματα ειμαι απολυτος.

τωρα,για να την ξεχασεις,δε θα σου πω βγαινε με φιλους η το ενα και το αλλο,γιατι πολυ απλα δεν προκειται να σου κανει τιποτα αυτο...συνεχεια το μυαλο σου θα ειναι στην κοπελα.και για λιγο να ξεφυγει μετα θα επανερθει ακομα χειροτερα.γιατι πιστευω οτι την αγαπας αληθινα και σου χει στοιχησει ολο αυτο.δεν ειναι ευκολος ενας χωρισμος,κι ειδικα οταν δε φταις.

ειμαι σχεδον σιγουρος πως συντομα θα καταλαβει το σφαλμα της κι ελπιζω τοτε να μην ειναι αργα.

αγαπη ειναι δυσκολο <<οχι ακατορθωτο ομως>> να βρεις στις μερες μας,κι ελπιζω να το καταλαβει πολυ συντομα αυτο,καλυτερα να ασχοληθει με εναν ανθρωπο που την αγαπαει παρα με ενα κινητο και με παρεες.ειληκρηνα.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

κατι τετοιους λογους χωρισμου εχω ακουσει ξανα κι απο φιλους και πραγματικα με κανουν να αναρωτιεμαι,μα ειναι αγαπη αυτη???.

να σου πω ακομα χειροτερο που εμαθα προσφατα??

4,5 χρονια σχεσης.αυτος της λεει πως εχει σκοπο να την παντρευτει ΑΛΛΑ για να γινει αυτο θα πρεπει να πουλησει αυτη το μαγαζι της(στο οποιο εργαζοταν) και να αγορασει σπιτι(για να μεινουνε μαζι οταν θα παντρευουν)

η κοπελα κλωτσαει και αυτος απλα μια μερα των ημερων σταματαει να επικοινωνει μαζι της.

ουτε καν να χωρισουνε δε ζητησε:ninja:

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

να σου πω ακομα χειροτερο που εμαθα προσφατα??

4,5 χρονια σχεσης.αυτος της λεει πως εχει σκοπο να την παντρευτει ΑΛΛΑ για να γινει αυτο θα πρεπει να πουλησει αυτη το μαγαζι της(στο οποιο εργαζοταν) και να αγορασει σπιτι(για να μεινουνε μαζι οταν θα παντρευουν)

η κοπελα κλωτσαει και αυτος απλα μια μερα των ημερων σταματαει να επικοινωνει μαζι της.

ουτε καν να χωρισουνε δε ζητησε:ninja:

 

τι να πω...οτι και να πω θα ειναι λιγο.ουτε αξιος για φτησιμο τετοιος ανθρωπος.:mad:

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Αυτά που διαβάζω μου φαίνονται πολύ παράξενα. Στις μέρες μας υπάρχουν τέτοιοι άνθρωποι; Με τι αξίες και τι ιδανικά έχουν μεγαλώσει; Μπορούν άραγε και κοιμούνται το βράδυ; Ηρεμοί;
Τα παπάκια μια φορά, πως χορεύανε τρελα, μες της λίμνης τα νερα... :X
Link to comment
Share on other sites

Οχι,στις μερες μας δεν υπαρχουν τετοιοι ανθρωποι,απλα υπαρχουν ατομα που ειναι τοσο ηλιθια ωστε να κανουν τοσο γελοιες κινησεις για να καλυψουν τις βρωμιες τους οσο να τους νομιζουμε τρελους και να αναρωτιωμαστε..Κακιες δικαιολογιες και αφορμες δεν υπαρχουν,μονο κακοι αποδεκτες..Ποιοι ειναι κακοι αποδεκτες??Οι ερωτευμενοι μηπως...?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αυτά που διαβάζω μου φαίνονται πολύ παράξενα. Στις μέρες μας υπάρχουν τέτοιοι άνθρωποι; Με τι αξίες και τι ιδανικά έχουν μεγαλώσει; Μπορούν άραγε και κοιμούνται το βράδυ; Ηρεμοί;

 

:lol::lol::lol::lol: καλο!! Αυτοι ειναι που κοιμουνται πιο ηρεμοι απ'ολους!!

Link to comment
Share on other sites

Οχι,στις μερες μας δεν υπαρχουν τετοιοι ανθρωποι,απλα υπαρχουν ατομα που ειναι τοσο ηλιθια ωστε να κανουν τοσο γελοιες κινησεις για να καλυψουν τις βρωμιες τους οσο να τους νομιζουμε τρελους και να αναρωτιωμαστε..Κακιες δικαιολογιες και αφορμες δεν υπαρχουν,μονο κακοι αποδεκτες..Ποιοι ειναι κακοι αποδεκτες??Οι ερωτευμενοι μηπως...?

