Jump to content

Ερωτευμένοι του myphone... ενωθείτε!


billakosss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ε δεν συμφωνω και απολυτα μαζι σου...

 

αυτες οι γυναικες ειναι σαν την κουταλιδου του fame!:p

κουταλιδου, μενεγακη, πεγκυ ζηνα, ολα τα μοντελα, στην δουλεια μας το τσουλι που τα εχει με τον προισταμενο(ουτε καν διευθυντη:) ) και παει λεγοντας...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

....το τσουλι που τα εχει με τον προισταμενο(ουτε καν διευθυντη:) ) και παει λεγοντας...

 

Τουλάχιστον στη δική σου δουλειά δεν έγινε κι αυτή προϊσταμένη, όπως αλλού...:mad: :mad: :X

"Ακόμα κι όταν θα νομίζεις

πως μου πήρες την ψυχή, θα σε καίω.

Κι όταν ακόμη θα νομίζεις

πως για πάντα έχω χαθεί, θα ανατέλλω..."

Link to comment
Share on other sites

...το τσουλι που τα εχει με τον προισταμενο(ουτε καν διευθυντη)...

 

Αουτς! Αυτό πόνεσε... :X

 

@billakosss: γι'αυτό έβαλα την αναφορά για το μικρό ποσοστό που αντιστέκεται ακόμη -άνιση μάχη φυσικά, αλλά έτσι αισθάνεσαι ότι είναι το σωστό.

Link to comment
Share on other sites

Αχ παιδιά. Γεια κ απο μένα. Όπως λέει και ο τίτλος του μηνύματος έχω φάει γερό κόλλημα με μια πρώην συμμαθήτριά μου :cry: . Τη γνώρισα στην Α' Λυκείου. Άβγαλτο παιδάκι τότε (:innocent:) κι εγώ αλλά κι αυτή. Ο πρώτος σοβαρός μου έρωτας. Την ερωτεύτηκα τρελάάάάάά. Πρώτες μέρες δεν την είχα προσέξει. Ήμουν σε σχετικά μπροστινό θρανίο και αυτή ήταν διπλανή σειρά, ένα θρανίο πίσω. Μετα από μια εκδρομή την πρόσεξα και από τότε τρελάθηκα μαζί της. Ίδια μέρα ανταλλάξαμε & τηλέφωνα. Από τότε μες στο μάθημα την κοιτούσα για ώρες -ποιος ασχολείται τώρα με το μάθημα- και αυτή ανταποκρίνονταν χαμογελώντας μου. Το θέμα είναι όμως ότι ποτέ δεν της μίλησα (μ@λ@κία μου το ξέρω) αλλά μιλούσαμε με μυνήματα. Δεν υπήρχε περίπτωση να μην κατάλαβε ότι τη γουστάρω αλλά -όπως ήταν λογικό- περίμενε από μένα την πρώτη κίνηση. Μπροστά της κόμπλαρα τόόόόόόόόόόόόόόόόόόόόόόόσο πολύ που δεν μπορούσα να μιλήσω. Το κακό είναι ότι δεν το είπα και στον κολλητό μου... Τελείωσε η Α' Λυκείου χωρίς να γίνει τίποτα. Μόνο το καλοκαίρι μερικά τρυφερά μηνυματάκια και τίποτα άλλο. Β' Λυκείου μας αλλάξανε τμήματα και αρχίσαμε να ψιλοχανόμαστε. Παρατήρησα όμως ότι ένας φίλος της με φώναζε Βασίλη και τι γίνεται και πώς πάει, χωρίς να τον ξέρω εγώ (προφανώς του μίλησε αυτή). Στα μέσα περίπου της Β' Λυκείου χαθήκαμε. Όταν την έβλεπα σε κανα διάλλειμα κόμπλαρα και το μόνο που λέγαμε ήταν ένα γειά. Γ' Λυκείου και πάλι συμμαθητές. Ο κολλητός και διπλανός μου δεν ήξερε τίποτα. Τεχνολογική αυτή κ ο κολλητός μου και θετική εγώ. Γίναν φιλαράκια με τον κολλητό μου. Εγώ από την άλλη δεν μπορούσα να του το πώ, γιατί ήταν αργά πλέον... Τελείωσα το Λύκειο κι έγινα φοιτητής. Πολλές και ωραίες οι συμφοιτήτριες αλλά δεν μπορώ να την ξεχάσω. Πέρασε στην ίδια σχολή με τον κολλητό μου (άλλα σε άλλο εξάμηνο) κ δεν βλέπονται κι αυτοί συχνά. Τώρα τελευταία κάτι ΙΣΩΣ πάει να γίνει με μια συμφοιτήτριά μου αλλά και μόνο που σκέφτομαι την άλλη τρελαίνομαι :what: . Και στο καπάκι την πετυχαίνω σήμερα στο λεωφορείο με μια φίλη της -και συμμαθήτριά μου από το δημοτικό- (εγώ ήμουν με τον κολλητό μου). Άρχισε να μιλάει με τον κολλητό μου. Σ'εμένα ένα "Γεία σου Βασίλη, τι κάνεις;". Και να θέλω να την ξεχάσω -4 χρόνια προσπαθώ- δεν μπορώ (και δεν θέλω ίσως). Τί να κάνω που τη θέλω ακόμα; Αχ ρε Αφροδιτούλα μου... Είμαι (ακόμα) τρελός για σένα παρ'το χαμπάρι. Σ'ΑΓΑΠΩ ρε γαμώτο...:cry:

 

ΥΓ1. Sorry για το μέγεθος του post αλλά κάπου έπρεπε να τα πώ, γιατί θα έσκαγα...

ΥΓ2. Δεν μπαίνω συχνά internet γι'αυτό αν ρωτήσετε τίποτα, μπορεί ν'αργήσω ν'απαντήσω :)

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

γι'αυτο αγαπητε Βασιλη οταν θελουμε καποια και την γουσταρουμε τρελα...καλο ειναι να της το λεμε...

ετσι και εσυ θα ξερεις τι σου γινεται αλλα και αυτη (που μπορει να περιμενει εσενα) θα ξερει τι της γινεται!

αφου εχεις το κινητο της...πες της να βγειτε...εστω και με παρεα και δειξε τι αισθανεσαι γι'αυτην!

ετσι τουλαχιστον θα νοιωσεις καλυτερα...

το οτι κομπλαρεις ειναι λογικο γιατι ισως ειναι δυνατο αυτο που νοιωθεις για την αφροδιτουλα!

απλα να ξερεις οτι οσο δεν μιλας τοσο χειροτερο για σενα! οποτε για να δωσεις θαρρος στον εαυτο σου να σκεφτεσαι "οτι αν δεν μιλησω δεν προκειτε να την εχω ποτε."

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

μια που είμαστε όλοι οι ερωτευμένοι εδώ μαζεμένοι δεν πετάμε κ μερικές ιδέες για τι δώρα να κάνουμε στο δικό μας άτομο σε μέρες γενεθλίων,γιορτών κτλπ ? δώστε ιδέες γιατι χανόμαστε :happy:
Link to comment
Share on other sites

