Jump to content

Friends (NBC)


PaFmAn
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπερα :) στην αρχη οταν προτοειδα την σειρα friends ειπα ok ακομα μια αμερικανικη βλακεια ειναι. και ομως δεν ειναι!!δυσκολα θα γελασω εγω με καποια κωμοδια η με καποια κωμικη σειρα! με τα friends ομως δεν υπαρχει επεισοδιο που να μην εχω γελασει..! ειδικα τωρα που πηρα και μερικα dvd να δω (γκουχου,γκουχου,) :p και ειδα επεισοδια απο season πριν απο αυτην που το star δειχνει εχω παθει εξαρτηση και περιμενω πως και πως να δω τα επεισοδια του σαβ/κου. η σειρα παιζεται για τελευτεα season (10η) σto amerika αλλα εδω εχω την εντυπωση πως ειναι στην 5η οποτε θα παιζεται για 2 τουλαχιστον χρονια ακομα :D :D
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

to Friends einai ontws apo tis liges an oxi i monadikh amerikanikh kwmwdia pou tha me kanei na gelasw,to houmor tous to vriskw tha elega mesogeiako,ellhniko,to katalavenoume +tous ithopoious aftous pou exei=asteireftes wres geliou! :)
Link to comment
Share on other sites

νομίζω βλέπετε τη σχέση που έχω με τα "φιλαράκια" από την υπογραφή μου...

 

Είδα το πρώτο επεισόδιο πριν 2 χρόνια, εντελώς τυχαία, αφού καταλάθος το κατέβασα από το kazaa....

Μετά δεν ήθελα και πολλά, μέσα σε δύο μήνες πέρασαν 8 χρόνια επεισοδίων από τον υπολογιστή μου, και έφτασα έτσι να συμβαδίζω με την Αμερική όπου προβάλλεται κάθε εβδομάδα.

 

Τώρα πράγματι βρίσκεται στο 10 κύκλο, στα 221 επισόδεια, και απόψε προβάλλεται το 6 επισόδειο του δεκάτου κύκλου.

Link to comment
Share on other sites

Είμαι και εγώ φαν της σειράς, και επίσης έχω όλα τα επεισόδια (μέχρι το 10χ05 δλδ).Αυτό που θέλω να πω όμως είναι ότι ελπίζω να είναι η τελευταία σεζόν αυτή μιας και το έχουν παρατραβήξει (σεναριακά) σε πολλά σημεία.Θα είναι κρίμα να βγάλλουν άλλες σεζόν και να παρακμάσει η σειρά...

Προσωπικά πιστεύω πως και η συγκεκριμένη σεζόν δεν έπρεπε να γυριστεί και να γινόταν το φινάλε στην προηγούμενη (να υπήρχε φυσικά κάποιο "τέλος").

Βέβαια, την σειρά δεν την βλέπω 2-3 χρόνια αλλά την βλέπω 7-6 και ίσως να φταία εγώ που το βλέπω έτσι (άλλο 16 άλλο 24 :blink: )...

Τα πάντα ήταν διαφορετικά, πριν αλλάξουν όλα.
Link to comment
Share on other sites

...

 

Είναι πράγματι ο τελευταίος κύκλος, και συγκεκριμμένα, φέτος δεν θα υπάρχουν 24 επεισόδια αλλά 18. (Κάτι ακούγεται για ταινία...).

Όπως είπε και ο SpecFor21 έχει ψιλοπαρατραβηκτεί, αφού στα τελευταία επεισόδια ακούς ατάκες από τα πρώτα επισόδεια.

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ ανάλογη περίπτωση με τον PaFmAn είμαι. Στην αρχή δε μ' αρεσε. :wacko:

Στο filmnet αν δεν κάνω λάθος παίζεται η 7η season και μπορώ να πω ότι ήδη μου φαίνεται ότι έχει αρχίσει και παρακμάζει.. Δεν έχει τόσο γέλιο όσο τα επεισόδια που δείχνει το Star τώρα. Μόνο ο Joey (ruleZz) και ο Ross βγάζουν γέλιο. :worry:

Link to comment
Share on other sites

το κακο ειναι πως στα videoclub δεν εχουν ολες τις season και αρκετα εχουν επιλεκτικα 1 dvd απο season 5 ας πουμε κτλ κτλ.καταφερα και ειδα 3η και 4η ολοκληρες και ψαχνω τις 1 και 2 .που θα παει..θα τις βρω. εστω και αν χρειαστει να τα κατεβασω απο το ιντερνετ. :blink: αντε και το σαβ/κο ειναι κοντα :D :D
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορείτε να φανταστείτε τι χαμός γίνεται κάθε Πέμπτη βράδυ στο #downloadfriends του irchighway (irc.irchighway.net)...

 

 

 

Οποιος ενδιαφέρεται το http://www.play.com έχει special offer packs με ολες τις season των Friends και σε πολύ καλές τιμές μάλιστα...

Αλλιώς κατεβάστε απο το irc και το bittorrent. Εγώ κατέβασα ήδη season 5,8,9 και τα 5 πρώτα της 10. Τώρα ψήνονται η 1 και η 6.

