Jump to content

Friends (NBC)


PaFmAn
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος gregory_harmanis (11 Σεπ. 2004 , 22:22)

 

Ουτε τα φιλαρακια;;;Ε,τοτε δεν θα ειναι τοσο απολαυστικο...Ανετα βλεπω μια ταινια(αγγλικη) χωρις ελληνικους υποτιτλους,αλλα ειναι πολλες φορες που δεν πιανω καποιες προτασεις...

 

Στο dvd.stuff.gr έχω ανεβάσει τους Ελληνικούς υπότιτλους για τις 9 πρώτες σαιζόν.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος gregory_harmanis (11 Σεπ. 2004 , 22:22)

 

Ουτε τα φιλαρακια;;;Ε,τοτε δεν θα ειναι τοσο απολαυστικο...Ανετα βλεπω μια ταινια(αγγλικη) χωρις ελληνικους υποτιτλους,αλλα ειναι πολλες φορες που δεν πιανω καποιες προτασεις...

 

 

Αντιθέτως εγώ αποφεύγω τους ελληνικούς υπότιτλους γιατί νομίζω ότι πολλά από τα αστεία του σεναρίου χάνονται στη μετάφραση είτε λόγω ανικανότητας των μεταφραστών είτε γιατί απλά δεν μπορούν να μεταφραστούν... :D

KCB
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος KCB (12 Σεπ. 2004 , 13:23)

 

Αντιθέτως εγώ αποφεύγω τους ελληνικούς υπότιτλους γιατί νομίζω ότι πολλά από τα αστεία του σεναρίου χάνονται στη μετάφραση είτε λόγω ανικανότητας των μεταφραστών είτε γιατί απλά δεν μπορούν να μεταφραστούν... :D

 

Σωστό!

Ας πούμε στα Friends όταν ακούω τη Φοίβη να λέει "Smelly cat, smelly cat" και διαβάζω από κάτω "δύσοσμη γάτα, δύσοσμη γάτα" μου έρχεται κάπως!

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος georgemv (12 Σεπ. 2004 , 23:38)

 

Σωστό!

Ας πούμε στα Friends όταν ακούω τη Φοίβη να λέει "Smelly cat, smelly cat" και διαβάζω από κάτω "δύσοσμη γάτα, δύσοσμη γάτα" μου έρχεται κάπως!

 

 

LOL όντως απαίσιο ακούγεται... :D

http://www.langkawi.dk/u242.gif
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Το Star πρόκειται τελικά να βάλει την 9 τώρα που αρχίζει η τηλεοπτική σεζόν?? Έχει παίξει καμιά σχετική διαφήμιση ή... :whistle:
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος GiRLiE (12 Σεπ. 2004 , 01:31)

egw eida to JOEY(to pilot) kai einai polu kalo ki as einai mono o Joey.polu gelio...

 

Να συμπληρωσω εδω οτι ηδη κυκλοφορυν στο δυκτιο (emule) εκτος απο τον πιλοτο και τα 2 πρωτα επεισοδια, "Episode One" (16/9) και "Joey and the Party" (23/9), τα οποια παρακολουθησα και ειναι πραγματικα πολυ καλα. IMHO προκειτε για ενα απο τα καλυτερα spin-offs καθως ο συγκεκριμενος χαρακτηρας μεταφερθηκε αψογα ενω το κεφι παραπεμπει σε παλιοτερους κυκλους των friends και οχι στην τελευταια σχετικα ατονη σαιζον.

 

Ευελπιστουμε α) σε αναλογη συνεχεια β) καποιο Ελληνικο καναλι να φιλοτιμηθει και να εξασφαλισει τα δικαιωματα, κατα προτιμηση φετος και οχι μετα απο 1-2 χρονια...

FNK Creative Workshop

http://fb.com/fnk.creative

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος faithless (24 Σεπ. 2004 , 20:56)

Ευελπιστουμε α) σε αναλογη συνεχεια β) καποιο Ελληνικο καναλι να φιλοτιμηθει και να εξασφαλισει τα δικαιωματα, κατα προτιμηση φετος και οχι μετα απο 1-2 χρονια...

Αν πάει καλά η σειρά, το β το βλέπω πάααααρα πολύ χλωμό, γιατί απλούστατα, θα είναι πανάκριβη για budget ελεύθερου ελληνικού καναλιού... Για συνδρομητικό, μπορεί...