Φίλε Billakossss, κατανοώ και συμφωνώ ΑΠΟΛΥΤΑ με όσα είπες παραπάνω. Όμως μετά από όσα έγιναν είναι ΑΔΥΝΑΤΟ να της μιλήσω. Είχα τόσες ευκαιρίες 4 χρόνια τώρα και ποτέ δεν έκανα τίποτα. Θα κάνω τώρα;;; Επίσης, το γεγονός ότι έχω το τηλέφωνό της, δε σημαίνει ότι μιλάμε κιόλας. Οι σχέσεις μας είναι τελείως ψυχρές και τυπικές. Θα ήθελα πάρα πολύ να μπορούσα να της προτείνω να βγούμε αλλά πλέον -4 χρόνια μετά- δεν έχω τα μούτρα να το κάνω. Ξέρω είναι /\/\@/\@κία μου και η ευθύνη για ότι έγινε είναι όλη δική μου, αλλά πλέον είμαι σε πολύ δύσκολη θέση. Απ' την άλλη, όπως είπα και πριν, και να θέλω να την ξεχάσω (που ίσως και να μη θέλω κιόλας) ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ γιατί μένουμε σχετικά κοντά κι έτσι όλο και κάπου θα την πετύχω και θα ξανακολλήσω πάλι. Και το χειρότερο είναι ότι θα είναι κι αυτή με φίλες κ εγώ με φίλους κι έτσι όπως τα 'χω κάνει δεν μπορώ να αντικρύσω ούτε τις μεν, ούτε τους δε. Κυρίως με τις φίλες της, ποτέ δεν τα πήγα καλά, αν και ήξεραν τι έπαιζε μεταξύ μας. Ξέρω ότι αν δε της μιλήσω, δεν πρόκειται να την έχω ποτέ. Όμως δεν μπορώ έτσι… Πιστεύω πως αν την πετύχω κάπου μόνη της, θα τα μιλούσαμε κάπως καλύτερα. Πλέον αυτό που θέλω είναι να της πω τι νιώθω γι’ αυτήν για να ηρεμήσω κι εγώ αλλά δεν μπορώ να την πετύχω μόνη. Με παρέα (είτε δικιά μου, είτε δικιά της) δεν πρόκειται να της πω τίποτα, όχι γιατί δε θέλω, αλλά γιατί δεν μπορώ. Έχω κομπλάρει και με άλλες κοπέλες αλλά κρατούσε για λίγη ώρα. Με αυτήν 4 χρόνια μασάω τα λόγια μου…
Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Villis ποτέ δεν είναι αργά... στείλε της ένα μήνυμα (πιστεύω αυτό σου φαίνεται πιο εύκολο από το να της τηλεφωνήσεις) και πες της: κερνάω ποτάκι στο τάδε μαγαζί απόψε. είναι καλά να βρεθούμε στις ΧΧ.ΧΧ. στο Χ μέρος;

Δεν θα ρωτήσεις αν έχει κανονίσει κάτι, αν θέλει να βγείτε κλπ, θα το φέρεις σαν να είναι ήδη αποφασισμένο ;)

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Petros the Great το πρόβλημα είναι ότι δεν έχω μούτρα να την ατνικρύσω. Άσε που πλέον δεν ξέρω αν νιώθει κι αυτή τίποτα (γιατί είναι λογικό να έχει ξενερώσει). Πως να της πω να βγούμε αφού δεν μπορώ να βγάλω κιχ μπροστά της; Απλώς θα ήθελα να τη συναντούσα κάπου μόνη της αλλά ΔΕ θα μπορούσα να της προτείνω να βγούμε. Τζάμπα κόπος νομίζω ότι θα ήταν. Και το λογικο (αν την πετύχω πουθενά) θα είναι να φάω μια "υπέροχη" χυλόπιτα (οποιαδήποτε στη θέση της νομίζω το ίδιο θα έκανε). Απλώς πλέον με ενδιαφέρει να μάθει αυτή τι νιώθω και τίποτα άλλο...
Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Εγώ επιμένω σ' αυτό που σου είπα. Θέλουν θάρρος και πολλές φορές και θράσος αυτές οι καταστάσεις. Δείξε της ότι εσύ είσαι αυτός που αποφασίζει. Πίστεψε στον εαυτό σου.
http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω με τους προλαλλήσαντες....στην τελική πες το βρε παιδάκι μου να βγει από μέσα σου κι ότι γίνει. Δεν γίνεται να το κρατάς μέσα σου τόσο καιρό...

"Ακόμα κι όταν θα νομίζεις

πως μου πήρες την ψυχή, θα σε καίω.

Κι όταν ακόμη θα νομίζεις

πως για πάντα έχω χαθεί, θα ανατέλλω..."