 

κι ομως,υπαρχουν και πληθαινουν ραγδαια...μαλλον βαδιζει συμφωνα με την κριση κι αυτο το θεμα.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το χρήμα έχει τόση δύναμη, ώστε να κάνει έναν άνθρωπο εντελώς ψυχρό και συμφεροντολόγο.

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αυτά που διαβάζω μου φαίνονται πολύ παράξενα. Στις μέρες μας υπάρχουν τέτοιοι άνθρωποι; Με τι αξίες και τι ιδανικά έχουν μεγαλώσει; Μπορούν άραγε και κοιμούνται το βράδυ; Ηρεμοί;

 

1.Κοιμούνται το βράδυ πιο ήρεμα από όλους.

2.Αξίες;Ιδανικά;Τι είναι αυτά;Πρώτη φορά τα ακούω...

3.Πάντα υπήρχαν αλλά στις μέρες μας αυξάνονται και πληθαίνουν...

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το χρήμα έχει τόση δύναμη, ώστε να κάνει έναν άνθρωπο εντελώς ψυχρό και συμφεροντολόγο.

 

μπα,δεν φταιει το χρημα,η ψυχη του ανθρωπου φταιει.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά όλη τη ζωή μας τη χάνουμε ψάχνοντας το ιδανικό. Και που καταλήγουμε; Μόνοι;

Εγώ θέλω να ζω ανθρώπινα και να αγαπω υπερβολικά. Αγάπη είναι να δίνεις και να πέρνεις μοναδικά συναισθηματα χωρίς να αλλοιώνεσαι από χρήματα ή προβλήματα της καθημερινότητας.

Τα παπάκια μια φορά, πως χορεύανε τρελα, μες της λίμνης τα νερα... :X
Link to comment
Share on other sites

πραγματικα λυπηρο αυτο που διαβασα στο μηνυμα σου φιλε μου,σιγουρα 2,5 χρονια σχεσης δεν ειναι και λιγο.

κατι τετοιους λογους χωρισμου εχω ακουσει ξανα κι απο φιλους και πραγματικα με κανουν να αναρωτιεμαι,μα ειναι αγαπη αυτη???δεν θα πω,ενταξει ρε συ,ειναι μικρη τι να κανουμε.οχι αυτο δε στεκει.εχω δει τα ιδια κι απο μεγαλυτερες <<κι εννοω τετοιους λογους για χωρισμο>>,κι εχω δει και 17αχρονη να ειναι super στην σχεση της...

για μενα ειναι απλα δικαιολογιες αυτα.δε το καταλαβαινω,δηλαδη κρυβει κατι και θελει να ναι με το κινητο ολη την ωρα στο χερι?

σε καποια θεματα ειμαι απολυτος.

τωρα,για να την ξεχασεις,δε θα σου πω βγαινε με φιλους η το ενα και το αλλο,γιατι πολυ απλα δεν προκειται να σου κανει τιποτα αυτο...συνεχεια το μυαλο σου θα ειναι στην κοπελα.και για λιγο να ξεφυγει μετα θα επανερθει ακομα χειροτερα.γιατι πιστευω οτι την αγαπας αληθινα και σου χει στοιχησει ολο αυτο.δεν ειναι ευκολος ενας χωρισμος,κι ειδικα οταν δε φταις.

ειμαι σχεδον σιγουρος πως συντομα θα καταλαβει το σφαλμα της κι ελπιζω τοτε να μην ειναι αργα.

αγαπη ειναι δυσκολο <<οχι ακατορθωτο ομως>> να βρεις στις μερες μας,κι ελπιζω να το καταλαβει πολυ συντομα αυτο,καλυτερα να ασχοληθει με εναν ανθρωπο που την αγαπαει παρα με ενα κινητο και με παρεες.ειληκρηνα.

 

Έχεις δίκιο σε όλα όσα λές..Με έχει μπερδέψει όμως όλη η ιστορία..Θέλει να ναι με την παρέα της αλλα δεν περνάει και τόσο καλά.. (τουλάχιστον έτσι είπε χθές που είχε βγεί και σε μία μικρή επικοινωνία μας τα είπαμε λίγο..)..Πήρε μια απόφαση αλλα της είναι δύσκολο να είμαστε έτσι...

Της είπα να με σβήσει απο MSN κλπ κλπ ωστε να μην μπαίνω ούτε εγώ ούτε αυτή σε πειρασμό να μιλάμε...Παρόλα αυτά το μεσημέρι πάλι με ξεblockαρε...

Δεν ξέρω τι θέλει να κάνει...Βασικά δεν ξέρω αν η ίδια ξέρει τί θέλει....Tο μόνο σίγουρο το οποίο μπορώ να θεωρήσω αιτία για να χαλάσει η σχέση είναι αυτό που μου είπε οτι δεν είναι πλέον ερωτευμένη...

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...