Link to comment
Share on other sites

Mα που τόσος χώρος .. έχω smallville, charmed, sex and the city να βάλω και friends.. Που? =( το σκεφτόμουν πολλές φορές να κατεβάσω επεισόδια αλλά δεν έχω τόσο χώρο! Μαλλον θα τα νοικιάσω σε Dvd
It's what you do to me..
Link to comment
Share on other sites

Έχει τρελλό γέλιο πάντως κι ο Μatt le blanc είναι ΤΕΛΕΙΟΣ!!!!! Πέραν όμως από την πλάκα, περνάει και μηνύματα π.χ περί φιλίας- εξ' ού κι ο τίτλος- Οποιος βρεί το επεισόδιο που ΄παίζει κι ο Brad Pitt θα του στήσω ανδρειάντα!!!!
Link to comment
Share on other sites

Νάντια πας http://www.play.com, στο σερτς αριστερά βάζεις R2 DVD Actor και pitt και στα ριζάλτς βρίσκεις το Friends Series 8 (Eps. 9-12)/Plus Director's Cuts. Εκεί πάλι, απ'τις υποθέσεις καταλαβαίνεις πως είναι το The One With The Rumour, οπότε ψάχνεις για το 9ο επεισόδιο απ'την σειρά 8 :p :p :p
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον `trapped

 

Mα που τόσος χώρος .. έχω smallville, charmed, sex and the city να βάλω και friends.. Που? =( το σκεφτόμουν πολλές φορές να κατεβάσω επεισόδια αλλά δεν έχω τόσο χώρο! Μαλλον θα τα νοικιάσω σε Dvd

 

 

 

Κουμπάρε αυτά τα smallville και charmed τί στον π*** είναι;; Τα βλέπω παντού...

Sex and tha city απο πού κατέβασες; Στο suprnova δέν εέχει πολυ πράμα...

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον a_aris

 

Δεν μπορείτε να φανταστείτε τι χαμός γίνεται κάθε Πέμπτη βράδυ στο #downloadfriends του irchighway (irc.irchighway.net)...

 

 

οντως γινεται χαμος.. και αντε να παρεις και σειρα για να χεκινισει το download σου.. χρειαζεσαι και μια καλη συνδεση γιατι ειναι γυρω στα 130mb καθε επεισοδιο.. :confused: :confused: αλλα αξιζουν ! :D

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον a_aris

 

Κουμπάρε αυτά τα smallville και charmed τί στον π*** είναι;; Τα βλέπω παντού...

Sex and tha city απο πού κατέβασες; Στο suprnova δέν εέχει πολυ πράμα...

 

 

To Smallvile είναι τα νεανικά χρόνια του superman .. αρκετά καλή σειρά και η ηθοποιός που παίζει τη Lana είναι θεα ! κούκλα! Κristin kreuk αχχ!

 

Τωρα.. το charmed παιζει εδω και 5-6 χρόνια, είναι ενα επιστημονικης φαντασίας να το πω; είναι 3 μαγισσες στο Σαν Φρανσίσκο.. http://www.thecharmedones.com για περισσότερες πληροφορίες =)

 

Τα επεισόδια του sex and the city τα έχω απο τον 4 κύκλό εώς το τελευταίο επεισόδιο του 6ου κύκλου.. εώς τον 5ο κύκλο τα βρήκα στο Κazaa πριν μαμηθέι =ρ και είχα και αρκετα ψηλές ταχύτητες =) η σειρά θα συνεχιστεί [εκανε μια παυση στα 12 επεισόδια του 6ου κύκλου] απο τον Ιανουάριο όπου θα προβληθούν τα τελευταία [και πιο spicy] επεισόδια της σειρας =) τώρα αν θα κάνουν 7ο κύκλο για 7-8 επεισόδια χλωμό το βλέπω και μάλλον θα τελείωσουν με 6ο κύκλο.

Το γιατί δεν έχει επεισόδια στο suprnova του sex and the city μαλλον είναι λογικό αφου εδώ και 1.5 μήνα έχει που σταμάτησε προσωρινά η σειρά.

 

Αρχικό Μήνυμα από τον PaFmAn

 

χρειαζεσαι και μια καλη συνδεση γιατι ειναι γυρω στα 130mb καθε επεισοδιο.. :confused: :confused: αλλα αξιζουν ! :D

 

 

Εγω τί να πω που το καθένα απο τις πιο πάνω σειρές είναι 350-400MB? [αλλά έχουν μια ποιότητα ήχου κ εικόνας.. τέλεια μιλάμε.. και full screen στη 17" είναι τρέλλα!! =) ] αλλα αξίζουν έτσι; ;) ας είναι καλά η dsl και ο δίσκος που ακόμα κρατάει =)