Link to comment
Share on other sites

Villis ποτέ δεν είναι αργά... στείλε της ένα μήνυμα (πιστεύω αυτό σου φαίνεται πιο εύκολο από το να της τηλεφωνήσεις) και πες της: κερνάω ποτάκι στο τάδε μαγαζί απόψε. είναι καλά να βρεθούμε στις ΧΧ.ΧΧ. στο Χ μέρος;

Δεν θα ρωτήσεις αν έχει κανονίσει κάτι, αν θέλει να βγείτε κλπ, θα το φέρεις σαν να είναι ήδη αποφασισμένο ;)

 

Ωραίο αυτό αντί να παίζεις τη ζωή σου κορόνα γράμματα:( ... Ευτυχώς για μένα είχε αίσια κατάληξη:happy: :happy: :happy: :love:

Link to comment
Share on other sites

Αυτη η περιπτωση ειναι ψυχοφθορα μου εχει τυχει και σε μενα :devil:

 

Πρεπει να της μιλησεις,να τα βγαλεις απο μεσα σου γιατι θα σου μεινουν αποθημενα εαν συνεχισεις να τα κρατας,στη θεωρια ειναι ευκολο να το λες αλλα το θεμα ειναι στη πραξη να τα εφαρμοσεις,αμα φας πιτα εφαγες αλλα ετσι οπως εχει εξελιχθει η κοινωνια μας δεν αξιζει να στεναχωριεσαι και προχωρας με ψηλα το κεφαλι:)

Link to comment
Share on other sites

Petros the Great το πρόβλημα είναι ότι δεν έχω μούτρα να την ατνικρύσω. Άσε που πλέον δεν ξέρω αν νιώθει κι αυτή τίποτα (γιατί είναι λογικό να έχει ξενερώσει). Πως να της πω να βγούμε αφού δεν μπορώ να βγάλω κιχ μπροστά της; Απλώς θα ήθελα να τη συναντούσα κάπου μόνη της αλλά ΔΕ θα μπορούσα να της προτείνω να βγούμε. Τζάμπα κόπος νομίζω ότι θα ήταν. Και το λογικο (αν την πετύχω πουθενά) θα είναι να φάω μια "υπέροχη" χυλόπιτα (οποιαδήποτε στη θέση της νομίζω το ίδιο θα έκανε). Απλώς πλέον με ενδιαφέρει να μάθει αυτή τι νιώθω και τίποτα άλλο...

 

Όπως σου είπαν και οι άλλοι ποτέ δεν είναι αργά. Να είσαι σίγουρος ότι υπάρχουν πολλές πιθανότητες να "λιώσει" αν της πεις για όλα αυτά που λες εδώ. Στο λέω εκ πείρας, κι εγώ είχα αφήσει περίπου 8 χρόνια να περάσουν...

KCB
Link to comment
Share on other sites

Όπως σου είπαν και οι άλλοι ποτέ δεν είναι αργά. Να είσαι σίγουρος ότι υπάρχουν πολλές πιθανότητες να "λιώσει" αν της πεις για όλα αυτά που λες εδώ.

Αχ μακάρι φίλε μου...:cry:

Στο λέω εκ πείρας, κι εγώ είχα αφήσει περίπου 8 χρόνια να περάσουν...

Λες να περιμένω άλλα 4 χρόνια μήπως κι έχω την ίδια τύχη :p

 

Πέρα απ'την πλάκα τώρα, δε νομίζω να καταφέρω να της προτείνω να βγούμε (τουλάχιστον απ'το τηλέφωνο). Ίσως αν τη δώ από κοντά και μιλήσουμε λίγο (δω δηλαδή ότι δε με αποφεύγει) να της το προτείνω εκεί. Αλλιώς μάλλον θα συνεχίσω να λιώνω (μέχρι τουλάχιστον να καταφέρω να κάνω πράξη όσα μου είπατε)

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Αχ μακάρι φίλε μου...:cry:

 

Λες να περιμένω άλλα 4 χρόνια μήπως κι έχω την ίδια τύχη :p

 

Πέρα απ'την πλάκα τώρα, δε νομίζω να καταφέρω να της προτείνω να βγούμε (τουλάχιστον απ'το τηλέφωνο). Ίσως αν τη δώ από κοντά και μιλήσουμε λίγο (δω δηλαδή ότι δε με αποφεύγει) να της το προτείνω εκεί. Αλλιώς μάλλον θα συνεχίσω να λιώνω (μέχρι τουλάχιστον να καταφέρω να κάνω πράξη όσα μου είπατε)

φιλε οταν την ξαναδεις πιασε την κουβεντα....μην της πεις τιποτα απο τι σκεφτεσαι....με τον τροπο αυτο θα την φερεις πιο κοντα...και μετα κανε παιχνιδι....το γνωστο φιλοι-φιλοι...