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος sofia (25 Σεπ. 2004 , 16:04)

 

paidia kapoios pou exei dei to Joey mporei na pei an yparxoun anafores gia tis zwes twn ypoloipwn?pws ekselisontai klp i toulaxiston anafores sto parel8on? :confused:

 

 

Μπα, τίποτα σχεδόν. Το μόνο που αναφέρεται συχνά είναι ότι ο Joey είναι αναγκασμένος να αρχίσει πάλι απο την αρχή και να βρεί καινούργιους φίλους...

Link to comment
Share on other sites

Παίζει κάνα καλό παιδάκι να μου "δανείσει" τα 2-3 επισόδια του Joey που κυκλοφορούν στην "αγορά";

 

ΡΜ ;)

http://card.mygamercard.net/sig/shodangr.jpg

New York, Neeeeeeeeeeeeeeeeeew York!

Link to comment
Share on other sites

ta exw egw alla diskolo na sou ta dwsw, prospa8ise se kana emule.

 

to 3o episodeio eixe poly plaka :)

So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

ξέρω ότι μπορεί να ακουστώ σούπερ άσχετη αλλά...emule?βρε παιδιά κι εγώ θέλω το Joey αλλά με isdn μέχρι να κατέβει,θα έχει έρθει στην Ελλάδα :(
Link to comment
Share on other sites

Mη τα κάνετε τόσο τραγικά τα πράγματα. Με PSTN έχω κατεβάσει ταινίες και ταινίες.

Με ISDN 2 βράδυα να το αφήσεις να κατεβάζει, θα το έχεις φέρει. (και πολυ λέω)

Link to comment
Share on other sites

geia sas paidia!!!...mipws kserei kaneis poio epeisodio einai ayto me ton T-H-E-O BRAD PITT???thelw na parw to dvd...alla den kserw poio einai :p ~!!! :rolleyes:

http://clubs.pathfinder.gr/getphoto.php?%20album=100275&pic_id=1

~The #1 Greek Fan Club For The G-O-D BRAD PITT~

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος mrspitt (30 Σεπ. 2004 , 17:17)

 

geia sas paidia!!!...mipws kserei kaneis poio epeisodio einai ayto me ton T-H-E-O BRAD PITT???thelw na parw to dvd...alla den kserw poio einai :p ~!!! :rolleyes:

 

 

8η season, 9ο επεισόδιο "The One With The Rumour"

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν επειδή μιλάω σχεδόν κάθε μέρα με το Star το κανάλι θα φέρει μεν τον 9ο νέο κύκλο αλλά ακόμα δεν τους έχουν έρθει τα επεισόδια...μου είπαν γύρω στα μέσα Οκτωβρίου μέχρι αρχές Νοεμβρίου...
Namaste!
Link to comment
Share on other sites

Αχα!... Ευχαριστούμε για την άμεση πληροφόρηση ;)

 

(πάντως όταν λένε "δεν τους έχουν έρθει ακόμα" μάλλον σημαίνει ότι δεν θέλουν να τα φέρουν ακόμα... Αποκλείεται να'χουν κολλήσει στο Ταχυδρομείο... :p )

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Bayern7 (30 Σεπ. 2004 , 19:58)

 

8η season, 9ο επεισόδιο "The One With The Rumour"

 

 

aaaaaxxxxx!!!!se euxaristw para poly :D !!!!yeah!!!tha parw to dvd pia :up: !!!

http://clubs.pathfinder.gr/getphoto.php?%20album=100275&pic_id=1

~The #1 Greek Fan Club For The G-O-D BRAD PITT~

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Σημερα ειδα τα επεισοδια του 10 κυκλου που μου απεμεναν και ΤΕΛΟΣ :(

Πραγματικα στεναχωρηθηκα(συγκινηθηκα) με το τελος των επισοδιων για αυτη τη σειρα που προσεφερε απεριοριστο γελιο...Πραγαμτικα κριμα που τελειωσε! :cry: Ελπιζω να κανουν αυτη την ταινια ''Friends Reuinion'' που ειχε ακουστει οτι μπορει να γινει... :o

 

ΥΓ:Παντως αξιζει οσοι την κατεβαζετε απο το ιντερνετ να παρετε και το dvd το τελυταιο που εχει εξτρα features οπου περιλαμβανονται καποιες στιγμες οπου οι ηθοποιοι μπερδευουν τα λογια τους η γελανε κτλ με λιγα λογια οι κομμενες σκηνες.ΤΡΕΛΟ γελιο.. :)

Link to comment
Share on other sites

Αυτα τα αμερικανικα σιριαλ, με το αμερικανικο χιουμορ δε μου αρεσαν ποτε.

Αληθεια, αφου εχουν τοσο "καλες" ατακες γιατι βαζουν ψευτικα γελια?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...