It's what you do to me..
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Η σειρά που έδωσε μια άλλη νότα κωμωδίας που σε κάνει να γελάς συνεχώς χωρίς να είναι το χοντροκομμένο Αμερικάνικο στυλ κωμωδίας... Είμαι φαν και θα μου λείψει όταν θα σταματήσει... αν και θα είχε γέλιο να βλέπαμε τον Ρος και την Ρέιτσελ πουρά μετά από 60 σεζον να γλυκοκοιτάζονται!
I see stupid people...
Link to comment
Share on other sites

:spoiler:

 

Έχοντας δει και το 10χ07 επεισόδιο η γνώμη μου είναι πως οι σεναριογράφοι πάνε να ενώσουν πάλι Ρος και Ρέητσελ (η Μόνικα και ο Τσάντλερ είναι "κομπλέ", επίσης και η Φοίβη). Ο Τζόι δεν ξέρω τι θα απογίνει.... :whistle:

Πιστεύετε να γίνει κάτι διαφορετικό ;

Τα πάντα ήταν διαφορετικά, πριν αλλάξουν όλα.
Link to comment
Share on other sites

Ο JOEY, μετά το τέλος αυτής της σαιζόν πρόκειται να αποκτήση το δικό του πρόγραμμα... Θα συνεχιστεί η ζωή του από εκεί που έμεινε στα Φιλαράκια.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον VIDEOMIX

 

Mε πείσατε. Που και πότε το δείχνει; Κατι άκουσα για STAR κάθε Σ/Κ .

 

 

2:30 καθε σαβ/ακο στο Star :D :D πιστεψε μας αξιζουν! αρκει μονο να μπεις στον πνευμα τους!

 

@ SpecFor21 εγω τους φανταζομαι ολους κομπλε και τελευτεα σκηνη τον Joey με 2 πιπινακια στο κρεβατι και να λεει " How You Doin'..!" :lol: :lol: :up:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον UnReaL

 

Ο JOEY, μετά το τέλος αυτής της σαιζόν πρόκειται να αποκτήση το δικό του πρόγραμμα... Θα συνεχιστεί η ζωή του από εκεί που έμεινε στα Φιλαράκια.

 

 

μου μυρίζει πατάτα... :(

δεν νομίζω να πιάσει κάτι τέτοιο μιας και στα φιλαράκια υπάρχουν πολλοί διαφορετικοί χαρακτήρες και γι'αυτό νομίζω έδεσε και έμεινε τόσο καιρό στον αέρα.Αν πάρουμε τον κάθε χαρακτήρα ξεχωριστά δεν πισατεύω να κρατήσει τόσο ...

 

ΥΓ : Σε βλέπω ενημερωμένο για την συνέχεια :) , έχω δίκιο για ρος και ρέητσελ η δεν γίνεται λόγος ακόμη :whistle:

Τα πάντα ήταν διαφορετικά, πριν αλλάξουν όλα.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον SpecFor21

 

μου μυρίζει πατάτα... :(

δεν νομίζω να πιάσει κάτι τέτοιο μιας και στα φιλαράκια υπάρχουν πολλοί διαφορετικοί χαρακτήρες και γι'αυτό νομίζω έδεσε και έμεινε τόσο καιρό στον αέρα.Αν πάρουμε τον κάθε χαρακτήρα ξεχωριστά δεν πισατεύω να κρατήσει τόσο ...

 

 

TO "JOEY" όπως θα ονομάζετε η νέα σειρά ήδη έχει μπει στο πρόγραμμα του NBC για την νέα σαιζόν, του 2004. Άρα είναι σίγουρο.

 

Και όπως και να το κάνουμε, ένας Φίλος είναι καλύτερος από κανένα...

 

Σκηνοθέτης, θα είναι φυσικά ο David Schwimmer, άλλος ROSS (σκηνοθέτησε και αρκετά επεισόδια από τα "φιλαράκια"... :)

 

http://www.imdb.com/title/tt0375355/

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον SpecFor21

 

ΥΓ : Σε βλέπω ενημερωμένο για την συνέχεια :) , έχω δίκιο για ρος και ρέητσελ η δεν γίνεται λόγος ακόμη :whistle:

 

 

Είναι το πιο πιθανό. Οι υποψίες για JOEY + RACHEL έχουν εξανεμιστεί, αρά ποιοι μένουν? :)

Μάλλον (έυχομε) να καταλήξουν μαζί, γιατί περισσότερο από τα μισά επεισόδια περιστρέφονταν γύρω από αυτούς τους δύο...

Link to comment
Share on other sites

Επειδή έχω χάσει επεισόδια στην κυριολεξία όμως,μήπως μπορεί κάποιος να μου πει σε ποια season έχω μείνει - έβλεπα μέχρι πέρυσι ό,τι έδειχνε το star από επεισόδια. Θέλω να δω τη συνέχεια και δεν ξέρω από που να αρχίσω :worry:

Μα που ξέρεις, μπορεί,

να ταξιδέψουμε μια μέρα ή μια νύχτα μαζί.

Link to comment
Share on other sites

Tώρα είναι στην 5η season αν δεν κάνω λάθος. Οπότε με πρόχειρους υπολογισμούς πέρυσι έδειχνε 2η ή 3η. :confused:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...