Link to comment
Share on other sites

φιλε οταν την ξαναδεις πιασε την κουβεντα....μην της πεις τιποτα απο τι σκεφτεσαι....με τον τροπο αυτο θα την φερεις πιο κοντα...και μετα κανε παιχνιδι....το γνωστο φιλοι-φιλοι...

 

Βασικά δεν πρόκειται να της πω τίποτα μόλις τη δω.. Θα πούμε ενα γεια τι γίνεται και μετά έτσι και δω ότι δε με έχει στο φτύσιμο θα της πιάσω κουβέντα και θα της πω να βγούμε. Μετά βλέπουμε...

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να πιστέψω ότι σε περίπτωση που έχεις αγαπήσει πραγματικά κάποια ή κάποιον, να σου φτάνει το "να μείνουμε φίλοι".

Νομίζω ότι είναι εντελώς αναληθές.

Και δεν το λέω για "εφφέ". Το πιστεύω απόλυτα γιατί έχω ζήσει τέτοια κατάσταση.

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να πιστέψω ότι σε περίπτωση που έχεις αγαπήσει πραγματικά κάποια ή κάποιον, να σου φτάνει το "να μείνουμε φίλοι".

Νομίζω ότι είναι εντελώς αναληθές.

Και δεν το λέω για "εφφέ". Το πιστεύω απόλυτα γιατί έχω ζήσει τέτοια κατάσταση.

 

Ετσι έτσι.. Η φιλία σ'αυτές τις περιπτώσεις είναι καταπίεση και μάλλον υποκρισία.

KCB
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να πιστέψω ότι σε περίπτωση που έχεις αγαπήσει πραγματικά κάποια ή κάποιον, να σου φτάνει το "να μείνουμε φίλοι".

Νομίζω ότι είναι εντελώς αναληθές.

Και δεν το λέω για "εφφέ". Το πιστεύω απόλυτα γιατί έχω ζήσει τέτοια κατάσταση.

 

Φίλε μου δεν είπα κάτι τέτοιο... Δεν υπάρχει ΚΑΜΙΑ περίπτωση να γίνουμε φίλοι. Απλώς εννοώ θα της πω τί νιώθω και τελείωσε. Δε νομίζω να μου πει να μείνουμε φίλοι, γιατί απλούστατα ποτέ δεν ήμασταν...

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου δεν είπα κάτι τέτοιο... Δεν υπάρχει ΚΑΜΙΑ περίπτωση να γίνουμε φίλοι. Απλώς εννοώ θα της πω τί νιώθω και τελείωσε. Δε νομίζω να μου πει να μείνουμε φίλοι, γιατί απλούστατα ποτέ δεν ήμασταν...

 

Καλή επιτυχία και από εμένα φίλε μου:) :)

Θέλει αυτοπεποίθηση πάντως.

Αυτό πάντα κερδίζει τις γυναίκες;)

Άρθρο 5 παρ.4 εδ.2 του Ν.2251/94:

 

"Σε περίπτωση αντικατάστασης του προιόντος ή ανταλλακτικού του , η εγγύηση αυτόματα ανανεώνεται για όλη της τη διάρκεια για το νέο προιόν ή το ανταλλακτικό ."

 

:up:

Link to comment
Share on other sites

Καλή επιτυχία και από εμένα φίλε μου:) :)

Θέλει αυτοπεποίθηση πάντως.

Αυτό πάντα κερδίζει τις γυναίκες;)

 

Thanks ρε φίλε. Μακάρι να την έχω...

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...